Zaloguj się, aby obserwować  
Darth_Moul

Mitologia grecka - quiz, forum

1805 postów w tym temacie

Dnia 01.02.2008 o 17:00, Talionis napisał:

o czym zapomniał tezeusz wracając po zabiciu minotaura i jakie to miało skutki?


Zapomniał zawiesić białego żagla a zamiast tego jego ship płynął z czarnym.jego ojciec widząc to popełnił samobójstwo (czarny żagiel oznaczał, że Tezeusz nie żyje, biały wręcz przeciwnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> jakich bandytów spotkał tezeusz na drodze do aten i jak ich pokonał

O ile pamiętam to było tak:
Tezeusz wyznaczył sobie pracę inspirowany dwunastoma pracami Heraklesa. Postanowił że pójdzie drogą z Trojzeny do Aten na piechotę gdzie było bardzo dużo zbójców. Chciał oczyścić całą drogę z tych złodziei i morderców. Postanowił jeszcze że każdego rozbójnika ukatrupi jego własną bronią. Ci rozbójnicy to:
1. Perifetes - miał drewnianą pałkę okutą brązem, Tezeusz przywalił mu nią w łeb
2.Sinis - naginał czubki dość odległych od siebie drzew tak że były blisko siebie a następnie przywiązywał jedną rękę ,jakiegoś strudzonego wędrowca na którego sam napadł, do jednego wierzchołka a drugą do drugiego. Puszczał drzewa i delikwenta rozrywało. Tezeusz go pobił a potem też przywiązał do drzew i pozwolił aby Sinis się rozerwał.
3.Skiron - siedział sobie na wąskiej ścieżce wysoko nad morzem i kazał przechodniom myć mu stopy. Gdy ci się pochylili ten ich kopał a oni sruu do morza gdzie na nich ochotę miał wielki żółw morski. Tezeusz trochę się znim pobił i zrzucił go do morza do żółwia.
4.Kerkion - prowokował ludzi do walki zapaśniczej (był bardzo silny) i potem łapał delikwenta w mocny uścisk i gruchotał mu kości. Tezeusz po krótkiej walce złapał Kerkiona w pół odwrócił do góry nogami i rąbnął jego czaszką o twardą skałę. Nie trudno się domyślić co się stało ze Kerkionem.
5.Prokrutes - miał karczmę gdzie oferował żarcie i nocleg. Gdy prowadził gościa do łóżka kazał mu się położyć na łóżku. Wtedy obezwładniał go i sprawdzał długość delikwenta. Gdy był za krótki rozciągał go za pomocą specjalnych mechanizmów (gościu ginął w skutek zniszczonych kości i narządów), a gdy za długo obcinał mu nogi (gościu umierał z powodu wykrwawienia). Tezeusz sam wrzucił Prokrutesa na jego łóżko a następnie uciął mu nogi bo stwierdził że są za długie a potem stwierdził żę się pomylił i zaczął go rozciągać. Prokrutes zginął w męczarniach.
To chyba wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 12:21, Talionis napisał:

regulamin!!! nie mineło jeszcze 15min

Ale ja tam poza konkursem chcialem sie zapytac ,bo to dla mnie wazna informacja a tutaj sami interesujacy sie tym tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 12:22, jackass napisał:

> regulamin!!! nie mineło jeszcze 15min
Ale ja tam poza konkursem chcialem sie zapytac ,bo to dla mnie wazna informacja a tutaj
sami interesujacy sie tym tematem.


Nie było Kratosa, to czysta fantazja twórców gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2008 o 21:04, Sir Hatton napisał:

> Kim był Tyrtajos ??

Tyrtajos był jakimś autorem kilku ksiąg.

Nie nie o to mi chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 16:56, przemas15 napisał:

Kim był Tyrtajos ??


Był śpiewakiem który zagrzewał swoimi pieśniami wojowników do walki. Od niego pochodzi tzw. hymn tyrtejski - zagrzewający, wzywający do walki z wrogiem.

Jak dobrze to oddaje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować