Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Spellbound stworzy czwartego Gothica

138 postów w tym temacie

Moim skromny zdaniem nic ciekawego z tego nie wyjdzie. Jedyne co zrobią to podniosą pewnie dwukrotnie wymagania. A można by było tylko dopracować istniejący już silnik, a nie tworzyć nowy. Ale nie bo poco skupiać się na fabule która jest najważniejsza w RPG bo i tak wszyscy kupują patrząc tylko na screeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 08:56, Mateusz9214 napisał:

"Pomimo tego, wydawca i nowo wybrany developer zgodnie i optymistycznie twierdzą, że Gothic
4 będzie najlepszą częścią serii" no chyba watpie najlepszy to byl gothic 1


a co mają mówić? że bedzie gorszy niż poprzednie części? az tak głupi nie są :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Retho
Mała poprawka- z tego co mi wiadomo, Jowood aktualnie ma całkowite prawo jedynie do G4, oraz konsolowego G3.
W sprawie G5 natomiast, Piranie znowu mają dużo do powiedzenia...Ach, biurokracja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krzyżyk na drogę ;/ Nie ma Beziego (ano tak...), nie ma Gothic (G3 to jakaś wstrętna, zbugowana, niespójna mutacja serii). Seria dla mnie skończyła się wypłynięciem załogi Esmeraldy do Myrthany... I słuch o niej zaginął...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jo "poganiacz niewolników" Wood + developer mający na koncie same co najwyżej średniaki i do tego żaden z nich nie będący RPG. To się po prostu nie może udać. Już sam pomysł na czwartą część (mimo iż wszystko było planowane jako trylogia) był poroniony. Dodatek, owszem, nawet jeśli bez PB to bym go przeżył, ale to? Odcinanie kuponów i tyle, będzie druga klapa niczym HoMM IV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 08:50, Irc100 napisał:

Jezu.....nie mogli to dać ubisoftowi albo bioware jakiemuś innemu poważnemu studiu......aha,
mniej kasy by wtedy dla nich by było ;)


Lol, Bioware czy Ubisoft zniszczyliby cały klimat tej serii, te wielkie firmy moim zdaniem już się wypaliły jeżeli chodzi o świeżość itd. Ubisoft ratuje się jeszcze Assassin Creed...chociaż z tego co widać, to ta gra może polegać wyłącznie na bieganiu i zabijaniu...daleko im do poziomu Gothica 2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic umarł! Składam najszczersze kondolencje fanom serii.

Dnia 24.08.2007 o 08:27, Forgotten napisał:

Tja, gorszej gry niż gothic 3 raczej nie zrobią


No nie wiem :/ Nie widziałeś chyba najnowszej produkcji tej firmy, mianowicie Desperados 2. Nie wiadomo co To było? Czy strzelanka czy gra taktyczna :/ Istne ni pies ni wydra :)
A co do samego studia Spellbound... Ma na swoim koncie fajne, grywalne produkcje, ale są to gry taktyczne, a nie cRPG!! Kiedy ostatnio próbowali zerwać z tradycją stworzyli Desperados 2...... :/


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóz... wolałbym dodatek do G 3 ale niech im bedzie, niech robą z gotyków mode na sukces, byleby kolejne odcinki były dobre... a z tym studiem to IMO zostaje pod znakiem zapytania. Nie żebym cos miał do Desperadosów, po prostu Spellboundzi nie mają doświadczenia z eRPGami. Wolałbym, by JoWood sierie Gothic dało studiu, które miało już do czynienia z eRPGami.

PS. najlepiej byloby wcale nie zabierac Gothiców piraniom :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i bardzo dobrze, najwyzszy czas na zmiane studia. Piranha Bytes zrobili G1 - swietny, G2, sredni, dodatek do G2 nudny do bólu, a G3 to juz wogle dno. Jasno widac ze tendencja spadkowa. Ta gre zabiła wtórnosc...

Co jak co ale w Desperadosow i Robin Hooda zagrywałem sie nocami, gierka w stylu legendarnego Commandosa, straaasznie wciaga, piekna grafika, duzo mozliwosci. Jakby niepatrzec Spellbound wydał tez swietnego Airline Tycoon :)

Pozostaje czekac co zrobia z G4, moze nie bedziemy bezmyslnie cieli orkowych ciał ? Moze troche innowacji ? Na to licze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię tą firmę. Spod ich palców wyszły tak zacne gry jak Robin Hood, Desperados (szkoda, że dwójka w Polsce nie znalazła wydawcy) czy Airline Tycoon. Fakt, że RPG jeszcze żadnego nie uczynili, jednak jest to firma z doświadczeniem więc sobie poradzi. I tak dużo lepsza niż Funatics.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko szkoda, że nie zajęli się najpierw jakimś dodatkiem do G3, ale myśląc logicznie było to po prostu niemożliwe biorąc pod lupę zakończenie 3 cześci tej wspaniałej serii. No dobra G4 już w myślach, mózgach i na kartkach twórców a ja jeszcze nie zmieniłem kompa tak by na nim G3 płynnie działał. Błagał was Spellbound--wypuście G4 na PS3 :) Zrobilibyście wielką przysługę wielu milionom ludzi xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, czyli można teraz wyobrazić sobie Gothic''a . Tatktyczna gra z udziałem sześciu bohaterów: Bezimienny, ork-indianin, kobieta-ork lub człowiek i tak dalej. xD
Wolałbym, żeby PB zajeła sie Gothic''iem, ale niestety takie jest prawo. -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może projekt "Gothic 4" upadnie?? Albo będą Go robić tak długo jak "Duke Nuken Forever"? To już blisko 11 lat!! ]:->
A może ktoś wie co robią teraz Piranie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować