Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Im więcej niesiesz przy sobie tym szybciej postać się męczy. Na początku podczas sprintu, kilka kroków i zadyszka, później podczas zwykłego biegania, a jak przeciążysz za bardzo to się z miejsca nie ruszysz.

BTW co do samej gry:
1) krótka
2) zabugowana
3) zabugowana po raz 2
4) zakończenie beznadziejne
5) gra na raz (jak dla mnie) (pierwszy [drugi ??] stalker był o wiele lepszy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponowie swoje pytanie... Czy ktoś miał tak samo, że drzwi do podziemi w "pchlim targu" w misji "Dogonić Kła" były zamknięte i nie dało się ich otworzyć... Próbowałem o rożnych porach dnia i nocy... Już 2 razy z tego powodu zaczynałem grę od nowa i ciągle to samo...:/ Co mam zrobić? Czekać na patch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest kpina. Nie dość że gra to bubel techniczny (na prawdę czuję się jakby mi ukradziono 80zł mimo, że sam je wyłożyłem) to jeszcze Polska jako zad*pie musi czekać dłużej na swój patch bo polonizację teź musieli skopać.
Twórcy Stalkerów więcej nie dostaną ode mnie ani złotówki. mimo że to niemoralne nieetyczne itd. to będę ściągał piraty ich gier: oni okradli mnie wciskając mi zepsuty towar, to ja nie będę miał skrupułów by ich też okantować. Sory, ale oko za oko, ząb za ząb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 20:26, Chopin_l napisał:

Ponowie swoje pytanie... Czy ktoś miał tak samo, że drzwi do podziemi w "pchlim targu"
w misji "Dogonić Kła" były zamknięte i nie dało się ich otworzyć... Próbowałem o rożnych
porach dnia i nocy... Już 2 razy z tego powodu zaczynałem grę od nowa i ciągle to samo...:/
Co mam zrobić? Czekać na patch?



Strzel w nie ziomus, a najlatwiej to rzuc w nie granatem, powinien przeniknac i wleciec do srodka, a gdy wybuchnie to je otworzy. Byc moze tutaj skonczy sie Twoja gra, jesli juz wejdziesz i przez wybuch pułapki w srodku nie stracisz przytomnosci - musisz czekac na patcha. Jesli stracisz, obrobia Cie bandyci - wiec wczesniej schowaj gdzies caly ekwipunek. Potem podnies PDA Kła z ziemi w drugim pomieszczeniu - jesli quest sie nie zupdate''uje - czekasz na patcha. Tak jak ja - zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko to Ci pozostaje, ewentualnie poprosić kogoś o save zrobiony w momencie gdy otworzy te drzwi.

Viper --> Hmmm to dziwne .. bo ten krzyk "To on, zabić go!" słychać podczas pogoni za strielokiem, on wpada do tunelu, trzeba trochę postrzelać i dopiero po tym jak tunel wybucha stalker prowadzi nas do leśnika.

Jeśli słychać to u Ciebie już po akcji ze strielokiem to coś jest krótko mówiąc nie tak.

-SPOILER-
Spróbuj iść do leśnika bez pomocy tego stalkera. Na PDA będziesz miał zaznaczone miejsce w środku lasu, w którym znajdziesz pda z zaznaczoną anomalią przestrzenną, która przeniesie Cię w pobliże leśnika.
-SPOILER-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 20:32, haloon napisał:

> Ponowie swoje pytanie... Czy ktoś miał tak samo, że drzwi do podziemi w "pchlim
targu"
> w misji "Dogonić Kła" były zamknięte i nie dało się ich otworzyć... Próbowałem o
rożnych
> porach dnia i nocy... Już 2 razy z tego powodu zaczynałem grę od nowa i ciągle to
samo...:/
> Co mam zrobić? Czekać na patch?


Strzel w nie ziomus, a najlatwiej to rzuc w nie granatem, powinien przeniknac i wleciec
do srodki, a gdy wybuchnie to je otworzy. Byc moze tutaj skonczy sie Twoja gra, jesli
przez wybuch w srodku nie stracisz przytomnosci - musisz czekac na patcha. Jesli stracisz,
obrobia Cie bandyci - wiec wczesniej schowaj gdzies caly ekwipunek. Potem podnies PDA
Kła z ziemi w drugim pomieszczeniu - jesli quest sie nie zupdate''uje - czekasz na patcha.
Tak jak ja - zycie.



No i tu jest problem... Bo strzelałem i wysadzałem je kilka razy...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 20:28, Vangel napisał:

To jest kpina. Nie dość że gra to bubel techniczny (na prawdę czuję się jakby mi ukradziono
80zł mimo, że sam je wyłożyłem) to jeszcze Polska jako zad*pie musi czekać dłużej na
swój patch bo polonizację teź musieli skopać.
Twórcy Stalkerów więcej nie dostaną ode mnie ani złotówki. mimo że to niemoralne nieetyczne
itd. to będę ściągał piraty ich gier: oni okradli mnie wciskając mi zepsuty towar, to
ja nie będę miał skrupułów by ich też okantować. Sory, ale oko za oko, ząb za ząb.


Ale zauważ, że jak nie dasz złotówi więcej nie będą mieli za co opłacić drużyny od patchy dla polski.
A poza tym chyba piszesz, że będziesz piracił, to jest dozwolone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tego co wyczytałem, nawet na tym forum. to patcha dla polskiej (skopanej od a do z) wersji robi CDP a nie GSC. Mam nadzieje że patch im się uda ...

Shadow of Chernobyl robili 6 lat .. i wyszedł całkiem nieźle.... może Clear Sky też powinni robić dłużej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ma coś skopane w ogóle. Mi ostatnio CS do pulpitu zaczął spadać nawet przy czekaniu na dzień. Gdzieś tak po pół godzinki nie grania wiesza się. Normalnie zdarza mi się to raz na parę godzin.
Bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chopin_l ---> To nie wiem, chyba musimy poczekac na patcha, mi granaty przenikają przez te drzwi. One otwierają się "na Ciebie", wiec strzelanie nic w sumie nie daje - chyba ze sie odbija dobrze od framugi. Maskryczny blad. Najbardziej mnie dziwi, dlaczego jedni ten blad maja i nie moga dalej grac, a inni juz gre skonczyli. Moze Ci co maja pirata, z tego co wiem aby scrackowac gre, trzeba ja spatchowac (nie wiem czy oficjalnym), potem sie podmienia plik jakis. Sam mam oryginala (zarejestrowanego jakby ktos mial watpliwosci z Konsuli) wiec nie wiem i nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem

Nie jestem pewien, ale to może być spojler...

Tzn. jest tak. Biegnę za Strielokiem do miejsca zasadzki. Zabijam wszystkich aż ten 1 nie zostanie, tu mam wybuch i teksty generała. Wyciągam miejsce skrytki strieloka ( fajny artefakt :) ), idę po rzeczy wracam i daje zadanko prowadzić mnie. Idę do lasu. Przy 1 grupie mutantów tekst " To on, zabić go!" i CRASH. BugTrap i te sprawy :/


BTW: A jak zabije tego ziomka to nic się nie stanie?
BTW2: Czy można tu spać?
BTW3: Chyba pójdę po tego vintoreza. Tu moje pytanko. Czy można z lasu podrużować na bagna i z powrotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh te bugi to po prostu nic innego jak odpalające się w nieodpowiednim momencie, lub nie odpalające się w ogóle skrypty. Więc możesz próbować do skutku. Save - Load, Save - Load .. aż się uda. W końcu coś może się ruszy ;p

Mi się w końcu udało przejść grę .. ale olałem zupełnie questy poboczne i wojny frakcji. I jakimś cudem udało mi się śmignąć przez całą grę ( czasami save - load kilka razy). Wątek główny jakieś 4 godzinki ... lol ?

1) Tak możesz rozwalić tego gościa .. i samemu iść do leśnika. Jak podałęm wcześniej.
2) Nie wiem czy można spać.
3) Tak możesz iść na bagna i z powrotem. Ale korzystając z usług kolejnych przewodników albo na piechotkę samemu. Na bagna i tak samemu trzeba wejść prze ten sam tunel którym się wyszło. Czyli skradanko koło kaema ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja... I przeleciał granat... Ale musiałem celować w odpowiedni punkt drzwi... W jakikolwiek inny punkt to granat się odbija...
No ale niewiele dało.. Przytomności nie straciłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 20:52, Chopin_l napisał:

Tja... I przeleciał granat... Ale musiałem celować w odpowiedni punkt drzwi... W jakikolwiek
inny punkt to granat się odbija...
No ale niewiele dało.. Przytomności nie straciłem...


No to trzeba poczekac na patcha, rozumiem ze podniesienie PDA tez nic nie dalo? Gra stoi w miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Odkładam gierę na półkę aż nie wyjdzie czwarty albo i piąty patch z kolei (bo tyle trzeba było na SoC).

Motyw ze snajperem na KMie w posterunku wojskowym w Kordonie jest ewidentnym bugiem, przynajmniej u mnie. Postanowiłem wyrzucić wszystkie graty oprócz 1 broni i 200 szt. amunicji, aby odciążyć postać...
I nic. Nie mogę nigdzie dobiec. Dostaję 2-3 kulki z KMu i trup. Kolesie widzą w ciemnościach na kilometry. A rozrzut tej ich broni jak na 300 metrów odległości jest zbyt wąski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 21:02, Everett McGill napisał:

Dobra. Odkładam gierę na półkę aż nie wyjdzie czwarty albo i piąty patch z kolei (bo
tyle trzeba było na SoC).

Motyw ze snajperem na KMie w posterunku wojskowym w Kordonie jest ewidentnym bugiem,
przynajmniej u mnie. Postanowiłem wyrzucić wszystkie graty oprócz 1 broni i 200 szt.
amunicji, aby odciążyć postać...
I nic. Nie mogę nigdzie dobiec. Dostaję 2-3 kulki z KMu i trup. Kolesie widzą w ciemnościach
na kilometry. A rozrzut tej ich broni jak na 300 metrów odległości jest zbyt wąski.

Jak wyjdziesz z tunelu to kucnij i kieruj się w prawo i do góry nad miejsce z którego wyszedłeś tam cię nie powinno trafiać, a jak usłyszysz, że stracił cel i wysyłają żołnierzy to wtedy już na chama można pobiec do Sidorowicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem chować się za tym grubaśnym drzewem przy wejściu - też kule nie dosięgają. Ale... już próbowałem motywu z oczekiwaniem na ich komunikat o utracie celu. Rzucam się sprintem na łeb, na szyję, i gdy tylko wychynę zza skały / drzewa, to obrywam serią. Albo pojawia się kilku żołnierzy... o_O

Kuźwa, może jakiś trainer!? <LOLOLOLOL>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mam problemu z prześlizgnięciem się przez tą placówke. Mój sposób jest taki. Zaraz po usłyszeniu rozmowy i wywołaniu alarmu przez wojskowych chowam się za drzewem i kucam do oporu. Czekam aż usłysze że cel został utracony. Czekam jeszcze chwile w miedzy czasie szykuje się na bieg do jednego z największych kamieni. Gdy tylko usłysze że wysyłają oddział migiem do tego kamienia. Jeśli z KM-u zaczynają strzelać to się za nim chowam i siedze doputy nie przestaną. Jak przestają biegne do zwalonego drzewa, przebiegam koło niego i dalej biegne aż do nasypu przy wiosce stalkerów. Nie jest to żaden bug. Ostatnio zauwarzyłem że wszytskie rzeczy, które nie umiecie przejść zwalacie na bug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 21:00, haloon napisał:

> Tja... I przeleciał granat... Ale musiałem celować w odpowiedni punkt drzwi... W
jakikolwiek
> inny punkt to granat się odbija...
> No ale niewiele dało.. Przytomności nie straciłem...

No to trzeba poczekac na patcha, rozumiem ze podniesienie PDA tez nic nie dalo? Gra stoi
w miejscu?


Tak... Nie mam aktualizacji questa... Ech... A tak mi się chciało pograć:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, kolego, ale mnie tam koszą w biegu mimo sprintu. :D Tzn. gdy tylko wychynę choć trochę zza osłony, strażnik puszcza serię, niezależnie od tego, czy wysyłają oddział, czy nie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować