Zaloguj się, aby obserwować  
Hank_Moody

Resident Evil 4 - temat ogólny

751 postów w tym temacie

Dlaczego dodatkowe tryby gry w wersji na PS2 nie są od razu obecne w menu? Trzeba je najpierw odblokować czy co? Mam wersję limitowaną w steelbooku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 18:44, Azvar napisał:

Dlaczego dodatkowe tryby gry w wersji na PS2 nie są od razu obecne w menu? Trzeba je
najpierw odblokować czy co? Mam wersję limitowaną w steelbooku.


O ilę się nie mylę to trzeba raz ukończyć grę aby odblokować scenariusz Ady ,Mercaneries itp. Tak przynajmniej było w wersji PC i chyba tak to wygląda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 18:49, Darnok_Rukia napisał:

O ilę się nie mylę to trzeba raz ukończyć grę aby odblokować scenariusz Ady ,Mercaneries
itp. Tak przynajmniej było w wersji PC i chyba tak to wygląda .


Już się bałem, że kupiłem jakąś wybrakowaną wersję, ale przeczytałem to i instrukcję i już wszystko jasne :) Uff. Szkoda tylko, że gra na PS2 jest robiona pod widescreen, a ja niestety mam tylko klasyczny TV...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przechodzę właśnie 3 raz RE 4. Najtrudniej było za pierwszym razem. Zawsze przechodzę na poziomie normalnym. Teraz po długim czasie oszczędzania kupiłem sobie granatnik z nieskonczaną ilością amunicji. Przydatna broń. Jednak drugą przydatną bronią wraz ze snajperką głównie na ślepców i nie tylko jest wyrzutnia min. Najbardzie podajże nie doceniana broń. Przydatna również w walce ze zbrojami rycerskimi kiedy zdobywa sie kielich króla. Dobra bronią również jest magnum i striker.
Dla mnie najtrudniejszym bossem jest właśnie Salazar. Za pierwszym razem długo sie nim męczyłem, za nim go pokonałem. W walce z bossami przydaję się również granatnik chyba, że ma się już broń z nieelimitowana amunicją. Wtedy walka jest o wiele prosta. Również trudnymi przeciwnikami sa wiesniacy z piłami. Przez takich czasem można się zdenerwowac.
Ogólnie jedna z nielicznych gier która mnie zainteresowała i w którą grająć wiele razy nie nudzi się. Fajny klimat, grafika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja,wyrzutnia min rulez,też ją cały czas kupowałem ;) A wyrzutnię rakiet warto mieć chociaż jedną na jakiegoś bossa (którzy swoją drogą za zarąbiści). A tak w ogóle to jak strzela magnum? Bo mam około 30 naboi do niego (są ciężko dostępne) i nei wiem czy warto marnować na zwykłych wojskowych,czy może zostawić na walkę z

Spoiler

Krauserem

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Magnum dobra bron, uzywam ją przewaznie na tym IT w klatkach, bo jeden dwa strzały w brzuch ucieka i tylko trzeba uważac na jego ciosy. Jeśli zostają ci naboje to warto uzywać go w zawarciu kiedy sa blisko ciebie kilku przeciwnków. Sprawdza sie tak samo jak striker. Ja przez wieś i cały zamek w 2 przejściu używem granatnika dwa razy bo oszczędzałem na tego z amunicją nieskończoną. Użyłem go jedynie na Verdugo i Salazar. Pierwszych bossów udało się pokonać bez granatnika, mając go jednak oszczędza sie czas i amunicję do innych broni.

PS
co do sterowania początkowo owszem jest trudno się przyzwyczaić, ale z czasem sterowanie staję się łatwe. Najtrudniej jak wspomniałem jest jak gra się pierwszy raz i ma się problem z unikami kiedy trzeba wcisnąć enter i ctr(na ekranie 1 i 3 czy dwa shifty 5 i 6). Liczy się też refleks. Sekunda za póżno i Leon ginie. Trzeba wczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2011 o 12:34, historyk80 napisał:

Najtrudniej jak wspomniałem jest jak gra się pierwszy raz i ma się problem
z unikami kiedy trzeba wcisnąć enter i ctr(na ekranie 1 i 3 czy dwa shifty 5 i 6). Liczy
się też refleks. Sekunda za póżno i Leon ginie. Trzeba wczytać.


dlatego ja grałem na padzie - problem w tym że nie wiedziałem które przyciski to 1,2,3,4 na padzie kiedy wyskakiwały QTE -,-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem problemów z graniem na klawiaturze, po prostu trzeba ogarnąć która cyfra to który klawisz.
I wydaje mi się że to dobrze że nie ma strzelania myszką, gra byłaby za łatwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma się mało naboi, taktyka jedna idziemy do handlarza, sprzedajemy broń a nastepnie odkupujemy i mamy trochę naboi. Zawsze to coś. Ja tak robiłem, brakowało naboi a w magazynku 0 wracałem do najbliższego handlarza i przeprowadzałem taką transakcję. Gorzej jak nie było w poblizu handlarza wtedy trzeba liczyć, że jakieś naboję znajdziemy w beczkach czy skrzyniach lub gdzieś leżące w okolicy albo walczymy tym czym jeszcze dysponujemy.
Dlatego ważne jest aby dysponować przynajmniej kilkoma rodzajami broni np strzelba, pistolet, karabin czy wyrzutnia min potem mozna również kupić magnum, ulepszoną strzelbę, TMP czy granatnik. Ja zawsze miałem pistolet, strzelbę, TMP, snajperkę oraz wyrzutnię min. W razie potrzeby kupowałem granatnik(potem po uzbieraniu dużej gotówki można zakupić granatnik z amunicją nieskończaną).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować