Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Play 8 już w kioskach - rewolucja trwa!

127 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2007 o 11:29, nurz napisał:

Tu chyba jest odwrotnie - kibice CDA próbują maksymalnie zgnoić Playa.

Kibice to są na meczach. Chyba że chodziło ci o fanów.

Maksymalnie zgnoić? Trzeba by było wtedy również zgnoić Heroes III, ale to bluźnierstwo. (Pełna wersja spoko, trzeba im to przyznać) ale cała reszta(teksty) to płacz i zgrzytanie zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 11:39, myth777 napisał:

CZemu tu kurna nie ma opcji EDIT !!!????

Bo na tym forum trzeba dwa razy pomyśleć za nim coś się napiszę, nie ma odwracania kota ogonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 11:43, Darkstar181 napisał:


> Tu chyba jest odwrotnie - kibice CDA próbują maksymalnie zgnoić Playa.
Kibice to są na meczach. Chyba że chodziło ci o fanów.

Maksymalnie zgnoić? Trzeba by było wtedy również zgnoić Heroes III, ale to bluźnierstwo. (Pełna
wersja spoko, trzeba im to przyznać) ale cała reszta(teksty) to płacz i zgrzytanie zębów.


Kibicować można nie tylko w sporcie. Playa kupiłem i nie zgrzytam ani tym bardziej nie płaczę (nie tylko dzięki Heroes). Jak dla mnie zawartość jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co wy tu o jakiśclicka, playach i innych szmirach???

Secret service, świat gier, swojego czasu równiez gambler ... to były pisma, nie same zdjęcia i 2 linijki tekstu. Móstwo stron, z super opisanymi grami tekty na rózne tematy obiektywna ocena.

A teraz co?? potencjalnego czytelnika łapie się na "odgrzewane" gry (fakt dobre) ale do kupienia za niską cenę.

Panowie więcej treści mniej "graficznych wodotrysków"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Play naprawdę sie podnosi, a skoro ogłasza to w swoich zapowiedziach, reklamach i w samym czasopiśmie to znaczy, że redakcja wiedziała, że jakość pisma była opłakana. Na szczęście wzięli sie do roboty :) Oby tak dalej. Mam tylko nadzieje, że zrezygnują z naśladowania CDA i przerzucą sie na tworzenie własnego stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytani bo jak kliknę na ikonkę homma to włącza mi dodatek the shadow of deth co zrobic, żeby włączył podstawkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 22:54, Wojman napisał:

A skoro o Playu mowa - nie dajcie sie nabrac na ich akcje "Gram za poldarmo". Kupujac na przyklad
Neverwinter Nights 2 oszczedzacie az 0 PLN. I to nie jest zart, ale niestety smutna rzeczywistosc.

Rozwiń myśl bo miałem chęć skorzystać z tej promocji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 16:21, Evil Khan napisał:

> A skoro o Playu mowa - nie dajcie sie nabrac na ich akcje "Gram za poldarmo". Kupujac
na przyklad
> Neverwinter Nights 2 oszczedzacie az 0 PLN. I to nie jest zart, ale niestety smutna rzeczywistosc.

Rozwiń myśl bo miałem chęć skorzystać z tej promocji....


A prosze bardzo:

Na 13 stronie pisma Play jest przedstawionych kilka gier, które można nabyć w ramach akcji "gram za półdarmo". Wśród nich jest m.in. Gothic 3, Saga Gothic czy Jade Empire. Jest tam też gra Neverwinter Nights 2. Cena gry przedstawiona w magazynie Play w ramach akcji "gram za półdarmo" wynosi... 69.90 PLN. Faktycznie - półdarmo, szczególnie, że w normalnym sklepie kupię tę grę za 59.90 PLN czyli 10 PLN taniej.

Dobra rozumiem - blad w druku moglo sie zdarzyc. Wchodze wiec na podana strone internetowa i patrze ile bedzie kosztowac mnie gra Neverwinter Nights 2. Gra ta w ramach akcji "gram za półdarmo" wynosi 54.90 PLN, a żeby się o tym dowiedzieć wystarczy wejść na www.gram.pl/fabularne

Zawsze chciałem zostać policjantem. Gdy zobaczyłem tę cenę w sklepie gram.pl przypomniałem sobie, że w newsach na gram.pl coś niedawno czytałem o tym, że premierowa edycja gry Neverwinter Nigts 2 jest do kupienia w cenie Platynowej Kolekcji. Zacząłem więc szukać tego newsa i znalazłem pod tym adresem:

http://www.gram.pl/news_9wTiGu4_NWN_2_edycja_premierowa_w_cenie_Platynowej_Kolekcji_na_gram_pl.html

Zacytuję dokładnie początk newsa:
28 czerwca do sklepów w całej Polsce trafią nowe gry w Platynowej Kolekcji - wśród nich Neverwinter Nights 2. A już teraz tytuł ten można zamawiać na gram.pl w wydaniu premierowym, wykorzystując wPLN-y i płacąc jak za wersję w Platynowej Kolekcji (już od 54,90 PLN).


Czy ta cena z newsa czegoś Wam nie przypomina? Wynosi ona dokładnie tyle ile w ramach akcji "Gram za półdarmo". I faktycznie gre mogę mieć za półdarmo, bo korzystając z promocji oszczędzam aż 0 złotych i 00 groszy. Nie wiem kto mnie oszukuje; redakcja czasopisma Play czy sklep gram.pl, sprawe zalatwiam.

Wyslalem maila w tej sprawie do sklepu gram.pl i do refakcji czasopisma Play. Z redakcji nie raczyli odpowiedziec - w poniedzialek bede ich bombardowal telefonami. Ze sklepu gram.pl dostalem odpowiedz, ze w tej chwili sa w sklepie dwie promocje dot. Neverwinter Nights 2 - CD Projektu i Playa. Promocja CDP trwa do konca lipca, a Playa - 2 tygodnie dluzej. Wazne, ze kupujac w "promocji" i za "poldarmo" nie oszczedza sie nawet jedej zlotowki. Trzeba to nazwac po imieniu: w Playu czytelnicy sa po prostu oklamywani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 10:17, Darkstar181 napisał:

Z tego co pamiętam to jeśli już to we wstępniaku (którego ponoć nikt nie czyta) ,nie na okładce.

Nigdy nie zauważyłeś napisu "polska premiera" albo "premiera" na okładce. To chyba też "chwalenie się". W zapowiedziach takich jak ta tez nie omieszkali o tym wspomnieć.
A we wstępniaku to chwalili się nawet wtedy, gdy nie mieli żadnych hitów :)

Dnia 20.07.2007 o 10:17, Darkstar181 napisał:

A dawali takie kupony? W zasadzie to słyszałem że ostatnio dali jakiś rabat do komputronika,
ale to było 10% (o czym zresztą było mówione od początku).

Na urodziny dali kartę zniżkową, gdzie od początku było mówione, że daje 20-procentowy rabat (mój błąd, gdzieś ją wyrzuciłem [o ja niegodny! :)] i nie miałem jak sprawdzić). Nikt nie wspomniał, że 20 procent dotyczy tylko gier, które w każdym sklepie mają taka, lub wyższa zniżkę bez żadnych kuponów. Na resztę produktów było 3-5 %, a biorąc pod uwagę, że zniżka dotyczyła właśnie komputronika i tak przeważnie wychodziło drożej.
A 3-procentowy kupon zniżkowy do komputronika jest dołączany do każdego numeru CDA. Z pewnością opłaca się kupować komputery z Konfiguratora właśnie w komputroniku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 11:25, myth777 napisał:

Tak sobie czytam te we wasze odpowiedzi i doszedlem do wniosku ze staracie sie oczernic CDA
i wywyzszyc playa tylko dlatego ze nie odpowiada wam cena za owiele lepsze Czasopismo jakim
JEST CDA.


Twoja teoria jest tak śmieszna, że aż żałosna. Po twoim poście zaczynam się zastanawiać, ile osób kupuje CDA po to, aby się pochwalić, że stać go na takie "elitarne" pismo.

BTW: Specjalnie napisałeś "czasopismo" z dużej litery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie porpostu palec mi sie omsknal (serio) czasami tak mam . Ale udowodnij mi czy jest jakies lepsze pisemko o gierkach (i nie tylko zwracajac uwage na zawartosc CDA) od CD-Action. Ja uwazam ze nie ma. A jesli Ty uwazasz ze jest to podaj jakie. A i prosze rowniez o jakies przyklady bo co chwila slysze ze CDA to szajs i takie tam ale nie podajecie niczego po czym mozna by wywnioskowac ze CDA zasluzylo na taki epitet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 17:29, myth777 napisał:

bo co chwila slysze ze CDA to szajs i takie tam


Prędzej, że PLAY. przeczytaj sobie kilka postów powyżej...
Ale ludzie! Trochę rozsądku! To nie piaskownica! Przecież to są pisma z innej półki zupełnie! Gdyby PLAY kosztował 15zł tak jak CD-A to dopiero wtedy można pisać wielkimi literami CDA JEST LEPSZE!!!!!!!!!!
To trochę jak porównywanie silnika v8 do v12. Lub Jakiegoś prostego odtwarzacza MP3 (play) do jakiegoś droższego MP3 z mnóstwoma bajerami (CD-Action).
Ja kupuję playa, ponieważ jest tańszy, to raz. A dwa, lubię tam recenzje, itp. Napisane zwięźle, prosto, fajnie się czyta.
A tak a propo, przecież to jest komentarz o PLAY''u, więc skąd się tu wzięli fanatycy CD-Action?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w poprzednim poscie powinien byc przecinek --> "....pisemko o gierkach (i nie tylko , zwracajac uwage na zawartosc CDA)" na ogol nie uzywam w necie przecinkow ale w takim przypadku lepiej blad naprawic bo zdanie z jest inne od zdania bez niego.
A i ja nie kupuje CDA co miesiac z tego wzgledu ze mnie nie stac. Kupuje wtedy gdy mnie zaciekawi jakis fajny tytul zarowno w plytce jak i w reckach badz zapowiedziach. Zeby nie bylo ze ja tylko do gier skacze po CDA podam przyklady: Tematem numeru byl gothic 3 wiec pobieglem po czasopismo i kupilem a plytke do tej pory znalesc nie moge badz wogule nie odpalilem. A i jedyna plytka jaka odpalilem z CDA przez ostatnie 5 lat to plytka z Gothic 1 i Splinter cellem ktorych akurat nie mialem. Wiem ze przyklady to zaden dowod ale innego raczej wam nie dam bo akurat screenow zrobic wtedy nie moglem ;P ;P ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja :) Ja sie juz na ten temat wypowiadal bo mysle ze skonczylem. Do playa nic nie mam ale jak ktos zaczyna porownywac cos do CDA to mi sie rece trzesa ;P ;P ;P ;P Licze ze Play jeszcze pokaze co potrafi ale na razie bardziej przyciaga mnie CDA .Ja mam zwyczaj oceniania ksiazki po okladce a CDA na pierwszy rzut oka wydaje sie ekskluzywnym czasopismem i takie mysle ze jest a Play , Cybermycha , Click i takie tam to takie troche za kolorowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cholera wlasnie dlatego chcialem opcje edit bo czesto mysle zeby napisac 500 zeczy i takie kwiatki wychodza jak -->
"...Ja sie juz na ten temat wypowiadal bo mysle ze skonczylem.." zecz jasna mialo byc ze sie wypowiadal nie bede :D. A i chcialem jeszcze opcje edit bo widok dwoch (w moim wypadku trzech) postow jeden pod drugim napiane od jednego typa mocna raza w oczy ^^
PS. Jak bedzie wiecej bledow to krzyczcie bo czesto stosuje skroty myslowe albo zjadam literki :) O i nie stosuje polskich znakow (a wszystko przez Kal-Online ;P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak kupiłem - 9,99 to super cena za takie pełniaki (mimo że je mam) i dobry kawałek lektury - co do promocji opłaca się kupić sagę Gothic za 24,90 - szkoda że Spellforce 2 (który jest na stronce ze zniżką) po skorzystaniu z "promocji" kosztuje 59,90 ;) zamiast 46,90 z użyciem wPLNów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widać Play walczy teraz z CD-A o pozycję czasopisma dającego najlepsze gry (Co do zawartości pisma Play jest nadal miażdżony)?


Czy opłaca się kupić Playa tylko dla 2 dodatku do Heroes III (Armagedons Blade już mam)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 17:12, rob006 napisał:

Twoja teoria jest tak śmieszna, że aż żałosna. Po twoim poście zaczynam się zastanawiać, ile
osób kupuje CDA po to, aby się pochwalić, że stać go na takie "elitarne" pismo.


Redakcja CDA przynajmniej bezczelnie na swoich lamach nie oklamuje swoich, a redakcja Play to i owszem. Po ich akcji "gram za poldarmo" stracilem zaufanie do nich. I Playa wiecej kupowac nie bede, chyba ze na plycie znajdzie sie jakis hit od Blizzarda. A tak - niezaleznie jakiej innej pelnej wersji by nie dali - ja tym oszustom nie dam zarobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 21:02, Wojman napisał:

Redakcja CDA przynajmniej bezczelnie na swoich lamach nie oklamuje swoich,

Doprawdy? A przyklejanie plakietki "recenzja" do tekstu, który ledwo kwalifikuje się na zapowiedź? Albo chwalenie się we wstępniaku i takich newsach jak ten "recenzją", która ma raptem pół strony? Albo dorzucanie rabatów, dzięki którym i tak zapłacilibyśmy więcej? Albo w końcu zamieszczenie triala GW razem z pełnymi wersjami? Źdźbło w czyimś oku widzicie...

Dnia 20.07.2007 o 21:02, Wojman napisał:

Po ich akcji "gram za poldarmo" stracilem zaufanie do nich. I Playa wiecej kupowac
nie bede, chyba ze na plycie znajdzie sie jakis hit od Blizzarda.
A tak - niezaleznie jakiej innej pelnej wersji by nie dali - ja tym oszustom nie dam zarobic.

n/c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 17:29, myth777 napisał:

Ale udowodnij mi czy jest jakies lepsze pisemko o gierkach (i nie tylko zwracajac uwage na zawartosc CDA) od CD-Action.

Podaj mi więc definicję najlepszego czasopisma. Zdaje się, że nie ma takiej. Każdy ocenia czasopismo indywidualnie, dostosowując je do swoich potrzeb. Jeśli ktoś oczekuje tylko pełniaków, to dla niego najlepsze czasopismem jest to, które daje najlepsze pełniaki. Jeśli ktoś tekstów, to z tekstami, które mu się najbardziej podobają. Ja np oczekuję zwięzłych informacji i lanie wody, jakie jest w CDA mnie po prostu nuży. I pod tym względem wg mnie PLAY jest lepszy od CDA.

Dnia 20.07.2007 o 17:29, myth777 napisał:

A jesli Ty uwazasz ze jest to podaj jakie. A i prosze rowniez o jakies przyklady
bo co chwila slysze ze CDA to szajs i takie tam ale nie podajecie niczego po czym mozna by
wywnioskowac ze CDA zasluzylo na taki epitet.

Patrz mój poprzedni post (a najlepiej moje wszystkie posty :)). Poza tym chyba nie napisałem że CDA to szajs. To raczej fani z godną podziwu wytrwałością powtarzają, że "CDA jest najlepsze", często nie podając żadnych argumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować