kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Mimo wszystko wydaje mi się, że CDA daje za mało tekstów związanych z grami. Dział poświecony sprzętu oraz te inne podobne poszerzają się, jest jakiś "Magazyn" i "KMG" a to przecież 2 niepotrzebne strony...dział zapowiedzi jakby zmalał, a screeny są za duże, przez co nie można napisać wszystkiego co by się chciało...redaktory CDA: bierzcie przykład z PSX-extreme :) Może gazeta mniejsza objętnościowo, też ma swoje działy niekoniecznie dot. gier, ale czyta się ją bardzo przyjemnie i wyciągam z niej więcej wiadomości niż z CDA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 19:51, cichy10 napisał:

Ja swój najnowszy numer zacząłem czytać wczoraj (jakoś tak wcześniej czasu nie miałem :P),
ale Morrowinda odpaliłem już wcześniej i widzę, że CDA w końcu dało hita (pierwszy zainstalowany
pełniak od czasów Ballance:P). Z numeru jestem całkowicie zadowolony...


racja tym Morrowindem to mnie CDA pozytywnie zaskoczylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 19:56, Ronx napisał:

bierzcie przykład z PSX-extreme :)

Dobra zacznijmy od tego że pewnie nawet jakby z CDA wyciąć wszystkie strony na których są reklamy to i TAK by zostało ich więcej niż w dowolnym innym PCciarskim piśmie w Polsce. Właśnie to PCiarskie jest kluczowe. Nie jestem specem od konsol więc popraw mnie jeśli się mylę, ale czy rynek konsolowy nie jest NIECO większy od PCtowego i według tego na konsole produkuje się i wydaje Więcej gier. Więc i artykułów musi być więcej... no chyba że tobie chodzi o długość samych artykułów jeśli tak to cofam obiekcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Więc i artykułów musi być więcej... no chyba że tobie chodzi o długość

Dnia 19.06.2007 o 20:07, Hubi Koshi napisał:

samych artykułów jeśli tak to cofam obiekcje.


Hmmm...to zależy, bo w PSX-extreme jest zdeka inna czcionka i jej rozmiar. Poza tym jakoś tak objętościowo wychodzi więcej tekstu niż w CDA. W CD-Action czasami na jednej stronie są 2 recki (tzn. polonizacje) i 2 wielkie zdjęcia...z tekstu nie dowiaduje się prawie zawsze nic interesującego. W PSX na jednej stronie potrafią zmieścić sie 4 recki, fakt że na PSP ale zawsze i to bardzo treściwe. Na brzegach stron w PSX-extreme drukowane są tzw. "piguły" czyli jakieś tam nowości czy to w świecie PS2, PS3, XBOXA360 albo GBA...po prostu tam żadna kartka nie jest zmarnowana. W CDA bardzo wiele miejsca jest marnowaego i fajnie by było gdyby to się zmieniło :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż tutaj mogę się odrobinę kłócić. Oni sobie wyrobili styl i ich recenzje to czasami nie tyle treściwe objechanie po grze co takie... felietony ?? Rzuć sobie okiem choćby na recki El Generala Magnifico normalnie radocha z czytania :-]
Ogólnie rzecz biorąc ty opisujesz sytuację w której najważniejsze jest opisanie gry i szczegółów jej dotyczących, z kolei CDA preferuje nieco zabawić czytelnika podając przy okazji potrzebne informacje. Poza tym pokaż mi inne pismo które walnęło takie recki jak np. kiedyś Aliens Vs Predator 2. Opis sytuacji z punktu widzenia każdej z trzech ras, dla mnie to była normalnie Jazda bez Trzymanki, niesamowicie klimatyczny twór. Podobnie zapowiedź Wiedźmina w formie opowieści Bajarza, albo rozmówka dwóch krówek podczas recenzowania Polan 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 20:27, Hubi Koshi napisał:

Podobnie zapowiedź Wiedźmina w formie opowieści
Bajarza, albo rozmówka dwóch krówek podczas recenzowania Polan 2.

Albo świetna zapowiedź HALo 3 w PSX :) Faktycznie nie ma się co kłócić bo i tak nie doszli byśmy do nieczego. Po prostu każde czasopismo ma swój styl, CDA trzyma to co ma PSX może się trochę ulepsza. W każdym razie gdybym pracował w redakcji CDA trochę bym tam zmienil :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 20:31, Ronx napisał:

W każdym razie gdybym pracował w redakcji CDA trochę bym tam zmienil :P

Żeby wziąć się za reformy/rewolucje w CDA musiałbyś być tam baaardzo długo i być baaardzo poważanym przez resztę redów. A już na pewno nie zmieniłbyś stylu pisania niektórych redaktorów, a gdybyś choć PRÓBOWAŁ coś sugerować Generałowi odnośnie jego recenzji, to coś bym Ci zrobił :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 20:40, PJ MW napisał:

Ja mam do Was pytanie. Czy w nowym CDA jest artykuł o grze Lost?

Nie. Nie ma o niej ani słówka w Cd-Action no chyba że coś przeoczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 20:31, Ronx napisał:

Albo świetna zapowiedź HALo 3 w PSX :) Faktycznie nie ma się co kłócić bo i tak nie doszli
byśmy do nieczego. Po prostu każde czasopismo ma swój styl, CDA trzyma to co ma PSX może się
trochę ulepsza. W każdym razie gdybym pracował w redakcji CDA trochę bym tam zmienil :P

Nikt ci nie broni się u nich zatrudnić :-] Ja sam nawet parę lat temu zastanawiałem się nad taką ewentualności, może jak skończę Licencjat i kopsnę się do Wrocławia kontynuować edukację spróbuję uderzyć na reakcję, ale nikłe moje szanse się tam dostać XD
Hmm zapowiedź Halo 3 powiadasz... darn teraz żałuję że nie czytuje pism PSXowych :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem cały numer CDA i muszę przyznać, że dawno tak dobrego numeru nie było ;-) Sporo ciekawych recenzji i zapowiedzi, kilka innych fajnych textów (ten symulator samolotu fajny jest ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam numer od wczoraj i czytam stopniowo. Po tekstach które przeczytałem numer bardzo mi się podoba.Jedynie recenzja nowego TR troszku mi podpadła.Jakaś tak dziwna...zaś bardzo mi się podoba recenzja Penumbry i nabrałem ochotę na tą grę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NUmer super, jak co miesiąc po dwóch dniach do premiery przeczytane 92% czasopisma (reszta to reklamy, bo wszystkich nie czytam:P). Nie podobała mi się jedna recenzja, a mianowicie chodzi o Spider-Man 3. Autor za dużo porównywał ją do GTA IV, a nie skupiał się na samej grze. Booże, do GTa IV jeszcze daleka droga, a tu mi wskakują z nim do recenzji S-M-amna. TO było naprawdę głupie. Również nie zaciekawiła mnie recenzja Nowego Tomb Raidera, jednak jakiś większych zastrzeżeń nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 20:46, bonan napisał:

> Ja mam do Was pytanie. Czy w nowym CDA jest artykuł o grze Lost?
Nie. Nie ma o niej ani słówka w Cd-Action no chyba że coś przeoczyłem.


Ehhh.... A ja miałem nadzieję na ogromny artykuł z Ubi Days o grze Lost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 21:42, Matt1801.94 napisał:

Ma ktoś większą?


kolekcja fajna. spam - racja. a obicie od kanapy masz jak mój kumpel ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 21:42, Matt1801.94 napisał:

Ma ktoś większą?

Drogi kolego ja mam kolekcję CDA od Grudnia 1999 :-] Może jak mi się zechce to rozłożę to wszystko i pokażę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się