Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe sterowniki od nVidii i ATI

60 postów w tym temacie

Czy jesli mam Radeona 9600Pro to w ogole mam sie interesowac nowymi driverami? Czy tez raczej popsuja one sprawy zamiast cos poprawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie dzis potestowalem omegi i dna oraz firmowe od ati. No i wygraly omegi. Sterowniki testowalem na grze F1 challenge 99-02 z modem rh 04. A wyniki sa takie:
Radek 9550 (stand proc/pam 250/200) podkrecony do 350/230, AAx2, FAx4, gra detale na high 1280x1024
ati: ~25fps
dna: ~40fps
omega: ~50fps

Teraz az chce sie grac przy predkosci 350km/h obraz wrecz plywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisalem wczesniej ale masz jeszcze raz zeby nie szukac ;)
http://www.omegadrivers.net/
http://www.dna-drivers.com/

Co do sterownikow to polecam testy jednych i drugich i porownanie wydajnosci. Bo nie jest powiedziane ze omegi sa lepsze od dna i w zwiazku z tym ich wydajnosc zalezy od sprzetu i gry na jakiej byly testowane. I zeby wam nie przyszlo do glowy sugerowac sie wynikami benchmarkow bo wydajnosc trzeba przetestowac na grze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie zeby przy instalowaniu sterownika odinstalowac poprzedni (nie instalujcie jeden na drugi) czyli czekaja was dwa restarty:
1. po odinstalowaniu sterownika
2. po zainstalowaniu nowego ;)

Pozdrawiam i Wesolych Swiat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam sterowniki ATI i po naciśnięciu alt+c włączają mi się ustawienia karty, wiem że chodzi o klawisz sktótu ale nie wiem jak go wyłączyc co jest bardzo kłopotliwe
proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 20:45, myniekka napisał:

mam sterowniki ATI i po naciśnięciu alt+c włączają mi się ustawienia karty, wiem że chodzi
o klawisz sktótu ale nie wiem jak go wyłączyc co jest bardzo kłopotliwe
proszę o pomoc

Uzywam sterownikow Omega wiec nie pamietam dokladnie nazw opcji jesli chodzi o Catalyst Control Center... Jak odpalisz CCC to u gory w menu jest pozycja bodaj Hotkeys czy cos podobnego wystarczy tylko odznaczyc ta opcje i juz bedzie wszystko gralo. Wiem ze w starych wersjach CCC nawet po wylaczeniu tej opcji nadal skrot dzialal wiec rozwiazalem to w ten sposob ze w opcjach zdefiniowanych skrotow usunalem wpis odpowiadajacy za alt+c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam..jetem tutaj nowy i chcialbym sie dowiedziec co to sa za sterowniki Omega ? bo widze ze maja najlepszy wynik w tych testach. Ja uzywam zwyklych sterownikow z plyty ewentualnie z oficjialnej strony. A o Omega slysze pierwszy raz. Z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2006 o 12:39, Frost12q napisał:

Witam..jetem tutaj nowy i chcialbym sie dowiedziec co to sa za sterowniki Omega ?

Są to nieoficjalne sterowniki, które są poprawinone w stosunku do oryginalnych z ati bądź nvidii. Lepiej zrobione są te od kart z chipsetem z ati gdyż firma udostępnia dokumentację catalystów natomiast do nvidii sa robione troche po omacku ze względu na brak dokumentacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pobieram sterowniki do GeForce 6600GT, mam zaistalowaną wersję 77.72 (chyba bardzo starą). Mam zamiar zainstalować wersję 163.75. Może mi ktoś doradzić, czy to dobry wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 11:26, Iqor napisał:

Właśnie pobieram sterowniki do GeForce 6600GT, mam zaistalowaną wersję 77.72 (chyba bardzo
starą). Mam zamiar zainstalować wersję 163.75. Może mi ktoś doradzić, czy to dobry wybór?

mogą być. Ja mam już te najnowsze 169.21 może dziś sprawdzę na jakiejś grze jak sie sprawują.


A w ogóle to :
Czy już zawsze tak będzie?????? że ciągle coraz częściej trzeba deinstalować i instalować nowe, i uruchammiać przy tym 10 x ponownie komputer? Nie mogą zrobić ,żeby się uaktualniały one do diabła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ostatnio miałem nVidię (Fx5200) sterowniki nVidii były nie tylko posłuszne i stabilne lecz miały także full wypas pakiet bajerów takich jak np. dodatkowe przyciski na pasek tytułu do obsługi drugiego ekranu. Teraz kupiełem 8800GT i muszę powiedzieć, że choć NV nadal jest tak bezproblemowa jak zawsze to jednak gdzieś wcieło większość bajerów. Co to za chora polityka na moją nieobecność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować