Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 04.12.2007 o 16:20, mrosi napisał:

/.../

Odinstaluj sterowniki od wszystkiego - grafiki, muzy, sieci, chipsetu. Zrestartuj kompa do
trybu awaryjnego. Przeczyść rejestr. Zrestartuj do trybu normalnego. Jeszcze raz przeczyść
rejestr. Zainstaluj na nowo sterowniki w kolejności: chipset, muza, sieć, grafika, reszta.
Potem potestuj czy dalej masz zwiechy.
Pozdrawiam

Nie pomogło. Nie mam pojęcia o co chodzi, ale dzieje się to coraz częściej. Dzisiaj już raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 18:33, blacklio2 napisał:

Daj temp i napięcia z kompa np Everestem

Speedfanem zrobiłem :P
Temp1- 44C Vcore1- 1,41V
Temp2- 41C Vcore2- 0,00V
Temp3- 24C +3,3V- 3,3V
HD0- 47C +5V- 4,95V
Temp1- 40C +12V- 11,71V
Core 45C -12V- -1,75V
-5V- -8,78V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otóż niedawno kupiłem nową kartę graficzną . Jest to Geforce 7900GS 512mb Ram''u od Gainwarda. Oto link:

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/AGP_x4/x8/chipset_nVidia/GeForce_7900GS/GeForce_7900GS_Gainward_GoldenSample_512MB_HDTV/DVI_AGPx8_/pelny,id,42657/
Uradowany odpaliłem GPU-Z i zobaczyłem , że mam 700MHz taktowanie pamięci ... A powinno byc 1400Mhz . Mam płytę główną z AGPx4, czy to może być przez to ? Jeśli ktokolwiek wie ,o co może chodzić , proszę o odpowiedź .Żyć mi to nie daje. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 19:47, Ralph13black napisał:

Witam. Otóż niedawno kupiłem nową kartę graficzną . Jest to Geforce 7900GS 512mb Ram''u od
Gainwarda. Oto link:

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/AGP_x4/x8/chipset_nVidia/GeForce_7900GS/GeForce_7900GS_Gainward_GoldenSample
_512MB_HDTV/DVI_AGPx8_/pelny,id,42657/
Uradowany odpaliłem GPU-Z i zobaczyłem , że mam 700MHz taktowanie pamięci ... A powinno byc
1400Mhz . Mam płytę główną z AGPx4, czy to może być przez to ? Jeśli ktokolwiek wie ,o co może
chodzić , proszę o odpowiedź .Żyć mi to nie daje. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
.


Eee ale 1400 DDR ? - czyli wsio się powinno zgadzać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że pamięci to DDR(X) i ich taktowanie interpretuje się tak:

Rzeczywiste 700MHz to efektywne 1400MHz => zawsze x2

Wszystko z Twoją kartą jest OK.


Inne programy mogą podać Ci taktowanie efektywne.

Całkowita nazwa DDR SDRAM to Double Data Rate Synchronous Dynamic Random Access Memory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 19:52, dawidos170 napisał:

Eee ale 1400 DDR ? - czyli wsio się powinno zgadzać ?

Mógłbyś bardziej sprecyzować? Nie za bardzo zrozumiałem odpowiedź ,gdybyś mógł , wyjaśnij dokładniej motyw DDR''ów :-)
Przepraszam, nie zauważyłem odpowiedzi szanownego moderatora. Dziękuję bardzo za błyskawiczną odpowiedź i wyprowadzenie mnie z błędnego toku myślenia. Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak sądzicie , warto wymieniać gf8800gts na gf8800gt?
Owa karta podobno ma podobną wydajność co GTX a jest znacznie tańsza.

Poszperałem trochę na forach i odpowiedzi są różne.Jedni mówią ze warto drudzy zaś ,że się nie opłaca. A co wy o tym sądzicie?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano ,pewnie ,że smigają :)

Poprostu zastanawiam się ,co sądzicie o tej całej euforii związanej z GT. Kupując komputer dzisiaj ,zapewne chwycił bym po 8800gt ,ale cofając się pół roku temu. Nawet o GT nie było mowy . Jestem też ciekaw jak potoczy się los Ultra i GTX.Nie zawsze się uda stworzyć coś tańszego ,a dorównującego jak na razie najdroższej karcie na rynku ( nie licząc kart specjalistycznych ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GT robi furorę, to samo przepowiadają nowemu GTS''owi. Teraz tylko te karty ludzie biorą pod uwagę. GTX i Ultra cały czas tanieje i są to nadal najwydajniejsze karty, ale jednak mniej opłacalne właśnie od powyższych kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 16:40, DJ Danielus napisał:

GT robi furorę, to samo przepowiadają nowemu GTS''owi. Teraz tylko te karty ludzie biorą pod
uwagę. GTX i Ultra cały czas tanieje i są to nadal najwydajniejsze karty, ale jednak mniej
opłacalne właśnie od powyższych kart.


Póki co to GTX wychodzi chyłkiem tyłkiem w ogóle ze sklepów. Ostatnio kombinowałem nad zakupem modelu Gigabyte''a i...generalnie jest już w sklepach (pomijam Allegro itepe) niedostępny. Są jakieś niedobitki innych modeli (np. droższa tak o 2 stówy EVGA) plus parę modeli hi-endowych, np. mocno podkręcany firmowo z własnym chłodzeniem wodnym...

I nVidia kolejnych egzemplarzy ponoć już nie wypuści... czyżby zrozumieli, że poza paroma maniakami, co dom auto i pieska zastawią, byle mieć na "wypasiony" sprzęt, gracze wolą modele dużo tańsze, a o całkiem zbliżonych osiągach?? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie osobiście sądzę, że wypuszczenie GT i nowego GTS (dla nas bardzo dobrze!) to strzelanie przez nVidię samobójów - karty w zasadzie w sklepach są, a jednak nikt ich nie kupi, bo... wolą mieć tańszy sprzęt o prawie tej samej wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo ,że seria 8800 jest bardzo dobra ,to jej przyszłość jest raczej średnia. Nadchodzące karty z serii 9xxx będą je lały na goły tyłek. Osobną kwestią jest wydawanie karty w bardzo limitowanym wydaniu. Przychód raczej jest nipomiernie mniejszy od sprzedaży np serii GTS czy GTX. Pozatym te wszystkie cuda z Dirx 10.1 i SM 4.1 . Już zaczynam się bać tego co będzie w 2008 roku , dirx10.2? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 17:29, Vermintide napisał:

Mimo ,że seria 8800 jest bardzo dobra ,to jej przyszłość jest raczej średnia. Nadchodzące karty
z serii 9xxx będą je lały na goły tyłek. Osobną kwestią jest wydawanie karty w bardzo limitowanym
wydaniu. Przychód raczej jest nipomiernie mniejszy od sprzedaży np serii GTS czy GTX. Pozatym
te wszystkie cuda z Dirx 10.1 i SM 4.1 . Już zaczynam się bać tego co będzie w 2008 roku ,
dirx10.2? ;p


Nie. Mnie się wydaje, że DX10.1 będzie dłużej królował niż DX10. Przewiduję DX10.2 na gdzieś 2009.

A to jest naprawdę niezłe - nie ma czystych gier pod DX10, a MS serwuje nam kolejne wersje. Może za rok zobaczymy DX11? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować