Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 20.09.2006 o 17:45, TTBoS napisał:

> Jaka jest roznica wydajnosciowa w grach pomiedzy GF 7900GT, 7900GS, 7600GT i 7600GS?

ja ci napisze troche inaczej niz inni bo za klika miechów na rynek wchodzi GF8xxx i teraz zastanów
sie jaki jest sens kupowania karty za 2500zł czy 1500zł ?? która bedzie niedługo bezuzyteczna
w nowych grach [oczywiscie jak nie beda robione na Dx9 ale nawet to szybko sie zmieni] ja ci
radze poczekac jeszcze te kilka miechów jak jak składałem kopma na wakacjach to nie kupowałem
mocnej karty bo wiedziałem ze bedzie to wywalanie kasy w błoto wiec kupiłem reszte komponetow
mocnych i teraz czekam sobie tylko na GF8xxx ;]

I tak wywaliłeś kase na procesor bo niedawno baardzo staniały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 17:45, TTBoS napisał:

ja ci napisze troche inaczej niz inni bo za klika miechów na rynek wchodzi GF8xxx i teraz zastanów
sie jaki jest sens kupowania karty za 2500zł czy 1500zł ?? która bedzie niedługo bezuzyteczna
w nowych grach [oczywiscie jak nie beda robione na Dx9 ale nawet to szybko sie zmieni] ja ci
radze poczekac jeszcze te kilka miechów jak jak składałem kopma na wakacjach to nie kupowałem
mocnej karty bo wiedziałem ze bedzie to wywalanie kasy w błoto wiec kupiłem reszte komponetow
mocnych i teraz czekam sobie tylko na GF8xxx ;]

A załatwiłeś z elektrownią osobną linię na gpu ? ;)))
Przecie ztak naprawde nie wiadomo ile W zeżre te gf8 - kiedyś było info że bodajże ~160W, teraz ati mówi o 250W - ciekawe co na to nvidia nvidia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 17:45, TTBoS napisał:

ja ci napisze troche inaczej niz inni bo za klika miechów na rynek wchodzi GF8xxx i teraz zastanów
sie jaki jest sens kupowania karty za 2500zł czy 1500zł ?? która bedzie niedługo bezuzyteczna
w nowych grach [oczywiscie jak nie beda robione na Dx9 ale nawet to szybko sie zmieni] ja ci
radze poczekac jeszcze te kilka miechów jak jak składałem kopma na wakacjach to nie kupowałem
mocnej karty bo wiedziałem ze bedzie to wywalanie kasy w błoto wiec kupiłem reszte komponetow
mocnych i teraz czekam sobie tylko na GF8xxx ;]


Nie do końca się zgadzam. Idąc tym tropem, nie ma co kupować Athlona X2 ani FX-62, bo w styczniu AMD rozpoczyna produkcję zaawansowanych proców w technologii 45nm. DDR2 nie ma co kupować, bo pod koniec roku Samsung wpuszcza DDR3, ......itd.,.....itd., W ten sposób nigdy nie kupi kompa, bo zawsze będzie jakaś informacje, że za kilka miechów wejdzie na rynek nowa wersja któregoś z komponentów.
Tak naprawdę, każda z tych kart będzie chodzić nawet w grach pod DX10 (może nie w 100% możliwości DX10) i to jest opinia przede wszystkim mojego "przeciwdyskutanta" Clegan-a:-D, no i teraz moja. Zresztą za parę miesiący, jak wejdzie na rynek GF 8XXX to będzie kosztował prawdopodobnie 3-4 tys. PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili mam 500W.

Po pierwsze Samo kupno AMD X2 jest bes sensu dla gracza bo nie ma z tego zadnego porzytku moze za kilka lat ale wtedy bedzie juz AMD X4 wiec narazie starczy najmocniejszy AMD 64 a karta jest zawsze najdrosza bo pamieci to pikus i watpie by kosztowała 3-4 tys jak juz to 2500-2800zł [do tych 3 moze dojsc ale napewno nie do 4 ;],] bo nie pamietam zeby GF7800 jak wyszedł kosztował az tak duzo był blisko 3 tys zł ale po 2 miesiacach juz kosztował 2 tys zł z ogonem

ale to nie chodzi co sie oplaca tylko ze teraz wywalic 2500zł na karte a za kilka miesiecy bedzie lepsza karta w porownalnych cenach bo jak to by było z 1-2 lata to by oczywiscie sie nie opłacało ale nie jak juz nie długo bedzie dostepna GF8xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 17:44, mrosi napisał:

> Mam pytanie: Do jakiej serii kart nVidi nalzęy porównywać ATI X800 XL?

Jest to karta porównywalna z GF 6800GT


Właśnie odpaliłem u kuzyna test wydajności w F.E.A.R i okazało się, że na P4 Core 2 Duo i X800 XL karta wyciąga 1% poniżej 25 FPS a u mnie na Athlonie 3000+ (socket A-podkręcony) i GF6800GT na AGP nie mam mniej jak 25FPS :)) Po drugie do kompa mieli zamontować 7600GT, ale myśleliśmy, że ten Radek ma podobną wydajność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 18:14, Pingus napisał:

Właśnie odpaliłem u kuzyna test wydajności w F.E.A.R i okazało się, że na P4 Core 2 Duo i
X800 XL karta wyciąga 1% poniżej 25 FPS a u mnie na Athlonie 3000+ (socket A-podkręcony) i
GF6800GT na AGP nie mam mniej jak 25FPS :)) Po drugie do kompa mieli zamontować 7600GT, ale
myśleliśmy, że ten Radek ma podobną wydajność...


Poczytaj dokładnie forum. Pisałem również dzisiaj. 7600GT to już zupełnie inna bajka. Po drugie, i tu znowuż zrobię ukłon w kierunku mojego "przeciwdyskutanta" Clegan-a :-) na nic Ci testy. Włącz F.E.A.R, FarCry na max ustawieniach i wtedy będziesz wiedział ile Twoja maszyna potrafi. Ja sam zmieniałem kompa trzy tygodnie temu. Po zmianie z AMD Sempron 2500+ SocketA i FX5500 (później NX6600) na AMD Athlon X2 Socket AM2 i 7900GT w grach zaczęły się pokazywać nowe szczegóły :-o. A włącz sobie ostatniego Ghost Recon to możesz stwierdzić, że masz kompa do kitu. Wspomniałeś o AGP... Tak naprawdę to różnice w wydajności między AGP a PCI-E wynosi maksymalnie 5% na korzyść PCI-E (więc praktycznie nie zauważalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DX10 bedzie jak bedzie Vista (czyli na początku 2007 albo jeszcze kilka przesunięć premiery itp) Poza tym karty graficzne pojawią się kilka miechów później nie mówiąc o grach :] Na razie pod DX10 jest robiony Crisis i kiedy on bedzie i w jakim stopniu wykorzysta DX10 też nie wiadomo. IMO do zakupu karty na DX10 w normalnych cenach poczekamy jeszcze jakiś rok

>P4 Core 2 Duo i X800 XL karta wyciąga 1% poniżej 25 FPS a u mnie na Athlonie 3000+ (socket A-podkręcony) i >GF6800GT na AGP nie mam mniej jak 25FPS :))
Nie maczegoś takiego jak p4 Core 2 Duo i nie dziw się takiemu wynikowi skoro x800XL porównujesz do 6800GT (i pewnie ramu też nie wziąłeś pod uwage)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 20:56, mrosi napisał:



No nie mów mi, że Athlon 3000+ i 6800GT to badziew... Poza tym odpaliśmy F.E.A.R na tych samych ustawieniach grafiki. W 3D Mark 03 ja miałem około 1700 pkt więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 21:49, Pingus napisał:

No nie mów mi, że Athlon 3000+ i 6800GT to badziew... Poza tym odpaliśmy F.E.A.R na tych samych
ustawieniach grafiki. W 3D Mark 03 ja miałem około 1700 pkt więcej


Nie miałem na myśli tego, że Twój komp to badziew. Po prostu widziałem u kumpla na P4 3.0, DDR 1GH, GF6600 jak chodził u niego najnowszy Ghost Recon (i też o tą grę dokładnie mi chodziło), a raczej jak się mulił.
Co do wyniku w 3Dmark03 to sorry, ale ja osobiście nie mam porównania, bo dotychczas, na starym kompie nie sprawdzałem tego. Zrobiłem to dopiero na nowym. Wynik był niezły (chyba?) bo 18151pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 10:46, tosz napisał:

czy do dobrego funkcjonowania karty graficznej potrzeny jest - Net Framework ?

Nie, Net Framework to środowisko dla niektórych amatorskich programów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 10:47, SwenG napisał:

> czy do dobrego funkcjonowania karty graficznej potrzeny jest - Net Framework ?
Nie, Net Framework to środowisko dla niektórych amatorskich programów.


generalnie mam problemy ze sterownikami karty graficznej , po zainstalowaniu nowuch nie uruchamia mi się WINDOWS - kilka osób poradziło mi abym zainstalował Net Framework i stąd moje pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 11:05, tosz napisał:

> /.../> generalnie mam problemy ze sterownikami karty graficznej , po zainstalowaniu nowuch nie uruchamia
mi się WINDOWS - kilka osób poradziło mi abym zainstalował Net Framework i stąd moje pytanie

Widzisz, sytuacja może (może, ale wcale nie musi) akazać się nieco bardziej skomplikowana i zwykła reinstalacja Windowsa nie pomoże, bo on bedzie miał swoje fochy.
Najpierw, to zauważ, że ja odnoszę się tylko do jednej z wielu możliwości, a potem rób, co uważasz.
Wchodzisz do BIOSu i tam wybierasz uruchomienie z płyty CD.
Potem wkładasz płytę z Windowsem i restartujesz komputer. Po chwili pojawia się pytanie, czy uruchomić komputer z płyty - potwierdzasz, naciskając "obojętnie jaki" klawisz, czyli spację.
A potem, to już wedle wskazówek na ekranie - wybierasz instalację (nie naprawę), likwidujesz partycję, zakładasz ją na nowo, instalujesz na niej Windowsa. Zaraz potem wgrywasz sterowniki płyty głównej. Najlepiej przy komputerze odłączonym od internetu. Potem Internet Explorera w wersji 6 (to zależy, jaką wersję Windowsa masz), DirectX 9.0c PL, sterowniki karty graficznej i powinno działać.
Tylko pamiętaj, tracisz wszystko, co miałeś na dysku, więc jak masz jeszcze do niego jakiś dostęp (pewnie masz, bo piszesz) to najpierw zrób kopie zapasowe na innym nośniku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 11:05, tosz napisał:

> > czy do dobrego funkcjonowania karty graficznej potrzeny jest - Net Framework ?

> Nie, Net Framework to środowisko dla niektórych amatorskich programów.

generalnie mam problemy ze sterownikami karty graficznej , po zainstalowaniu nowuch nie uruchamia
mi się WINDOWS - kilka osób poradziło mi abym zainstalował Net Framework i stąd moje pytanie

Skoro piszesz "nowych"... A odinstalowałeś stare stery ? (patrz pierwszy przyklejony post jak to robić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 12:27, SwenG napisał:

> > > czy do dobrego funkcjonowania karty graficznej potrzeny jest - Net Framework
?
>
> > Nie, Net Framework to środowisko dla niektórych amatorskich programów.
>
> generalnie mam problemy ze sterownikami karty graficznej , po zainstalowaniu nowuch nie
uruchamia
> mi się WINDOWS - kilka osób poradziło mi abym zainstalował Net Framework i stąd moje pytanie

Skoro piszesz "nowych"... A odinstalowałeś stare stery ? (patrz pierwszy przyklejony post jak
to robić).


stare są odinstalowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 12:07, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../> generalnie mam problemy ze sterownikami karty graficznej , po zainstalowaniu
nowuch nie uruchamia
> mi się WINDOWS - kilka osób poradziło mi abym zainstalował Net Framework i stąd moje pytanie

Widzisz, sytuacja może (może, ale wcale nie musi) akazać się nieco bardziej skomplikowana i
zwykła reinstalacja Windowsa nie pomoże, bo on bedzie miał swoje fochy.
Najpierw, to zauważ, że ja odnoszę się tylko do jednej z wielu możliwości, a potem
rób, co uważasz.
Wchodzisz do BIOSu i tam wybierasz uruchomienie z płyty CD.
Potem wkładasz płytę z Windowsem i restartujesz komputer. Po chwili pojawia się pytanie, czy
uruchomić komputer z płyty - potwierdzasz, naciskając "obojętnie jaki" klawisz, czyli spację.
A potem, to już wedle wskazówek na ekranie - wybierasz instalację (nie naprawę), likwidujesz
partycję, zakładasz ją na nowo, instalujesz na niej Windowsa. Zaraz potem wgrywasz sterowniki
płyty głównej. Najlepiej przy komputerze odłączonym od internetu. Potem Internet Explorera
w wersji 6 (to zależy, jaką wersję Windowsa masz), DirectX 9.0c PL, sterowniki karty graficznej
i powinno działać.
Tylko pamiętaj, tracisz wszystko, co miałeś na dysku, więc jak masz jeszcze do niego jakiś
dostęp (pewnie masz, bo piszesz) to najpierw zrób kopie zapasowe na innym nośniku...


robiłem dokładnie to samo i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 12:58, tosz napisał:

robiłem dokładnie to samo i nic

Nie mogłem znaleźć twojego pierwszego posta. Mógłbyś dać linka albo napisać jeszcze raz jaką masz konfigurację ? Karta, płyta, sterowniki, windows ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 13:16, SwenG napisał:

> robiłem dokładnie to samo i nic
Nie mogłem znaleźć twojego pierwszego posta. Mógłbyś dać linka albo napisać jeszcze raz jaką
masz konfigurację ? Karta, płyta, sterowniki, windows ?


karta - RADEON 9600 PRO - chodzą tylko te które były dołączone do karty
płyta - ASUS
system - WINDOWS XP - HOME

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować