Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sprzedaż Wii a PS3 w Japonii - 6:1

45 postów w tym temacie

Kochani, bardzo Was proszę-oszczędźcie takich "newsów" na głównych stronach. I nie mówię tego z perspektywy fanboy''a Sony, tylko jako Wasz czytelnik. Oczywistym jest, że konsola PS3 sprzedaje się jak po grudzie, a to ze względu na brak GIER, te które są - a jest ich jak na lekarstwo - po prostu nie może dobrze się sprzedawać. Duża cena konsoli NA POCZĄTKU również nie sprzyja sprzedaży. Możecie namnożyć z 10 takich "newsów", że jakiś produkt lepiej sprzedaje się od Sony tylko po co...Odpowiecie zapewne "ale panie kolego-to jest fakt" - > no i dobrze, niech sobie będzie, tylko szkoda że takich "faktów" przez parę miesięcy będzie jeszcze kilkadziesiąt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Play 3 Jest napewno lepszy od Wii tyle że mało jest gier na konsole sonego i troche droga jak na poczatek .Napewno kiedyś Sony bedzie najlepszy, jak narazie naj jest X360,ale jak play 2 byla lepsza od xboxa (1) to teraz nadszedł czas na playa 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Benitokks jak czytam te twoje posty to wydaje mi się, że widzę nowego (bez obrazy :P) master matrox''a, który jednak (może podświadomie) stosuje pewne zabiegi socjotechniczne (statystyki ftw XD), ale stara się także popierać argumentami swoje stanowisko co mimo wszystko cieszy. Imo taktyka fanów sony jest dość ciekawa i opiera się na 3 głównych filarach:

1. PS3 i tak ma się znacznie lepiej niż PS2 w tym samym okresie po premierze (jednak niewielu już dodaje, że sytuacja na rynku konsol była wtedy znacznie inna) - coś jak jechanie na marce: "Sony cię nie zawiodło wcześniej, więc nie zawiedzie i teraz".

2. PS3 jest cichy i co najważniejsze bezawaryjny (ta mantra fanów sony mająca jednak w dużym stopniu oparcie
o fakty dotyczące X360, moim zdaniem może być główna przyczyną wzrostu w niedługiej przyszłości popularności PS3). Z Xbox''em można sobie poradzić jadąc po jego awaryjności (a jest to bardzo dobra taktyka, bo większość ludzi nie wydaje ponad 1k zł na sprzęt, który może się rozpaść, więc zaczyna dominować opinia, że PS3 dla kontrastu jest dobrą inwestycją na przyszłość (ludzie myślą: "musi coś w tym być, skoro kosztuje te prawie 2,5k zł" i nawet jeżeli jest to myśl marginalna i podświadoma [a może głównie dlatego], to przesuwa ona spragnione pada ręce potencjalnych klientów w stronę sony) no i jeszcze ten czarny kolor nasuwający na myśl profesjonalizm ;). Obecnie stawanie po stronie sony wydaje się być stawaniem po stronie przyszłego zwycięzcy (chyba że ten nowy Xbox nie będzie się tak szybko psuł - Bill myśli: "najpierw blitzkrieg na tereny wroga przed jego mobilizacją [czyt. X360 biały], a następnie okopanie się zanim wróg przypuści kontratak [czyt. nowy X]").

3. Skoro na xbox''a jest już strategia to czas zabrać się za Nintendo. Tutaj trzeba sprawę załatwić inaczej, Wii nie jest energożerne, nie słychać zbyt wiele o jego awaryjności, więc może pojechać po jego CPU i GPU, początkowo argument ten był bardzo często stosowany przez fanów MS jak i Sony (którzy jednocześnie się zachwycali GoW''em na PS2, mimo że Wii ma większy potencjał od PS2), jednak powstała ostatnio zdrowa imo fala krytyki dotycząca tematu "grafika, a grywalność" sprawiła że obecnie znacznie trudniej jest walnąć tak prosto argument mocy graficznej, więc jak widzimy na przykład w poście Benitokks''a fani sony (X''a też) starają się obejść temat i udowodnić, że Wii i Ds (bo o tym też była mowa) są dziecinne. Tylko tak naprawdę to co jest dziecinne? Bo jak czytam na gram.pl o 9-latku grającym od 4 lat w halo, albo widzę kolegów siostry (z podstawówki) gadających o GTA, czy pocinających w CS''a, to zastanawiam się co takiego bardziej dziecinnego jest w Metroidzie, Advance Wars (grafika? bo jest kolorowa, a czołgi są np. czerwone zamiast zielono-szare?), czy FF III/XII (tak Benitokksie ff na konsolę nintendo - teraz zapewne szybko sobie sprawdzisz w necie czy to prawda, żeby nie wyjść na ignoranta i bardzo dobrze ;))

To, że konsola czy PC posiada tytuły TAKŻE dla dzieci oznacza, że jest to konsola dla każdego tylko nie dla hardcorowego gracza? (chociaż imo prawdziwy hardcore to mmo, w które ludzie grają po kilka tysięcy godzin, wszystkie FF na konsole po kilka razy na tyle nie starczają ale nvm [do finali nic nie mam, ale co w nich hardcore''owego? Mangowy Cloud czy Chocobo? :P Jeżeli tak to w czym problem jeżeli chodzi o np. Zeldę?])

Co do konsol to nie uważam, że PS3 jest znacznie lepszy od X''a, czy na odwrót, ale uważam, że jeżeli awaryjność X''a nie spadnie z kolejną wersją, to PS3 wygra jeżeli chodzi o graczy "przywiązanych do tradycji" (na pewno nie hardcore''owych...), natomiast argumenty, że Wii czy DS to chwilowa moda są także bezsensu, bo w takim przypadku byłoby wielkie boom na początek, a później w dół, a jak widać sytuacja jest odwrotna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, nadal uważam, że PS 3 zagarnie sobie znaczną część rynku i będzie produktem godnym polecenie. I teraz Cię spytam, co z tego? Co z tego, że nadal tak uważam? Wyśmiejesz mnie? Pobijesz? Ubliżysz? Podkreślam, CO Z TEGO, że ktoś wierzy w sukces PS 3? Czy tak trudno jest Wam się pogodzić z tym, że różni ludzie mają różne preferencje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 18:37, Sita napisał:

Wii to Wii, mniej niż konsola więcej niż player DVD {jeśli umie je odważać wogule}


Wii nie potrafi odtwarzać filmów DVD :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...no cóż :P Szkoda mi Sony, tyle już wycierpiało- ale prawa rynku są nie do przejścia. Jak już pisałem w swoich wcześniejszych postach- trafili w zły termin, chłopaki...Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... :) Ja tam się nie dziwię, sam wolę innowację i ciekawe pomysły, niż oklepane(moim zdaniem ;) ) standardy :)
I na co komu grafika... Coraz bardziej to peceta przypomina, gry na płytkach, wolno się wczytują (o PSP mowa)...
Dla mnie ( i widać dla większoście innych...) konsola jest czymś więcej ;)
Aha, i takie małe propo, mimo tych wszystkich obliczeń to serio albo się pospieszyli, albo PS3 dali za wcześnie...
Że niby na święta będzie duży na nią popyt...
To czego daliście ją tak wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 18:14, Szymoner napisał:

Benitokks:
Nie uwierzysz ale grałem z przyjemnością w FF 7. I co? I nic. Kolejna gra -skończ i zapomnij.
Bardzo fajna, ale nic poza tym. Do PC-towej klasyki typu Betrayal at Krondor, Ultima, M&M 6,
Arkanum, Fallout, Vampire t.M.-Bloodlines to jednak daleko..
To tyle drogie dziecko.


A ja to myślałem, że Chrono Trigger to najlepszy eRPeG. Tak twierdzi m.in IGN i VGChartz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh.... Ninny robi konsole dla wszystkich, a Sony i MS (cholera, ja bronie x0...?!) dla Graczy. Nie zdziwiłbym się, gdyby moja ciotka grała w Cooking Mama :D Ale w Resistance''a nie zagra choćby się miała skichać. Nintendo dla wszystkich Sony i MS dla graczy. Koniec kropka. Swoją drogą, dlaczego nie zatytułowali tego newsa "Miażdżąca przewaga Nintendo nad MS w KKW" i potem nie wspomnieli że Sony radzi sobie LEPIEJ od MS? Niech zgadnę... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 00:08, RX-8 napisał:

Swoją drogą, dlaczego nie zatytułowali tego newsa "Miażdżąca przewaga Nintendo nad MS w KKW" i potem
nie wspomnieli że Sony radzi sobie LEPIEJ od MS? Niech zgadnę... :P


Bo MS nigdy sie nie liczyl w KKW w odroznieniu od Sony? Ja bym sie zdziwil, gdyby tytul traktowal o Nintendo i MS. To by byla niezla nobilitacja wrecz dla Billa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 00:08, RX-8 napisał:

"Miażdżąca przewaga Nintendo nad MS w KKW" i potem
nie wspomnieli że Sony radzi sobie LEPIEJ od MS? Niech zgadnę... :P


Ponieważ każdy wie jak japońce są zadufani w swoich markach i Japonia jako ojczyzna sony miała być ich podporą. Jednak jak widać, stracili zaufanie dla giganta, albo czekają na lepsze gry. Czy ktoś przewidywał, że Microsoftowi pójdzie w Japonii dobrze? Cyba tylko pracownicy tej firmy. ;) A szkoda, w sumie, że im się nie powodzi bo starają się. Konsola u nich(w JP) jest tania, jest mnóstwo dobrych gier i coraz więcej japońskich developerów zaczyna tworzyć gry na tą konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować