Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2006 o 15:45, Rider of Rohan napisał:

Nie chcialbym Ciebie( i nie tylko Ciebie) tutaj oponowac, ale co mi sie zdaje ze troche bujacie
z tym, ze wam gra chodzi miodzio na full detalach przy konfigach kompa duzo mniejszych od tych
uznawanych za optymalne...

U mnie na Athlon 1500 XP, 512 ram Kingston i Radeonie 9550 128/128 przy normalnych detalach
i 1024x768 tnie niemilosiernie! A jak wezme kamere na najdalszy zoom i ustawie ja pod taki
katem, zeby pokazywla jakis wiekszy kawalek mapki to grac po prostu nie idzie!!! Szybkosc spada
so kilku klatek na sekunde...

Takze cos mi sie nie chce wierzyc ze na przykladowym A2000, 512 ram, i jakims R9600 czy GF4
chodzi wam miodzio, full wypas, bajera na chociazby(!) normalnych detalach

Pozdro!


cóż też byłem wcięty strasznie, zaczynałem z detalami od najmniejszych i jest spoko, co do rozdzielczości to tutaj jest zakoczenie numer2 (chociaż zauważyłem taka prawidłowość nie tylko w przypadku dema H5 ale też innych tytułów) otóż na 1024 cięło mi się tak niemiłośiernie 9już nawet w menu że szok!!!! zwiększenie rozdzielczości wydatnie wpłynęło na zwiększenie płynności!!!! czemu? nie mam pojęcia, nie znam się na tym, trzeba by pytać jakiegoś magika sprzętowego, ja się nie znam, ja mówię jak jest u mnie, nie widzę powodu żebym miał ściemniać przed ludźmi! już jestem za stary żeby się tak marnie wygłupiac:)
pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie dla jednego plynnie to 30 fps, dla innego 15 :), mam kumpla ktory gra w najnowsze gierki chociaz mu niemilosiernie zwalniaja (10-15fps), ja sobie niewyobrazam gry w takich warunkach ;)

ps. nalezy zauwazyc ze heroes to gra turowa, wiec az taka wielka plynnosc nie jest wymagana, bo przeciwnik nam nieucieknie lub nieruszy sie szybciej niz my chocby mial i 100fps :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 15:59, Wader napisał:

pewnie dla jednego plynnie to 30 fps, dla innego 15 :), mam kumpla ktory gra w najnowsze gierki
chociaz mu niemilosiernie zwalniaja (10-15fps), ja sobie niewyobrazam gry w takich warunkach


Ja sobie niestety muszę wyobrażać...ekhm...znaczy u mnie to rzeczywistość. :) Cóż zrobić, pójdę do pracy to kupię własnego wymarzonego kompa. :p lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 16:06, Galadin napisał:

> pewnie dla jednego plynnie to 30 fps, dla innego 15 :), mam kumpla ktory gra w najnowsze
gierki
> chociaz mu niemilosiernie zwalniaja (10-15fps), ja sobie niewyobrazam gry w takich warunkach

Ja sobie niestety muszę wyobrażać...ekhm...znaczy u mnie to rzeczywistość. :) Cóż zrobić, pójdę
do pracy to kupię własnego wymarzonego kompa. :p lol



też nie mam wymarzonego kompa H 5 ledwo będzie chodzić (jeżeli będzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 16:05, Maestro1992 napisał:

Duże są w demku mozliwości rozwoju?? bo słyszałem, że ograniczenia są duże.


w pojedynczym scenariuszu zamek inferno mozesz rozbudowac caly (no bez cerberów bo do nich chyba trzeba tawerny a ta jest zabroniona w tym scenariuszu)

w kampani dla Haven to zagralem an razie 3 tyg i zadnych poki co ograniczen nie spotkalem :)

wicej miast nie uswiadczysz ale to przeciez tylko demko nie ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 16:09, Bartasg napisał:

> Duże są w demku mozliwości rozwoju?? bo słyszałem, że ograniczenia są duże.

w pojedynczym scenariuszu zamek inferno mozesz rozbudowac caly (no bez cerberów bo do nich
chyba trzeba tawerny a ta jest zabroniona w tym scenariuszu)

w kampani dla Haven to zagralem an razie 3 tyg i zadnych poki co ograniczen nie spotkalem :)

wicej miast nie uswiadczysz ale to przeciez tylko demko nie ?:)



zgadza się to jest demo, i będzie się u mnie cięło :/, ale coz czas kupić nowego kompa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 16:11, Maestro1992 napisał:

ja mam
*procesor 1,5 Ghz
*grafika GeForce 4 MX 64 Mb
*512 Mb ram-u
*reszta jest dobra :P
Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!


I co dziala ci demo? Bo ja probowalem na rozne sposoby i za kazdym razem sie wywala przed uruchomieniem misji :(
A mam prawie taka sama konfiguracje ( procek 2.0 Ghz ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy da sie szybciej ściągać H 5?? Ja mam Neostradę 128kb/s i muszę ściągać demko przy transferze 16,6 kb/s. Można jakós zwiększyć szybkośc transferu?? Bo ściągam już od 5 rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 16:18, pawelsto napisał:

> ja mam
> *procesor 1,5 Ghz
> *grafika GeForce 4 MX 64 Mb
> *512 Mb ram-u
> *reszta jest dobra :P
> Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!

I co dziala ci demo? Bo ja probowalem na rozne sposoby i za kazdym razem sie wywala przed uruchomieniem
misji :(
A mam prawie taka sama konfiguracje ( procek 2.0 Ghz ).



myslę, że grafika jest zbyt słaba(przynajmniej w moim przypadku), ponieważ minimalne wymagania podane przez Ubisoft to 128 Mb na karcie graficznej. A jaką masz grafę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 14:47, Bartasg napisał:

> Ej ale ta misja haven jest troche trudnawa atakuje cię gościu z 6 diabłami i 2 czartami
ma
> sukubby demony a ja mam fige z makiem weź się tu obron !

jeslic hodzi CI o atak z ok 2giego tygodnia i atakuej Cie Agrale to bez problemu obronisz sie
w miescie :)
aaa i niech lepiej walczy Izabel:) [o przekazaniu jednostek nie musze przypominac?:)]


no wlasnie co do przekazania jednostek.albo jestem tepy ale tradycyjna drag and drop mi nie dziala.z altem tez nie ani z shiftem anie z trl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 16:21, Maestro1992 napisał:

> > ja mam
> > *procesor 1,5 Ghz
> > *grafika GeForce 4 MX 64 Mb
> > *512 Mb ram-u
> > *reszta jest dobra :P
> > Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!
> > > I co dziala ci demo? Bo ja probowalem na rozne sposoby i za kazdym razem sie wywala przed
uruchomieniem
> misji :(
> A mam prawie taka sama konfiguracje ( procek 2.0 Ghz ).


myslę, że grafika jest zbyt słaba(przynajmniej w moim przypadku), ponieważ minimalne wymagania
podane przez Ubisoft to 128 Mb na karcie graficznej. A jaką masz grafę???


Na to nie ma reguly bo ja mam GeForce 3 Ti 64 MB i chodzi calkiem dobrze: ) chodzi o to ze GeForce 4 MX to mocno okrojona karta, nawet gorsza od wspomnianego GeForce 3 Ti wiec nie dziwie sie jesli nie pojdzie. No niestety nastal czas Radeonow i GeForce powyzej 5200:D

Dnia 14.04.2006 o 16:21, Maestro1992 napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bokoyeb zauważ, że przy przenoszeniu jednostek drag and drop w lewym górnym rogu ikony idenostki tworzy sie strzałka, ta strzałka to punkt którym nalezy celowac w pola gdzie ma zostać przeniesiona, też chwilke mi zajęło żeby rozgryść ten manewr, przy podziale jednostek równierz niema problemow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 16:25, Vargoth napisał:

> > > ja mam
> > > *procesor 1,5 Ghz
> > > *grafika GeForce 4 MX 64 Mb
> > > *512 Mb ram-u
> > > *reszta jest dobra :P
> > > Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!
> > > > I co dziala ci demo? Bo ja probowalem na rozne sposoby i za kazdym razem
sie wywala przed
> uruchomieniem
> > misji :(
> > A mam prawie taka sama konfiguracje ( procek 2.0 Ghz ).
>
>
> myslę, że grafika jest zbyt słaba(przynajmniej w moim przypadku), ponieważ minimalne wymagania

> podane przez Ubisoft to 128 Mb na karcie graficznej. A jaką masz grafę???

Na to nie ma reguly bo ja mam GeForce 3 Ti 64 MB i chodzi calkiem dobrze: ) chodzi o to ze
GeForce 4 MX to mocno okrojona karta, nawet gorsza od wspomnianego GeForce 3 Ti wiec nie dziwie
sie jesli nie pojdzie. No niestety nastal czas Radeonow i GeForce powyzej 5200:D
>


nie znam się na sprzęcie, ale GeForce 4 MX to chyba za mało na Heroes 5. Ale jak chodziło u ciebie. Już sam nie wiem.
Pozdrowionka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować