Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

OOBE, LD - czyli wszystko o Waszych doświadczeniach poza ciałem

4288 postów w tym temacie

Dnia 20.08.2008 o 23:36, jcl99 napisał:

Widziałeś, ale ci się nic nie stało.

Jeżeli tydzień bezsenności oceniasz jako nic, to gratuluję. Tak długi okres może wprowadzić człowieka w obłęd (vide Tajemnice Snu na Discovery...). Co prawda ze mną tak źle nie było, ale zasypiałem przez wiele godzin z rzędu, a nie w chwilę jak do tamtej pory. Gdyby to, co widziałem było bardziej intensywne, to...nie wiem, co by było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 23:37, Kalejdoskop86 napisał:

Nie ten! Nie zauważyłeś, że nowy napisałem FAQ, poprawiony i dopieszczony? Tamten przypięty
ma błąd... :P


A tam, nieważne. I tak nikt normalny nie używa WILD... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 23:39, ziptofaf napisał:

A tam, nieważne. I tak nikt normalny nie używa WILD... :)

Na pewno się ktoś znajdzie, poza tym, dałem trochę znaczących upieszczeń... kurde, akurat teraz poczta mi nie działa. :P
Mógłbyś ty napisać do moderatora?

btw. miałbyś czas zrobić artykuł nt. niebezpieczeństw? Tak byśmy to poskładali, aż by wyszedł jeden krótki post z odnośnikami, bardzo pomocny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 23:41, Kalejdoskop86 napisał:

> A tam, nieważne. I tak nikt normalny nie używa WILD... :)
Na pewno się ktoś znajdzie, poza tym, dałem trochę znaczących upieszczeń... kurde, akurat
teraz poczta mi nie działa. :P

Akurat. Po prostu boisz się moderatorów :)

Dnia 20.08.2008 o 23:41, Kalejdoskop86 napisał:

Mógłbyś ty napisać do moderatora?

Mogę napisać, jak już wszystko będzie gotowe...A na razie nie jest.

Dnia 20.08.2008 o 23:41, Kalejdoskop86 napisał:

btw. miałbyś czas zrobić artykuł nt. niebezpieczeństw? Tak byśmy to poskładali, aż by
wyszedł jeden krótki post z odnośnikami, bardzo pomocny.

Jeszcze są wakacje, więc czasu aż nadto. Napiszę, napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 23:43, XMA Trainer napisał:

Czyli ja jestem nienormalny(?)... miło xD zawsze tak uważałem :D


Wiedziałem, że ktoś tak to odbierze, wiedziałem :)
Chodziło mi o początkujących. Taka ilość intensywnych halucynacji raczej odrzuca, a nie przyciąga do LD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 23:45, ziptofaf napisał:

Akurat. Po prostu boisz się moderatorów :)

Nie boję się, parę razy pisałem jak ktoś trollował na całym forum czy coś, ale poczta mi nie działa no...

Dnia 20.08.2008 o 23:45, ziptofaf napisał:

Mogę napisać, jak już wszystko będzie gotowe...A na razie nie jest.

No to powiedz, co ew. poprawić, dodać. :)

Dnia 20.08.2008 o 23:45, ziptofaf napisał:

Jeszcze są wakacje, więc czasu aż nadto. Napiszę, napiszę.

Dobrze, przejrzyściej jest widzieć przypięty post z odnośnikami do artykułów/FAQ. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 23:46, ziptofaf napisał:

> Czyli ja jestem nienormalny(?)... miło xD zawsze tak uważałem :D

Wiedziałem, że ktoś tak to odbierze, wiedziałem :)

^^

Dnia 20.08.2008 o 23:46, ziptofaf napisał:

Chodziło mi o początkujących. Taka ilość intensywnych halucynacji raczej odrzuca, a nie
przyciąga do LD...

Mnie akurat przyciągają ;p lubię patrzeć na różne stwory które wyskakują mi spod łóżka. Dzięki temu mogę stawić czoła swojemu strachowi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 23:49, XMA Trainer napisał:

Mnie akurat przyciągają ;p lubię patrzeć na różne stwory które wyskakują mi spod łóżka.
Dzięki temu mogę stawić czoła swojemu strachowi :D


Nie no, na mnie też w ogóle paraliż senny nie działa (ale jest nudny, bo nie można nic zrobić:)), ale wyobraź sobie strach początkującego, jeżeli nagle traci cały obraz, wszystko jest czarne, robi mu się zimno i słyszy zimny ponury głos: "Zginiesz". Toż to zawału można dostać, jak się nie jest przygotowanym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 23:52, ziptofaf napisał:

Nie no, na mnie też w ogóle paraliż senny nie działa (ale jest nudny, bo nie można nic
zrobić:)), ale wyobraź sobie strach początkującego, jeżeli nagle traci cały obraz, wszystko
jest czarne, robi mu się zimno i słyszy zimny ponury głos: "Zginiesz". Toż to zawału
można dostać, jak się nie jest przygotowanym...

Na WILDa trzeba się bardzo dobrze przygotować psychicznie, więc początkującym tego nie polecam :) (chyba że ktoś jest takim wariatem jak ja xD) Ale warto kiedyś spróbować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 00:03, XMA Trainer napisał:

Na WILDa trzeba się bardzo dobrze przygotować psychicznie, więc początkującym tego nie
polecam :) (chyba że ktoś jest takim wariatem jak ja xD) Ale warto kiedyś spróbować :D


Raczej można tego spróbować, a nie warto tego spróbować...W zasadzie efekt końcowy (LD) i tak jest taki sam, to po co użerać się z halucynacjami.
Dobra, ja na razie idę sobie z tego tematu, bo później spać nie mogę, jak się rozwinie jakaś długa dyskusja nt. OoBE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 00:25, ziptofaf napisał:

Dobra, ja na razie idę sobie z tego tematu, bo później spać nie mogę, jak się rozwinie
jakaś długa dyskusja nt. OoBE :)

Na razie nie ma tu żadnych rozmów o OOBE (niestety ;/), tylko o LD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 00:32, Rumcajs52 napisał:

>
No nie zauważyłem ;P A nie może być ten? :(

Nie, bo ten FAQ zawiera błąd i jest mniej dopieszczony niż tamten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 00:34, XMA Trainer napisał:

Na razie nie ma tu żadnych rozmów o OOBE (niestety ;/), tylko o LD ;)

Ale z każdą spędzoną tu minutą rośnie szansa na jej wystąpienie. A ja (wbrew pozorom) staram się takich dyskusji unikać. W OoBE wchodzę, aby pozbyć się moich problemów z zaśnięciem (nadal niestety czasem występują...). A skoro ten problem powstał w OoBE, to pewnie zwalczę go też tylko tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 00:38, ziptofaf napisał:

Ale z każdą spędzoną tu minutą rośnie szansa na jej wystąpienie. A ja (wbrew pozorom)
staram się takich dyskusji unikać. W OoBE wchodzę, aby pozbyć się moich problemów z zaśnięciem
(nadal niestety czasem występują...).

Ja też mam problemy z zaśnięciem ale to raczej nie jest wina OOBE... ;)
>A skoro ten problem powstał w OoBE, to pewnie zwalczę

Dnia 21.08.2008 o 00:38, ziptofaf napisał:

go też tylko tam.

Bardzo dobre rozumowanie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 19:18, Ranthar napisał:

Ech te fałszywe przebudzenia. Tak jak u mnie wczoraj: śni mi się zwykły tam sen... nagle
się budzę i myślię: cholera, jak mogłem się nie skapnąć że to wszystko mi się śniło.
Ale rozglądam się... leżę w pokoju z którego dawno się już wyprowadziłem! Aha! Patrzymy
na rączki! Wyglądały tak jakby były na zdjęciu JPEG z jakością 10% i na dodatek nie mogłem
skupić na nich wzroku bo jakoś tak migotały. To działa zawsze. No to robimy sobie jasny
dzień, teleport na zewnątrz i zabawa;)

To normalne.

Dnia 20.08.2008 o 19:18, Ranthar napisał:

Ludzie poszukują wirtualnej rzeczywistości w technice, a nie potrafią docenić mozliwości
świadomych snów - zabawki, którą obdarowała nas natura.

Prawda. ;)

Dnia 20.08.2008 o 19:18, Ranthar napisał:

Aha i jeszcze jedna rzecz. Muszę niezgodzić się z niektórymi informacjami w internecie.
Chodzi o kontrolowanie czasu w snach. Niektórzy ludzie piszą że mozna np. spać dwie godziny,
a mieć LD, którego akcja trwa bez przerwy kilka dni. Wg mnie to bzdura. Podobnie jest
zresztą ze zwykłymi snami. Gdy się o czymś myśli w LD, mózg pracuje tak samo, jak zwykle,
nie może przecież pracowac szybciej... Co ciekawe (wszyscy to wiedzą, ale w tym miejscu
jest to ważne) paraliż senny nie działa na oczy, więc kiedy coś ogladamy we śnie, to
poruszają się one cały czas naprawdę. Gdyby akcja we śnie rozgrywała się szybciej, co
byłoby z naszymi oczami?!

Ma się wrażenie... świat nie jest przyspieszony. xD

Dnia 20.08.2008 o 19:18, Ranthar napisał:

Oczywiście można mieć sen którego akcja rozgrywa się na przestrzeni nawet kilku lat,
ale wtedy jakby "w kawałkach".

Też można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 23:39, ziptofaf napisał:

A tam, nieważne. I tak nikt normalny nie używa WILD... :)


No tak w ogóle to nie widzę sensu korzystania z techniki WILD. Przecież można sobie spokojnie, normalnie zasnąć, a LD uzyskac przez test rzeczywistości we śnie (czasem nawet nie jest on potrzebny, bo gdy sobie przypomnę, że mam go wykonac, to już wiem, że jestem we śnie).

Przyznam szczerze, że WILD rozumiany jako świadome zasypianie zawsze wydawał mi się lekko ryzykowny, bo czymimy coś, co nie jest zgodne z naturą.

A właśnie sobie przypomniałem. Miałem dziś normalny sen (nie LD) w którym zniszczyłem i zrównałem z ziemią Warszawę.
Przepraszam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować