Zaloguj się, aby obserwować  
Falcon

Abonament - co o nim sądzicie, czy to właściwe rozwiązanie

47 postów w tym temacie

Czy sądzicie, że wprowadzanie abonamentu go dier MMO to właściwe rozwiązanie twórców? Ja osobiście uważam, że jest to pomysł raczej głupi, ze względu na to, że większość gier, na które nałożony jest abonament ( WoW, LotRO) jest sama w sobie droga ( no,może WoW już trochę staniał, ale cena LotRa to już istne barbarzyństwo, zresztą w przypadku WoWa na początku też było tak samo). Chętnie bym zagrał w gry takie jak WoW czy LotR, bo jestem fanem fantastyki i lubię grać online, ale zwyczajnie nie mogę sobie na to pozwolić. Bo cóż może nastolatek, gdy co dwa miesiące trzeba płacić 100 zł? Przecież nie będę okradał staruszek. Dlatego zadowolić mnie musi Guild Wars (na szczęście w miarę zadowala :P). Abonamenty na stos! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak ale:
1) wykreśla też normalnych graczy, których nie stać na abonament
2) nie każdy kto gra w tibie ma niski poziom kultury
3) spotkałem wiele osób w tibii, których zachowanie było hmmm... złe, a mieli płatne konta

Ja nie grałem w żadną grę, w której trzeba płacić abonament i narazie nie zamierzam ;] Gdyby go nie było może bym się skusił na takiego WoW''a (wiem, jest to po to żeby m.in pokryć koszty utrzymania gry) z abonamentem jednak odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 19:51, hammerfall87 napisał:

Dla polakow jest droga a mi sie bardzo podoba ten pomysl bo wykresla tibijczykow(kultura) :P
ktorych nie stac
na oplacenie abonamentu

Masz rację !!!
Niech Tibijczycy płacą!!!!!
Chcieli grać i marnować zycie ?
NIech płacą...lol...
GRacze Word of ward caft płącą !!!
To niech tibijczycy tez płąca za tom ile graja razy 100 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to prawda - czy nie lepiej kupić raz grę i grać, niż cały czas zamartwiać się, że trzeba konto doładować? Takie gry po ok. kilku latach mogą kosztować nawet kilka tysięcy! (nie wiem ile wynosi abonament)

Ja również lubię MMO (raczej ich darmowe wersje - tryb multi), ale takie rzeczy to mała przesada! Ja rozumiem, że twórcy w ten sposób zabezpieczają się przed piractwem, ale dla Amerykanina nie stanowi 20$ żadnej straty, za to dla Polaka są to już ogromne, ciężko zarobione pieniądze.


Nie wiem, czy nie wchodzimy w ten temat:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=508&u=434

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 20:07, DJ Danielus napisał:

Moim zdaniem to prawda - czy nie lepiej kupić raz grę i grać, niż cały czas zamartwiać się,
że trzeba konto doładować? Takie gry po ok. kilku latach mogą kosztować nawet kilka tysięcy!
(nie wiem ile wynosi abonament)

Ja również lubię MMO (raczej ich darmowe wersje - tryb multi), ale takie rzeczy to mała przesada!
Ja rozumiem, że twórcy w ten sposób zabezpieczają się przed piractwem, ale dla Amerykanina
nie stanowi 20$ żadnej straty, za to dla Polaka są to już ogromne, ciężko zarobione pieniądze.


Nie wiem, czy nie wchodzimy w ten temat:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=508&u=434


no wlasnie tylko w polsce sie narzeka a po drugie z grami typu silkroad itp to niemoglem na serwa wejsc smieszne i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 20:07, Bodzio11q napisał:

GRacze Word of ward caft płącą !!!
To niech tibijczycy tez płąca za tom ile graja razy 100 :D

Zauważ jedną rzecz... JAKOŚĆ oferowanych usług. Tibia to jedna z najbrzydszych gier MMORPG, A World of Warcraft nie dość, że oferuje całkiem ładną grafikę, to jest bardzo grywalny i oferuje duzo ciekawszą fabułę (nie jestem pewien, czy w Tibii w ogóle jakaś jest :P) Za Warcrafta więc warto płacić dużo więcej niż za tibię, ale kilkaset złotych rocznie to spora przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest źle to się narzeka. A silkroad to jedyna darmowa gra MMO, w której miałem taki problem. I co w tym jest śmiesznego? Że gra jest popularna i można przy odrobinie chęci (i czekania) pograć za darmo? A jak za coś nie płacisz to nie możesz oczekiwać nienagannego działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 20:20, Bialer napisał:

Jest źle to się narzeka. A silkroad to jedyna darmowa gra MMO, w której miałem taki problem.
I co w tym jest śmiesznego? Że gra jest popularna i można przy odrobinie chęci (i czekania)
pograć za darmo? A jak za coś nie płacisz to nie możesz oczekiwać nienagannego działania.


dokladnie place i niemusze sie o nic martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 20:07, DJ Danielus napisał:

Nie wiem, czy nie wchodzimy w ten temat:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=508&u=434


[Sory, że post pod postem , ale nie zauważyłem tego :)]

Niee, nie sądzę, to jest temat o abonamencie w grach MMO , nie o grach MMORPG :) Czy rozmawiamy opłatach z WoWa, czy będziemy w przyszłości rozmawiać o opłatach w np. jakiejś ścigałce online, tutaj nie ma znaczenia, a tam ma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam że abonament na gry to jakaś pomyłka. Jak można kupić grę i jeszcze później płacić dodatkowo żeby w nią grać?? Nie rozumiem tego. Co za cholerny, okrutny ekonomista to wymyślił?? Ludzie zakochani w World of Warcraft mówią mi że utrzymanie serwerów kosztuje. Tak jasne. To przecież najzwyklejsza ściema Blizarda który jest zwyczajnie chciwy.Zarobili już fortunę i zarabiają nadal na graczach, taka jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie będzie! To gra wolna od opłat, i tak w najbliższym czasie raczej zostanie (mam nadzieję). Jak narazie śpij spokojnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie do tych co kochaja nieplacic milo jak ktos ci haxuje konto i ci wykasuje lub ukradnie postac na ktora sie tak meczyles i gdy zglosis do gm to on cie oleje no wlasnie WoW nigdy nic takiego sie nieprzydazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie się tam abonament podoba. Trzeba płacić = mniej osób mało rozgarniętych w grze, można powiedzieć wręcz tępych. :-) Grajcie sobie w takie produkcje jak Guild Wars póki możecie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hammerfall97

No i nie ma problemu :) Płacisz i masz dobrą obsługe, rozbudowaną gre itd. Ktoś kto nie płaci (nie ważne z jakiej przyczyny) i gra w jakiegoś darmowego MMO musi liczyć się z problemami. A zaoszczędzoną kase wyda na jakiś inny tutył.

Konował

Widać można. Tak długo jak ludzie będą płacić, wątpie żeby np Blizzard zrezygnował z abonamentu. Poza tym 9 milionów (jeżeli się myle to przepraszam, wiem o tym tylko z nagłówków artykułów) graczy WoW pokazuje, że ludziom wcale abonament wcale nie przeszkadza w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.09.2007 o 20:27, DJ Danielus napisał:

Myślę, że jak zarobili te kilka(set) milionów to powinni dać jakieś upusty lub promocje, ale
nadal są chciwi na pieniądze...

Patrz ile zarobili na staruszkach Diablo II i Warcraft III.Nadal nie dali niższej ceny i są po 50 zeta. Blizard nie odpuszcza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, abonament za gry to chyba nie taki zły pomysł, a przynajmniej nie według kilkunastu milionów graczy. Skoro pomysł się przyjął i firmy na tym zarabiają, to chyba, patrząc na sprawę globalnie, gracze to akceptują. Ja też zapewne skusiłbym się w końcu na WoWa (już kilkakrotnie nad tym się zastanawiałem), gdyby mnie tak Guild Wars nie wciągnęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować