Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Mam mocny komputer i gra chodzi bez jakichkolwiek zająknięć, więc optymalizacja nie najgorsza. Bugi są ale to dość rozbudowany RTS, więc się nie dziwię ale fakt - powinno być lepiej. Czekam na patche ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 21:53, keklk napisał:

Czy to prawda, że ta gra jest tak zabugowana, niezoptymalizowana, kłopoty z ładowaniem
i Steam daje sporo kłopotów, czy macie po prostu słabe komputery?


Jaja sobie robisz. Wszyscy mamy wypaśne Kompy :). Oczywiście że to większość problemów powstała dzięki wspaniałomyślności CA i SEGI i temu że zdecydowali się swój produkt instalować i zabezpieczać ( BUahaha) przez Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 22:05, Lailonn napisał:

Mam mocny komputer i gra chodzi bez jakichkolwiek zająknięć, więc optymalizacja nie najgorsza.
Bugi są ale to dość rozbudowany RTS, więc się nie dziwię ale fakt - powinno być lepiej.
Czekam na patche ;P

Na taką odpowiedź liczyłem. Kolega ma gorszy PC ode mnie, ale mówił, że chodzi mu elegancko. Z tym, że on grał chyba z 34 tur dopiero, a podobno w okolicach ostatniej kasują się sejwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 21:53, keklk napisał:

Czy to prawda, że ta gra jest tak zabugowana, niezoptymalizowana, kłopoty z ładowaniem
i Steam daje sporo kłopotów, czy macie po prostu słabe komputery? Bo zastanawiam się
nad kupnem i mimo że mam bardzo dobrego PC to nie chciałbym kupować w ciemno niedorobionego
produktu.


Mam Core2Duo E8200 2,66GHz, 2GB RAM i GF8800GT(512). Win XP
Wymagania minimalne to:
1. Procesor 2,4 GHz (jednordzeniowy),
2. karta graficzna z 256MB pamięci (zgodna z DirectX 9),
3. 1GB RAM-u dla systemu Windows XP, 2GB dla Visty.
A powiedz mi, co ma to wspólnego z niemożnością ZAINSTALOWANIA gry w ogóle?
Mało jest w tej chwili osób, które kupują gry w ciemno. Teraz wymagania sprzętowe sprawdzane są przez ludzi wcześniej. Masz je też na pudełkach. Stwierdzenie, że większość osób w tym wątku może mieć jakieś rzęchy i kupili grę, która i tak by im nie poszła jest lekko nie na miejscu.
CA i SEGA dały d... jak rzadko i tylko i wyłącznie te dwie firmy odpowiadają za stan w jakim ta gra weszła na rynek.

Lailonn
Nie wiem kiedy kupiłem grę od EA... jakoś dawno chyba. Nie podoba mi się ich polityka cenowa :)
A Empire kupiłem myśląc naiwnie, że będzie to gra nieporównanie lepsza od Medievala Drugiego, który grą jest zacną, choć wiele rzeczy nadrobił dodatek i przede wszystkim mody. Okazało się, że CA dało ciała, za to wzięło kasę... Każdy niech to nazwie po swojemu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Wiesz, Gothic 3 domyślnie na moim starym PC powinien chodzić płynnie na średnich, a chodził na very low z bardzo wielkimi ścinami. Na nowym PC (Intel Core 2 Quad 4x2.5ghz, 4gb ramu, GTX260 i Windows Vista, monitor Samsung SyncMaster T220 22") musiałem grać na średnich. Powód? W detalach na maxa co ok. 5 minut była zwiecha i trzeba było resetować.
Ogólnie to teraz trzeba bardzo uważnie patrzeć na wymagania i najlepiej mieć sprzęt ponad nie, aby mieć jako taką pewność, że będzie komfort grania oraz wrażenia wizualne będą na miejscu. Demko Empire: Total War ma 2gb (sam sie zdziwilem... dwie bity, w tym jedna morska) i strasznie sie wolno sciagalo.

Przy okazji, chciałbym sprostować: instaluje się wszystkim z tego co słyszałem, ale później ściąganie patcha ze Steama jest czasochłonne (swoją drogą jak już piszę, to ile waży ten patch/patche? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 23:04, keklk napisał:

Przy okazji, chciałbym sprostować: instaluje się wszystkim z tego co słyszałem, ale później
ściąganie patcha ze Steama jest czasochłonne (swoją drogą jak już piszę, to ile waży
ten patch/patche? )


Pogadaj z Dziewulem to przestaniesz prostować ;P Mi zresztą też się nie instalowało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 23:26, Blackbird napisał:

Pogadaj z Dziewulem to przestaniesz prostować ;P Mi zresztą też się nie instalowało...

Hmm... czytałem jego posty, ale to na prawdę była wina gry? Albo może wy mieliście dajmy na to wadliwą płytę z grą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 23:27, keklk napisał:

Hmm... czytałem jego posty, ale to na prawdę była wina gry? Albo może wy mieliście dajmy
na to wadliwą płytę z grą?


Wadliwe płyty były - rozwalały ludziom napędy.
Nie, nie miałem wadliwej płyty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 23:54, Blackbird napisał:

Wadliwe płyty były - rozwalały ludziom napędy.
Nie, nie miałem wadliwej płyty ;)

Lol, nie wierzę, by CA i SEGA takie coś zrobiły..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 00:01, keklk napisał:

A gdzie pisze, że rozwala gra napęd?


Poszukaj, a znajdziesz :) Nie mam czasu na grzebanie teraz w sieci, przykro mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 00:01, keklk napisał:


Masz tu garść newsów z Totalwar.org.pl i skończ tę żenującą obronę "uciśnionych". Wczytaj się zwłaszcza w te kawałki o patchach do patchy - najpierw spieprzyli jednego, wywalały się bitwy, potem następnego - kasował ludziom save''y :

http://totalwar.org.pl/news/empire-zapowie...ego-patcha/4561
http://totalwar.org.pl/news/steam-i-inne-c...alwarorgpl/4682
http://totalwar.org.pl/artykuly/problemy-z...alwarorgpl/4726
http://totalwar.org.pl/news/co-by-tu-jeszc...iag-dalszy/5062

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z brakiem mozliwości edytowania posta, piszę następnego, bo przypomniałem sobie o prawdziwie słodziutkim ciasteczku - pierwszy post podanego tematu jest aktualizowany o zgłoszone przez graczy błędy rozgrywki - nie techniczne, nie historyczne, a same błędy rozgrywki:
http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?t=22197&start=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 23:27, keklk napisał:

> Pogadaj z Dziewulem to przestaniesz prostować ;P Mi zresztą też się nie instalowało...

Hmm... czytałem jego posty, ale to na prawdę była wina gry? Albo może wy mieliście dajmy
na to wadliwą płytę z grą?


Byłem w siedzibie gram.pl sprawdzili mi płyty były jak najbardziej w porządku. Jak zwiększyłem sobie prędkość neta to instalacja poleciała bezproblemowo... To chyba coś jest nie halo żebym musiał neta przyspieszać żeby grę zainstalować?? A gra narazie jak dla mnie może być ale długo nie gram bo mimo wszystko jakoś mnie trochę odpycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary, nie unoś się tak. Po prostu trudno mi było uwierzyć, że CA i SEGA mogły tak rozwalić nową grę z serii Total War tym bardziej, że zapowiadała się bardzo dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem kolejne "smaczki". Grając Hiszpanią w 1764 mam wybudowany w Kadyksie port parowy. W momencie kiedy usiłuję na niego kliknąć =vista. Nie trzeba już wychodzić do windowsa :) Wystarczy klik na Kadyks i po sprawie. Inne porty aktywują się normalnie.
Kolejny ciekawy myk - po ponad stu turach kliknięcie i aktywacja dużej floty ( ponad 10 statków ) zabiera mojemu kompowi około 30 sekund. To jest interesujące, podczas gdy takie zwiechy zdarzają się jeszcze "TYLKO" podczas kliknięcia na stolicę albo oblężeń cytadel to gra śmigała jak złoto.
Śmigała. Do 140 tury. Później już jest coraz gorzej. Dotarł ktoś poza 140 turę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 12:59, haryjesion napisał:

Śmigała. Do 140 tury. Później już jest coraz gorzej. Dotarł ktoś poza 140 turę?


Mam Polskę w 1786 roku, czyli przekroczyłem 140 turę. Klikanie na większe miasto, flotę lub armię wygląda tak, jakby kliknięcie myszką uruchamiało radiotelefon: jakiś ludzik w kompie dzwoni do gry, tam odbiera inny ludzik z gry, który przesyła gołębiem pocztowym wiadomość do konkretnych działów (dział MIASTO, dział FLOTA, etc.) i dopiero po tym jak gołąb dotrze coś się zaczyna dziać...
Wieczorem dodam ciekawy screen. Okazuje się, że mój król nie jest władcą Polski, tylko jakiejś wieśniackiej prowincji na krańcu mapy - Europą zarządza jakiś wyjęty z kapelusza gubernator Europy, którego nie mam nawet wśród ministrów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować