Zaloguj się, aby obserwować  
Grzech

"Już nie rock, jeszcze nie metal" - Temat ogólny o Hard Rocku/Grunge/EMO/Indie/Rocku Alternatywnym i ich podgatunkach

2186 postów w tym temacie

Trapt nagrywa swój nowy album, Only Through The Pain..., premiera zaplanowana jest na tegoroczne wakacje. Super, bo Trapt to naprawdę niezły zespół, przyjemnie się go słucha, odpoczynek od cięższego rocka. Okładka tego albumu nieco kojarzy mi się z Around The Fur Deftones. Na ich MySpace znajdziecie dwie piosenki z nowej płyty:
http://www.myspace.com/trapt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 17:32, Adamzzz napisał:

Hehe, płytka naprawdę świetna i IMO lepsza od Dead Cities ;) Od Couleurs jestem już uzależniony
- masterpiece. ;)

mam, przesłuchałem i powiem jedno.. Saturdays = Youth = DZIEŁO!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 19:15, Adamzzz napisał:

Wiedziałem, nowa płyta to po prostu mistrzostwo. Jak tam Couleurs? ;)


ten kawałek po prostu rozwala, ale słucham płytki jako całości i jako całość podoba mi sie jeszcze bardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zasłuchuję się właśnie najnowszą płytą 3 Doors Down - 3 Doors Down.
Dawno nie spotkałem się z tak dobrym longplayem. Nie ma na nim złego kawałka, a większość utworów spodobała mi się praktycznie po pierwszym przesłuchaniu, co zdarza się niezwykle rzadko.
Tutaj klip do promo:
http://pl.youtube.com/watch?v=LJRthpxDM10

Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam 3 Doors Down, kiedyś oglądałem ich koncert na MTV czy tam Vivie. Podoba mi się ich utwór Changes, ma bardzo fajny i wpadający w ucho refren.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bardzo ich lubiłem, szczególnie Let Go, ale stali się dla mnie jacyś tacy popowi :P Może jeszcze kilka razy posłucham tej nowej płyty... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 20:34, Skywalker560 napisał:

Znam 3 Doors Down, kiedyś oglądałem ich koncert na MTV czy tam Vivie. Podoba mi się ich utwór Changes, ma bardzo fajny i wpadający w ucho refren.


Tak, Changes jest genialne, podobnie jak Kryptonite
Jeżeli chodzi o nową płytę, to polecam w szczególności: balladę - These Days (momentami jakbym R.E.M. słyszał) oraz połączenie country z hard rockiem - Train :]
Płyta w sam raz do samochodu. Trochę HR, alternatywy oraz ballad rockowych. Jak dla mnie - idealne połączenie, bo przeważnie takiej muzyki słucham. Nic dodać, nic ująć ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 11:40, Quen Moeren napisał:

Płyta w sam raz do samochodu. Trochę HR, alternatywy oraz ballad rockowych. Jak dla mnie
- idealne połączenie, bo przeważnie takiej muzyki słucham. Nic dodać, nic ująć ^_^


W sam raz do samochodu jest Be Quiet & Drive Deftonesów ;). Ostatnio wróciłem do Limp Bizkit, to jest dobry hard rock wymieszany z rapem/HH ;P. Chociaż od Results May Vary to już jest albo rock, albo HH, nie ma mieszania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 11:42, Skywalker560 napisał:

W sam raz do samochodu jest Be Quiet & Drive Deftonesów ;). Ostatnio wróciłem do Limp Bizkit, to jest dobry hard rock wymieszany z rapem/HH ;P. Chociaż od Results May Vary to już jest albo rock, albo HH, nie ma mieszania.


Odnośnie Deftones, to przyznam się bez bicia, że znam tylko dwa ich kawałki: Root i Back to School. Znaczy się... może znam więcej, ale tylko te dwie mi się podobają. Jest to muzyka, która nie wpada od razu w ucho, albo nie miałem okazji usłyszeć takowego utworu.
Jeżeli chodzi o Limpów, to podobają mi się ich starsze kawałki, typu Break Stuff i bodajże Nookie. Nowszej dyskografii nie miałem okazji poznać albo była po prostu mało interesująca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 11:55, Quen Moeren napisał:

Odnośnie Deftones, to przyznam się bez bicia, że znam tylko dwa ich kawałki: Root
i Back to School.


Polecam ich dwie ostatnie płytki, Deftones i Saturday Night Wrist, znajdziesz tam dużo ballad i dobrych hard rockowych utworów, odmienny styl niż na ich 3 pierwszych płytach.

Dnia 16.05.2008 o 11:55, Quen Moeren napisał:

Jeżeli chodzi o Limpów, to podobają mi się ich starsze kawałki, typu Break Stuff
i bodajże Nookie. Nowszej dyskografii nie miałem okazji poznać albo była po prostu
mało interesująca ;)


Ostatnio przeprosiłem się z The Propaganda i znowu wsiąkłem w The Unquestionable Truth Part I, trzy pierwsze utwory są świetne, tylko The Key ssie ;). Na szczęście późniejsze są bardzo dobre, ale to już nie to samo, co pierwsza trójka ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem dzisiaj płytę The Slip Nine Inch Nails i jestem nią zachwycony. Niesamowity klimat, Reznor w dobrej formie! Polecam z całego serca wszystkim fanom (na)Trenta i industrial rocka! A właściwie wszystkim ;).
http://nin.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie szukałem tematu, już miałem zakładać własny.

Alternatywny Rock z różnymi domieszkami, czyli Coldplay. Wg mnie jeden z najlepszych zespołów świata. Świetny wokal, świetna gra instrumentów. Świetne piosenki, o. Yellow, The Scientist, X&Y, Talk, What If, i wiele, wiele innych.

Radiohead - także jeden z najlepszych. Piosenki? Karma Police. Nie pamiętam reszty.
Muse - Starligth, Supermassive black hole, oraz najlepsza - The Knigths of Cydonia.

A z polskiego oczywiście Myslovitz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, już masz u mnie gigantycznego plusa za Coldplay. Po prostu świetny zespół, niestety - bardzo szykanowany, a szkoda. Ja uwielbiam The World Turned Upside Down, X&Y, Don''t Panic i wiele, wiele więcej.

Muse - kolejne cudeńko ;). Widzę, że znasz piosenki tylko z ostatniego albumu, polecam również poprzednie. Piosenki typu Hysteria, Stockholm Syndrome czy Muscle Museum są równie dobre :-).

Polecam Bloc Party - najlepszy wg. mnie zespół świata. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 00:24, Arkads napisał:

Wszędzie szukałem tematu, już miałem zakładać własny.

Alternatywny Rock z różnymi domieszkami, czyli Coldplay. Wg mnie jeden z najlepszych
zespołów świata. Świetny wokal, świetna gra instrumentów. Świetne piosenki, o. Yellow,
The Scientist, X&Y, Talk, What If, i wiele, wiele innych.

Radiohead - także jeden z najlepszych. Piosenki? Karma Police. Nie pamiętam reszty.
Muse - Starligth, Supermassive black hole, oraz najlepsza - The Knigths of Cydonia.

A z polskiego oczywiście Myslovitz.


Już mi się podobasz :) Bardzo dobry gust muzyczny. Coldplay to moja miłość od wieków :P Absolutnym numerem jeden jest dla mnie Naukowiec, ale i tak słucham prawie wszystkiego co wyprodukowali. Z niecierpliwością czekam na nową płytkę, która z zapowiedzi ma być trochę latynoska, ale ja tego nie słyszę/czuję. Na last.fm są 3 utwory do przesłuchania i bardzo mi się podobają. Viva La Vida jest trochę dziwny, ale im więcej słucham tym fajniejsze się wydaje. Ale ogólnie to dobry stary Coldplay jest.

Radiohead - uwielbiam ich. Moja miłość zaczęła się od Karma Police. Po prostu rewelacyjny utwór, mistrzostwo. Ja znam i pamiętam nawet więcej utworów, ale nie ma sensu wymieniać. Ale Creep chyba kojarzysz? :P

Muse, czyli najlepszy koncertowy zespół świata :) Jestem godna podziwu dla umiejętności wokalnych Matthew. I chyba będą nagrywać nową płytę... :) coś mi się obiło w Trójce.

Ciekawe czy Blur kojarzysz ;)

Z polskich zespołów Myslovitz rzeczywiście jest jednym z najlepszych zespołów. Ich płyty zawsze kupuję w ciemno. Mam nawet Skalary :) Ale oni mają tyle kawałków że nie da się wymienić tylko jednego. Lubię też Rojka za jego gust i działalność na rzecz muzyki alternatywnej. Ma nawet własną audycję radiową. A Off Festival to chyba najlepsza impreza. Poza tym jestem pod wrażeniem skoczności i gibkości Rojka na koncertach :)

Jakich jeszcze polskich zespołów słuchasz? Bo Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach chyba tylko ja kojarzę. Mają zabójczą nazwę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 19:27, Adamzzz napisał:

Polecam Bloc Party - najlepszy wg. mnie zespół świata. ;)


Są całkiem nieźli, znam głównie z Trójki. Ale wolę Hard-Fi ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 19:27, Adamzzz napisał:

Muse - kolejne cudeńko ;). Widzę, że znasz piosenki tylko z ostatniego albumu, polecam
również poprzednie. Piosenki typu Hysteria, Stockholm Syndrome czy Muscle Museum są równie
dobre :-).

To znaczy tak, piosenek słucham wiele acz z tytułami gorzej. A jak tak spojrzę na playlistę to z tych lepszych widzę tak: Bliss, Hysteria, Feeling Good. A i prawda, bo posiadam jeno tylko najnowszą płytę ; )

Dnia 26.05.2008 o 19:27, Adamzzz napisał:

Polecam Bloc Party - najlepszy wg. mnie zespół świata. ;)

Posłucham, posłucham :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2008 o 20:03, azure83 napisał:

Już mi się podobasz :)

Ten urok osobisty, prawda? ;P

>Bardzo dobry gust muzyczny. Coldplay to moja miłość od wieków

Dnia 26.05.2008 o 20:03, azure83 napisał:

:P Absolutnym numerem jeden jest dla mnie Naukowiec, ale i tak słucham prawie wszystkiego
co wyprodukowali. Z niecierpliwością czekam na nową płytkę, która z zapowiedzi ma być
trochę latynoska, ale ja tego nie słyszę/czuję. Na last.fm są 3 utwory do przesłuchania
i bardzo mi się podobają. Viva La Vida jest trochę dziwny, ale im więcej słucham tym
fajniejsze się wydaje. Ale ogólnie to dobry stary Coldplay jest.

Prawda, Naukowiec jest świetny. Co do nowej płycie - przesłucham na laście. Dzięki ; )

Dnia 26.05.2008 o 20:03, azure83 napisał:

Radiohead - uwielbiam ich. Moja miłość zaczęła się od Karma Police. Po prostu rewelacyjny
utwór, mistrzostwo. Ja znam i pamiętam nawet więcej utworów, ale nie ma sensu wymieniać.
Ale Creep chyba kojarzysz? :P

Oczywiście że kojarzę, choć Radiohead`a mało słucham :)

Dnia 26.05.2008 o 20:03, azure83 napisał:

Muse, czyli najlepszy koncertowy zespół świata :) Jestem godna podziwu dla umiejętności
wokalnych Matthew. I chyba będą nagrywać nową płytę... :) coś mi się obiło w Trójce.

Oczywiście, koncerty mają świetne. Sam miałem okazję być na kilku.

Dnia 26.05.2008 o 20:03, azure83 napisał:

Jakich jeszcze polskich zespołów słuchasz? Bo Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach chyba
tylko ja kojarzę. Mają zabójczą nazwę :)

Hm, hm. Z polskich, to jestem taki bardziej klasyczny. Grechuta, Dżem, Stare Dobre Małżeństwo, Lady Pank ; )

Ah, no. Jeszcze mi się tak troszkę The Last Goodnight spodobał, dwie piosenki.
Incomplete oraz Pictures of You.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 21:43, Arkads napisał:


> Już mi się podobasz :)
Ten urok osobisty, prawda? ;P

Ach, no :>

>Hm, hm. Z polskich, to jestem taki bardziej klasyczny. Grechuta, Dżem, Stare Dobre Małżeństwo, Lady Pank ; )
Ładnie :) A co myślisz o wersji piosenki Myslovitz Kraków którą nagrali z Grechutą? :)

Dnia 26.05.2008 o 21:43, Arkads napisał:

Ah, no. Jeszcze mi się tak troszkę The Last Goodnight spodobał, dwie piosenki.
Incomplete oraz Pictures of You.

Też nie za dobrze znam ten zespół, ale podoba mi się Pictures Of You. Zaczęło się od reklamy Ery, gdzie to usłyszałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować