Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 17.09.2006 o 22:58, zebara napisał:

przepraszam że drugi post ale zapomniałam napisać ,że karta jest pod AGP.

niektorzy mieli problem gdy agp chodzilo w trycie x8, w biosie ustawiali x4 i pomagalo. jak nie to pozostaje przeinstalowanie sterow i najnowszego dx (nie tylko 9c ale najnowszej - nie pamietam z ktorego miesiaca - jest na stronie m$). moze tez byc zasilacz chociaz 7600gs potworem nie jest... przegrzewanie bym wykluczyl bo zazwyczaj najpierw sa artefakty a potem zwiecha....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 22:40, zebara napisał:

Proszę o pomoc!
Kupiłam GF7600gs specjalnie aby móc grać Titan Quest, bo na starej karcie gra mi slajdowała.Teraz
grałoby mi się całkiem dobrze gdyby nie to że w czasie gry dość często resetuje mi się komp.
Mój pozostały sprzęt to: PIV 3GH, 1 GB RAM, Zasilacz 550 W tagan. Temperatury w czasie gry
w normie.
Co może być przyczyną resetowania? ? / starsze gry nie resetują kompa /

Też kupiłem identyczną grafikę na AGP - u mnie komp się zawieszał - przestawiłem w BIOSIE z AUTO na AGP x4 i pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2006 o 23:27, Evil Khan napisał:

> Kupiłam GF7600gs specjalnie aby móc grać Titan Quest, bo na starej karcie gra mi slajdowała.Teraz

> grałoby mi się całkiem dobrze gdyby nie to że w czasie gry dość często resetuje mi się
komp.
> Mój pozostały sprzęt to: PIV 3GH, 1 GB RAM, Zasilacz 550 W tagan. Temperatury w czasie
gry
> w normie.
> Co może być przyczyną resetowania? ? / starsze gry nie resetują kompa /
Też kupiłem identyczną grafikę na AGP - u mnie komp się zawieszał - przestawiłem w BIOSIE z
AUTO na AGP x4 i pomogło :)

Powiedz mi jeszcze czy to w BIOSIE karty graficznej się przestawia czy w BIOSIE płyty głównej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 11:11, zebara napisał:

Powiedz mi jeszcze czy to w BIOSIE karty graficznej się przestawia czy w BIOSIE płyty głównej
?

W biosie płyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 11:11, zebara napisał:


> > Kupiłam GF7600gs specjalnie aby móc grać Titan Quest, bo na starej karcie gra mi
slajdowała.


Jak juz ten kumpel Ci przestawi,to powiedz mi jak chodzą na niej nowe gierki,typu Call of juarez,i reszta tych,które chodzą na conajmniej shader 2.0:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że się powtarzam, ale napisałęm dwa pytania na które żaden z tak doświadczonych forumowiczów mi nie odpisał:

"-jak sie podkręca karte graficzną ?? i na czym polega to podkrecanie tzn co to daje, zwieksza ???

-jaka jest teoretycznie i wg was najlepsza karta graficzna??"

PLSS ODPOWIEDZCIE W MIARĘ SENSOWNIE OKI :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 17:42, nadol91 napisał:

Sorry, że się powtarzam, ale napisałęm dwa pytania na które żaden z tak doświadczonych forumowiczów
mi nie odpisał:

"-jak sie podkręca karte graficzną ?? i na czym polega to podkrecanie tzn co to daje, zwieksza
???


podkrecanie karty graficznej polega na zwiekszeniu taktowania rdzenia i pamieci karty. w zaleznosci od marki karty graficznej podkreca sie je roznymi programami. Np. produkty ze stajni ATI podkreca sie "Ati Tray tools''em" natomiast nvidiowskie geforcey "nvidia tweak''iem". Tak jak napisalem wczensiej poprzez zwiekszenie tatowan uzyskujemy wieksza wydajnosc kosztem wiekszej ilosci wytwarzanego ciepla :P

Dnia 18.09.2006 o 17:42, nadol91 napisał:


-jaka jest teoretycznie i wg was najlepsza karta graficzna??"


jesli pdo pojeciem najlepsza rozumiesz najwydajniesza to zdecydowanie geforce 7950gx2 ;)

Dnia 18.09.2006 o 17:42, nadol91 napisał:


PLSS ODPOWIEDZCIE W MIARĘ SENSOWNIE OKI :(:(:(


mysle ze bylo w miare sensownie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedne i drugie karty najlepiej podkręca się ATItoolem lub jeśli chce się mieć jeszcze kontrolę nad zaawansowanymi funkcjami to RivaTunerem.

ATItool dodatkowo ma bardzo dobrą funkcję wykrywania artefaktów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tam cos pisaliscie że mozna zobaczyc temeperature i dac "test" czy dobrze bedzi edziałc czy cos
czy te zmainy prowadza sie w tej ikone w trayu jesli tak to powiedzcie co trzeba dokłądnie kliknac i podajcie jakies instrucje jakby co to podaje gg w raze konaktu 9444952

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 18:32, nadol91 napisał:

a tam cos pisaliscie że mozna zobaczyc temeperature i dac "test" czy dobrze bedzi edziałc czy
cos
czy te zmainy prowadza sie w tej ikone w trayu jesli tak to powiedzcie co trzeba dokłądnie
kliknac i podajcie jakies instrucje jakby co to podaje gg w raze konaktu 9444952


W ATItool podkręcasz rdzeń i pamięci o kilka MHz i włączasz Atrifact Scan - jeśli po 15/20 minutach nie będzie program informował o artefaktach to znaczy, że możesz spróbować o kolejne kilka MHz.
Jeśli już wykryje artefakty, to należy cofnąć się do ustawień conajmniej 5MHz niżej.
ATItool pokazuje również temperaturę rdzenia karty graficznej oraz drugiego czujnika (na PCB karty) - jeśli tylko karta takie informacje wysyła.

ATtool dostępny tu:

http://www.tweaksrus.com/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=548&Itemid=41/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 16:23, przemo-r3 napisał:

czesc moze mi ktos powiedziec jak nazywa sie to zasilanie do karty graficznej i czy idzie dostac
jakas zmianke na ten rodzaj http://img115.imageshack.us/my.php?image=kubica002jz7.jpg


Musisz zakupić przejściówkę Molex=>PCI-E
Standardowo dawana z większością kart jest taka przejściówka.
Na Allegro:

http://allegro.pl/item128035758_przejsciowka_z_molex_na_pci_express_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam jeszcze jedna prosbe czy moze ktos z was ma taka zmianke

>Musisz zakupić przejściówkę Molex=>PCI-E
>Standardowo dawana z większością kart jest taka przejściówka.
>Na Allegro:
>
> http://allegro.pl/item128035758_przejsciowka_z_molex_na_pci_express_.html

A jezeli ma czy moglby dac jej dokladne fotki albo chociaz napisal jak ida kable do niej bo chce sam sobie zrobic taka zmianke gdyz w mojej miejsowosci w zadnym sklepie nie ma takowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 14:31, Kamiloos napisał:

Jaka jest roznica wydajnosciowa w grach pomiedzy GF 7900GT, 7900GS, 7600GT i 7600GS?


Przede wszystkim modele 7600 są kartami z niższej półki (cenowo, a co za tym idzie i wydajnościowo). Z reguły występują w konfiguracji 256MB RAM na 128bit. Ich cena waha się w okolicach 600-700 PLN
Modele 7900 są z wyższej półki (z tego co się orientuję, to notowaniach wyżej stoją tylko 7950GT, 7900GTX,7950GX2) ich pamięć sięga 512MB RAM a bitowanie 256bit. Ta ostatnia cecha, czyli bitowanie jest tak naprawdę najbardziej istotną cechą karty. Ceny ich - to już inna bajka. Jeśli GS można kupić za ok. 900-950 PLN to na GT można wydać nawet 1400 PLN. Pozostałe karty: 7950GT - ok. 1400 PLN, 7950GTX od ok. 1800 PLN no i Chyba najlepsza dostępna karta na rynku 7950GX2 - od ok. 2400 PLN
Co do różnic... No cóż są zwolennicy GS i są zwolennicy GT. GS jest mniej wydajną kartą od GT jeśli chodzi o konfigurację nominalną (fabryczną). Jakkolwiek obydwie nadają się do podkręcania tak GS ma szerszy zakres możliwości podkręcania, tzn. można ją mocniej podkręcić od GT. Może wówczas okazać się lepszą (choć moje osobiste zdanie jest takie, że i tak GT jest lepsza od GS)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 17:33, Pingus napisał:

Mam pytanie: Do jakiej serii kart nVidi nalzęy porównywać ATI X800 XL?


Jest to karta porównywalna z GF 6800GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 14:31, Kamiloos napisał:

Jaka jest roznica wydajnosciowa w grach pomiedzy GF 7900GT, 7900GS, 7600GT i 7600GS?


ja ci napisze troche inaczej niz inni bo za klika miechów na rynek wchodzi GF8xxx i teraz zastanów sie jaki jest sens kupowania karty za 2500zł czy 1500zł ?? która bedzie niedługo bezuzyteczna w nowych grach [oczywiscie jak nie beda robione na Dx9 ale nawet to szybko sie zmieni] ja ci radze poczekac jeszcze te kilka miechów jak jak składałem kopma na wakacjach to nie kupowałem mocnej karty bo wiedziałem ze bedzie to wywalanie kasy w błoto wiec kupiłem reszte komponetow mocnych i teraz czekam sobie tylko na GF8xxx ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować