Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Ja też jestem po jednym dniu grania i uważam że gra jest świetna ,znacznie lepsza od SoC. O dziwo mnie jeszcze ani razu nie wysypało do windy i nie widziałem żadnych poważniejszych bugów, a gram na Viscie w Dx 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie powróciłem w znajome rejony Kordonu. Mam wrażenie jakbym był tam zaledwie wczoraj (jutro) :P

Miło jest popatrzeć na stare budowle, spotrkać stalkerów i nie tylko znanych z SoC. Ale mniejsza z tym.

EK moim zdaniem jest bardzo fajne. Zapalniczka jest świetnym bajerem (nie palę :P) torba idealnie się komponyje będąc oparta o puszkę z Cienia Czarnobyla (oczywiście EK) a gra hula sobie na moim komputerku i działa tak jak trzeba. Bo z Vistą 64-bit nigdy nic nie wiadomo.

Jest tylko jedna rzecz irytująca w CS. Mianowicie ciągłe wołanie o pomoc. Jestem po drugioej stronie Kordonu a tu z wioski ktoś woła "pomocy". To jest delikatnie rzecz biorąc irytujące... ale za to system wynagradzania za questy (jęk zachwytu) jest wspaniały :D

I tyle :D Warto było czekać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy jeśli na początku gry przyłączę się do frakcji Clear Sky, to będę mógł potem zmienić frakcję czy już do końca gry będę Stalkował jako członek Nieba?
Co do samej gry. Jestem zachwycony Na Improved full lightning z wszystkimi opcjami na max oprócz sun rays i SSAQ na medium i oczywiście wyłączonymi opcjami na dx10 gra chodzi płynniej niż SoC, nie zauważyłem żadnych leaków, nie miałem po dwóch godzinach grania ani jednego crasha, tylko ta częsta (chociaż malutka) ikonka dyskietki strasznie mnie drażni...ahh i sprawa z detektorem po prostu fenomenalna ^_^
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 02:27, igor.yogi napisał:

Wybaczcie, nie chce mi się czytać tych 100stron... wiadomo kiedy będzie patch pl ?

W następnym tygodniu.
Najlepiej, to jak wybierasz stronę główną, wejśdź w zakładkę patche - wtedy pokaże Ci co i jak. Jak tylko będzie patch do CS to od razu na gram.pl będzie download.

20080906033719

20080906033801

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć, jak możesz, ten nr 1 i 2 w większej rozdzielczości, najlepiej 1280x1024. Oczywiście bez procentowego spadku jakości.

PS. 3 i 4 to pierwsze arty udostępnione w hi-res''ie. Wklej inne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to podziemia w Agropromie są naprawdę klimatyczne. Można powiedzieć, że to co w SoC +80% = CS.

*****
PS. Jak będziecie walczyć z Kontrolerem, to szybko podbiegnijcie - fajna mordka z bliska.

20080906041037

20080906041111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 20:01, Sylwassss napisał:

A może byś tak użył mózgu ? Pisze przecież wyraźnie że jak zainstalujesz pierwszego patcha
to save-y z gołej wersji nie będą Ci działać. Nawet jak pograsz już na wersji upatchowanej
pierwszym patchem i zainstalujesz drugi patch również save-y nie będą Ci działać.


To troche słabo. A przecież w Cieniu Czarnobyla save''y nie działały jedynie po zainstalowaniu pierwszego patcha, na następnych patchach save''y już działały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że pierwszy raz gram w S.T.A.L.K.E.R.A(W SoC grałem kiedyś z 20min:P) więc w jakie bronie i zbroje warto inwestować,a jakie to tylko wyrzucenie pieniędzy w błoto?;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.09.2008 o 20:05, kviathus napisał:

Dodam jeszcze, że rozdziałka 1680x1050.

I niemożliwością jest płynność gry na ustawieniach maksymalnych (domyślne ustawienie
gry)... A tym bardziej straszne, że ustawienia wysokie i średnie jakoś
drastycznie płynności nie zwiększają (aczkolwiek różnica jest).

Zaobserwowałem również coś dziwnego. :P Jestem na tych bagnach w obozie i jest slow motion;
wychodzę na mokradła i również mam slo-mo, do czasu aż obraz "chrupnie" i poprawia się
płynność... :O

Sterowniki mam ze strony nVidii 175.19 i inne gierki chodzą jak powinny. Cóż, widzę,
że na stronie producenta mojej grafy (EVGA) jest nowsza wersja, później spróbuję aktualizacji,
chociaż wątpię by to coś dało (zwłaszcza iż nie tylko ja narzekam na płynność gry...)


Witaj zobacz sobie ten filmik i konfigurację komputera tego gościa http://pl.youtube.com/watch?v=NpV4Noz213A .U Ciebie powinno chodzić dużo lepiej zważywszy na to , że sprzęt też masz dużo lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 01:30, RavenSoul napisał:

Mam pytanko. Czy jeśli na początku gry przyłączę się do frakcji Clear Sky, to będę mógł
potem zmienić frakcję czy już do końca gry będę Stalkował jako członek Nieba?


Tylko na bagnach tak będzie, później jak pomożesz im odbić bagna i pójdziesz do Kordonu wszytsko wraca do normy stajesz się najemnikiem i możesz dołączyć sie do innych frakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 10:08, Vernio napisał:

Jako że pierwszy raz gram w S.T.A.L.K.E.R.A(W SoC grałem kiedyś z 20min:P) więc w jakie
bronie i zbroje warto inwestować,a jakie to tylko wyrzucenie pieniędzy w błoto?;>



Szczerze mówiąc to ja nigdy nie kupiłem ani broni ani pancerza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, drugi patch wprowadza 39 poprawek. Są to głównie poprawki do wykonywanych zadań. Jest też wspominana poprawka zmieniająca HUD poprzez dodanie paska wytrzymałości (staminy). Patch zajmuje ~ 45MB. U nas oczywiście patch jest niedostępny bo by go zainstalować potrzebna jest wersja 1.5.03, której oczywiście nie mamy. Język polski oczywiście nie jest mile widziany podczas instalacji. :)

Dla zainteresowanych - wersja RU patcha 1.5.04:
http://depositfiles.com/en/files/7737804

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja zamówiłem clear sky w preorderze, zapłaciłem przelewem a status zamówienia zmienił się na niepotwierdzone i usunięte, jestem że tak powiem trochę zły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia. Jakim cudem na bagnach da się wykonać te wszystkie zadania?O_O Jak pójdę w jedną stronę wykonać to jak wykonam to inne zadanie zostanie anulowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować