Zaloguj się, aby obserwować  
Micusus

Rycerze Zodiaku - czyli, nasza kreskówka z dzieciństwa

19 postów w tym temacie

Witam, nie znalazłem podobnego tematu więc postanowiłem aby ta kreskówka miał swój oddzielny temat ;] Pamiętam tą bajkę jak miałem około 7 lat to to był w dawnych czasach hit. Wy też ją ogladaliście, jakie są zdania na jej temat ? Wypowiadajcie się ile wlezie ;D

Macie tutaj jedne z lepszych stron o tej kreskówce:
http://rycerzezodiaku.cba.pl/
http://www.saintseiya.pl/

Serial opowiada o losach tytułowych rycerzy zodiaku. Główni bohaterowie to sieroty, które zostały wysłane w różne zakątki świata na trening by zdobyć legendarne Zbroje z Brązu, zbroje obrońców Ateny. Każdy z głównych bohaterów posiada nadludzką siłę oraz zbroję, która odpowiada jednej z konstelacji gwiezdnych.

Całość składa się z czterech serii:

Sanktuarium - opowiada o walce rycerzy z brązu przeciwko świątyni, która została opanowana przez boga wojny Aresa, który wcielił się w Złotego rycerza Bliźniąt Sage.
Asgard - nasi bohaterowie udają się na daleką północ, aby zdjąć klątwę pierścienia Nibelungów z Hildy kapłanki Odyna, która została opanowana przez zło. Aby tego dokonać muszą zdobyć siedem Szafirów Odyna by ten użyczył im swojego miecza by zniszczyć Pierścień.
Posejdon - okazuje się, że Hilda była tylko marionetką w rękach boga Posejdona, który chce zniszczyć świat. Rycerze muszą zniszczyć kolumny podtrzymujące morza i oceany oraz pokonać Posejdona albo świat czeka wielka powódź.
Hades - jest to najnowsza, wciąż nieukończona seria Rycerzy Zodiaku. Podzielona na dwie części Sanktuarium i Inferno. W części Sanktuarium Hades bóg świata zmarłych ożywia zabitych Złotych Rycerzy, aby zabili Atenę. W tym celu udają się oni do Świątyni, gdzie muszą walczyć z byłymi towarzyszami broni, czyli pozostałymi przy życiu Złotymi Rycerzami. Seria druga, Inferno przedstawia zmagania połączonych sił Rycerzy z Brązu i Złotych Rycerzy z wojownikami Hadesa.

Główni bohaterowie

Saori - jest reinkarnacją greckiej bogini Ateny, która pojawia się zawsze, gdy siły zła chcą przejąć władzę nad światem. W dzieciństwie została ocalona przez Złotego Rycerza Strzelca Aiolosa. Aiolos z powodu odniesionych ran zginął ale przed śmiercią powierzył Saori oraz złotą zbroje Strzelca spotkanemu biznesmenowi, który zabrał ją do Japonii, gdzie wychowywała się nieświadoma tego kim naprawdę jest.

Seiya - posiada zbroje Pegaza, którą zdobył w Atenach, jego mistrzynią była Marin, którą uważa za swoją siostrę. Jest nazywany przywódcą Rycerzy z brązu, najszybciej z nich opanowuje siódmy zmysł. Kilka razy ratuje Saori przed śmiercią.

Shiryu - posiada zbroję Smoka (wyposażoną w niezniszczalną tarczę), którą zdobył w Chinch, jego mistrzem był Złoty rycerz Wagi. W trakcie walki z Rycerzem Meduzy oślepił się, by nie patrzeć na tarcze, która miała moc zamiany wrogów w kamień. Odzyskał wzrok dzięki Seiyi, który zdobył dla niego świętą wodę.

Hyoga - posiada zbroje łabędzia, zdobył ją na Syberii trenując pod okiem Mistrza Kryształu. Hyoga był zmuszony zabić swego mistrza, gdy ten będąc pod panowaniem Wielkiego Mistrza chciał zabić swego ucznia. Hyoga Pokonał również Złotego Rycerza Wodnika, który był mistrzem Mistrza Kryształu, atakiem Spełnienia Świtu(specjalizacja Rycerza Wodnika), który osiągnął temperaturę Zera bezwzględnego (-273,15 stopnia C).

Shun - posiada zbroję Andromedy wyposażoną w dwa łańcuchy (jeden do ataku, a drugi do obrony). Jego mistrzem był Srebrny rycerz Albiore, który zginął z rąk Złotego rycerza Ryb Afordyty. Shun pomścił swojego mistrza zabijając Afrodyte wykorzystując atak Niebiańskiej Burzy. Shun jest bardzo spokojny, nie walczy dopóki nie jest to koniecznością, jest bratem Rycerza Feniksa.

Ikki - posiada zbroje Feniksa, którą zdobył na Wyspie Śmierci, na której przeżył prawdziwe piekło. Był zakochany w córce swojego mistrza Esmeraldzie. Ojciec przypadkowo zabija córkę w trakcie walki z Ikkim, opanowuje go wtedy wielka i niepohamowana nienawiść. Zbroja jak legendarny feniks może się odrodzić z popiołów oraz umożliwia to także swojemu właścicielowi. Jest bratem Shuna, jest typem samotnika, izoluje się od drużyny, zjawia się tylko wtedy, gdy jest potrzebny. Początkowo walczy przeciwko Seiyi i jego drużynie, ale z czasem przechodzi na stronę Rycerzy z Brązu.

Wszyscy rycerze podlegają Wielkiemu Mistrzowi, który mieszka w Świątyni w Atenach. Obowiązkiem rycerzy jest walka w obronie bogini Ateny. Są trzy główne kategorie rycerzy:

- Rycerze z Brązu (np.pegaza, smoka, jednorożca, wilka, feniksa, Andromedy)

- Srebrni Rycerze(np.pawia, kwiatu lotosu, meduzy, orła, kobry)

- Złoci Rycerze (barana, byka, bliźniąt, raka, lwa, panny, wagi, skorpiona, strzelca, koziorożca, wodnika i ryb)
Pojawiają się również inne rodzaje rycerzy:

Czarni Rycerze - rycerze ci noszą zbroje identyczne jak Rycerze z Brązu lecz o czarnej barwie, służyli Ikkiemu rycerzowi feniksa.

Rycerze ze Stali - tak naprawdę nie są rycerzami zodiaku, lecz zostali wyszkoleni na życzenie dziadka Saori. Ich zbroje nie mają żadnych odnośników w gwiazdach, lecz odnoszą się do trzech z czterech żywiołów są to: woda, powietrze i ziemia.

Święci Rycerze (Zdobywcy) - pojawiają się w serii Asgard, jest ich siedmiu tylu ile gwiazd Wielkiej Niedźwiedzicy(gwiazda Zeta była podwójna więc było dwóch rycerzy Zeta). Zbroje Zdobywców przebudziły się na rozkaz Hildy, by pokonać Rycerzy z Brązu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takie jedno małe ale na wstępie, Rycerze Zodiaku aka Saint Seiya nie są kreskówką tylko Anime :P skoro już tyle o nich wiesz to i to powinieneś wiedzieć :P

a co do samego anime, to nie obejrzałem tylko najnowszej serii i jak znajdę chwilę to trzeba będzie nadrobić zaległości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Rycerze Zodiaku naprawde świetne Anime :) Niedawno zacząłem ją oglądać i odświerze ten temat (Bo przecież jest to drugiego zakładać nie będe).
2. Dużo odcinków można obejrzeć na www.kreskówka.pl a dokładniej:
http://www.kreskowka.pl/index.php?p=category&id=113
3. Proszę moderatora jeżeli ma taką możliwość to zmiane w temacie z "nasza kreskówka" na "nasze anime".
4. Jaka jest wasza ulubiona postać? Bo moją jest Ikki :) Ma fajną zbroje jak wyżej kolega napisał "Feniksa" :) I poprostu wg. mnie jest fajnym gościem.
5. Jak wam się podoba to Anime? Też się na ten temat wypowiedzcie

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 20:06, Stasimir napisał:

Nie kojarze tego :D Ja tam pamiętam tylko pokemony XD

Do ciebie Stasimir i Albinskia wejdzcie podałem link wyżej i obejrzyjcie oraz oceńcie naprawde bardzo warte uwagii Anime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 21:11, arekskate napisał:

Skoro ta bajka nie jest jeszcze dokończona, tzn. że prace nadal trwają, czy są już zaprzestane?


Po pierwsze nie bajka tylko Anime :) Nooo przynajmniej ja tak mówie :)...Po drugie nie nie są zaprzestane, bo ostatnie odcinki te nowe dodane na kreskowka.pl są z wczoraj :) czasem przestają dodawać przez chwile ale potem dają odcinki które wyszły w tej przerwie :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie znam się dobrze na gatunku, ale zawsze lubiłem to oglądać :) To jest świetne, jestem na 7 odcinku i nie mogę się doczekać, kiedy pojawi się Bliźniak. Pamiętam, że odegrał dużą rolę w fabule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe no to życze powodzenia masz duży wybór ponad 110 odcinków :) Ja narazie przerwałem oglądanie bo oglądam Troje :) A niedługo się pojawi niedługo ;)

@RRohen nie...:) DB to przy tym nic :) Naprawde uwielbiam to o wiele razy bardziej niż DB i inne Anime no może nie inne Anime ale to jest w czołówce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No proszę, prawie wszyscy kumple przypominają sobie Rycerzy Zodiaku i teraz oglądają :) Każdy pamięta stare, dobre czasy.

P.S. Dzięki PapaJaguar za przypomnienie mi o tym anime :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 15:35, micaa napisał:

Znacie może jakiś adres skąd mógłbym ściągnąć odcinki Rycerzy ? O ile to legalne.



To nie jest legalne ... ale ja znam Źródła :D:D i mam wszystkie odcinki :D:D oczywiście z lektorem dla mnie Rycerze Zodiaku jak i Dragon Ball Z są bajkami z dzieciństwa i z przedszkola :D:D:D:D:DD: jak cos pisz na 9824475 Moja wypowiedź nie ma na celu propagowania piractwa ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę trochę spam, ale weź zmień opcję: Nie pokazuj wiadomości od nieznajomych" czy coś w tym stylu. I najlepiej napisz do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądam odcinki z tego adresu co podałeś, ale odcinek 13 nie łączy się z 14. Ktoś pewnie pomylił odcinki. Wiesz coś na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze że udało nam się obejrzec te anime zza młodu :D
np ktoś kto teraz jest w podstawowce nei mia ltakiej okazji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować