Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem twoją wypowiedź, ale:\
Jeżeli jest zrobiony obraz (czy backup) systemu, to może on funkcjonować tylko na 1 komputerze, na którym został zrobiony. Każdy backup jest przypisany do danego komputera, inaczej takie obrazy systemów były bardziej powszechne (jeżeli wiecie, o co mi chodzi). Nawet, jeżeli przekopiujesz dany stan systemu na 2 komputer, to na 99% procent nie zadziała. Stawiam na bluescreen''a, a jeżeli masz masz te same płyty główne i ten sam bios to w takiej sytuacji powinien wyskakiwać błąd przy bootowaniu systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2010 o 21:46, Shinra_Tensei napisał:

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem twoją wypowiedź, ale:\
Jeżeli jest zrobiony obraz (czy backup) systemu, to może on funkcjonować tylko na 1 komputerze,
na którym został zrobiony. Każdy backup jest przypisany do danego komputera, inaczej
takie obrazy systemów były bardziej powszechne (jeżeli wiecie, o co mi chodzi). Nawet,
jeżeli przekopiujesz dany stan systemu na 2 komputer, to na 99% procent nie zadziała.
Stawiam na bluescreen''a, a jeżeli masz masz te same płyty główne i ten sam bios to w
takiej sytuacji powinien wyskakiwać błąd przy bootowaniu systemu.

A to owszem prawda nie można tego mieć na dwóch kompach. Koledze to może bardziej chodziło o nagranie instalki systemu niż backup...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem , Iż nie moge zrobić partycji na moim Win7 ..mam windowsa oryginalnego .. komputer kupiłem w sklepie czyli pewnie (jest oryginalny)

I Wiecie co zrobić abym mógł porobic te partycje bo mam 500GB i jakos tak nie umiem go zawalac i tam wszystkiego puzniej szukac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 19:03, Jacobek92 napisał:

Witam mam taki problem , Iż nie moge zrobić partycji na moim Win7 ..mam windowsa oryginalnego
.. komputer kupiłem w sklepie czyli pewnie (jest oryginalny)

I Wiecie co zrobić abym mógł porobic te partycje bo mam 500GB i jakos tak nie umiem go
zawalac i tam wszystkiego puzniej szukac...


Postaraj się nie robić karygodnych błędów ort. Przecież przeglądarka podkreśla na czerwono jak napiszesz z bykiem.
Ja pomimo czytania bardzo dużych ilości książek ,także czasami zrobię błąd ort. ale poprawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym się różnią poszczególne wersje Windowsa 7? innymi słowy, czy wersja Home się do czegoś nadaje, czy może tylko Pro jest sensownym wyborem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 14:28, Graszcz napisał:

Czym się różnią poszczególne wersje Windowsa 7? innymi słowy, czy wersja Home się do
czegoś nadaje, czy może tylko Pro jest sensownym wyborem?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Windows_7#Por.C3.B3wnanie_edycji
Pytanie się powtarza któryś raz, może dobrze by było, jakby jakiś moderator przypiął krótkiego posta z linkiem na górze wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 14:28, Graszcz napisał:

Czym się różnią poszczególne wersje Windowsa 7? innymi słowy, czy wersja Home się do
czegoś nadaje, czy może tylko Pro jest sensownym wyborem?


Według mnie sensownym i mądrym wyborem jest wersja Home Premium. Nawet bardziej zaawansowany user nie skorzysta z bajerków wyższych funkcji (a dołożyć trzeba sporo więcej kaski), bo wyższe edycje są już tylko dla specjalistów, którzy będą z takiego np. szyfrowania korzystać. Kiedyś się zastanawiałem nad Pro, żeby mieć "tryb XP", ale dziś się tylko z tego śmieję, bo nigdy nie miałem potrzeby tego używać.
Oczywiście Home Basic to już inna para butów ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, ..wersja pro ma wirtualizację xp,ale to na czym innym to polega aniżeli wirtualny system xp np postawiony programem do wirtualizacji, tam nie musisz sie przełączać z 7 na xp tylko masz jakby 2 systemy równocześnie , jak cos nie chodzi na 7 to odpalasz spod xp korzystając z tej same karty graf , karty dźwiękowej i reszty, na wirtualnym xp postawionym np vmware masz wirtualną grafikę , s3 chyba więc np nie pograsz w grę która ma wysokie wymagania a nie odpala się pod 7. To oczywiście tak teoretycznie bo prawie wszystko się odpala na 7 , natomiast ver ultimate ma dodatkowo do pobrania 34 języki , można postawic własne domeny oraz szyfrowanie np pendrive, ale czy to jest takie potrzebne? dla mnie nie , więc najlepszym wyborem jest home premium dla zwykłego użytkownika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2010 o 13:43, Morte napisał:

dokładnie, ..wersja pro ma wirtualizację xp,ale to na czym innym to polega aniżeli wirtualny
system xp np postawiony programem do wirtualizacji, tam nie musisz sie przełączać z 7
na xp tylko masz jakby 2 systemy równocześnie , jak cos nie chodzi na 7 to odpalasz spod
xp korzystając z tej same karty graf , karty dźwiękowej i reszty


Źle mówisz, Tryb XP to pobranie z preinstalowanym systemem winXP MS VirtualMachine (czy jak to się tam nazywa). ryb ten nie pozwala na korzystanie z dobrodziejstw zaawansowanych opcji graficznych (nici z odpalania starszych gier w tym trybie). Służy on dla firm do zainstalowania niesfornego programu, który na win7 nie chce działać (tak trzeba w tym celu najpierw odpalić tryb XP) a potem pozwala odpalać program niejako z poziomu win7 wybierając go z menu start z podmenu tryb XP. Program odpalony w tym trybie wyróżnia się typową dla XP belką tytułową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak,myślalem że podzespoly także wykorzystuje xp no ale korzystasz z tego bez przełączenia , jak napisałeś poprzez np menu start, ogólnie to mało potrzebne dla domowych użytkowników ,dlatego home premium jest najbardziej opłacalnym i w pełni funkcyjnym systemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 14:28, Graszcz napisał:

Czym się różnią poszczególne wersje Windowsa 7? innymi słowy, czy wersja Home się do
czegoś nadaje, czy może tylko Pro jest sensownym wyborem?


Ja mam Home i nie narzekam ale zalezy do czego Chcesz wykorzystać. Ja wykorzystuje do gier , przegladania stron , oglądania filmów i uzywanie czasami programów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z w7 i directx''em ? Czy jest już jakiś ''wbudowany'' czy trzeba instalować ręcznie ? Przy zmianie sterowników na nowsze, trzeba aktualizować directx''a czy nie ?:)
z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 15:15, Kermit napisał:

Jak to jest z w7 i directx''em ? Czy jest już jakiś ''wbudowany'' czy trzeba instalować
ręcznie ? Przy zmianie sterowników na nowsze, trzeba aktualizować directx''a czy nie
?:)
z góry dzięki


DirectX jest, ale nalezy go aktualizowac jak kazde oprogramowanie.

Przy zmianie sterownikow directX pozostaje wiec tutaj nic nie trzeba robic.
Co jakis czas powiedzmy co miesiac wystarczy odpalic ten pliczek:

http://download.microsoft.com/download/1/7/1/1718ccc4-6315-4d8e-9543-8e28a4e18c4c/dxwebsetup.exe

Ten pliczek zaktualizuje wszystkie biblioteki jakie sa dostepne dla odpowiednio zainstalowanego systemu.

Z reszta zaraz po instalacji systemu nalezy wlasnie tym programikiem zaktualizowac directX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam parę pytań :)
Przesiałem się bezpośrednio z XP na 7''mkę i ogarnia mnie chaos i trwoga :P

Jak ustawić żeby na pasku zadań wyświetlały się aplikacje jak w XP (czyli zrolowane osobno na całej długości paska) ?
Chciałem podzielić partycje i elegancko z dysku C ''oddzieliłem'' dysk F gdzie dałem 80gb, następnie chciałem zrobić kolejną partycje 100gb, a mogę max 28gb:/
na dysku C jest 154 gb wolnego miejsca, wiec nie rozumiem dlaczego mogę ''oddzielić'' od niego max 28 gb ;/
Robię to oczywiście w wbudowanym programie.

Jak dodać folder do paska narzędzi (zaraz obok "start") ? bo jak przeciągnę z pulpitu to wł. się za każdym razem folder ekslorator widows (chociaż cały czas go wywalam :/),a chodzi o to, żeby sam ten folder tam był ?

Pojawi się na pewno więcej pytań z czasem, ale będę b. wdzięczny jeśli ktoś mi odpowie na te w.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 23:55, Kermit napisał:

Jak ustawić żeby na pasku zadań wyświetlały się aplikacje jak w XP (czyli zrolowane osobno
na całej długości paska)?

PPM na pasku zadań -> Właściwości -> kliknij na rozwijane menu "przyciski paska zadań" i wybierz tam nigdy nie scalaj.

Dnia 12.07.2010 o 23:55, Kermit napisał:

Robię to oczywiście w wbudowanym programie.

Wbudowanym programie? Tutaj Ci nie pomogę, bo nie za bardzo Cię rozumiem - wydaje mi się jednak, że nie masz na myśli menedżera partycji, za pomocą którego wybierasz partycję do zainstalowania systemu - a to właśnie tam należy raz a zmyślnie spartycjonować dysk i potem już dobrze jest nie ruszać.

Dnia 12.07.2010 o 23:55, Kermit napisał:

Jak dodać folder do paska narzędzi (zaraz obok "start") ? bo jak przeciągnę z pulpitu
to wł. się za każdym razem folder ekslorator widows (chociaż cały czas go wywalam :/),a
chodzi o to, żeby sam ten folder tam był ?

To nie otwiera się folder, tylko aplikacja. Nawigacja po dyskach jest nieco inaczej skonstruowana niż w poprzednich dwóch odsłonach systemu. Tutaj na pasku zadań masz skrót do eksploratora i możesz przeciągnąć żądany folder na ikonkę eksploratora, dzięki czemu "zakotwiczysz go" w nim. Od teraz klikasz na ikonkę explorera za pomocą PPM i masz tam listę zakotwiczonych przez siebie skrótów.

Jeżeli jednak bardzo, naprawdę bardzo zależy Ci, by podpiąć folder bezpośrednio do paska zadań, to opisane jest to dokładnie tutaj:
http://www.unawave.de/windows-7-tipps/folder-to-taskbar.html?lang=EN
To dosyć skomplikowana zabawa, jak widać, ale jeśli potrzebujesz, to proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Siriondel

Dalej mam problem ze stworzeniem partycji :/ Załączam screena.
158 Gb, a max mogę oddzielić 38gb. Ktoś ma jakiś pomysł ?

20100713095522

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 09:56, Kermit napisał:

Dzięki Siriondel

Żaden problem.

Dnia 13.07.2010 o 09:56, Kermit napisał:

Dalej mam problem ze stworzeniem partycji :/ Załączam screena.
158 Gb, a max mogę oddzielić 38gb. Ktoś ma jakiś pomysł ?

Ach, tak, teraz już wiem, gdzie to robisz i jaka jest przyczyna. Zarządzanie dyskami, tak? Sprawdza się to co powiedziałem - dysk należy partycjonować podczas instalacji systemu, bo pojawiają się właśnie takie sytuacje, jaką Ty masz. A o co chodzi konkretnie? Proste - fragmentacja dysku.

Na pewno wiesz, że z wrzucaniem kolejnych plików na partycję, fragmentuje się on i dane są umieszczane na dysku w różnych miejscach. Właśnie Ty tak masz - po prostu po prawej stronie dysku (gdyby go sobie wyobrazić jako "pasek" masz tylko 38 GB wolnego miejsca, a dalej z lewej znajdują się pliki, których nie można ruszyć, więc system nie pozwala ich przenieść przy oddzielaniu miejsca na nowy dysk, by tego miejsca mogło być więcej. Pokażę Ci to na moim prowizorycznym obrazie Twojego dysku - tak możesz mieć ułożone dane. Nie są one "razem", ale rozdzielone na dwa miejsca i "Dane #2" to właśnie te "nieprzenośne pliki", które blokują dalsze rozszerzanie dysku.
Rada? Użyj jakiegoś dobrego defragmentatora, który podzieli Ci dysk na dwie części (nie na 4 jak u mnie na obrazku) - dane po lewej i wolne miejsce po prawej. Jeżeli będzie to możliwe (nie wiem, w końcu system daje Ci komunikat że pliki te są "nieprzenośne", co widzę po Twoim screenie), będziesz mógł oddzielić dowolną ilość miejsca z dysku.
Mam nadzieję, że zrozumiałeś ;)

20100713123434

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować