Zaloguj się, aby obserwować  
Pizduszek

Dead Island - gra komputerowa od firmy Techland

478 postów w tym temacie

Dnia 13.10.2013 o 21:54, revolt505 napisał:

Czyli przyjemnie się grało Xian? A jak Sam B ? Która postać daje więcej frajdy? Pewnie
zależy jaki styl się lubi co?

Sam B to dwunożny czołg: wali aż zewłoki latają w powietrzu, w dodatku ma najwięcej ciosów specjalnych i niezłą krzepę. Świetna postać dla początkujących: łatwa w obsłudze i dająca mnóstwo funu. Xian -z powodu swojego specjala i ulubionej broni -to już wyższa szkoła zjazdy. Z początku ciężko się prowadzi ale jak się rozwinie to nie ma co zbierać.

PS Najgorzej w grze ma Logan bo specjalizuje się w "rzutkach" i często musi szukać swoich zabawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 22:49, zadymek napisał:

PS Najgorzej w grze ma Logan bo specjalizuje się w "rzutkach" i często musi szukać swoich
zabawek.

No way, przecież jego umiejętności działają z maczetami, katanami, toporami itp, na początku jest dość ciężko zwłaszcza w pierwszym akcie. Od 3 aktu gdy posiadamy już dużą pule skilli z drugiego drzewka oraz bumerang z trzeciego to nikt nie niszczy tak szybko grup zombie jak on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam zostaje wyrzucona.
Trzeba też uważać na drewnianą, bowiem niszczy się permanentnie.
Dlatego trzeba wybierać bronie o najwyższej wytrzymałości plus mieć ich co najmniej dwi/trzy, by nie być zmuszonym wracać gdzieś naprawić w trakcie zadania.
Na szczęście punkty naprawy są rozsiane dość gęsto na mapach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 14:11, Ecko09 napisał:

Uszkodzona broń podczas walki zostaje wyrzucona (gdy bohater bierze kolejną) czy do ekwipunku
trafia?

Zostaje w ręce i zadaje skandaliczny DMG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi wyjaśni czemu tak się dzieje? Biorę zadanie od 2 osób w latarni morskiej (od Darwina i coś tam jeszcze) i jest fajnie, wychodzę z gry. Później wchodzę i po wczytaniu save''a nie mam tych zadań i musze je brać od nich znowu. I tak 2 razy już miałem. Nie zaczynałem tych zadań, na później je odkładałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postęp części (większości? wszystkich? - nie pamiętam trochę czasu minęło) zadań się nie zapisuje i musisz je doprowadzić do końca, albo będziesz zaczynać od nowa. W przypadku tych dwóch zadań z wieży prawdopodobnie chodzi o włączenie generatorów prądu żeby dostać dostęp do magazynu w wieży, a tego drugiego nie pamiętam. W każdym razie, to są sub-questy głównego z uzyskaniem dostępu do przekaźnika radiowego w chatce ratownika. I dlatego, jeśli nie doprowadzisz ich do końca zostaną usunięte jako nieskończony etap innego (głównego fabularnego) questa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezu jaka ta gra się robi wkurzająca w mieście!!! Więcej tych zasranych zombie nie mogli wrzucić? A szczytem są te ścieki jakieś, gdzie CIĄGLE sie spawnują, 5 kroków przejść się nie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociaż w koncu można sie wykazać w szlachtaniu. ;)
Jedynie co w ściekach było irytujące, to wyłażący znienacka obrzygańce i jihad, a tak to niestety zbyt puste były.
Miasto IMO najfajniejsza miejscówka w całej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2013 o 18:44, Ecko09 napisał:

Jezu jaka ta gra się robi wkurzająca w mieście!!! Więcej tych zasranych zombie nie mogli
wrzucić? A szczytem są te ścieki jakieś, gdzie CIĄGLE sie spawnują, 5 kroków przejść
się nie da...

A dla mnie gra właśnie dopiero w mieście nabrała rumieńców.
W pierwszej lokacji wykonywaliśmy nudne zadania mierząc się przy tym co najwyżej z grupą 2-3 zombiaków. Nawet nie było możliwości efektownego wykorzystania furii bo po prostu było za mało przeciwników w jednym miejscu.
Moje pierwsze wejście do miasta również było frustrujące. Głównie dlatego, że postanowiłem obrać taktykę "na rambo" co szybko okazało się być moją zgubą.
Potem zacząłem umiejętnie odciągać po jednym zombiaku i zabijać ich pojedynczo. Jeśli widziałem że idzie na mnie spora grupa i że nie dam rady to uciekałem. Pamiętam moment gdy miałem bardzo mało zdrowia, zero apteczek i przemieszczałem się po dachach w poszukiwaniu żarcia bo bałem się zejść na dół a obserwowałem hordy przeciwników z góry. To był chyba jeden z tych momentów w tej grze, które zapamiętam najbardziej.
W mieście trzeba umiejętnie wykorzystywać butle. Nawet jeśli grasz Xian Mei (ja grałem) to warto mieć przy sobie pistolet. Rzucaj butle w skupiska zombiaków albo czekaj aż same podejdą i strzelaj.
Bardzo efektywni są też samobójcy zdetonowani w odpowiednim momencie i otoczeniu.
Warto mieć też zapas granatów/koktajli mołotowa.
O ile na początku miasto sprawiało mi sporo problemów o tyle pod koniec szedłem jak burza zmiatając wszystkich po drodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dead Island Riptide w końcu spadło w cenie, a edycja specjalna z DLC oraz koszulką(!) tylko dychę drożej, postanowiłem kupić. Kiedy jednak doszła do mnie ta ohydna koszulka zacząłem od razu żałować... :D

Czy marketingowcy odpowiedzialni za Dead Island to nie są przypadkiem zombi? Nie wiem jak inaczej można by mieć taki kiepski gust, z tą koszulką nigdzie nie da się wyjść bo to obciach :D.

Nie wiem czy tego przypadkiem po prostu nie wyrzucić.

20131113150918

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2013 o 15:09, Fatal-X napisał:

Dead Island Riptide w końcu spadło w cenie, a edycja specjalna z DLC oraz koszulką(!)
tylko dychę drożej, postanowiłem kupić. Kiedy jednak doszła do mnie ta ohydna koszulka
zacząłem od razu żałować... :D

I potrzebowałeś do tego kupować edycję by się przekonać o jej brzydocie ? Przecież z samych obrazków wynika że jest koszmarna i rodzince/znajomym to się w tym lepiej nie pokazywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzyłem na obrazek, bo nie był dostępny, ten co tu jest wygooglałem. Zresztą kupując specjalną chodziło mi bardziej o DLC szczerze mówiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesć może bedziecie umieli mi pomoć?Otóż mam problem z tą.Kupiłam tą gierke w Media Markcie,przychodzę do domu szcześliwa,że pograma tu zaczynają się schody.Steam''a oczywiscie już miałam wcześniej bo gram w inne gry rownież.Gra ładnie sie zainstalowała,odpałam ją,wszytsko ładnie idzie do momentu w którym pojawia się menu głowne gry.Otóż,jest wszystko tło,dźwięk ale nie ma napisów.Nic.Żadnych.Mogę klikać "na ślepo" po ekranie a może akurat uda mi się trafić na "Graj" bądz "Opcje".Nie wiem w czym leży problem.Szukałam po internecie rozwiązań,probówałam i nic.Dalej to samo.Mam laptopa Dell Inspiron 15z,Dwie karty grafiki Intela i Nvidii (2gb).System wcześniej miałam Win 8.1 ale gdzieś przeczytałam,że na tym systemie są problemy z ta grą więc odświeżyłam kompa i cofnął mi się on do Win 8 jednak problem wciąz jest.Wiec na chwile obecna mam Win 8.Karty graficzne obydwie zaktualizowane.Próbowałam uruchamiać gre na dedykowanej jak i na zintegrowanej i dalej nic.DirectX 11.Nie wiem już co mam robić i jak tą gre uruchomić.Bo nawet jeśli uda mi się na ślepo uruchomić gre to i tak ona nie działa tak jak powinna,brak polskiego tłumaczenia i nie mogę operować myszka tylko klawiszami na klawiaturze i to nawet nie wszystkimi,tylko tymi do poruszania się.Proszę,może już ktoś miał podobby problem i wie jak to rozwiązać?Pisałam do pomocy techlandu ale cisza,zero odzewu.Nawet dzwoniłam tam to mi Pan powiedział,że gra ma się uruchamiać na dedykowanej karcie ale to też nie rozwiązuje problemu.Sprawdzałam spójnośc plików przez steam i wyskakuje mi błąd jednego pliku oraz że zostanie on pobrany ponownie jednak nic sie nie pobiera.Prosze was o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak.Pisalam nawet w poscie ze sprawdzałam przez steama i wyskakuje ze blad jednego pliku ktory zostanie ponownie pobrany ale nic sie nie pobiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować