Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 25.03.2006 o 13:31, Anfauglir napisał:

Czy mogłby ktos zapodac link do jakiejs stronki z nowszymi wiadomosciami o HV niz te ktore
sa na naszej glownej (chodzi mi o jakas polska bo z francuskiego to ja zielony ;) )


bardzo fajna (ale angielska, nie polska) stronka to Age of Heroes - http://www.heroesofmightandmagic.com/heroes5/heroesofmightandmagic5v.shtml

masz tu wszystkie opisy z bety (i nie tylko), nawet te których nie ma na oficjalnej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 11:04, Galadin napisał:

Tylko wiesz, kto będzie miał HASTE lub szybsze jednostki wygra bez problemu, bo cię dopadnie
w pierwszej turze. :/


Możliwe, nie zastanawiałem się nad tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ja tam was nie rozumiem. Mi się przy 8x10 w becie świetnie grało. Bitwy były szybkie i dynamiczne. Nie wlokły się kwadransami... 10x12 jeszcze bym zaakceptował, ale większe już nie!
>
>>każdy ma gust ja wole walki gdzie trzeba wysilic swoje komórki mózgowe a nie które są szybkie ! to psuje całą zabawe :]:}
>
>>przeciez na tym polega strategia ze trzeba choc troche pomyslec nad taktyka nad ustawieniem jednostek itd. A na malych polach nic z tego
>

Dnia 25.03.2006 o 17:48, Therror napisał:

> Tylko wiesz, kto będzie miał HASTE lub szybsze jednostki wygra bez problemu, bo cię dopadnie w pierwszej turze. :/

Możliwe, nie zastanawiałem się nad tym...


Lepiej popros deweloperow o implementacje dla ciebie nowego trybu gry "quick game" zamiast wypisywac takie nieprzemyslane sugestie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 20:22, Pawcio765 napisał:

ej czy może mi ktoś powiedzieć tak na 100% na ilu płytkach cd bedzie H5



Myślę że standardowo, czyli 3 lub 4...
Chociaż mogą jedną płytkę zrobić audio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 17:48, Therror napisał:

> Tylko wiesz, kto będzie miał HASTE lub szybsze jednostki wygra bez problemu, bo cię dopadnie

> w pierwszej turze. :/

Możliwe, nie zastanawiałem się nad tym...


Tak tyle że to niekoniecznie pan z czarem haste musi zaczynać bitwę, pozatym jest takie coś jak slow(chyba w 5 będzie też), lepsze jest duże pole walki moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duze nie jest tylko fajne ale i konieczne. W nieformalnym (czyt. nielegalnym) patchu sa trzy wielkosci pola walki i to jest dobre. A tak na marginesie, czy ktos moze mnie uswiadomic jak znalezc jakis clan czy gildie HoMMa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze jedno dobija w Herosah ( oprócz pola walki ) chodzi mi o ilośc czarów na każdy poziom z każej magii przypada 2 to jest za mało powinno byc conajmniej 4 żeby czarów byłó 80 ! Brak dużej ilosci czarów nadrabiaja Umiejętnosci uzywane podcas bitwe no. Szarża co wy o tym sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2006 o 15:05, Tokagero napisał:

Czy Beta-Testy Heroes of Might & Magic V wciąż są aktywne, jeśli tak to skąd można ściągnąc
instalator i CD-Key.

nie, nie śa już aktywne, nie można już ściągać instalatora i grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2006 o 14:01, Ziom 22 napisał:

Mnie jeszcze jedno dobija w Herosah ( oprócz pola walki ) chodzi mi o ilośc czarów na każdy
poziom z każej magii przypada 2 to jest za mało powinno byc conajmniej 4 żeby czarów byłó 80
! Brak dużej ilosci czarów nadrabiaja Umiejętnosci uzywane podcas bitwe no. Szarża co wy o
tym sądzicie


Niestety jesli chodzi o ilosc dostepnych zaklec w homm5, to zapowiada sie bardzo biednie. Wszystko wskazuje na to, iz dobrze rozwiniety bohater bedzie posiadac tylko kilka zaklec, w tym (jesli posiada umiejetnosci z oodpowiedniej "szkoly) jedno zaklecie sytuacyjne (przygodowe) - o zgrozo! Ja sie bardzo obawiam, ze gra bedzie zbyt uproszczona a na pocieszenie dostaniemy lukrowana grafike 3D... i stanie sie cos podobnego co stalo sie z kultowa seria settlersow... R.I.P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2006 o 14:01, Ziom 22 napisał:

Mnie jeszcze jedno dobija w Herosah ( oprócz pola walki ) chodzi mi o ilośc czarów na każdy
poziom z każej magii przypada 2 to jest za mało powinno byc conajmniej 4 żeby czarów byłó 80
! Brak dużej ilosci czarów nadrabiaja Umiejętnosci uzywane podcas bitwe no. Szarża co wy o
tym sądzicie

No właśnie mnie też to wkurza 40 czarów to zamało ut weź tam im zagadaj żeby było chociaż 60 czarów kto się ze mną zgadza żeby było więcej czarów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2006 o 19:45, Pawcio765 napisał:

> Mnie jeszcze jedno dobija w Herosah ( oprócz pola walki ) chodzi mi o ilośc czarów na
każdy
> poziom z każej magii przypada 2 to jest za mało powinno byc conajmniej 4 żeby czarów byłó
80
> ! Brak dużej ilosci czarów nadrabiaja Umiejętnosci uzywane podcas bitwe no. Szarża co
wy o
> tym sądzicie
No właśnie mnie też to wkurza 40 czarów to zamało ut weź tam im zagadaj żeby było chociaż 60
czarów kto się ze mną zgadza żeby było więcej czarów?


A mi liczba czarów pasuje. W 4 było było ich zdecydowanie za dużo(a niektóre się jeszcze powtażały), a w 3 części najmniej mi sie podobał system magii. Przy 40 zaklęciach w księdze czarów będzie łatwiej znaleść szukane zaklęcie. A co do UT to on przecież nie ma wpływu na proces tworzenia gry, tylko nas informuje o nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2006 o 20:03, patrol007 napisał:

> > Mnie jeszcze jedno dobija w Herosah ( oprócz pola walki ) chodzi mi o ilośc czarów
na
> każdy
> > poziom z każej magii przypada 2 to jest za mało powinno byc conajmniej 4 żeby czarów
byłó
> 80
> > ! Brak dużej ilosci czarów nadrabiaja Umiejętnosci uzywane podcas bitwe no. Szarża
co
> wy o
> > tym sądzicie
> No właśnie mnie też to wkurza 40 czarów to zamało ut weź tam im zagadaj żeby było chociaż
60
> czarów kto się ze mną zgadza żeby było więcej czarów?

A mi liczba czarów pasuje. W 4 było było ich zdecydowanie za dużo(a niektóre się jeszcze powtażały),
a w 3 części najmniej mi sie podobał system magii. Przy 40 zaklęciach w księdze czarów będzie
łatwiej znaleść szukane zaklęcie. A co do UT to on przecież nie ma wpływu na proces tworzenia
gry, tylko nas informuje o nim.


ja bym dodał tylko trochę czarów, dodające (lub przeciwnie - blokujące) specjalne umiejętności jednostce, np. wieczny kontratak itp. poza tym wolałem system czarów masowych jaki był w III (taki czar automatycznie był rzucany na wszystkie jednostki - nasze lub wroga, a nie na małym obszarze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2006 o 20:03, patrol007 napisał:

A mi liczba czarów pasuje. W 4 było było ich zdecydowanie za dużo(a niektóre się jeszcze powtażały),
a w 3 części najmniej mi sie podobał system magii. Przy 40 zaklęciach w księdze czarów będzie
łatwiej znaleść szukane zaklęcie. A co do UT to on przecież nie ma wpływu na proces tworzenia
gry, tylko nas informuje o nim.


Śmiesz zartowac. To, ze nie wykorzystujesz polowy zaklec, nie oznacza ze inni tego nie robia. Czesto sie zdarzaja przypadki, kiedy posiadajac odpowiedni arsenal zaklec powiekszaja sie nasze mozliwosci w roznych sytuacjach (tylko najpierw trzeba sie napocic na ten arsenal). Pozatym co ci sie tam powtarza? ZADNA szkola magii w homm4 nie ma powtarzajacych sie zaklec, natomiast jesli juz to w innej szkole moze wystapic podobne (np obnizajace obrone wroga) natomiast nigdy identyczne. Standardowo te same spelle z jednej szkoly magii sie nie nakladaja (stackuja) wiec tylko w ten sposob mozna jeszcze bardziej obnizyc np obrone przeciwnika. Wogole dziw ze musze takie podstawowe rzeczy tlumaczyc. Jesli ty miewasz problemy ze znalezieniem spelli w ksiedze w homm4 to albo uzywaj zakladek albo skorzystaj z opcji "automatyczna walka" - po co sie meczyc jak mozna to znacznie bardziej uproscic huh?. Takich przykladow moglbym wypisac duzo wiecej. Jedno jest pewne, jesli deweloperzy "spartolą" robote to bedzie to gra dla odbiorcow takich jak ty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co sie klocicie. Mi odpowiadal i to bardzo system magii z czworki, chyba najlepsza rzecz poza rozwojem herosa w calej grze. Tez uwarzam ze 40 to troche malo. Brak tu na przyklad typowego Spowolnienia. Moze i jest czar o tej nazwie, ale dziala inaczej tzn. zmniejsza inicjatywe. Tak samo przyspieszenie. Podzial czarow jest tu dosc dobry, ale brak wlasnie tej ich roznorodnosci. Masowe dzialanie tez moznaby dopracowac, jak juz olo wspomnial. Ale koniec koncow, zobaczymy po premierze.

P.S. licze na duuuzo czarow w dodatku. Zawsze mozna miec nadzieje xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować