Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Antyamerykańska gra irańskich studentów

72 postów w tym temacie

Poczytałem se uważnie wypowiedzi i powiem jedno...
Mam to gdzieś czy ta gra wyjdzie w USA, czy gdziekolwiek indziej na świeci (pewnie nie). Mam równiesz gdzieś czy to jest polityka czy reklama... takie rzeczy nie powinny psuć nam zabawy (bo po to są w końcu gry)

Jest jednak bardzo ważna sprawa. Z niektórych wypowiedzi można by napisać prace magistralską na temat jak gry wpływają na ludzką psychike (choć nie przecze że jest to nudne jak grasz w kolejną grę w której usa jest zbawca świata), ale weźcie jedną rzecz pod uwagę... Nikt nie chciałby żeby w tamtych czasach wygrla hitler czy stali, czy jaki kolwiek inny dyktator (nawet teraz) i dlatego gry sa takie a nie inne ;) fajnie teraz shprehało by się po niemiecku albo gawariwało pa ruskiemu ? no nie wydaje mi sie :PP

Dlatego ja wole grac np. w Jade Empire gdzie to gracz wpływa na bieg wydarzeń który nie ma nic wspulnego z wojna

a przy okazji (odnosze sie do czyjeś tam wypowiedzi o maskrowaniu w medalu niemcow) gdyby zaczac medala w momecie ataku na polskę czy był byś szczesliwy grajac postacia ktora zabija ciedzi i kobiety ktore sa twymi rodakami. mnie by taka gra wk******a na maksa i nie chciał bym nawet w nią grać więc nie dziwie się że zrobili se własna gre w ktorej robia to co im sie podoba i tak jak im sie podoba

Podsumowywując stwórzmy grę w której Polska przejmuje władze nad światem ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 21:44, Pan Zbrodni napisał:

Myślę, że właśnie zakończył się pewien rozdział w historii komputerowej rozrywki. Gry stały
się tubą propagandową różnych opcji politycznych, religijnych i społeczno-ekonomicznych, stały
się "zaangażowane". Oczywiście, proces ten trwał już od dłuższego czasu, ale ta gra stanie
się kiedyś symbolem.
Otwarte kody źródłowe wielu gier, bezpłatne edytory ułatwiające modowanie pozwalają zaangażowanym
pasjonatom na stosunkowo łatwe tworzenie własnych, często niepoprawnych politycznie wizji.
Co powiecie np. na grę Medieval II i kampanię Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego
w Jerozolimie, gdzie będziecie zaprowadzać ogniem i mieczem cywilizację chrześcijańską na ziemiach
należących do pogańskich Polaków i Litwinów?
Albo strategię, w której gracz kieruje rozwojem obozu zagłady? Takie mamy realia. Jak to wpłynie
na postrzeganie gier komputerowych, można się tylko domyślić.


Ta następny .Jeśli dobrze pamiętam to frakcjami islamskimi też będzie można bez problemu grac
A Polakami też da się grac .To samo można powiedzieć o M 1 kiedy Egiptem(Na przykład) podbijamy całą Europe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Trochę nie do tematu: pisze się "tą grę" czy "tę grę"??
>P.S. nie lubię języka polskiego :P

cytat z " http://www.proto.pl/porady_praktyczne/porady"

"Tę książkę czy tą książkę?
Użycie formy tą w bierniku liczby pojedynczej rodzaju żeńskiego (tą książkę) jest dopuszczalne tylko w języku mówionym. W języku pisanym jedyną poprawną formą jest tę książkę. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2007 o 20:36, Ryk Niedźwiedzia napisał:


jaka jest, że tak powiem, PRAKTYCZNA strona tego rozróżnienia?

Wbrew pozorom, kolosalna. Koran jest napisany po arabsku, a wszelkie jego tłumaczenia na inne języki są surowo zabronione i grożą nawet karą śmierci, gdyż uważa się, że w ten sposób można zmienić sens wypowiedzi proroka.
Iran jest państwem Perów, którzy mówią językiem perskim, który z arabskim nie ma nic wspólnego, stąd mało który przeciętny Irańczyk zna Koran. Ale o ile tłumaczenia są zabronione, to nikt nie zabrania pisania interpretacji treści. I tu rodzi się pole do nadużyć, bo w Iranie masz tylko jedyne słuszne "interpretacje", a ci którzy się wychylają i stwierdzają, że są niezgodne lub przeinaczają fakty z Koranu, zazwyczaj dość szybko są uciszani.

to by chyba było na tyle ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko czekać aż CIA się do gości dobierze:) USandA nie zniosą takiej potwarzy:))) Mam nadzieje, że gra nie niesie ze sobą tylko jak największej agresji w zabijaniu Wuja Sama:P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehhe. A z drugiej strony czemu nie ? Czemu mamy w FPS-ach możliwość grania DELTA FORCE, SAS itp. ? Czemu nie możemy zagrać członkiem Al-kaidy ? :D Tak samo FPS-y o II Wojnie Światowej. Czemu zawsze gramy Aliantami/Rosjanami ? Czemu nie można zagrać Niemcami ? Za duże kontrowersje w mediach wywoła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam na nowy dodatek do Sim City - "Auschwitz". Będzie można budować tam krematoria. komory gazowe a wygra ten, kto w jak najkrótszym czasie rozwiąże "problem żydowski"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować