Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 13.09.2006 o 20:31, Vel Grozny napisał:

> boze a jak to sprawdzic czy moge?? pomozcie bo ja sie na tym nie znam zupelnie
Najlepiej jakbyś podał model płyty głównej (poszukaj na fakturze, albo w instrukcji).


płyta socket 478msi 865pe neo2-s s/ata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 20:37, RadeXMaster napisał:

> > boze a jak to sprawdzic czy moge?? pomozcie bo ja sie na tym nie znam zupelnie
> Najlepiej jakbyś podał model płyty głównej (poszukaj na fakturze, albo w instrukcji).


płyta socket 478msi 865pe neo2-s s/ata


Bierz tego GF 7600GS na AGP, pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 20:31, Vel Grozny napisał:

> mam prośbe doradźcie która jest karta lepsza...bo one sie układem różnią i nie wiem czy
układ
> agp czy pci lepszy poradzcie
Lepsza jest ta na PCI-E (bo szybsze złącze). Po drugie ma 512 pamięci, a ta pierwsza o połowę
mniej. Po trzecie Gainward to bardzo znan firma (nie wiem jak Galaxy - nie siedzę w temacie).


Gainward jest bardzo dobrą firmą. Galaxy nie bałdzo. Aha, tak naprawdę, w testach PCI-E jest o około 5% wydajniejsze niż AGP 8x więc teoretycznie gra nie warta świeczki, ale wiem z autopsji - dużo szczęścia w trzeba życzyć komuś kto chce poszukiwać porządnej grafy na AGP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja ostatnio zakupiłem karte GF7300GT i co ciekawsze jest lepsza od GF7800GT bo w 3Dmarku 06 otrzymałem na 7800GT 3450ptk a na 7300GT 5000ptk !!! ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 21:24, mrosi napisał:

> > mam prośbe doradźcie która jest karta lepsza...bo one sie układem różnią i nie wiem
czy
> układ
> > agp czy pci lepszy poradzcie
> Lepsza jest ta na PCI-E (bo szybsze złącze). Po drugie ma 512 pamięci, a ta pierwsza o
połowę
> mniej. Po trzecie Gainward to bardzo znan firma (nie wiem jak Galaxy - nie siedzę w temacie).


Gainward jest bardzo dobrą firmą. Galaxy nie bałdzo. Aha, tak naprawdę, w testach PCI-E jest
o około 5% wydajniejsze niż AGP 8x więc teoretycznie gra nie warta świeczki, ale wiem z autopsji
- dużo szczęścia w trzeba życzyć komuś kto chce poszukiwać porządnej grafy na AGP



a do swojej plyty glownej musze koniecznie ta z agp kupowac a nie moge pci-e??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 21:46, RadeXMaster napisał:

> > > mam prośbe doradźcie która jest karta lepsza...bo one sie układem różnią i nie
wiem
> czy
> > układ
> > > agp czy pci lepszy poradzcie
> > Lepsza jest ta na PCI-E (bo szybsze złącze). Po drugie ma 512 pamięci, a ta pierwsza
o
> połowę
> > mniej. Po trzecie Gainward to bardzo znan firma (nie wiem jak Galaxy - nie siedzę
w temacie).
>
>


Tylko AGP , PCI-E co całkiem inne złącze.

Dnia 13.09.2006 o 21:46, RadeXMaster napisał:

> Gainward jest bardzo dobrą firmą. Galaxy nie bałdzo. Aha, tak naprawdę, w testach PCI-E
jest
> o około 5% wydajniejsze niż AGP 8x więc teoretycznie gra nie warta świeczki, ale wiem
z autopsji
> - dużo szczęścia w trzeba życzyć komuś kto chce poszukiwać porządnej grafy na AGP


a do swojej plyty glownej musze koniecznie ta z agp kupowac a nie moge pci-e??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 21:24, mrosi napisał:

> > mam prośbe doradźcie która jest karta lepsza...bo one sie układem różnią i nie wiem
czy
> układ
> > agp czy pci lepszy poradzcie
> Lepsza jest ta na PCI-E (bo szybsze złącze). Po drugie ma 512 pamięci, a ta pierwsza o
połowę
> mniej. Po trzecie Gainward to bardzo znan firma (nie wiem jak Galaxy - nie siedzę w temacie).


Gainward jest bardzo dobrą firmą. Galaxy nie bałdzo. Aha, tak naprawdę, w testach PCI-E jest
o około 5% wydajniejsze niż AGP 8x więc teoretycznie gra nie warta świeczki, ale wiem z autopsji
- dużo szczęścia w trzeba życzyć komuś kto chce poszukiwać porządnej grafy na AGP

Mylisz sie , Galaxy to porządna firma, dają nawet polska instrukcje, ich GF 7300Gt i &600 GS Zalam Edition to obecnie najlpeiej sprzedajace się rynku. Gainward moze i jest znany ale ostanio u niego z jakośćią jest coraz gorzej, poza tym bardziej płacisz za firme niz karte, więc nie widze powodu aby przepłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 22:02, k0rnas napisał:

Mylisz sie , Galaxy to porządna firma, dają nawet polska instrukcje, ich GF 7300Gt i &600
GS Zalam Edition to obecnie najlpeiej sprzedajace się rynku. Gainward moze i jest znany ale
ostanio u niego z jakośćią jest coraz gorzej, poza tym bardziej płacisz za firme niz karte,
więc nie widze powodu aby przepłacać


Tak naprawdę każda firma jest dobra. Dopóki się nie zepsuje. Miałem Galaxy, Gainwarda, Asusa, MSI a teraz Gigabyte (począwszy od FX5500, poprzez NX6600VTD a skończywszy na Gigabyte 7900GT. W rzeczywistości jak kupujesz kartę to i tak masz gwarancję, z reguły dwa lata albo i więcej więc co za różnica? Otóż różnica jest dopiero w parametrach kart - szybkość proca obsługującego grafikę, typ i prędkość pamięci. Jeśli popatrzysz na testy to grafa tego samego modelu np. 7600 GT Gainward i MSI są tak różne pod względem wydajności a co za tym idzie ceny, że głowa mała.

A tak a`propos. W żaden sposób nie mogę się dopatrzyć świadectwa jakości i niezawodności karty w tym, że firma daje instrukcję w języku polskim

Tak poza tym, chodziło Ci o Zalmnan Edition?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zalman Edition to specjalna edycja kart od Galaxy z chłodzeniem od Zalmana, karty te są najwydajniejsze w swojej klasie, np. GF 7600 GS od Galaxy bije na głowe każdego 7600GT, karty te rewelacyjnie się podkręcają i są bardzo wydajne i atrakcyjne cenowo. O polskiej instrukcji napisałem poniważ nie każdy producent zwraca na to uwagę, a przecież nie każdy zna angileski w stopniu choć by podstawowym. Co do firm to niby każda robi to samo, dostaje PCB od nVidiii i robi kartę, niektórzy dodaja tylko naklejke , inni zminiaja chłodzenie, jeszce inni modyfikuja PCB. Wszystko jesy dobre dopóki się nie popsuje - czy to karta graficnza, czy płyta główna, jedank w weilu wypadakch jakość produktu zależy od producenta, a wybór do klienta. Zależy kto w czym się lubuje i czy chce płacić za firme czy za wydajność. W kazdym razie chciałem jedynie zaznaczyc że Galaxy to dobra firma która sprzedaje swoje produkcy za rozsądna cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy kotś może widział gdzieś testy X1650Pro na AGP? Pojawiło się coś takiego w ofercie Komputronika, ale jeszcze nie było dostawy. Może ktoś gdzieś widział test tych kart?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 16:22, caramon napisał:

Czy kotś może widział gdzieś testy X1650Pro na AGP? Pojawiło się coś takiego w ofercie Komputronika,
ale jeszcze nie było dostawy. Może ktoś gdzieś widział test tych kart?


Jedyny test tej karty widziałem na PCLab.pl była to wersja na PCI-E, wiem że to nie AGP ale bedziesz miał ogólny zarys wydajności, porównywana była z X1300XT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:
Czy możecie mi podać nazwę/link do strony karty graficznej która jest najlepszą na AGP?! Proszę! Cena nie gra roli. Poprostu najlepszą na AGP. A! I gdyby to mogła być karta od Nvidii. Z GÓRY OGROMNE I WIELKIE THX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 20:31, 4YoU napisał:

Mam pytanko:
Czy możecie mi podać nazwę/link do strony karty graficznej która jest najlepszą na AGP?! Proszę!
Cena nie gra roli. Poprostu najlepszą na AGP. A! I gdyby to mogła być karta od Nvidii. Z GÓRY
OGROMNE I WIELKIE THX

jak nie masz co z kasą robić: http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=4295

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Miałem niedawno MSI GeForce NX 6600 VTD 256MB/128MB VIVO Edition na AGP 8x. Zapłaciłem 395 PLN w comp-art. Nawet F.E.A.R. chodził na max ustawieniach. Polecam.
www.comp-art.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam taki mały(zato bardzo wkurzający) problem.
Po włączeniu gry, zazwyczaj nowszej obsługującej shadery na moim geforce 6600 z najnowszymy sterownikami psują się okropnie tekstury. A to kilkunastu brakuje a to kilkunastu się dziwnie przeciaga, to wygląda okropnie. Nie wiem co z tym zrobić. Czy może ktoś wie co mogło by być tego przyczyną/jak te błędy usunąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 10:31, Sebacom napisał:

Czy może ktoś wie co mogło by być tego przyczyną/jak te błędy usunąć?


sprawdź temperaturę karty jakimś programem, bo możliwe, że Ci się karta przegrzewa i z tego się biorą artefakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 10:42, cinus` napisał:

> Czy może ktoś wie co mogło by być tego przyczyną/jak te błędy usunąć?

sprawdź temperaturę karty jakimś programem, bo możliwe, że Ci się karta przegrzewa i z tego
się biorą artefakty.

Chyba masz rację.
Sprawdzałem temperaturę Speedfanem, nieznam się zbytnio na nim, ale jedna z temperatur naprawde przeraza:]
Temp1: 73-74C
Temp2: 36C
HD0: 39C
Mógłbyś doradzić co powinienem zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować