Zaloguj się, aby obserwować  
Reven29

***Wiedźmin vs. Gothic 3***

138 postów w tym temacie

Dnia 25.12.2007 o 13:59, wdowiakm napisał:

Nie wiem czy wiesz ale nowy developer pracuje już nad nowym patchem do Gothic 3 ;)


Ale takim dodającym fabułę do G3, a nie tylko poprawiającym bugi? Jak nie, to wciąż nie ma czego porównywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 14:02, GanD napisał:

Ale takim dodającym fabułę do G3, a nie tylko poprawiającym bugi? Jak nie, to wciąż nie ma
czego porównywać.


Który zoptymalizować ma kod gry i inne błędy ;)
Zobaczymy czy im sie uda...
Dobra koniec offtopu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 14:04, wdowiakm napisał:

Który zoptymalizować ma kod gry i inne błędy ;)
Zobaczymy czy im sie uda...


Skoro tak mówisz, choć mam wrażenie że prościej by było napisać tę grę od nowa...

Dnia 25.12.2007 o 14:04, wdowiakm napisał:

Dobra koniec offtopu ;)


Oki doki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie obie gry są na równi,z lekką przewagą Gothica.Fabuła w Wiedźminie jest (w każdym razie dla mnie)nieciekawa,pod tym względem gra jakos mnie odrzuciła,potencjał miały akty I oraz II,gdzie trzebało rozwiązac tajemnice podgrodzia(jeden z ciekawszych questów) oraz zabawiać sie na cmętarzu oraz na bagnach.Zas w Gothicu quest główny jest długofalowy("odnajdź Xardasa"),a więc trzeba rozmawiac z róznymi magami oraz dowódcami(Jak dla mnie quest bardzo ciekawy),później już tylko klasyczne wybawienie świata.Głównym plusem dla Wiedźmina jest alchemia w grze.Jest ona ciekawie stworzona,prócz eliksirów możemy zrobić petardy oraz samrowidła,można równiez eksperymentówac w tym wszystkim,a to co nam wyjdzie możemy sprawdzić tylko na sobie,pod tym względem Wiedzmin bije Gothica.W obu grach można opowiedziec sie po różnych stronach,co jest ich wspólną zaletą.W Gothicu mamy do wybory bardzo dużo czarów,co jest jego plusem,W Wiedźminie jest ich tylko 6,ale można je ulepszać,pod tym względem Gothic wygrywa.Świat Gothica jest ogromny,porozrzucane są w nim rózne osady oraz obozy najemników,w Wiedzminie kręcimy sie tylko wokół Wyzimy(największego miasta w grach RPG),bagien oraz dwóch wsi,Gothic znów wygrywa.Niestety kiepsko jest również w Wiedzminie z fizyką,czasami nie da sie przejść przez jakiś dołek lub podejśc do kamienia.Drugą główną zaletą Wiedzmina są gry w jakie możemy grać(kościany poker oraz bijatyki) oraz karty kobiet z,którymi nasz bohater sie przespał,tego właśnie Gothicowi brakuje.Świat Wiedzmina zawiera również sporo potworów,a nasz bochater używa trzech styli walki,co też jest plusem dla tej gry.Więc jak dla mnie Wiedzmin jest dobrą grą,gdyby fabuła byłaby troche inna,może bardziej by mi sie spodobał.Ale dla mnie ciekawszy jest Gothic i jego klimat,którego zabrakło (wg mnie)Wiedźminowi,prawdą jest to,że Gothic nie posiada takich smaczków jak minigry,alchemia oraz rózne style walki,ale i tak jest grą bardzo ciekawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin zdecydowanie górą - według mnie i grafika ładniejsza i zoptymalizowany lepiej. Nie wspominając już o fabule, która w gothicu 3 mnie lekko zawiodła (jakaś taka niespójna zdawała mi się) natomiast w "Wieśku" zachwyciła. Sama grywalność też jest lepsza w wiedźminie - od tej gry po prostu nie mogłem się oderwać, choć na G3 czekałem dłużej znacznie nie powaliła mnie w takim stopniu jak Wiesiek... Szczerze mówiąc to trochę zawiodła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz sobie że skorzystam z twojej formy porównania tych dwóch świetnych tytułów :)

Gothic<Wiedźmin
Klimat
G-6
W-9
Świat
G-7
W-9
Fabuła
G-7
W-8
Grafika
G-8
W-9
Dźwięk
G-8
W-10
Suma
G-7.2
W- 9

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 16:08, Gumiś2 napisał:

Gothic>Wiedźmin

Dnia 26.03.2008 o 16:08, Gumiś2 napisał:

Grafika
G-10
W-9


Grafika w Gothic''u lepsza niż w Wiedźminie? Nie, to jest już jakiś żart chyba. Jestem wielkim fanem Gothic''a ale pod względem grafiki i świata to wiedźmin wygrywa mniej więcej wiedźmin-9, gothic-6 (ewentualnie 7). Ogólnie na pewno bym G3 na max. nie ocenił (bugi itd.) najwyżej 8 i wiedziek tak samo :)

W wiedźminie na pewno jest dużo lepsze drzewko rozwoju, bardzo podobało mi się takie rozwiązanie i tyle napisze. Dla mnie te gry nie mogą być jakoś specjalnie porównywane ze sobą, za bardzo się różnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej podobał się Gothic, największym plusem który daje mu wd. mnie przewagę nad Wiedźminem jest możliwość swobodnego poruszania się po świecie. A grafika wd. mnie jest ładniejsza w Gothicu :)
Pod każdym innym względem gry są mniej więcej na takim samym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę ,że tutaj nie ma co porównywać. Bo to nie jest równa walka. Sami widzimy w jakim stanie wyszedł Wiedźmin a w jakim Gothic 3... Mamy przykład dobrze wykończonej gry z niedopracowaną. Więc zbytnio nie ma co się spierać bo wiadomo ,że Wiedźmin w tym momencie przebuja G3. Chociaż jestem wielkim fanem Gothic i zawsze trzymam stronę serii to w tym muszę z,mienić strony ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin.

1. Gothic 3 = milion bugów. Nawet ostatnia łatka która poprawiała ponad 500 !!! bugów nie poprawiła wszystkiego. Ta gra powinna sie nazywać Bugotic 3

2. Realia danego świata - Wiedźmin jest tak wiedźmiński że już bardziej się nie da. Po prostu 100% Geralta w Geralcie Pospolitym Białowłosym. Gothic 3? Z klimatu poprzednich gothiców nic nie zostało. G 3 z poprzednimi częściami łączy się jedynie dzięki bohaterowi i niektórym postaciom. Zresztą fatalnie wykonanym. Diego został postarzony o jakieś 20 lat, z Miltena zrobili Larrego Laffera, czy innego Alfonsinio :p, Lares nosi irokeza (LOL!!!), a z Gorna.... zrobili murzyna!!! (autor tego posta ma w tym momencie mieszane uczucia, nie wie czy śmiać się czy płakać). O wyglądzie głównego bohatera nie będę się wypowiadał...

3. Fabuła. Wiedźmin - emocjonująca, pełna zwrotów akcji, poważnych decyzji i w ogóle miód, cud i orzeszki. Gothic - schematyczna, do bólu przewidywalna, nudna i pełna "wątków z d*** wziętych" które nijak mają się do fabuły Gothica.

4. Dialogi - w Gothicu infantylne, brzmią jakby pisały je dzieci na syntezatorze mowy, bo tyle emocji słychać w tych głosach. Wiedźmin - po prostu miód, nie sposób ich opisać, po prostu zagrajcie lub obejrzyjcie na You Tube.

5. Walka - dynamiczna, ciekawa, 2 miecze razy 3 style walki to oczywiście Wiedźmin. W Gothicu mamy.... ledwo parę ciosów - zwykły, szybki słaby, pchnięcie i silny zamach. W dodatku zepsuto całkowicie jedną cechę charakterystyczną tej serii - w poprzednich odsłonach bohater ucząc się kolejnych stopni walki wręcz nie tylko powiększał paletę ciosów, ale także inaczej trzymał broń - np. jako zupełny nowicjusz walki bronią 1 ręczną trzymał taką broń oburącz. W Gothicu 3 w kolejnych stopniach jedyna różnica to większe obrażenia.

6. Muzyka - Wiedźmin - muzyka miła dla ucha, doskonale łączy klimat prozy z kulturą słowiańską. Doskonale. Gothic - muzyka mogła by być fajna, ale tak nie jest. Symfoniczna - to dobrze. Ale przede wszystkim jest za krótka i oklepana - gdy zwiedzamy Myrtanę non stop słuchając fragmentu "Myrthana Expore" po pół godzinie szlag zaczyna trafiać. Muzyka jest też źle zmontowana, przejścia między poszczególnymi kawałkami są równie subtelne jak cios młotkiem.Denerwuje też jej nieznośna patetyczność - podczas walki z byle ścierwojadem słyszymy utwór, jakbyśmy walczyli z samym Beliarem. Lubie patos i epickość, ale tu zaprezentowano patos a''la "Poranny przejazd śmieciarki zakończył się totalnym triumfem" Znaczy patos w złym guście.

Ogólnie: Wiedźmin to miód lany na serce fanów prozy Sapkowskiego, oraz po prostu bardzo dobra gra. O Gothicu powiem tylko tyle: Jestem fanem tej serii, ale nie fanatykiem, a o Gothicu 3 powinno się zapomnieć. Jako kontynuacja serii, z poprzednimi częściami łączy jedynie tytuł. Jako gra mogę powiedzieć że: jest zabugowana, pod względem optymalizacji to jedna wielka porażka, gra posiada jedynie ładną grafikę (ale pełną ww. błędów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2008 o 17:42, Luk Zombi napisał:

Ogólnie: Wiedźmin to miód lany na serce fanów prozy Sapkowskiego, oraz po prostu bardzo
dobra gra. O Gothicu powiem tylko tyle: Jestem fanem tej serii, ale nie fanatykiem,
a o Gothicu 3 powinno się zapomnieć. Jako kontynuacja serii, z poprzednimi częściami
łączy jedynie tytuł. Jako gra mogę powiedzieć że: jest zabugowana, pod względem optymalizacji
to jedna wielka porażka, gra posiada jedynie ładną grafikę (ale pełną ww. błędów)

Masz racje Wiedźmin nie jest idealny ale dobry i na pewno lepszy od gothica. Najgorsze ze gothic często się tnie mimo że ma sie dobry komp. Np. przy wyjmowaniu pochodni czy teleportacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź chyba wyraźnie oczywista. Kwestia techniczna, kwestia fabularna, kwestia klimatu, a przez to wszystko samej grywalności wskazuje na zwycięstwo Wiedźmina. W niemieckim dziele można pochwalić natomiast muzykę - w Witcher''ze mamy doczynienia z całkiem porządną ścieżką dźwiękową, jednak wypociny Kai''a Rosengarz''a zapadają w pamięć na długi czas :) Od siebie (bo to co wyżej napisałem jest chyba oczywiste dla każdego szanującego się gracza nie posiadającego 4GB RAM) dodam, że seria Gothic razem z ostatnią Piranh''ową częścią zatraciła swoją duszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buahaha xD Chyba żartujesz. We Wiedźminie marna grafika, a w dodatku wszędzie zamknięte, tam przeskoczyć nie można, tu wejść nie każą - to bez sensu. W gothic 3 tak nie jest. Przynajmniej wszędzie i zawsze chodzić można. Ale w tym temacie chodzi o argumenty, a żadnego nie podałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmn... Ja bym stwierdził małą różnicę tak jakby Wiedźmin był troszkę lepszy lepsza grafika bardziej realistyczne postacie i wogóle jest to wszystko żywsze. A Gothic też nic do niego nie mam ale jednak ta grafika mi nie daje spokoju :P. Jakbym miał oceniać to bym to zrobił tak:
1.WIEDŹMIN----10
2.GOTHIC 3-----8

Tak bym to wedłóg mnie ustawił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Wiedźmin jest lepszy od Gothica 3 w 100%.Bo CDP Red sie postarali żeby Wiedźmin im dobrze wyszedł i chwała im za to bo tak sie stało.A co do tych co tworzyli Gothica 3, to gothic I, II i NK im wyszło, bo sie starali, a z Gothiciem 3 sie za bardzo spieszyli, i ma troszke błędów.Ale jeżeli miałbym wybierać wybrałbym wiedźmina ;-)

Pozdro ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować