• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Dulak

Jak chronisz swój komputer?- czyli jak zabezpiecasz swój komputer przed wirusami, trojanami etc.

Pytanie

Witam,
W tym temacie możecie pisać jakich programów używacie do ochrony swojego komputera przed wirusami.
Piszcie tu swoje opinie o programach antywirusowych, skanerach i wszystkich które są z ochroną PC związane.

Ja do ochrony swojego komputera używam darmowego programu antywirusowego awast, a do usuwania Spyware programu Ad-Aware.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Ja chronię swojego kompa przed takim syfem 1Polskim antywirem co ma w sobie już Firewalla, skanera od Rootkitów, codzienną aktualizację bazy wirusów, I skaner od Spyware mam też noj od Spamu :P i różnych takich bajerów ;). A nazywa się ten antywir Arcavir2006 ;) jest wypasiasty! :D!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja używam Avasta, ale żeby było bezpiczeniej to jeszcze zamiast internet exploreara używam Firefoxa i wszystko jest dobrze. Robie pełne skanowanie raz w tygodniu i jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Najważniejszy jest Fierewall a później program antywirusowy i do tego jeszcze trzeba dodać dobą przeglądarkę... mam na myśli np Mozillę Firefox czy Operę. Internet Explorer dawno [przynajmniej u mnie] z mody wyszedł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja to prawie codziennie skanuje kompa,no moze co 2 dni i co tydzien robie defragmentacje...naprawde mówie wam to pomaga bo juz od ponad 6 miechów nie mam zadnego wirusa bo mam new kompa od 7 miesięcy i w pierwszym miesiącu mialem wirusów pelno przez wchodzenie na jakies glupie linki na gg (zmylna sytuacja) ale teraz dbam o mojego "Blaszaczka" wkoncu to zywy dowód 4700 tysięcy ktorych nie chcial bym stracić...
powód-rodzice by mnie zabili,gdybym spieprzył kompa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Haha to zalzy jak go uzywasz ja mam kompa od lutego 2006 bez formatu uzywam firefoxa i .... na tym koniec :) Raz na jakis czas przypaleta sie jakis ad-aware ale wiekszosc mnie omija albo pozostaje nieaktywna bo nie wypakowywuje i nie uruchamiam ich. Po prostu - nie uruchamiajcie tego , czego nie znacie i bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam antywirus AVG Control Center i Easy Cleaner który czyści niepotrzebne pliki i rejestr.
I mojemu komputerowi nic nie dolega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

NAjlepszym sposobem na niełapanie tego syfu to zmienić windowsa na np: linuxa:)
Ale jak wiemy ta strona poświęcona jest grą na pc, które wszystkie raczej chodżą tylko na windowsie. Ale dziś programista który pisze wiry jest 5 minut przed tymi co piszą antyviry więc w 100% nigdy nie bęzdziemy zabezpieczenii. Ja jednak preferuje po 1 instalować waszystkie aktualizacje do systemów. Nie używac programów typu quick time, który ma tyle dziur, że trojany wchodzą nawet przy antyvirze.

No więc jeśli chodzi o antyvir to ja używam norton 2007(antyvir+ firewall) Używam bezpłatnej wersjii, byłą dołączona do komputer świat w, którymś tam numerze. Oraz Ad-Adware.
polecam także http://www.mks.com.pl/skaner/ jest to darmowy skaner, który przeskanuje nam wszystkie dyski w pc.

pozdro.!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować