HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2011 o 03:00, Fatal-X napisał:

> Łowca jeleni / Deer Hunter, The (1978)
Apropo tego filmu, widziałeś go? Oglądałem go jakiś czas temu i nie bardzo zobaczyłem
jego...przesłanie. Jakieś przemyślenia?


Tak widziałem Łowcę Jeleni
@twardy90 odpowiedział na Twoje zapytanie ale ze spoilerami.
Bez spoilerów mogę powiedzieć tak pokazana jest wewnętrzna przemiana bohaterów zwłaszcza głównego tytułowego łowcy jeleni (W tej roli Robert De Niro).
W skrócie każda wojna nawet w imię wolności , szczytnych ideałów jest złem.
Wojna jest jak więzienie pozostawia na człowieku niezatarty ślad i każdy wychodzi z niej z ranami na duszy i ciele.
Zresztą najlepszy będzie cytat z innego filmu "Czas apokalipsy" "tak naprawdę z dżungli wróciło tylko moje ciało moja dusza została tam na zawsze".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 16:51, rob006 napisał:

> Natomiast Sara to zrzynka z Leona Zawodowca
Może i tak, ale i tak wyszło całkiem nieźle (przynajmniej takie wrażenie odniosłem jak
to ostatnio oglądałem).


Naprawdę podobał Ci się film Sara ? ja nie byłem w stanie oglądać tej kliszy klisz filmowych.

Dnia 18.01.2011 o 16:51, rob006 napisał:

Generalnie uważam że trochę przesadzasz. Biorąc pod uwagę poziom ostatnich polskich komedii,
to ja już wolę zrzynki z amerykańskich filmów akcji...


Po co wspierać megalomanów ? , Pazura porównał "Weekend" do Pulp Fiction i że są tam sceny na miarę Oskara.
Efekt jest taki że powstaje kolejny gniot o którym za jakiś czas wszyscy zapomną.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 16:47, kerkas napisał:

Naprawdę podobał Ci się film Sara ? ja nie byłem w stanie oglądać tej kliszy
klisz filmowych.

Dawno oglądałem, ale wrażenia pozostały mi pozytywne po tym filmie.

Dnia 19.01.2011 o 16:47, kerkas napisał:

Po co wspierać megalomanów ? , Pazura porównał "Weekend" do Pulp Fiction i że są tam
sceny na miarę Oskara.
Efekt jest taki że powstaje kolejny gniot o którym za jakiś czas wszyscy zapomną.

Reklama rządzi się swoimi prawami. A ja zawsze podziwiałem ludzi którzy w wierzą w treść reklam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 18:08, rob006 napisał:

Dawno oglądałem, ale wrażenia pozostały mi pozytywne po tym filmie.


Oglądając pierwsze 20 minut Sary miałem nieodparte wrażenie że ja to już gdzieś widziałem w lepszym wykonaniu , z lepszymi efektami i o niebo lepszym aktorstwem.
Można jadać odgrzewane hamburgery tylko po co ?.

Dnia 19.01.2011 o 18:08, rob006 napisał:

Reklama rządzi się swoimi prawami. A ja zawsze podziwiałem ludzi którzy w wierzą w treść
reklam :D


Przecież to błędne koło , idziemy na gniota wychwalamy go pod niebiosa , masa ludzi idzie na film bo przecież znajomi polecili i dochodzi do sytuacji którą opisał @Tyler_D
Stawiam na okołorzyciowy humor i dużo cycków żeby ludzie przyszli, obejrzeli, ucieszyli mordy i wyszli z bananem na twarzy zapominając że wydali pewnie niemałą sumkę na bilety.
Producent i reżyser się cieszą bo tak dużo osób przyszło zobaczyć ich "arcydzieło" i produkują kolejnego gniota bo przecież film się ludziom podobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 22:11, kerkas napisał:

Można jadać odgrzewane hamburgery tylko po co ?.

Bo się lubi hamburgery, a świeżych już nie ma? :D

Dnia 19.01.2011 o 22:11, kerkas napisał:

Przecież to błędne koło , idziemy na gniota wychwalamy go pod niebiosa , masa ludzi idzie
na film bo przecież znajomi polecili i dochodzi do sytuacji którą opisał @Tyler_D
Stawiam na okołorzyciowy humor i dużo cycków żeby ludzie przyszli, obejrzeli, ucieszyli
mordy i wyszli z bananem na twarzy zapominając że wydali pewnie niemałą sumkę na bilety.

Producent i reżyser się cieszą bo tak dużo osób przyszło zobaczyć ich "arcydzieło" i
produkują kolejnego gniota bo przecież film się ludziom podobał.

Ale wrzuć na luz, świata nie naprawisz, a uszczęśliwianie ludzi na siłę i mówienie im na co mają do kina chodzić to najgorsza rzecz jakiej możesz się podjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 22:15, rob006 napisał:

> Można jadać odgrzewane hamburgery tylko po co ?.
Bo się lubi hamburgery, a świeżych już nie ma? :D


Są świeże a przynajmniej można użyć innych składników.

Dnia 19.01.2011 o 22:15, rob006 napisał:

Ale wrzuć na luz, świata nie naprawisz, a uszczęśliwianie ludzi na siłę i mówienie im
na co mają do kina chodzić to najgorsza rzecz jakiej możesz się podjąć.


Nie chodzi mi o naprawianie świata ale o to iż narzekamy na poziom polskich filmów a sami wydając
pieniądze na filmy pokroju "Weekendu" utrzymujemy poziom naszej polskiej kinematografii na tym samym niskim poziomie czyż nie ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 22:21, kerkas napisał:

Nie chodzi mi o naprawianie świata ale o to iż narzekamy na poziom polskich filmów a
sami wydając
pieniądze na filmy pokroju "Weekendu" utrzymujemy poziom naszej polskiej kinematografii
na tym samym niskim poziomie czyż nie ?. Y


Byłeś w kinie na tym filmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 19.01.2011 o 23:38, rob006 napisał:

No więc o czym mowa? Sam wydałeś kasę również na ten film, więc dołożyłeś swoją cegiełkę
do poziomu polskiego kina :P.


Chwileczkę otóż "Weekend" był w repertuarze filmowym sylwestrowym w ofercie Atlantic-u , Feminy , Kinoteki i Multikina więc wyboru nie miałem mimowolnie wsparłem częściowo budżet "Weekendu" ale w ofercie filmowej były również inne filmy zresztą policzmy:
do wyboru były dwa koncerty „MICHAEL JACKSON’s Vision” , BEYONCE „I AM …World Tour"
oraz trzy filmy "NOWSZY MODEL", "ZANIM ODEJDĄ WODY" , "WEEKEND" bilet na imprezę kosztował 80zł czyli wypada po 16 zł na na film i koncert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Zabójcza broń jest typem filmu, którego ogląda się praktycznie tylko dla aktorów. Zazwyczaj nie oceniam produktu przed premierą, ale tym razem powiem jednak: nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się