Zaloguj się, aby obserwować  
Robek_009

Mirror''s Edge - Temat Ogólny

596 postów w tym temacie

Dnia 02.11.2008 o 15:57, WorldWar3PL napisał:

Nah, moim zdaniem demo nie ma tu nic do rzeczy - tak wyglądać będzie pierwsza misja.
A szkoda...


Z jednej strony szkoda, miałem nadzieję na w miarę swobodne bieganie i przynajmniej ograniczony wybór trasy, którą będę zmierzał do celu...

Patrząc na to z innej strony może się okazać, że dzięki temu gra wiele zyska na klimacie. Jeśli rozwiążą to tak, jak w przypadku Half-Life 2 (gra do bólu liniowa, ale nie przeszkadza to w przechodzeniu jej po raz n-ty w oczekiwaniu na kolejne części) to będzie naprawdę sukces.

Przy okazji - WorldWar3PL czy w demie miałeś już okazję wypróbować w praktyce samoobronę naszej bohaterki? Była możliwość obicia kasków paru funkcjonariuszom/postrzelania do ruchomych celów, czy tylko coco jambo i do przodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 15:51, WorldWar3PL napisał:

Ze swobodą bym się nie zgodził - zazwyczaj wytyczona jest jedna ścieżka przez autorów
- chciałem skoczyć na inny, niższy wieżowiec - zawsze ginąłem. Na początku głównej misji,
po prawej, po przeskoczeniu siatki - sprawdźcie sami. Za Chiny tam nie wskoczycie, bo
postać nie chce się przeturlać po skoku. Taka blokada.


WuWu, nie chodziło mi tutaj może o swobodę w działaniu, ale o poczucie tego powietrza, otaczającej, ogromnej przestrzeni - czułem się wtedy dość swobodnie. Te wszystkie wieżowce, podniebne przeskoki, coś świetnego :)

> @Paluch 222

Dnia 02.11.2008 o 15:51, WorldWar3PL napisał:

czy w demie miałeś już okazję wypróbować w praktyce samoobronę naszej bohaterki?
Była możliwość obicia kasków paru funkcjonariuszom/postrzelania do ruchomych celów,
czy tylko coco jambo i do przodu?


Ale, pewnie że była! Walka jest niezła, można wybić kolesiom broń - jeśli zapali się na czerwono, w odpowiednim momencie wciskamy przycisk i broń jest nasza - można także skoczyć i przywalić mu z nogi, niczym szczupakiem w odwrotną stronę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no. Szykuje się rewolucja na miarę dooma. Oczywiście to stwierdzenie przesadzone, jednak jeśli gra będzie na prawdę prezentować taki poziom, jaki zapowiadają twórcy, to szykuje się na prawdę świetny, wciągający tytuł. Jeśli gra będzie równie dobra na PC, chyba pokuszę się o zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można wybić kolesiom broń, przywalić z kopniaka, obrócić ich w powietrzu, powalić z kolana... innymi słowy, gra dla sadystów. :) Sporo zabawy. Postrzelać też można, ale to mało efektywne.
@mastermatrox
Tak, otaczająca ogromna przestrzeń - chyba taka, jaką mają zwierzęta w Zoo. Niby wokół sporo miejsca, ale na drodze, o dziwo, stoją kraty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję pograć w demko na Xboxie i muszę powiedzieć, że gra jest super :) Taki Assasin''s Creed w przyszłości i w perspektywie pierwszej osoby. Ta gra emanuje akcją. Każdy skok odczuwa się całym ciałem ;]
Kolejny, po CoD5, must-buy na ową konsolkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś sobie ściągnąłem demo z PS store i muszę powiedzieć że nawet mnie wciągnęło , jak już WorldWar 3 zauważył brak swobody jak czytałem zapowiedzi to obiecywali wielką swobodę , a tu odpalam demo i coś jej nie widzę :-) Ale ogólnie gra warta polecenia jak wyjdzie z pewnością kupie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczaki, takie peany tutaj wyśpiewujecie wokół tej gry, że zaczynają dręczyć mnie obawy o wersję finalną.

Ile razy już było tak, że wypuszczano dema prezentujące najciekawszy poziom z całej gry (choćby pierwszy) a pełna wersja okazywała się kalką która w końcu zaczynała nużyć, lub w ogóle odstawała poziomem od wersji demonstracyjnej?

Mam jednak nadzieję, że gra okaże się naprawdę pozytywnym zaskoczeniem. Czekam na demo wersji PC. Miodność zabawy Half-Life 2, połączenie ucieczek po dachach Assassin''s Creed z ulepszonym i dającym więcej możliwości systemem walki Dark Messiah + ciekawa i wciągająca historia, taka postać Mirror''s Edge byłaby dla mnie ideałem. Czas pokaże, na razie pogratulować twórcom dobrego początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie jestem sam jeżeli chodzi o uważanie Half-Life 2 za najlepszą grę ever (a w waszej sytuacji przynajmniej top3 :P).
Ogółem podczas pościgów przydałaby się inna muzyka - najlepiej klasyczna, narastająca, jak w dobrych filmach akcji - tak, żeby z każdym, coraz trudniejszym momentem ucieczki, muzyka przybierała na sile, co powinno zaowocować łomotaniem serducha. Wygląda na to, że będzie trzeba użyć custom soundtrack...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 18:16, WorldWar3PL napisał:

Widzę, że nie jestem sam jeżeli chodzi o uważanie Half-Life 2 za najlepszą grę ever.


Na pewno jedną z najlepszych w jakie kiedykolwiek grałem. Osobiście jednak myślę, że nie ma i nie powstanie tak mityczny twór jak ,,najlepsza gra" bowiem każdy ma inny gust. A to się przyczepi, że gra za liniowa, a to że za nudna i przydługa lub do czegokolwiek innego. Dla mnie HL2 jest jednak bliski ideałowi ;)

Dnia 02.11.2008 o 18:16, WorldWar3PL napisał:

Ogółem podczas pościgów przydałaby się inna muzyka.

[...]

Dnia 02.11.2008 o 18:16, WorldWar3PL napisał:

Wygląda na to, że będzie trzeba użyć custom soundtrack...


Eh, szkoda. Muzyka to jednak to co w znacznym stopniu buduje klimat gry, choćby w... Half-life 2 ;P Nigdy nie zapomnę jak po raz pierwszy podchodziłem w EP2 do momentu, w którym SPOILER wraz z Vortami i dwoma sympatycznymi gościami należało chronić Alyx przed falami Antlionów. SPOILER END.
Ostry rockowy (?) kawałek który się wtedy załączył stworzył taką otoczkę, że wpadłem w szał zabijania i miałem ochotę krzyczeć ,,THIS IS SPARTA!" ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 18:16, WorldWar3PL napisał:

Widzę, że nie jestem sam jeżeli chodzi o uważanie Half-Life 2 za najlepszą grę ever (a
w waszej sytuacji przynajmniej top3 :P).
Ogółem podczas pościgów przydałaby się inna muzyka - najlepiej klasyczna, narastająca,
jak w dobrych filmach akcji - tak, żeby z każdym, coraz trudniejszym momentem ucieczki,
muzyka przybierała na sile, co powinno zaowocować łomotaniem serducha. Wygląda na to,
że będzie trzeba użyć custom soundtrack...



Chyba najlepszym rozwiazaniem tego problemu jest poprostu wyciszenie muzyki :)
Zazwyczaj ja tak robie , mozna tez wlaczyc swoja muzyke lecz to nie to samo ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA jakoś takiej swobody w grze nie zauwazyłem tylko sama liniowość przynajmniej grając w demo. A tak gra rewelacyjna to nie jest, zalezy kto co lubi ja ten tytuł ominę szerokim łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie świat w 100% kontrolowany przez policję. Wszytskie środki komunikacji z wyjątkiem jednego. Żywego gońca w którego się wcielisz. W grze przemierzasz kolejne budynki, wykonując akrobacje niczym z le parkour. Tym właśnie jest ME

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś sądzi, że gra jest idealna, to moim zdaniem ma niezbyt wysokie wymagania ;-)

Pamiętacie o tych low-res teksturach? Przeszedłem grę jeszcze 3 razy. Jest ich całe mnóstwo. Beznadzieja ;-) Czasem nawet w cut-scenkach (!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwośc rozegrania trybu race na jednej kosnoli ?? bo mam demko na xboxie 360 i jak staram sie włączyć to coś w rodzaju twoje konto nie ma uprawnień ble ble, co za tym idzie nie mam golda :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna z lepszych gier która wyjdzie na PC w przyszłym roku. Otwartość świata zadowala tak samo jak w Assasin''s Creed. I dodatkowo tym razem parkour z pierwszej osoby. To będzie na prawdę coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować