Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 06.09.2008 o 14:08, antusil napisał:

Niestety potwierdziły się obawy wielu graczy i gra wymaga natychmiastowych poprawek.W
moim przypadku gra zakończyła się na etapie przejścia na wysypisko.Wystarczy ,że zrobię
krok po wczytaniu się mapy i mam powrót do windowsa.Wcześniej też co jakiś czas gra wywalała
się do systemu ,ale po ponownym wczytaniu grałem dalej.Niestety wysypisko całkowicie
wyeliminowało mnie z gry. Przy renderowaniu rozszerzone pełne(DX 9) mam zacinki ,a o
dynamicznym (DX10) szkda pisać (konfiguracja-Vista 32bit, 4gb ramu, Geforce 9800 GTX
,procek dwurdzeniowy E8400 3 GH ,najnowsze sterowniki).



Mam tak samo na Wysypisku.
BTW, nie wiem czy wiesz, ze Vista 32 nie obluguje 4GB RAMu :D
Grlem w MP na wersji 1.5.01, al to jakeis serery stawiaen chalupniczymi metodami chyba, sa bo lagi byly takie ze czesto ginalem juz po schowaniu sie za zakretem,a zabicie przecinika bylo prawie ze niemozliwe jezeli sie poruszal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 14:08, antusil napisał:

Niestety potwierdziły się obawy wielu graczy i gra wymaga natychmiastowych poprawek.W
moim przypadku gra zakończyła się na etapie przejścia na wysypisko.Wystarczy ,że zrobię
krok po wczytaniu się mapy i mam powrót do windowsa.Wcześniej też co jakiś czas gra wywalała
się do systemu ,ale po ponownym wczytaniu grałem dalej.Niestety wysypisko całkowicie
wyeliminowało mnie z gry. Przy renderowaniu rozszerzone pełne(DX 9) mam zacinki ,a o
dynamicznym (DX10) szkda pisać (konfiguracja-Vista 32bit, 4gb ramu, Geforce 9800 GTX
,procek dwurdzeniowy E8400 3 GH ,najnowsze sterowniki).



ja mam viste x32, 2gb ramu gf 9600gt, procek athlon x2 5200+ i gra mi dziala bez zarzutu w dx10 w rodzielczosci 800x600 i wylaczonym AA, reszta na fulla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2008 o 14:15, michak55 napisał:

Wie ktoś kiedy będzie pierwszy path na polską wersję?


Eh, ciągle ktoś zadaje to pytanie :/ Może wypada zajrzeć na poprzednią stronę, lub użyć wyszukiwarki ?
W przyszłym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 13:58, Coristo napisał:

-wymagania, masakra, t9300, 8600gt, 4gb ramu, 1024x768 na medium dopiero jest w miarę
płynnie, ale w "miastach" zwalnia do 15fps


No właśnie. Coś, kurde, zrypali z optymalizacją silnika. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest tych bugów bardzo sporo. Kolejne (poza dźwiękiem NPC i słabozrównoważonym silnikiem gry) jakie znalazłem to ta ciągła muzyka która się włącza w czasie akcji. Zabijam wszystich przeciwników, a muzyczka ta dalej przygrywa co psuje klimat gry. Trzeba "zasejvować" i wczytać zaraz potem tego sava, to muzyczka znika. Czasami postacie w czasie akcji stoją miejscu ze schowaną bronią i czekają na kulkę w łeb. Szkoda, że najnowszy patch usunie wszystkie savy, bo mimo tych bugów STALKER CS to wciąż wspaniała gra okraszony potężnym klimatem! Żałuje, tylko tego, że kupiłem go przed wyjście polskiego patcha. Bo mnie kusi, żeby grać a wiem, że to wszystko co osiągnąłem stracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 14:18, Kotil napisał:

ja mam viste x32, 2gb ramu gf 9600gt, procek athlon x2 5200+ i gra mi dziala bez zarzutu
w dx10 w rodzielczosci 800x600 i wylaczonym AA, reszta na fulla


No dobra, ale tak szczerze, to gra w takiej rozdzielczości nie sprawia aż tyle frajdy. :P Zwłaszcza gdy dysponujemy sprzętem, na którym wg twórców gra powinna śmigać bezproblemowo.

Jedyna nadzieja w patchach. Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie detektora. Jak mogę dzięki niemu odnaleźć artefakty? Czasami niby mi wykrywa, ale nie mogę nic zebrać i nic nie widzę. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa. I czy ktoś próbował grać przez neta? bo ja nie mogę się podłączyć bo każdy serwer jest założony na innej wersji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 14:48, DaZz007 napisał:

Mam pytanie odnośnie detektora. Jak mogę dzięki niemu odnaleźć artefakty? Czasami niby
mi wykrywa, ale nie mogę nic zebrać i nic nie widzę. Nie wiem na jakiej zasadzie to
działa. I czy ktoś próbował grać przez neta? bo ja nie mogę się podłączyć bo każdy serwer
jest założony na innej wersji...



Normalnie... na czuja:P Czym mniejsza różnica czasu między mignięciami lampki tym bliżej jesteś artefaktu. A jak już nie miga tylko cały czas świeci to znaczy że jesteś "b.blisko". Musisz wytężyć wzrok i szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po około 4 godzinach grania i przyznaje że CN jest równie trudne jak jego sequel[a mozę i bardziej?]Trudności dodaje również baaardzo wygurowane ceny w sklepach-za kiebłase liczą sobie 100 rubli:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie: Jak dołączę do frakcji Stalkerów w Kordonie to czy później jak wyjdę z Kordonu na np. Wysypisko to znów będę neutralny jak po wyjściu z bagien????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 15:13, grasz napisał:

A ja mam pytanie: Jak dołączę do frakcji Stalkerów w Kordonie to czy później jak wyjdę
z Kordonu na np. Wysypisko to znów będę neutralny jak po wyjściu z bagien????



Gadasz z przywócą Stalkerów[oczywiscie przed tem wykonujesz dla nich wszystkie zadania] i pytasz czy jesteś gotowy aby dołączyc do Stalkerów jeśli ich przywódca odpowie twierdząco to stajesz sie Stalkerem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

POMOCY

Wczoraj zakupiłem Stalkera CS i mimo poprawnej instalacji pokazuje się komunikat :

"Włóż orginalny dysk DVD aplikacji :Stalker Clear Sky do napędu DVD rom.

co więcej na innym kompie wszystko działa dobrze .

Poradzcie co z tym fantem zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 15:12, rafekx 12 napisał:

Jestem już po około 4 godzinach grania i przyznaje że CN jest równie trudne jak jego
sequel[a mozę i bardziej?]Trudności dodaje również baaardzo wygurowane ceny w sklepach-za
kiebłase liczą sobie 100 rubli:D


No drożeje wszystko, coraz trudniej żyć :D A bandaże kosztują 200! A apteczka nadal 300 :) Tylko, że bandaż już nie leczy tak jak dawniej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 15:15, sebolls napisał:

POMOCY

Wczoraj zakupiłem Stalkera CS i mimo poprawnej instalacji pokazuje się komunikat :

"Włóż orginalny dysk DVD aplikacji :Stalker Clear Sky do napędu DVD rom.

co więcej na innym kompie wszystko działa dobrze .

Poradzcie co z tym fantem zrobić


Proponuje:
1.odinstalować wszystkie program służące do "instalowania" wirtualnych napędów typu deamon Tools Alkohol
2.Zainstalowac najnowsze sterownikido Windowsa-miałem podobny problem z Wiedźminem i to właśnie mi pomogło
3.Jeśli to nie pomoże to pomyślimy co dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 15:18, grasz napisał:

rafekx 12 - nie o to mi dokładnie chodzi ;p chodzi o to czy jeśli do nich dołączę to
będę cały czas Stalkerem??


No nie wiem-ja do nich dołączyłem i przy Frakcji nadal pisze "samotnik" ale w gónym rogu mam logo Stalkerów wiec raczej cały czas bedizesz Stalkerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować