Zaloguj się, aby obserwować  
ASWER

Najlepsze Przygodówki

663 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2007 o 11:09, toolek napisał:

Moim zdaniem bardzo dobrą serią(?) przygodówek jest Post Mortem i Still Life :)

Nie jest zła ta seria(?) :P Wolę to co na dole :)

Dnia 04.05.2007 o 11:09, toolek napisał:

Ten mroczny klimat ^^ Nie mogę się doczekać kontynuacji Still Life - MUSI być ;D

Jak chcesz coś mrocznego to może jeszcze Black Mirror, Grim Fandango spróbuj - parę postów o to Kris pytał to skubnąłem mu reckę :P i jeszcze coś takiego jak Discworld NOIR czarny humor gwarantowany albo tym bardziej Blade Runner świetna gierka. Jest też mnóstwo innych z serii detektywistycznych jak cała seria CSI (tylko główkowanie na podstawie dowodów) Police Quest, albo nawet i Broken Sword tylko, że pierwsza część wydała mi się najbardziej klimatyczna (druga już jest za kolorowa ale opowiada inną historię) - oczywiście obie godne przejścia.

Melchah
Ja też sądze, że ty wiesz o co chodzi :) tak sobie napisałem :P żeby innych utwierdzić w przekonaniu co to jest gra przygodowa z ddd-d2 na czele, który maczał palce w nie jednym tytule :) a to trzeba robić co chwilę bo wystarczy przewinąć o kilka stron do tyłu, żeby zobaczyć, że Prince of Persia to przygodówka pełną gębą :D były lepsze przykłady ;) Nie wiem też jak mogłem zapomnieć o Monkey Island gdzie można było odbywać pojedynki na słowa (część 1 i 3) albo bijatyka alias Monkey Kombat (Monkey 4) tyle, że akcentów zręcznościowych w tym nie było, tylko menu wyboru co zrobić jak Final Fantasy jaki atak przeprowadzić - pełno jest takich rzeczy i są OK jeśli nie przeszkadzają w rozgrywce bo przygodówka ma być przygodówką - BS3 jest pod tym względem straszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tak "Blade Runner" to świetna pozycja. Mnóstwo dróg do wyboru i multum zakończeń, tak się dzisiaj powinno robić gry;)
"Discworld NOIR" mówisz, że fajny, bo mi się obiło o uszy, że taki sobie.

PS. dzięki za opinię o "Grim Fandango", wygląda na to, że to kawał niezłego szpilu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione przygodówki to:

- Sherlock holmes i tajemnica srebrnego kolczyka
- Black mirror
- Ni-bi-ru

te trzy gry wprost uwielbiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 13:50, Baluk25 napisał:

a według mnie to Kangurek Kao i Rayman :D


Mhm. Oczywiście...tylko, że to nie ten gatunek. Platformówka to adekwatne określenie dla tego typu gier:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie gram zbyt dużo [w ogóle] w takie gry, ale kilka lat temu całkiem przyjemnie mi się jedną przechodziło... Na Kłopoty Pantera, czy jakoś tak - z Różową Panterą ofcz. Tam, gdzie C. Pazura głos podstawiał. Całkiem chyba śmieszne było, z tego co pamiętam.
Nie jestem pewny, czy Dizzy jajo [te wersje z podnoszeniem przedmiotów, rozwiązywaniem zagadek] to platformówka, czy gra przygodowa - jeżeli przygodówka, to z całą pewnością Dizzy zajmuje miejsce numer jeden u mnie. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gram w Fantastic Dizzy, IMO najlepsza część :) To taki mix zasadniczo, zxagadki trudne nie są, a i dużo omijania rozmaitych przeszkód jest. Ale warto, świetna giera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 13:43, Kris Blake napisał:

"Discworld NOIR" mówisz, że fajny, bo mi się obiło o uszy, że taki sobie.

A kto Ci to o uszy obił? :P Daj namiary, bo jak go znajdę... :) Gra ma prawdziwy klimat filmów detektywistycznych - Grim Fandango jest bardziej luzackie i tak jak napisałem ociera się jeszcze o kulturę Meksyku ale jest jazz, jest intryga i są dobre zagadki i facet z biura podróży dla umarłych jako detektyw :) a Blade Runner jak to Blade Runner podchodzi bardziej pod film, jest klimatowy, mroczny ale futurystyczny co nie zmienia faktu, że jest to najlepszy kryminał w tym stylu.

Dnia 04.05.2007 o 13:43, Kris Blake napisał:

PS. dzięki za opinię o "Grim Fandango", wygląda na to, że to kawał niezłego szpilu;)

Nie za ma co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A bo ja pamiętam kto mi uszy obił?:) Tak jakoś słyszałem, że NOIR odstaje od wcześniejszych Discworldów;)
Hym, podobno "robi się" nowa gra Sokala, "Sinking Island" bodajże...Może być ciekawe, chociaż nie lubię jak czas człowieka w grze goni ( w trakcie gry wyspa, na której się będzie poruszało, będzie tonąć ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 23:08, Kris Blake napisał:

A bo ja pamiętam kto mi uszy obił?:) Tak jakoś słyszałem, że NOIR odstaje od wcześniejszych Discworldów;)

No odstaje, bo musi - nie ma Rincewinda, nie ma bagażu ale jest Lewton prywatny detektyw - jest całkiem inny klimat ale to nie znaczy, że jest zły, bo jakby tak było to książki ze Swiata Dysku byłyby tylko o Rincewindzie a nie o innych osobach - co jest bardzo fajne bo się przedstawia co się tylko może :)

Dnia 04.05.2007 o 23:08, Kris Blake napisał:

Hym, podobno "robi się" nowa gra Sokala, "Sinking Island" bodajże...Może być ciekawe, chociaż
nie lubię jak czas człowieka w grze goni ( w trakcie gry wyspa, na której się będzie poruszało, będzie tonąć ).

Ja już po Syberii mam wątpliwości ale może coś będzie z tej mąki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Simon the Soccer ruleZ :) Pamiętam jak kupowałem Gry Kopmuterowe (gazete) z SUPER przygodówkami, juz sam niepamiętam tytułów, ale Flojda zapamiętałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest Atlantis: the Lost Tales!!! Jeśli uważacie się za znawców przygodówek, a nie znacie tego tytułu to znaczy że jesteście w błędzie! Klasyka gier przygodowych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię czy ktoś pamięta tą grę, ale moim zdaniem najlepszą grę przygodową w którą grałem była : King Quest czy jakoś tak, pamiętam urywkami tą grę... no co miałem tylko 7 lat bodajże :P
I tak jeszcze jest jeden tytuł... główny bohater to niejaki Woodroof czy podobnie- gra bardzo mi się podobała- bo po Polsku i też z humorem. Aha już wiem, Woodruff: coś tam Azymuta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 22:40, Real-Szczery napisał:

Najlepsze jest Atlantis: the Lost Tales!!! Jeśli uważacie się za znawców przygodówek, a nie
znacie tego tytułu to znaczy że jesteście w błędzie! Klasyka gier przygodowych!

Może ja się uważam i o tej grze słyszałem ale jakoś mnie nie przekonasz - wolę inne prawdziwe klasyki, a nawiązując do twojego postu z tamtego tematu, to oprócz Syberii to powiem też, że KiT też był cienki i drażniący - najlepsza PL przygodówka - Teenagent :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 22:48, deecom napisał:

Może ja się uważam i o tej grze słyszałem ale jakoś mnie nie przekonasz - wolę inne prawdziwe
klasyki, a nawiązując do twojego postu z tamtego tematu, to oprócz Syberii to powiem też, że
KiT też był cienki i drażniący - najlepsza PL przygodówka - Teenagent :)


A więc znasz tytuł - można znać a nie lubić, ale nie słyszeć o tej grze to grzech :P Ale spróbować zagrać możesz.
A w teenagenta tez pogrywałem, świetne były niektóre momenty ^^
A KiT świetne było i już :P

Poza tym zamieszczę tutaj mój ranking z tamtego tematu może:

1. Atlantis - część pierwsza, bo następne części to mówiąc łagodnie - shit. jedyneczka natomiast to po prostu miód na kompie - grafiką co prawda teraz nie zachwyci ( wszak to gra sprzed 10 lat bodajże) lecz klimat, fabuła, postacie, muzyka, historia... po prostu niebo dla przygodówkowiczów! Szczerze polecam każdemu kto uważa sie za fana przygodówek a jeszcze nie poznał tego tytułu!

2. Broken Sword 2 - The Smoking Mirror - pełna akcji i okraszona humorem swietna przygodówka! Polecam!

3. Książe i Tchórz- czyli dziecko Adriana Chmielarza i Jacka Piekary ( jednego z przodowników polskiej literatury fantastycznej). Wspaniale podana fantastyczna baśń z , jak to sie mówi "jajem"! Polecam takze!

4. Monkey Island 1 & 2 & 3 - wspaniały humor i świetne klimaty żłotej ery piratów na morzach karaibskich! ( 4 części nie polecam :/)

5. Syberia - także miodna gierka, z ciekawym światem maszyn.


6. Neverhood- czyli zużyte ileś tam ton plasteiny. także super gra!

A poza tym jeszcze lubiłem: obie czesci Różowej Pantery, Hopkinsa FBI, Day of the Tentacle, Dracula: Zmartwychwstanie, Nibiru ( polecam jako grę na początek, łatwiutka jest) , Jack Orlando, Wacki, Gilbert Goodmate, Zork: The Grand Inquisitor, Teenagenta... i jeszcze z pewnością pare innych o których teraz nie pamiętam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 22:48, deecom napisał:

> Najlepsze jest Atlantis: the Lost Tales!!! Jeśli uważacie się za znawców przygodówek,
a nie
> znacie tego tytułu to znaczy że jesteście w błędzie! Klasyka gier przygodowych!
Może ja się uważam i o tej grze słyszałem ale jakoś mnie nie przekonasz - wolę inne prawdziwe
klasyki, a nawiązując do twojego postu z tamtego tematu, to oprócz Syberii to powiem też, że
KiT też był cienki i drażniący - najlepsza PL przygodówka - Teenagent :)


Straszny krytyk z Pana, Panie deecom. Ja jakoś do Syberii mam przedziwny sentyment. Było w tej grze coś ... innego. A moze po prostu była klimatyczna? Nie wiem. KiT też mi się podobał, i Teenagent, mimo dziwnych pomysłów twórców (te ^^%& grabie albo pijana piła :DD). Monkey Island to był prawdzwy miód. Ze straszych a wymienianych, w wiekszość niestety, nie grałem. Za młody jestem albo za późno zacząłem się tym interesować. Żałuję szczególnie Blade Runnera czy Grim Fadango. A jakby ktoś miał Discworlda to z chęcią kupię : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2007 o 23:03, moralny napisał:

Straszny krytyk z Pana, Panie deecom. Ja jakoś do Syberii mam przedziwny sentyment. Było w
tej grze coś ... innego. A moze po prostu była klimatyczna? Nie wiem. KiT też mi się podobał,
i Teenagent, mimo dziwnych pomysłów twórców (te ^^%& grabie albo pijana piła :DD). Monkey Island
to był prawdzwy miód. Ze straszych a wymienianych, w wiekszość niestety, nie grałem. Za młody
jestem albo za późno zacząłem się tym interesować. Żałuję szczególnie Blade Runnera czy Grim
Fadango. A jakby ktoś miał Discworlda to z chęcią kupię : )

Blade Runnera można jedynie na aukcjach dostać, ale gra świetna, muszę sobie przypomnieć od kogo ją miałem :)
A jeśli chodzi o Syberię, właśnie miała ten swój klimat, który nie każdemu pasował, mi pasowała jedynie sama oryginalność, dopiero po uruchomieniu jej przypomniałem sobie, że kiedyś w jakimś programie widziałem część 2 i wtedy stwierdziłem, ze to coś nie dla mnie i nie myliłem się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować