Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

No w końcu Zona jest taka jak powinna być, zupełnie nieprzewidywalna, idę pomóc kilku stalkerom przy ognisku niedaleko Sidorowicza, zanim tam dochodzę dostaje komunikat że już wszystko w porządku stoję sobie więc przy ognisku i rozmawiam z jednym z nich a tu nagle wszyscy podnoszą broń a ja zostaję rozdeptany przez 3 pijawki które wyskoczyły zza krzaka:)
Dodatkowo raz dostałem zadanie eskortuj stalkera a po sekundzie zadanie nieudane.No dajcie chociaż szansę dobiec:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 20:10, Vernio napisał:

Nie kapuję tej opcji do wyboru polskie napisy i polski dźwięk(lektor) jest to i to naraz?Czy
jak?


A grałeś w poprzedniego Stalkera chyba nie skoro zadajesz głupie pytania. Są i napisy i polski lektor nałożony na rosyjską ścieżke dzwiękową. W czasie instalacji porgram pyta nas czy chcemy zainstalować Stalkera w angielskiej wersji językowej z napisami lub rosyjskiej wersji z napisami i polskim lektorem. OMG są próbki na gram są screeny odnosnie polonizacji naprawde tak trudno jest pomyśleć lub poszukać ?

http://www.stalker.funday.pl/images/photoalbum/album_4/cpl1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.09.2008 o 20:05, kviathus napisał:

Sterowniki mam ze strony nVidii 175.19 i inne gierki chodzą jak powinny. Cóż, widzę,
że na stronie producenta mojej grafy (EVGA) jest nowsza wersja, później spróbuję aktualizacji,
chociaż wątpię by to coś dało (zwłaszcza iż nie tylko ja narzekam na płynność gry...)



Chyba coś masz nie tak bo ja mam sprzęt o połowe słabszy i wszystko mi śmiga na wysokich ustawieniach bardzo ładnie. Zwolnienia miałem dopiero przy pompowni na bagnach. Tak więc ja jestem mile zaskoczony, bo pierwszy stalker na moim sprzęcie nie dał się grać na max detalach, ba nawet na średnio/wysokich były momentami problemy. Dla porównania napisze jaki mam sprzęt. Athlon 3000+ GF8600GT, 1,5GB ram, oczywiście XP. Jedynie rozdziałkę mam na 1280x1024, ale większych spadków fps nie uświadczyłem jak narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś trochę pograłem, poszwędałem się po Kordonie, porobiłem questy, wybiłem 3 grupy wojskowych co poskutkowało zebraniem 570+ kul do małego AK z którym teraz latam, jakichś 400 kul do szotguna i 700 kul to Kory (ulepszona, znalazłem w schowku, bardzo przyzwoita).
Porobiłem też ciutkę screenów.
1.Bug, handlarz raz trzymał i wymachiwał tak obrzynem, a raz strzelbą myśliwską. Trochę to głupio wygląda :P
2.Pożerająca wszystko anomalia na zerwanym moście. Raczej wskoczyć się tam nie da.
3.Wracając do Sidorowicza wykonując pewien main quest, zobaczyłem grupę stalkerów gdzieś biegnących ... Między innymi był tam koleś egzoszkielecie o_O Nieczęsto widuje się takie rzeczy w Kordonie. Potem pobiegli pod most i zabili jakiegoś żołnierza który zawołał jeszcze by nie strzelać (pojawił się komunikat nawet!).
4.Gdy odwróciłem się od tego kolesia w egzo zobaczyłem ... 4 czy 5 kolesi w egzoszieletach oraz z Vintorezami! o_O też mnie to cholernie zdziwiło - super opancerzeni kolesie ze snajperkami... Nie wiem jednak gdzie pobiegli.

20080905203120

20080905203211

20080905203500

20080905203636

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze parę rzeczy:
1.Obóz kotów został zaatakowany przez pijawkę. Wybiła 4 stalkerów zanim padła, w tym kolesia z TRs''em, ale okazał się on mieć badziewne statystyki (niewiele lepsze od małego AK, a był w gorszym stanie).
2.Potem dostałem wezwanie o pomoc z Tajnego Obozu, nad obozem kotów. Pobiegłem, sprawdziłem radar - idzie grupa mutantów. Mówię se "luzik, pewnie jakieś dziki". Czekam i czekam i nic. Patrzę na mapę w PDA: kropka posuwa się bardzo wolno, a dziki są szybkie przecież. A tu nagle ... tadaaam! 6 snorków!
Potem snorki (też sztuk 6) zaatakowało posterunek pod mostem. Co dziwne wszyscy stalkerzy co tam stalki wcześnej gdzieś sobie poszli, więc musiałem załatwić w pojedynkę te snorki :o A po załatwieniu roboty, przybyło jakieś 6-8 stalkerów, ofc już po fakcie xD (patrz screen 3)
A snorki są zauważalnie brzydsze (nie w sensie tekstur) i lepiej zrobione. Dla porównania screen z SoC''a (screen 4).
Grafika też jest zauważalnie lepsza, bardzo przyjemna dla oka, jest spora zmiana jednak w stosunku do SoC''a.
Tyle, jakby co to pytajcie :)

20080905204044

20080905204251

20080905204432

20080905204548

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.09.2008 o 20:37, Outlander-pro napisał:

Porobiłem też ciutkę screenów.
1.Bug, handlarz raz trzymał i wymachiwał tak obrzynem, a raz strzelbą myśliwską. Trochę
to głupio wygląda :P

Może ma i to i to i zależy od tego jaka pora, tym wymachuje :P

Dnia 05.09.2008 o 20:37, Outlander-pro napisał:

2.Pożerająca wszystko anomalia na zerwanym moście. Raczej wskoczyć się tam nie da.

Cóż, lepiej tam nie wchodzić, bo śmierć pewnie na miejscu.

Dnia 05.09.2008 o 20:37, Outlander-pro napisał:

3.Wracając do Sidorowicza wykonując pewien main quest, zobaczyłem grupę stalkerów gdzieś
biegnących ... Między innymi był tam koleś egzoszkielecie o_O Nieczęsto widuje się takie
rzeczy w Kordonie. Potem pobiegli pod most i zabili jakiegoś żołnierza który zawołał
jeszcze by nie strzelać (pojawił się komunikat nawet!).

Może grupowo wzięli quest na zabicie danej osoby, a koleś w egzo to ich dowódca?

Dnia 05.09.2008 o 20:37, Outlander-pro napisał:

4.Gdy odwróciłem się od tego kolesia w egzo zobaczyłem ... 4 czy 5 kolesi w egzoszieletach
oraz z Vintorezami! o_O też mnie to cholernie zdziwiło - super opancerzeni kolesie ze
snajperkami... Nie wiem jednak gdzie pobiegli.

Cóż, może jacyś z głębi Zony postanowili odwiedzić kolegów po fachu w Kordonie ;P.

A tak na serio: Clear Sky został, obok GTA IV PC i CoD:WaW wpisany na listę moich prezentów gwiazdkowych. Po oglądaniu screenów, trailerów i recenzji, jest to pozycja must have w mojej kolekcji. A przy okazji będzie się ładnie prezentować przy Cieniu Czarnobyla :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiedzcie mi, czy na stronie Deep Silvera jest patch do CS do wersji ENG (a raczej worldwide) 1.05.03 , bo z moim netem za nic w świecie nie umiem się tam wbić ( a może to wina dzisiejszej premiery ? ) Moja wersja to 1.05.01 i nie wiem czy już grać czy patch jest, by od nowa znów nie zaczynać...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na jantarze. Wygląda na to, że można będzie wejść do podziemi. [SPOILER] Przynajmniej doktorek coś o tym wspomina.[KONIEC] Na podziemiach agropomu bardzo się zawiodłem. Nie wiem czy nie są mniejsze od tych z SoC (przeszedłęm je w 8-10min). Jutro jeszcze tam pochodzę, to może odkryję jakieś nowe części podziemni.

EDIT: No i bym zapomniał: Gra jest super! A wszystkie bugi, które uniemożliwiały mi dalszą grę okazały się do pominięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem już napoczatku.:/ Wybrałem angielską wersję z napisami. Jak się zaczyna gra to pojawia się pierwszy filmik jak nasz bohater prowadzi 3 naukowców i problem w tym że gadają po angielsku a napisów nie ma. Potem jak my leżymy a gada ze sobą dwóch npc to są napisy ale jak się obudzimy i podejdzie do nas npc to kwestie do wyboru są po polsku ale npc gada po angielsku i nie ma napisów.:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 21:08, KamcioBoy napisał:

Czy tą zapalniczkę można napełnić obojętnie jaką benzyną do zapalniczek, naftą czy jak?


Z zapalniczką masz intrukcję -.- Benzyna do zapalniczek jest potrzebna. Niby jest też napisane, że tylko marki Dora, ale podejrzewam, że to tylko chwyt reklamowy i każda benzyna do zapalniczek się nada. Wszystko w intrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 21:11, Outlander-pro napisał:

> Czy tą zapalniczkę można napełnić obojętnie jaką benzyną do zapalniczek, naftą czy
jak?

Z zapalniczką masz intrukcję -.- Benzyna do zapalniczek jest potrzebna. Niby jest też
napisane, że tylko marki Dora, ale podejrzewam, że to tylko chwyt reklamowy i każda benzyna
do zapalniczek się nada. Wszystko w intrukcji.


Właśnie o to mi chodziło czy musi być ich firmy bo pierwszy raz mam styczność z zapalniczką benzynową :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.09.2008 o 21:13, KamcioBoy napisał:

Właśnie o to mi chodziło czy musi być ich firmy bo pierwszy raz mam styczność z zapalniczką
benzynową :P


Najlepiej kup benzynę do zapalniczek Rohnsona (chyba tak to się pisało) , albo Zippo. Nie kupuj jakiegoś polskiego szajsu, bo na nim knot się spala jakby w ogóle benzyny nie było i wyparowuje w parę dni. A te co napisałem powyżej dużo droższe nie są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia: Rwie na minimalu w rozdzielczości 1024x768 choć mam lepszy komp niż podane na pudełku. Zastanawia mnie jak rwie na kompie takim jaki podany w minimalnych wymaganaich.:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że strasznie szybko się zużywa pancerz! Kilka strzałów i nie ma 3/4 paska stanu pancerza. Ale wrzeszcie jest TOZ-34 ( czy jakoś tak ). Super broń, ale jakaś snajperka by się przydała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie rażą mnie odgłosy broni w CS... W SoC były dużo lepsze, a gdzie im do Oblivion Losta czy dźwięków z innych modów. Mam nadzieję, że wkrótce jakiś moder się tym zajmie (+ zmniany nazw broni na prawdziwe) Szkoda też, że po za lektorem nie słychać żadnych głosów :/ Więcej grzechów nie pamiętam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 21:07, Vernio napisał:

Mam problem już napoczatku.:/ Wybrałem angielską wersję z napisami. Jak się zaczyna gra
to pojawia się pierwszy filmik jak nasz bohater prowadzi 3 naukowców i problem w tym
że gadają po angielsku a napisów nie ma. Potem jak my leżymy a gada ze sobą dwóch npc
to są napisy ale jak się obudzimy i podejdzie do nas npc to kwestie do wyboru są po polsku
ale npc gada po angielsku i nie ma napisów.:|


To nie jest żaden błąd czy problem tylko normalna kolej rzeczy
Przecież to normalne. Po co instalowałeś angielską wersje skoro nic nie rozumiesz. napisane miałeś jak byk że angielski dzwięk z napisami. Jako że Lebiedew mówi na początku po angielsku to nie ma tam napisow, później już są normalnie. Zainstaluj sobie lepiej wersje rosyjską z lektorem wtedy kwestie będą wymawiane po polsku plus napisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować