Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2010 o 23:33, Pariah napisał:

gratuluję dobrej decyzji. Jako fan Rpg''ów,fantasy i fallouta (tego prawdziwego znaczy
się) powiem, że przy DA spędziłem kilkadziesiąt godzin (ponad 80 na razie) wspaniałej
zabawy, zaś przy "Falloucie" 3...cóż podchodziłem do niego już 4 razy i kończyłem po
ok 18 -20 godzinach,

A może po prostu Bethesda robi specyficzne cRPGi, choć można się zgodzić, że Oblivion cRPGiem w zasadzie nie jest np. z powodu zręcznościowej walki, o tyle Fallout 3 raczej jest, bo tryb walki w realtime jest tylko z pozoru zręcznościowy (ale bardzo prosty, a gra łatwa). Całe rzesze fanów Fallout 3 za to podchodziło jak do jeża do poprzednich części i równiez konczyło współpracę po krótszym/dłuższym czasie. To tylko gra - jednym podoba się innym nie, ale argument "bo stare były dobre a inne są lepsze" nie jest żadnym argumentem.

Dnia 09.01.2010 o 23:33, Pariah napisał:

^_^ ... oczywiście to moja osobista i obiektywna recenzja

To chyba pomyłka logiczna - co najwyżej subiektywna, a patrząc na sposób argumentacji - nazwałbym ją wręcz tendencyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 00:15, Aurelinus napisał:

A może po prostu Bethesda robi specyficzne cRPGi, choć można się zgodzić, że Oblivion
cRPGiem w zasadzie nie jest np. z powodu zręcznościowej walki, o tyle Fallout 3 raczej
jest, bo tryb walki w realtime jest tylko z pozoru zręcznościowy (ale bardzo prosty,
a gra łatwa).


Zgodzę się, oczywiście nie twierdzę, że Fallout 3 jest grą tragiczną, w sumie porównywałem ją tylko i wyłącznie tutaj z DA jako fan RPGów jako tako. W tej potyczce F3 wypada właśnie jak flaki z olejem. Oczywiście jakbym nie miał żadnych innych perełek to bym i Fallem nie pogardził, na pewno cieszył by mnie bardziej niż "wodotryskowe" strzelanki lub mordobicia/hack''n slashe ;)

>Całe rzesze fanów Fallout 3 za to podchodziło jak do jeża do poprzednich

Dnia 10.01.2010 o 00:15, Aurelinus napisał:

części i równiez konczyło współpracę po krótszym/dłuższym czasie.


Nom, zmieniają się standardy w grach, nad czym szczerze ubolewam, przynajmniej w tym gatunku powinno być w miarę stabilnie, czyli fabuła, dialogi, "flow" przygoda...to co powinno cechować dobry RPG... Cóż, może moje wymagania są wysokie ale jakoś w Falloucie poza grafiką, to historia, fabuła a zwłaszcza dialogi są na krytycznie niskim poziomie imho, tak jak pisałem, było by to wybaczalne gdyby beth podała że to FPS jak Stalker, ale nie według nich to RPG (który jak nieświadomie zaznaczyłeś, będzie wyznaczał nową jakość w gatunku - niestety, gdyż stare dobre RPGi nie będą już takie ciekawe, bo dużo rozmów dialogów, myślenia i głowy nie rozpryskują się tak często i efektownie - no chyba że z perkiem blood bath ;))

Dnia 10.01.2010 o 00:15, Aurelinus napisał:

To chyba pomyłka logiczna - co najwyżej subiektywna, a patrząc na sposób argumentacji
- nazwałbym ją wręcz tendencyjną.


Tak, pomyłka, oczywiście chodziło mi o subiektywną... inaczej pomyślałem inaczej napisałem... Co do tendencyjnej, nie mnie oceniać porównałem ją tylko do DA w klasie RPG :D

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 01:14, Pariah napisał:

Nom, zmieniają się standardy w grach, nad czym szczerze ubolewam, przynajmniej w tym
gatunku powinno być w miarę stabilnie, czyli fabuła, dialogi, "flow" przygoda...to co
powinno cechować dobry RPG... Cóż, może moje wymagania są wysokie ale jakoś w Falloucie
poza grafiką, to historia, fabuła a zwłaszcza dialogi są na krytycznie niskim poziomie
imho, tak jak pisałem, było by to wybaczalne gdyby beth podała że to FPS jak Stalker,
ale nie według nich to RPG (który jak nieświadomie zaznaczyłeś, będzie wyznaczał nową
jakość w gatunku - niestety, gdyż stare dobre RPGi nie będą już takie ciekawe, bo dużo
rozmów dialogów, myślenia i głowy nie rozpryskują się tak często i efektownie - no chyba
że z perkiem blood bath ;))


Na szczęście Fallout 3 FPSem nie jest i to go ratuje w moich oczach, bo FPSów nie znoszę (nazywam wręcz SWzR= spluwa wystająca z rogu).
Co do kierunku rozwoju cRPG - trudno się zgodzić. Fallout 1 był naprawde ciekawy, Fallout 2 - wtórna lipa, skopany (już wtedy) tzw. setting i ogólna niewiarygodność, której Fallout 3 niczym nie zaszkodził, a wręcz przeciwnie, nieco jej przywrócił. W każym razie ja kilka lat temu olałem Fallout 2 właśnie po kilku godzinach nudy i kręcenia głową z niedowierzaniem a nazwę sie zdecydowanym konsumentem cRPG. A generalnie wolę średni Fallout 3 w dobrej grafice trójwymiarowej od nędzy pokroju Van Buren i Fallout 2 na każdym polu, bo mnie "gadające głowy" nie podniecały. Za to lubię się szwendać, czasem postrzelać, czasem pogadać, dodać ciekawy moduł, niekoniecznie "lorowy" i to w Fallout 3 mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę pobrać dodatki typu Oparation: Anchorage, The Pitt? Muszę dodać że mam grę kupioną w sklepie gram, w wersji nie spolszczonej (bo spolszczeń nie lubię, gry zawsze lepsze są oryginalne). Pomocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowicie ANG ? Bo z PL chyba nie działają, przynajmniej na konsolach. Jak tak, to możesz pobrać dodatki z marketplace jeżeli posiadasz konto w GfwL, za MSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 14:45, Tr4c3R napisał:

Jak mogę pobrać dodatki typu Oparation: Anchorage, The Pitt? Muszę dodać że mam grę kupioną
w sklepie gram, w wersji nie spolszczonej (bo spolszczeń nie lubię, gry zawsze lepsze
są oryginalne). Pomocy :)

Jeśli masz wersję wydaną przez Cenegę, to nie ma znaczenia czy zainstalowałeś wersję polską, angielską czy chińską w dialekcie mandaryńskim. W dodatki nie pograsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam pytanko otóż od wczoraj gram w fallouta 3 gra bardzo ciekawa i fajna mam pytanie da się przyłączyć do jakiegoś klanu i czy można mieć psa jako towarzysza ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej psa można zwerbować, znajdziesz go na wysypisku o tytaj: http://fallout.wikia.com/wiki/Scrapyard
Do żadnej grypu nie można się ''przyłączyć ale to jak questy wypełnisz będzie rzutowało kto cię będzie lubił/nie lubił. Np przy ujemnej karmie polubią cię łowcy niewolników, przy dodatniej nie będą cię lubić etc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy Fallout 3 GOTY na PC będzie dostępny w Polsce? Na sklepie Cenegi są dostępne w pre-orderze wersje GOTY na X-a i PS3 a pecetowej nie ma :( Na Allegro też nikt nie sprzedaje wersji GOTY na PC, na ultimie już jej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 18:06, Henrar napisał:

Mam pytanko, czy Fallout 3 GOTY na PC będzie dostępny w Polsce? Na sklepie Cenegi są
dostępne w pre-orderze wersje GOTY na X-a i PS3 a pecetowej nie ma :( Na Allegro też
nikt nie sprzedaje wersji GOTY na PC, na ultimie już jej nie ma.


Niby dodatki i wersja GOTY są w zapowiedziach Cenegi, ale trochę dziadowska ta ich strona, więc ciężko coś powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 20:27, Volvox napisał:

> Mam pytanko, czy Fallout 3 GOTY na PC będzie dostępny w Polsce? Na sklepie Cenegi

> dostępne w pre-orderze wersje GOTY na X-a i PS3 a pecetowej nie ma :( Na Allegro
też
> nikt nie sprzedaje wersji GOTY na PC, na ultimie już jej nie ma.

Niby dodatki i wersja GOTY są w zapowiedziach Cenegi, ale trochę dziadowska ta ich strona,
więc ciężko coś powiedzieć.

I kolejne pytanko: czy Cenega zdecydowała się wreszcie na wprowadzenie Games for Windows Live!, czy ich GOTY będzie pozbawiona tego systemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cenega nie ma tu nic do powiedzenia. GfWL nie ma oficjalnego wsparcia M$ w Polsce, więc nie ma go w żadnej wydanej grze w Polsce. I tak zostanie, dopóki Polska nie dostanie normalnego rodzimego GfWL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 10:13, Siriondel napisał:

Cenega nie ma tu nic do powiedzenia. GfWL nie ma oficjalnego wsparcia M$ w Polsce, więc
nie ma go w żadnej wydanej grze w Polsce. I tak zostanie, dopóki Polska nie dostanie
normalnego rodzimego GfWL.

Taki Dawn of War2, Gears of War i parę innych gier miało Gfwl, a CDP ma w pomocy technicznej opis jak się zarejestrować jako Brytyjczyk :) Nie wspominając o tym, że F3 ma na pudełku logo GfW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Games for Windows to nie GfW LIVE. To 2 różne rzeczy. A i Cenega jakoś do np. Battlesttaions Pacific, Batmana AA, GTA 4 czy Kane & lynche kod dorzuciła... ale z F3 już dali ciała..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, CDP implementuje i radzi, jak zarejestrować konto z innego kraju, a Cenega tego nie robi :P Być może to dlatego, że Fallout 3 nie ma multiplayera. A okładka została, bo wydawca z jakiegoś zaściankowego regionu raczej nie może pozwolić sobie na samowolną zmianę okładki bez ważnego powodu, jak względy kulturowe, historyczne itp., a M$ ma takie rzeczy gdzieś. Mi osobiście GfWL nie jest tam potrzebne. Nie gram dla osiągnięć, to raz, a dwa, dodatki można kupić w wersji pudełkowej również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GfWL, a GfW to dwie różne rzeczy, a fallout 3 polski jest objęty GfW, ale nie GfWL, dlatego takie opakowanie, a nie inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcale, że nie inne. Na opakowaniu Dawn of Wara 2 i Fuela nie pisze LIVE, a owy program obsługuje. Po prostu polski wydawca podrąbał pudełko Fallouta z zachodu, gdzie gra Lajva obsługuje, a u nas go wyciął, bo wie że M$ ma nas w dupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 02:06, Aurelinus napisał:

Co do kierunku rozwoju cRPG - trudno się zgodzić. Fallout 1 był naprawde ciekawy, Fallout
2 - wtórna lipa, skopany (już wtedy) tzw. setting i ogólna niewiarygodność, której Fallout
3 niczym nie zaszkodził, a wręcz przeciwnie, nieco jej przywrócił. W każym razie ja kilka
lat temu olałem Fallout 2 właśnie po kilku godzinach nudy i kręcenia głową z niedowierzaniem
a nazwę sie zdecydowanym konsumentem cRPG.


To ja nie dowierzam, że ktoś, kogo wciągnął Fallout i nazywa się konsumentem cRPG może pisać takie rzeczy! O.o
Fallout 2 był świetną grą, większość znanych mi graczy twierdzi, że przebija jedynkę, chociażby pod względem długości i złożoności. Klimat gry praktycznie bez zmian. Nie wiem co Ci się nie spodobało w F2. Chyba pomyliłeś gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować