Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

>Przy 40 zaklęciach w księdze czarów będzie

Dnia 26.03.2006 o 20:03, patrol007 napisał:

łatwiej znaleść szukane zaklęcie.


huehue to jest najlepsze :)
Najpierw sie naucz tych wszystkich 40 czarow w grze ze wszystkich szkol magii, osiagajac w kazdej z nich max poziom. Nie wspominajac juz ze jest to praktycznie niemozliwe. W rezultacie przez wiekszosc gry w homm5 bedziesz latal z kilkoma spellami a gdy juz twoja postac bedzie wysoko rozwinieta - kilkunastoma... jak dla mnie to duze ograniczenie i uproszczenie walki... ale jak widac znajda sie tacy, ktorym sie to podoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2006 o 20:26, tenshu napisał:

> A mi liczba czarów pasuje. W 4 było było ich zdecydowanie za dużo(a niektóre się jeszcze
powtażały),
> a w 3 części najmniej mi sie podobał system magii. Przy 40 zaklęciach w księdze czarów
będzie
> łatwiej znaleść szukane zaklęcie. A co do UT to on przecież nie ma wpływu na proces tworzenia

> gry, tylko nas informuje o nim.
>

Śmiesz zartowac. To, ze nie wykorzystujesz polowy zaklec, nie oznacza ze inni tego nie robia.
Czesto sie zdarzaja przypadki, kiedy posiadajac odpowiedni arsenal zaklec powiekszaja sie nasze
mozliwosci w roznych sytuacjach (tylko najpierw trzeba sie napocic na ten arsenal). Pozatym
co ci sie tam powtarza? ZADNA szkola magii w homm4 nie ma powtarzajacych sie zaklec, natomiast
jesli juz to w innej szkole moze wystapic podobne (np obnizajace obrone wroga) natomiast nigdy
identyczne. Standardowo te same spelle z jednej szkoly magii sie nie nakladaja (stackuja) wiec
tylko w ten sposob mozna jeszcze bardziej obnizyc np obrone przeciwnika. Wogole dziw ze musze
takie podstawowe rzeczy tlumaczyc. Jesli ty miewasz problemy ze znalezieniem spelli w ksiedze
w homm4 to albo uzywaj zakladek albo skorzystaj z opcji "automatyczna walka" - po co sie meczyc
jak mozna to znacznie bardziej uproscic huh?. Takich przykladow moglbym wypisac duzo wiecej.
Jedno jest pewne, jesli deweloperzy "spartolą" robote to bedzie to gra dla odbiorcow takich
jak ty...

Eh, czy ty grałeś w 4??? Więc jeżeli twierdzisz że żadne zaklęcie się nie powtaża to powiedz mi czym się różniły Pierwsze Uderzenie-z magii Chaosu, a Uderzenie Węża-z magii Natury oby dwa dawały zdolność pierwsze uderzenie besti na które zostały rzucone. Czy to nie jest zaklęcie które jest identyczne tylko ma inną nazwę??? I jeżeli ktoś ma inne zdanie od twojego to nie oznacza że mu się spodoba gra(jak ty to ładnie ujołeś) "spartolona".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2006 o 21:46, patrol007 napisał:

Eh, czy ty grałeś w 4??? Więc jeżeli twierdzisz że żadne zaklęcie się nie powtaża to powiedz
mi czym się różniły Pierwsze Uderzenie-z magii Chaosu, a Uderzenie Węża-z magii Natury oby
dwa dawały zdolność pierwsze uderzenie besti na które zostały rzucone. Czy to nie jest zaklęcie
które jest identyczne tylko ma inną nazwę??? I jeżeli ktoś ma inne zdanie od twojego to nie
oznacza że mu się spodoba gra(jak ty to ładnie ujołeś) "spartolona".


ehh tak samo jak dispell. Troche glupio by sie gralo bez mozliwosci posiadania niezbednych do walki umiejetnosci nieprawdaz? Jesli taka podstawowa umiejetnosc (np. dispell) posiadalaby jedna szkola magii to nie byloby mowy o jakimkolwiek zbalansowaniu gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2006 o 19:45, Pawcio765 napisał:

No właśnie mnie też to wkurza 40 czarów to zamało ut weź tam im zagadaj żeby było chociaż 60
czarów kto się ze mną zgadza żeby było więcej czarów?


Też wolałbym, żeby było więcej, w tym momencie jest ich planowane więcej niż było w Heroes I, ale mniej niż w Heroes II. Jednak nie jest źle, czary są dobrze przygotowane, i jest z czego korzystać podczas gry. Wolałem żeby było więcej i apelowałem o to - ale bez skutku. Może w dodatku (o ile będzie jakiś) pojawi się trochę czarów, tak po 1 na szkołę na poziom juz by dało 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolałem żeby było więcej i apelowałem o to - ale bez skutku. Może w

Dnia 26.03.2006 o 23:23, Ururam Tururam napisał:

dodatku (o ile będzie jakiś) pojawi się trochę czarów, tak po 1 na szkołę na poziom juz by
dało 20.

Apeluj, apeluj... wręcz bardzo proszę o to. :) A nuż się uda wreszcie powiększyć arsenał zaklęć. :)
Są bardzo istotne w Heroskach i niezbędne. :)
MAsz moje pełne "poparcie". ;) I powodzenia przy pracach i apelowaniu. :) Bo wtedy i nasz "zabawa" będzie doskonalsza.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja uwazam, ze duza ilosc czarow jest zbedna..
moim zdaniem powinno sie zrezygnowac z czarow typu Town Portal, Spacer po wodzie, Wrota wymiarow, Lot itd.
przynajmniej w trybie multi moglaby byc opcja do wylaczania tych czarow - bo pozniej znowu trzeba bedzie sie umawiac przed walka na no dd, no fly itd.

40 to w sumie dobra cyfra.. najwazniejsze ze podstawowe czary zostaly zachowane (slow, haste, bless, curse, blind, dispel itd.)

w ogole fajnie by bylo gdyby w trybie multi byl rozbudowany config rozgrywki czyli mozna wlaczyc programowe NO HIT & RUN, NO FORTHILL, NO GRAIL, NO FIRST DAY RUSH... ale watpie zeby ktos o tym pomyslal.. heh. bylaby wtedy gra doskonala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 08:33, moonman napisał:

w ogole fajnie by bylo gdyby w trybie multi byl rozbudowany config rozgrywki czyli mozna wlaczyc
programowe NO HIT & RUN, NO FORTHILL, NO GRAIL, NO FIRST DAY RUSH... ale watpie zeby ktos o
tym pomyslal.. heh. bylaby wtedy gra doskonala.


No grail rozumiem.
A co masz na myśli przez pozostałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 08:51, Ururam Tururam napisał:

No grail rozumiem.
A co masz na myśli przez pozostałe?


wkleje podstawowe zasady walki multi dla h3


No first day rush
nie wolno atakować przeciwnika 1 dnia nowego tygodnia (nowo wykupionym wojskiem), podczas gdy u przeciwnika jest jeszcze stary tydzień;
No Hit & Run
jeśli zaatakuje się jednostką lub czarem w aktualnej rundzie, trzeba doczekać do końca tej rundy by móc się poddać/uciec;
No diplomacy
Nie wolno używać dyplomacji, w celu przyłączania oddziałów neutralnych do swojej armii;
No Sir Mulich
zakazane jest rozwijanie ww. bohatera jako głównego;
No dd,fly
nie korzystamy z czarów: lot i wrota wymiarów
No native Dwelings 3-7lvl
zabrania się korzystania z rodowitych siedlisk jednostek od 3 do 7lvl, można przyłączać siedliska 1-2 lvl oraz siedliska innych ras dowolnego poziomu.
No 4-5lvl scrolls
zabrania się korzystania ze scrolli 4 i 5 poziomu, bez względu na to w jaki spsób zostały zdobyte (prosze nie mylić tego z nauką czarów w zamku)
No Conflux, Necropolis
Zabronione jest wybieranie Conflux i Necropolis jako zamku startowego.
No Fort Hill
zabroniony jest upgrade jednostek w forcie na wzgórzu.
No logistics speciality
nie wolno rozwijać jako głównego, bohaterów ze specjalnością logistyka.
No Conservatory and Hives
zabrania się pobierania bonusów z tych budynków (anioły,wywerny)
No grail
Nie stawiamy grala w zamku.
FMG - fight missplaced guards
Przymus walki ze strażnikami przejśc do kolejnych stref, dostepu do resursów i artefaktów mimo iż przejście i dostęp obok jest możliwy. Na przejściu wystarczy walczyc z 1 strażnikiem (zasada na randomkach)


uprzedzajac pytania graczy offline''owych - to sa zasady ogolnoswiatowe, kilkuletni wynik poprawy balance''u
stosowane w sumie w kazdej lidze swiatowej (toheroes, wizardsandwarriors, oracleligue itd.) czy tez polskiej (nieistniejacy juz TPoG oraz nowa liga Legendy Heroes).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2006 o 21:46, patrol007 napisał:

> > A mi liczba czarów pasuje. W 4 było było ich zdecydowanie za dużo(a niektóre się
jeszcze
> powtażały),
> > a w 3 części najmniej mi sie podobał system magii. Przy 40 zaklęciach w księdze czarów

> będzie
> > łatwiej znaleść szukane zaklęcie. A co do UT to on przecież nie ma wpływu na proces
tworzenia
>
> > gry, tylko nas informuje o nim.
> >
>
> Śmiesz zartowac. To, ze nie wykorzystujesz polowy zaklec, nie oznacza ze inni tego nie
robia.
> Czesto sie zdarzaja przypadki, kiedy posiadajac odpowiedni arsenal zaklec powiekszaja
sie nasze
> mozliwosci w roznych sytuacjach (tylko najpierw trzeba sie napocic na ten arsenal). Pozatym

> co ci sie tam powtarza? ZADNA szkola magii w homm4 nie ma powtarzajacych sie zaklec, natomiast

> jesli juz to w innej szkole moze wystapic podobne (np obnizajace obrone wroga) natomiast
nigdy
> identyczne. Standardowo te same spelle z jednej szkoly magii sie nie nakladaja (stackuja)
wiec
> tylko w ten sposob mozna jeszcze bardziej obnizyc np obrone przeciwnika. Wogole dziw ze
musze
> takie podstawowe rzeczy tlumaczyc. Jesli ty miewasz problemy ze znalezieniem spelli w
ksiedze
> w homm4 to albo uzywaj zakladek albo skorzystaj z opcji "automatyczna walka" - po co sie
meczyc
> jak mozna to znacznie bardziej uproscic huh?. Takich przykladow moglbym wypisac duzo wiecej.

> Jedno jest pewne, jesli deweloperzy "spartolą" robote to bedzie to gra dla odbiorcow takich

> jak ty...
Eh, czy ty grałeś w 4??? Więc jeżeli twierdzisz że żadne zaklęcie się nie powtaża to powiedz
mi czym się różniły Pierwsze Uderzenie-z magii Chaosu, a Uderzenie Węża-z magii Natury oby
dwa dawały zdolność pierwsze uderzenie besti na które zostały rzucone. Czy to nie jest zaklęcie
które jest identyczne tylko ma inną nazwę??? I jeżeli ktoś ma inne zdanie od twojego to nie
oznacza że mu się spodoba gra(jak ty to ładnie ujołeś) "spartolona".


On miał na myśli, ze w szkole zaklęć np. Natury nie było powtarzających się zaklęć, a nie pośród wszystkich zaklęć w grze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 11:04, alistair napisał:

On miał na myśli, ze w szkole zaklęć np. Natury nie było powtarzających się zaklęć, a nie pośród
wszystkich zaklęć w grze


Ja inaczej rozumiem to zdanie:
"natomiast jesli juz to w innej szkole moze wystapic podobne (np obnizajace obrone wroga) natomiast nigdy identyczne."
A jak widzisz patrol007 podaje przykład dwóch zaklęć o identycznym działaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tych zasad w multi, proponuję zastosowac od razu wszytkie, np. zakaz atakowania innych graczy, zakaz uzywania magii. NIgdy nie grałem w multi, ale jak dla mnie to jednak jest zubozenie rozgrywki.

Jeśli chodzi o czary: 40 zaklęć podzielone między 4 szkoły magii daje jakies 10 zaklęć, trochę skromnie, ale grać się da. Mi podobały się czary zarówno w 3. np. możliwość teleportowania się do dowolnego miasta (p. mistrzowski magii ziemi, jesli sie nie myle) - głównie o te magie na poziomie mistrzowskim mi chodziło, ale także system szkół magii w 4. - taka hipnoza, to dopiero czar! Po raz pierwszy był sens używania tego czaru, wcześniej przejęcie 10. chłopów w przeciwnej armii mając np. 10 smoków było kpiną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 09:08, moonman napisał:

No first day rush
nie wolno atakować przeciwnika 1 dnia nowego tygodnia (nowo wykupionym wojskiem), podczas gdy
u przeciwnika jest jeszcze stary tydzień;
No Hit & Run
jeśli zaatakuje się jednostką lub czarem w aktualnej rundzie, trzeba doczekać do końca tej
rundy by móc się poddać/uciec;
No diplomacy
Nie wolno używać dyplomacji, w celu przyłączania oddziałów neutralnych do swojej armii;
No dd,fly
nie korzystamy z czarów: lot i wrota wymiarów


Te cztery można by było faktycznie zaimplementować jako switche dostępne z poziomu gry przy multiplayerze.
Oczywiście jest juz za późno, by zrobić to w podstawowej wersji Heroes V, ale może w dodatku?
Przekażę sugestie wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 11:11, Daimon_Frey napisał:

Ja inaczej rozumiem to zdanie:
"natomiast jesli juz to w innej szkole moze wystapic podobne (np obnizajace obrone wroga) natomiast
nigdy identyczne."
A jak widzisz patrol007 podaje przykład dwóch zaklęć o identycznym działaniu.


Masz rację: zarówno pierwsze uderzenie jak i uderzenie węża (czy jakoś tak), to dokładnie te same czary, o innej nazwie, tylko czemu ma to komukolwiek przeszkadzać. Jest w 4. tyle innych czarów, jest tego naprawdę sporo. Ja napewno nie powiem, że szkoła ładu przypomina jakąkolwiek inną szkołę. 1 czy 2 takie same czary w różnych szkołach nie zbliża ich do siebie. Można jedynie się przyczepić do twórców gry, że pomysły się im skończyły (choć ja bym nie demonizował).

Przy okazji, piszę to w ramach ogólnych, a nie odpowiedzi na post, to w walce turowej szybkość znalezienia czaru nie ma znaczenia, bo w mojej turze nikt mnie nie ruszy (napewno nie dlatego, ze akurat będę szukał odpowiedniego zaklęcia). Ja używam różnych czarów w zależności od sytuacji, więc większa ilość mi nie przeszkadza, a jak będzie mniej to płakać też nie będę. Wykorzystam to co zostanie nam dane. Myślę, że liczy się całokształt rozgrywki, a nie ilość czarów. Byle gra nie sprowadziła sie do jedynki w trójwymiarze, oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Występowanie takich samych lub podobnych czarów ma też swoje dobre strony, nie jest się zmyszaonym do wyboru danej szkoły magii tylko dlatego, że jest bardzo przydatny czar. idąc za podanym tu przykładem możesz wybrac magie chaosu lub natury w obu masz ten sam czar decydujesz się na jedną z nich na podstawie innych czarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 11:55, boogie85 napisał:

Występowanie takich samych lub podobnych czarów ma też swoje dobre strony, nie jest się zmyszaonym
do wyboru danej szkoły magii tylko dlatego, że jest bardzo przydatny czar. idąc za podanym
tu przykładem możesz wybrac magie chaosu lub natury w obu masz ten sam czar decydujesz się
na jedną z nich na podstawie innych czarów.


Tyle że nie wiem czy dla tego czaru akurat warto wybierać daną szkołę magii. Magią chaosu możesz nieżle przypieprzyć, za to w naturze jest smocza sila no i przywołania. Ja preferuję magię ładu z jej hipnozą, oslepieniem i zapomnieniem. To jeśli chodzi o magię, bo tak naprawdę w 4. największą frajdę mam z barbarzyńcy. Często magom daję umiejętność walki. Walka + hipnoza to dla mnie najlepsze połączenie, choć nie pogardzę magią życia. Eh, muszę znowu wrócić do tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 12:35, alistair napisał:

> Występowanie takich samych lub podobnych czarów ma też swoje dobre strony, nie jest się
zmyszaonym
> do wyboru danej szkoły magii tylko dlatego, że jest bardzo przydatny czar. idąc za podanym

> tu przykładem możesz wybrac magie chaosu lub natury w obu masz ten sam czar decydujesz
się
> na jedną z nich na podstawie innych czarów.

Tyle że nie wiem czy dla tego czaru akurat warto wybierać daną szkołę magii. Magią chaosu możesz
nieżle przypieprzyć, za to w naturze jest smocza sila no i przywołania. Ja preferuję magię
ładu z jej hipnozą, oslepieniem i zapomnieniem. To jeśli chodzi o magię, bo tak naprawdę w
4. największą frajdę mam z barbarzyńcy. Często magom daję umiejętność walki. Walka + hipnoza
to dla mnie najlepsze połączenie, choć nie pogardzę magią życia. Eh, muszę znowu wrócić do
tej gry.

Fakt hipnoza to chyba najprzydatniejszy czar a umiejetnośc walki powinien miec każdy heros.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2006 o 12:35, alistair napisał:

Tyle że nie wiem czy dla tego czaru akurat warto wybierać daną szkołę magii. Magią chaosu możesz
nieżle przypieprzyć, za to w naturze jest smocza sila no i przywołania. Ja preferuję magię
ładu z jej hipnozą, oslepieniem i zapomnieniem. To jeśli chodzi o magię, bo tak naprawdę w
4. największą frajdę mam z barbarzyńcy. Często magom daję umiejętność walki. Walka + hipnoza
to dla mnie najlepsze połączenie, choć nie pogardzę magią życia. Eh, muszę znowu wrócić do
tej gry.


Hmmm... Z jednej strony lepiej mieć i nie potrzebować, niż nie mieć i nie potrzebować. Ale z drugiej - to właśnie jest fajnie - jeśli szkolosz bohatera w jednej ze szkół magii to zaklęcia z innych nie są dostępne (bo nie powtarzają się w różnych szkołach pod innymu nazwami), przez co musisz trochę więcej pokombinować. No a poza tym w takiej czwórce zawsze miałem księgę pełną czarów a wykorzystywałem nie więcej niż jedną dwudziestą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować