Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard o tworzeniu dobrych gier

43 postów w tym temacie

Dnia 06.09.2007 o 17:42, pimpor napisał:

Gość ma rację, a Mirshann pisząc tekst dobrze zaznaczył, że dużo ludzi(w tym ja) mogłoby kupić
grę w ciemno widząc tylko logo Blizzarda :) A co do tego co wyżej powiedział Xzwart, że ceny
gier Blizza są za duże to muszę się trochę nie zgodzić bo specjalnie drogie nie są:) A i do
tego, że w WoW a gra niewielu Polaków to niestety też się nie zgodzę :) Na Chromaggusie np.
tam gdzie ja gram jest Polaków pełno, a na BL to już w ogóle chyba połowa osób to Polacy, a
i na innych serwerach znajdą się typowo polskie gildie gdzie nie ma wcale tak mało osób :)


Hmm chyba mnie z kims pomyliles, ja o cenach sie nie wypowiadalem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 16:18, Stwór napisał:

Dziwne, a zbliżający sie SC2? Nie robił dobryg gier bo nadal robi o czym świadczy sukces WoW-a
jak i poprzednich gier:) SC2 też pewnie osiągnie status Mega Hitu:) Skok na kase.. Śmieszy
mnie to zdanie bo gry są robione przez nich po to by na nich zarobić, ot taka praca:) A ty
co zrezygnowałbyś z tego ciasta twierdząc że jesteś skromny i będziesz robił tylko gry które
się nie będą sprzedawać tak by nie zarobić:P Każda gra jest robiona dla kasy:) KAŻDA:) Poza
tym czy w ich grach kiedyś była jakaś głębsza fabuła?:)


Jakoś SC nigdy mnie nie interesowało, ale chodziło mi oto, ze nie problem robić squele. Problemem jest zrobienie nowej dobrej gry, po za tym Blizzard wydaje squela jak sobie o nim przypomni po 5-6 latach. Jeśli chodziło mi o skok na kase to głównie o abonament, jakoś nie moge go strawić juz niedługo dojdzie do tego, że jak bedziesz chciał grać w 4 gry jednocześnie będziesz musiał płacić abonament (każdy po 50 zł i mamy 200zł) a to juz przesada, to przestaje być grą a zakrawa(chociaz narazie w niewielkim stopniu) o hazard.

Dnia 06.09.2007 o 16:18, Stwór napisał:

Tu sie mylisz:) Jak nie ma dobrego to nie ma dobrych gier, jaki sens w twoim zdaniu? Ni ma
dziś dobrych gier?:)
Jedzie po starych torach, ale sprawdzonych:) Ja nie znosze jak ktoś przekombinuje jakąś grę,
wole mieć sprawdzone dobre pomysły dzięki czemu gra jest -co najważniejsze- bardzo grywalna:)
WoW to nic innego jak Warcraft w innej oprawie, nie no Amerykę odkryłeś:) Przecież nazywa się
World of Warcraft więc trudno by nie przypominała chociaż w części W3:P Zamiast kombinować
z innymi typami gier niech robią to co umieją najlepiej:) To jak jakby ktoś narzekał ze twórcy
Gothica nie chcą wypościć RTS''a:P


Jednak twórcy RTSa wypuścili MMORPG, więc twoje stwierdzenie tez nie ma sensu.
Po za tym, sprawdzone jest dobre, ale ta nowa oprawa gier(jak Gothic 3, niby robiony przez tę sama firme a zupełnie inny, czy Heroes of might and magic 4) i takie squele mnie przerażają

Dnia 06.09.2007 o 16:18, Stwór napisał:

> Niestety tak samo jak niektórych cukierniach dostajemy pączki z coraz mniejszym nadzieniem

> a czasami z jego brakiem.

Niestety, ale tu masz zdecydowanie racje gdzie czasem twórcy robią krok w tył.. Patrz dla przykłady
Gothic 3 czy Obek:)


Robią i to znacznie, Gothic chociaz nie był niewiadomo jaką grą (np nie było w nim tarcz czy walki dwiema broniami), miał troche bugów(związanych z kolizjami) to był bardzo wciagajaca fabularnie grą(chociaż z oklepana fabułą ratowania świata to jednak ze smaczkami urozmaicajacymi ją).Jeszcze bardziej G2, gdyz był rozbudowanym starym Gothicem, jednak G3 jest tak nudny i monotonny, bezfabularny, że nie da się go przetrawić(przypomina fabularnie MMORPG, tylko on jest na singla i tutaj jest pies pogrzebany).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2007 o 19:31, Xzwart napisał:

Hmm chyba mnie z kims pomyliles, ja o cenach sie nie wypowiadalem...


A sorki wielkie, nie cytowałem, więc pomyliły mi się nicki:) Widocznie scrolla pchnąłem:) Mam nadzieję, że nie uraziłem Cię:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować