Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 07.09.2007 o 22:14, DJ Danielus napisał:

Lepsza od 8500 na pewno, ale gorsza od starszych produkcji.
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3169
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2915
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3237
Sprawdź i sam osądź.

a moim zdaniem to troche nie tak bo testy są przeprowadzane na grach dla starej architektury czyli pisanej pod potoki renderujące a nie zunifikowane shadery. Dlatego 7900GSy wypadają często lepiej niż 8600. Naweet Dirt jest w ten sposób zrobiony i karty 8600gt/8600gts nie wyrabiają się w wyższych trybach i ze słabym procesorem. Natomiast nie wiem jeszcze jak sprawa wygląda z Bioshockiem jak ściągne demo to powiem, z tego co czytałem na zagranicznych vortalach różnica w wydajności między dx9 a dx10 jest niewielka (znikoma) a różnice w grafice widać gołym okiem... to o czymś świadczy- nareszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 08:03, czaja24 napisał:

z tego co czytałem na zagranicznych vortalach różnica
w wydajności między dx9 a dx10 jest niewielka (znikoma) a różnice w grafice widać gołym okiem...
to o czymś świadczy- nareszcie

Różnice faktycznie widać gołym okiem ale głównie na screenach przy dokładniejszej analizie, bo w trakcie szybkiej akcji jakoś to umyka. Całe szczęście, że wydajność w trybach DX9 i 10 jest podobna, bo w poprzednich testach DX9 vs DX10 np. w Call of Juarez czy Lost Planet strata wydajności była ogromna i stawiała pod znakiem zapytania sens tego całego DX10 i kupna kart go obsługujących. A tu się okazuje, że jak się chce to jednak można dobrze zoptymalizować grę pod DX10.

Tu jest test Bioshocka w obu trybach:
http://www.firingsquad.com/hardware/bioshock_directx10_performance/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież nie każdy od razu poleci do sklepu i kupi grę z DX10.
Najpierw trzeba mieć Vistę, a później myśleć co dalej.

Gier na DX10 jest bardzo mało i myślę, że i tak większość raczej posiedzi na starszych z Dx9, co nie znaczy, że nowe gry (DX10) nie będą wychodziły - jest ich coraz więcej (powoli, ale jednak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 10:49, DJ Danielus napisał:

Ale przecież nie każdy od razu poleci do sklepu i kupi grę z DX10.
Najpierw trzeba mieć Vistę, a później myśleć co dalej.

No właśnie, najpierw Vista, która ma ok. 7% użytkowników PC-tów. Licząc, że 15% rocznie będzie na ten system przechodziło, i że przy koło 40-50% opłaci się robić gry TYLKO pod DX 10, to mamy jeszcze 2-3 lata czasu.

Dnia 08.09.2007 o 10:49, DJ Danielus napisał:

Gier na DX10 jest bardzo mało i myślę, że i tak większość raczej posiedzi na starszych z Dx9,
co nie znaczy, że nowe gry (DX10) nie będą wychodziły - jest ich coraz więcej (powoli, ale
jednak).

Ja mam kartę, która DX10 obsługuje, ale i tak w Crysis i Bioshock''a będę pewnie grał pod DX9 - Vista mnie odrzuca. Więcej wymaganego RAM''u, pożera sporo mocy procesora i karty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie otóż miałem geforca 5200FX (oczywiście chodzi o wersje AGP) i sprzedałem go i kupiłem radeona x1950PRo który mnie kosztował w lutym 650 złotych i mam kompa Amd Athlon 3200+ 1GB ram i tego radeona ile na takim kompie pociągnę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 11:16, Bratek196 napisał:

Mam pytanie otóż miałem geforca 5200FX (oczywiście chodzi o wersje AGP) i sprzedałem go i kupiłem
radeona x1950PRo który mnie kosztował w lutym 650 złotych i mam kompa Amd Athlon 3200+ 1GB
ram i tego radeona ile na takim kompie pociągnę ???


zależy do czego używasz kompa :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 11:20, BuuBuu napisał:

> Mam pytanie otóż miałem geforca 5200FX (oczywiście chodzi o wersje AGP) i sprzedałem go
i kupiłem
> radeona x1950PRo który mnie kosztował w lutym 650 złotych i mam kompa Amd Athlon 3200+
1GB
> ram i tego radeona ile na takim kompie pociągnę ???

zależy do czego używasz kompa :p



Do gry, ostatnio grałem w vegas cóż gra działała b.dobrze choć już się zaczynam martwić czy pociągnę 2.5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 11:34, Bratek196 napisał:

Wiem, ale się pytam ile na takim kompie pociągnę ??


Na razie spokojnie sobie pograsz na dość wysokich ustawieniach ale z czasem będziesz musiał je zmniejszać.
Karta ta nie jest zgodna z DX10 coraz to nowe gry mogą już nie chodzić tak dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2007 o 11:22, Bratek196 napisał:


Do gry, ostatnio grałem w vegas cóż gra działała b.dobrze choć już się zaczynam martwić czy
pociągnę 2.5 roku.


jeżeli chcesz grać na przyzwoitym poziomie w nowe gry to raczej bez żadnej modernizacji nie przetrwasz 2,5 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Chciałbym zakupić kartę pamięci MSI ATI HD2600XT 512MB 128bit PCI-E DDR3 zamieniając ją na moją starą GF 7300 GS. Czy jest to dobry wybór? możecie mi polecić jakąś inną kartę graficzną do 500 zł? Czy karta, którą chcę kupić jest kompatybilna do mojego kompa intel Core duo 6300? dzieki za odp. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 17:15, turbol napisał:

Witam. Mam pytanie. Chciałbym zakupić kartę pamięci MSI ATI HD2600XT 512MB 128bit PCI-E DDR3
zamieniając ją na moją starą GF 7300 GS.

Oczywicie nie kartę pamięci a kartę graficzną :) przepraszam za błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh... dzisiaj odkryłem u mnie nowa awarie karty (Radeon 9550) :/ Otóż stopił się cały układ chłodzący. Zwisał jedynie na kilku zlepkach stopionego plastiku i jakimś układzie scalonym. Sądząc po warstwie kurzu, awaria miała miejsce ok. miesiąc temu, choć dziwie się, że komputer działał normalnie. Na szczęście udało mi się w ciągu pół godziny kupić w sklepie lepszy wentylatorek, Pentagram Freezone XC-70 Al+, o dziwo, świecący na fioletowo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 17:31, turbol napisał:

> Witam. Mam pytanie. Chciałbym zakupić kartę pamięci MSI ATI HD2600XT 512MB 128bit PCI-E
DDR3
> zamieniając ją na moją starą GF 7300 GS.
Oczywicie nie kartę pamięci a kartę graficzną :) przepraszam za błąd.


W tej kwocie szukaj coś z GF 8600GT od Palita nieco lepszy od twojej propozycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 17:15, turbol napisał:

Witam. Mam pytanie. Chciałbym zakupić kartę pamięci MSI ATI HD2600XT 512MB 128bit PCI-E DDR3
zamieniając ją na moją starą GF 7300 GS. Czy jest to dobry wybór? możecie mi polecić jakąś
inną kartę graficzną do 500 zł? Czy karta, którą chcę kupić jest kompatybilna do mojego kompa
intel Core duo 6300? dzieki za odp. ;]

Musisz wziąć coś ze starszej generacji np. 7900GS lub X1950PRO. Są duuuużo wydajniejsze od 8600GT/GTS i HD2600 (o 30% co najmniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować