Zaloguj się, aby obserwować  
gismo42

Głosy postaci w grach

41 postów w tym temacie

A polonzacja której gry była Waszym zdaniem najlepsza?
Mi przypomina się Larry 7 z genialną rolą Jerzego Stuhra i Katarzyny Figury (choc pojawiała się w dwóch miejscach w grze). Rownie dobry był w Larrym Narrator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i zapomniałem dopisać, że w Cywilizacji IV cytaty przy odkrywaniu kolejnych wynalazków czyta Leonard Nimoy - Spock ze Star Treka (można nie kojarzyć ksywki, ale widzieli chyba wszyscy;)
http://www.mythfolklore.net/mywiki/images/spock.jpg

A tak w ogóle jedną z najbardziej zapadających lokalizacji są dwie gry:
The Curse of Monkey Island - praktycznie każdy głos jest dobrany idealnie, a role zagrana mistrzowsko
Gabriel Knight - jak wyżej i ch zróżnicowanie powoduje, że gra nabiera niesamowitego klimatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 20:24, gismo42 napisał:

A co sądzicie o Jacku Rozenku jako Wiedźminie ? Moim zdaniem ma bardzo dobry, "zmęczony" głos
pasujący do tej roli.

Z całego tego pięknego wiedźmina, chyba tylko dubbing nie będzie mi pasował. Mam nadzieję, że to przeboleję ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 20:41, gismo42 napisał:


Fajny wywiad, dzięki. Przeprowadzali go ci sami ludzie, którzy pracowali wcześniej w Game TV (o2.pl).
Chyba najlepsza była Pani Reżyser. W dechę babka. :D Jacek Rozenek ma dobry głos - podobny odrobinę do Żebrowskiego. Myślę, że się spisze - nie wiem, jak lektor angielskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tak ja tez przepadam za Fronczewskim ma super pasujacy glos do gier a takze podoba mi sie glos "Bezimiennego" z sami wiecie czego,a takze jeszcze glos Geralta ktory brzmi swietnie bo widzialem próbki i filmiki :D mimo iz w gre nie gralem to czekam ze sciskiem w jelitach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 10:33, Vojtas napisał:

Myślę, że się spisze - nie wiem, jak lektor angielskiego.

Tutaj można zobaczyć trzy próbki:
ftp://ftp.thewitcher.com/eng/thewitcher/extra/voices/geralt_sample_1.zip
ftp://ftp.thewitcher.com/eng/thewitcher/extra/voices/geralt_sample_2.zip
ftp://ftp.thewitcher.com/eng/thewitcher/extra/voices/geralt_sample_3.zip

Zachwycający dla mnie ten głos nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 12:54, gismo42 napisał:

> Kto podkładał głosy poszczególnym członkom drużyny w Baldur''s Gate II?

Narrator - Piotr Fronczewski
Viconia - Gabriela Kownacka
Sarevok - Wiktor Zborowski
Irenicus - Krzysztof Kolberger
Jan Jansen - Jan Kobuszewski
Keldorn - ś.p. Marek Perepeczko
Yoshimo - Henryk Talar
Korgan - Jarosław Boberek

A reszta postaci Arie, Jechira i inni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więcej nie wiem :-) Może ktoś będzie mógł pomóc ?

A wracając do tematu, nie uważacie, że Cenega znacząco poprawiła jakość głosów w polonizacjach w ostatnich latach ? Lektorzy w Far Cry byli żenujący, natomiast obecnie nawet dostali nagrodę( statuetka Imperatora dla najlepszej lokalizacji roku 2006 z serwisu Wirtualna Polska - Imperium Gier.) za polską wersję Prince of Persia : Dwa Trony z (kolejną) świetną rolą J. Boberka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 20:25, el-coyote napisał:

Z całego tego pięknego wiedźmina, chyba tylko dubbing nie będzie mi pasował. Mam nadzieję,
że to przeboleję ;(


Dubbing? Lol, przecież to polska gra... To wersje angielskie, niemieckie i inne będą mieć dubbing raczej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Myślę, że się spisze - nie wiem, jak lektor angielskiego.

Dnia 09.08.2007 o 12:48, el-coyote napisał:

Tutaj można zobaczyć trzy próbki:


A nie odsłuchać? ;)

Dnia 09.08.2007 o 12:48, el-coyote napisał:

Zachwycający dla mnie ten głos nie jest.


Eee, myślałem, że będzie gorzej (np. w stylu pedałkowatym;). Rzekłbym że jest nieźle - dużo lepiej niż standardowe nagrania aktorów do gier. Przypomnę sobie nagrania Kolbergera do BG2 - poza rewelacyjną barwą głosu niestety nie była to najlepsza robota - choć winę ponosi tu na równi reżyser, bo chyba nagrywali bez żadnych dubli (Kolberger nie wiedział nawet, gdzie dane zdanie się kończy - głos był już kadentny, a zdanie jeszcze się nie skończyło - i to nie był jeden "wypadek przy pracy"). To samo mogę powiedzieć o Pakulnisowej. Fronczewski to klasa pod względem przygotowania, dykcji i barwy. Perepeczko był też dobry i Talar - idealnie pasowały do paladyna i złodzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat zamarł, lecz teraz można do niego powrócić z okazji premiery Wiedźmina. Moim zdaniem świetnie w nim dobrano aktorów, a dialogi prezentują równie wysoki poziom. A wy co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 15:03, gismo42 napisał:

Temat zamarł, lecz teraz można do niego powrócić z okazji premiery Wiedźmina. Moim zdaniem
świetnie w nim dobrano aktorów, a dialogi prezentują równie wysoki poziom. A wy co sądzicie?

W sumie mogę się zgodzić,choć zauważyłem jedną "wpadkę". Głos tego czarodzieja,który zaatakował Kaer Morhen. Zupełnie do niego nie pasuje :/ Ale pozostałe głosy,a zwłaszcza Geralt prezentują bardzo wysoki poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować