Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

OOBE, LD - czyli wszystko o Waszych doświadczeniach poza ciałem

4288 postów w tym temacie

Dnia 20.08.2008 o 22:38, ziptofaf napisał:

WILD = liczenie. MILD = http://www.forumowisko.pl/index.php?s=a886a2268ddd9496bcb90d24cbf16072&showtopic=103
50&st=0&p=237764&#entry237764
To zupełnie co innego :)

Wagh, to mnie się pochrzaniło... serio przepraszam, hehe.. poprawię to pisząc następny post, może też dodam coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 22:37, Kalejdoskop86 napisał:

Czekam, aż któryś będzie on-line i wyślę prośbę. :)
Zawsze może też jakiś psionik z forum wysłać, nie jestem jedyny przecież. ^^

Twoje FAQ, twój problem :)

Dnia 20.08.2008 o 22:37, Kalejdoskop86 napisał:

Tak, chociaż ta metoda jest znana już od setek lat. Co najlepiej oddziela? Mur, a jako,
że rozmawialiśmy na ten temat to warto napisać o tym. ^^

Tyle, że zwykły mur przełamiesz w minutę jak się uprzesz, więc wątpię w jego skuteczność. Co innego bariera emocjonalna, tyle, że ona się zakłada sama z siebie, a nie wtedy, kiedy chcesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 22:41, ziptofaf napisał:

Twoje FAQ, twój problem :)

Tak, ale zauważ, że im szybciej będzie tym mniej będzie trochę zbytnio często zadawanych pytań.

Dnia 20.08.2008 o 22:41, ziptofaf napisał:

Tyle, że zwykły mur przełamiesz w minutę jak się uprzesz, więc wątpię w jego skuteczność.
Co innego bariera emocjonalna, tyle, że ona się zakłada sama z siebie, a nie wtedy, kiedy
chcesz :)

Zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 22:44, Kalejdoskop86 napisał:

Tak, ale zauważ, że im szybciej będzie tym mniej będzie trochę zbytnio często zadawanych
pytań.

Zauważ, że im mniej często zadawanych pytań, tym mniej okazji do nabicia postów :)

Dnia 20.08.2008 o 22:44, Kalejdoskop86 napisał:

Zależy.

No nie wiem. Jakbym zrobił sobie mur w LD, to bym przełamał go jedną myślą, od niechcenia...Więc raczej jego skuteczność będzie niska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 22:45, ziptofaf napisał:

Zauważ, że im mniej często zadawanych pytań, tym mniej okazji do nabicia postów :)

Prawda, ale ile można odpowiadać? Chyba trzeba będzie jakąś sekcję zrobić i podzielić się robotą, bo jak trzech na raz odpowiada, to im więcej pytań na dzień tym mniejsze odpowiedzi chce się pisać. ^^

Dnia 20.08.2008 o 22:45, ziptofaf napisał:

> Zależy.
No nie wiem. Jakbym zrobił sobie mur w LD, to bym przełamał go jedną myślą, od niechcenia...Więc
raczej jego skuteczność będzie niska.

Zależy. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 22:45, ziptofaf napisał:

> Tak, ale zauważ, że im szybciej będzie tym mniej będzie trochę zbytnio często zadawanych

> pytań.
Zauważ, że im mniej często zadawanych pytań, tym mniej okazji do nabicia postów :)

> Zależy.
No nie wiem. Jakbym zrobił sobie mur w LD, to bym przełamał go jedną myślą, od niechcenia...Więc
raczej jego skuteczność będzie niska.


Też tak sądze.

Te bariery to dość skomplikowana sprawa. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 22:49, KooK napisał:

Też tak sądze.

Te bariery to dość skomplikowana sprawa. ;P

Pewnie nawet z moim FAQ nie obejdzie się bez pytań, psionika to na prawdę skomplikowana dziedzina. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wiele osób ciągle zadaje pytania nie patrząc chociażby parę stron wstecz. Miejmy nadzieję, że ten FAQ , czyli najczęściej zadawane pytania będzie pożyteczną rzeczą dla wszystkich nowicjuszy.
P - pytanie
O - odpowiedź

----------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------

P: Co to jest LD i OoBE?
O: LD (z ang. Lucid Dream) to technika pozwalająca na świadome przeżywanie snu, natomiast OoBE (z ang. Out of Body Experience) już jest trochę bardziej zaawansowane. Po prostu wychodzisz z ciała, dokładnie nikt nie wie, co się dzieje. Są różne teorie, np. świadomość przedostaje się do innego wymiaru czy jest połączona z ciałem linią energetyczną.

P: Co się dzieje podczas LD/OoBE?
O: Podczas LD możesz widzieć swój pokój/pomieszczenie, w którym je robisz trochę inaczej. Meble mogą być na złym miejscu, nie możesz czytać tekstu, godzina jest "jak z kosmosu" ... jesteś w pełni świadomy tego co robisz, a jako, że jesteś w swoim śnie możesz robić co zechcesz.
OoBE to wyjście z ciała. Wszystko jest na swoim miejscu, ale tutaj jest inny świat niż ten ze snów. Można w nim spotkać przeróżne rzeczy, od istot wszelkiego rodzaju do dziwacznych przedmiotów. Największą różnicą między OoBE a LD jest to, że OoBE wymaga więcej treningu do jego osiągnięcia (lepiej najpierw LD, później OoBE) , jest kompletnie inny świat oraz wszystko się czuje bardzo dokładnie.

P: Czy to bezpieczne?
O: LD na pewno, OoBE raczej też. Głównie można odnieść podczas pierwszego razu sporego strachu (paraliż senny świadomie, halucynacje, płytki oddech) , ale raczej nic się nie powinno stać. W OoBE jest większe niebezpieczeństwo. Można w nim oszaleć, dostać nerwicy bądź umrzeć. Zależy, czy pójdziesz ze swoim nieżyjącym krewnym przez jasny portal, a w życiu jesteś człowiekiem smutnym, czy znowu odmówisz. To już na prawdę wyższa szkoła jazdy...

P: Super, jak to osiągnąć?
O: Różne są sposoby do LD czy OoBE - metoda punktu na ścianie, MILD, jadącego pociągu czy WILD. Jest również słuchanie hemi-sync. Zawsze można się zapytać na forum.

P: Jak zacząć?
O: Są różne metody jak już wspomniałem. Najpierw odpręż się, oczyść swój umysł, nie ruszaj się i wizualizuj (wyobrażaj sobie) którąś z metod.

P: Co to wspomniany "hemi-sync" ?
O: Są to odpowiednie dźwięki pobudzające umysł, np. do poprawy nastroju, rozluźnienia bądź zmienienia fali, na których nadaje. To ostatnie może być pomocne przy medytacji i technikach wychodzenia z ciała/świadomego snu, aczkolwiek takie "dopalacze" pomagają lepiej jest jednak samemu osiągnąć LD czy OoBE.

P: Próbowałem tyle razy, ale nic się nie udaje!
O: Ważne jest, aby się nie frustrować i nie próbować za dużo. Zwyczajny sen jest najlepszy dla organizmu. Bardzo niewielki odsetek ludzi ma problemy wrodzone z energią, a (tak jak w poprzedniej odpowiedzi) można się zawsze wszystkiego wypytać na forum.

P: Po co to robicie? Czy to później szkodzi?
O: Robimy to z różnych powodów: niektórzy to lubią, niektórzy chcą odkryć nowy świat, bądź mają dar. Owszem, może to szkodzić w postaci częstych paraliżów sennych, niekontrolowanych LD, ale wszystko można zatrzymać. Umysł jest potężny i można podczas jednego LD dać mur z napisem "granica między snem a LD" i zadziała.

edit by Paladynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 23:13, Rumcajs52 napisał:

Ja bym dodał linki do opisów jak osiągnąć LD czy OOBE danym sposobem :)

Wszystkiego nie mogę zrobić, heh. :)
A też nie można wszystkiego dać "w pigułce" , bo temat by umarł. :)

Ech, poczta mi nie działa, a jeden moderator jest on-line... :/ Mógłbyś poprosić go o przypięcie w moim imieniu?

btw. od dłuższego czasu się zastanawiam... co to za chłopiec/dziewczynka z łyżką w twoim avatarze? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 23:02, Kalejdoskop86 napisał:

P: Czy to bezpieczne?
O: LD na pewno, OoBE raczej też. Głównie można odnieść podczas pierwszego razu sporego strachu (paraliż senny świadomie, halucynacje, płytki oddech) , ale raczej nic się nie powinno stać. W OoBE jest większe niebezpieczeństwo. Można w nim oszaleć, dostać nerwicy bądź umrzeć. Zależy, czy pójdziesz ze swoim nieżyjącym krewnym przez jasny portal, a w życiu jesteś człowiekiem smutnym, czy znowu odmówisz. To już na prawdę wyższa szkoła jazdy...


? Co? OOBE nie bezpieczne? Od kiedy? OOBE jest całkowicie bezpieczne i nie można oszaleć, dostać nerwicy czy umrzeć, skąd wziąłeś tą informację o tym jasnym portalu? W OOBE nic ci się nie może stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 23:20, jcl99 napisał:

? Co? OOBE nie bezpieczne? Od kiedy? OOBE jest całkowicie bezpieczne i nie można oszaleć,
dostać nerwicy czy umrzeć, skąd wziąłeś tą informację o tym jasnym portalu? W OOBE
nic ci się nie może stać

Można, zapytaj ziptofafa co widział. ^^

@Rumcajs52
No piszę twoim avatarze. :P
Dzięki za info i napisanie do moderatora. Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 23:20, jcl99 napisał:

? Co? OOBE nie bezpieczne? Od kiedy? OOBE jest całkowicie bezpieczne i nie można oszaleć,
dostać nerwicy czy umrzeć, skąd wziąłeś tą informację o tym jasnym portalu? W OOBE
nic ci się nie może stać


A ty znowu swoje :)
Nadal za mało wiemy o tym stanie, aby uznać, że jest w 100% bezpieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 23:26, jcl99 napisał:

Podaj jakiś taki przypadek komu się coś stało w OOBE.

Mi. Widziałem w OoBE coś takiego, że nadal mam blokadę na ten stan (mogę tylko na jawie wejść) i miałem tydzień bezsenności. Poza tym pełno paraliży sennych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować