Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Nie wygląda to zaciekawie. Trzeba wziąść poprawke na to iż nie wiadomo ile prawdy zawierają te testy. Chodż z drugiej strony czego więcej można się spodziewać po kartach z takimi specyfikacjami.
Nie wątpie iż wiele tych kart się sprzeda, ale to raczej dzięki reklamie i sprytnie wypromowanym dx10. Szczerze mówiąc zwykły gracz i tak nie zauważy różnicy pomiedzy dx 9 i dx10. Ja narazie czekam na oficjalne testy i na odpowiedż ati.
Pozyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś jeszcze moje posty sprzed kilku stron?
Postanowiłem kupić wiatraczek Pentagram Freezone XC-70 Cu+, zamontowałem bez połamania. uszkodzenia(mam nadzieję...) jakiejkolwiek części.
I nie wiem co się dzieje, kompa nie mogę włączyć w trybie normalnym, jedynie w awaryjnym... wszędzie, nawet przy starcie systemu obraz przecinają różnego koloru pasy, kropki itp... sytuację przedstawia screen.
Myślę, że to coś z grafą, dlatego to tutaj umieściłem tego posta... nie miejcie mi tego za złe, i proszę o szybką i skuteczną pomoc w rozwiązaniu problemu.
Pozdrawiam

20070413200205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 17:41, Galadin napisał:

Znalazłem dwie stronki z testami, nie wiadomo czy oficjalne, czy nie przekolorowane, ale i
tak wygląda to bardzo słabiutko.

http://www.rage3d.com/board/showthread.php?p=1334887980
http://vr-zone.com/?i=4883&s=2


Teraz nie żałuje że kupiłem 8800 GTS 320 MB. Każdy mówił poczekajcie na nowe karty... a tu taka porażka, o ile oczywiście okaże się to prawda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.mastercom.com.pl/index.php?lng=pl&cnn=1&plop=6&plcid=83325&pliid=125019
i co o tym myslec? 500 zł karta..jak za taka cene prawie 5k w 3d mark 06 to propozycja ok. wersja gts ok 100 zł drozej.. dziwne to -w innych sklepach jakos gts stoi po 800-900. swoja droga jesli galaxy wezmie sie za gt,wstawi szybkie pamiatki 1.1 samsunga 1800 np(wykrecalne do 2ghz) i podkreci rdzen do 650 to hit murowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2007 o 22:09, hehe napisał:


Teraz nie żałuje że kupiłem 8800 GTS 320 MB. Każdy mówił poczekajcie na nowe karty... a tu
taka porażka, o ile oczywiście okaże się to prawda :)


Masz 8800?? Ja też powinienem go wkrótce mieć,powiedz mi,tak na oko ;) czy na takim kompie amd athlon4600+ X2,i 1 giga ramu,będzie wykorzystana jakos jego moc:P?? czy będe się czuł,jakbym grał na jakimś dajmy na to 7600,czy 7900.Czy taki komp wystarczy dla tego potwora??:P I powiedz jak sprawuja się gry,np. FEAR,Far Cry u ciebie??:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wg mnie ramu za mało. to high endowa karta obecnie i uwazam ze bedzie marnowac sie na 1 gb ram. proc raczej ok 2 rdzenie athlona nie sa złe zwlaszcza ze obecne nowe gry wswzystkei korzystaja z 2 rdzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 22:33, danzelmario napisał:

wg mnie ramu za mało. to high endowa karta obecnie i uwazam ze bedzie marnowac sie na 1 gb
ram. proc raczej ok 2 rdzenie athlona nie sa złe zwlaszcza ze obecne nowe gry wswzystkei korzystaja
z 2 rdzeni.



Ale wiesz,pamięć jest teraz w takich cenach,ze dajmy za pare miesięcy bd mógł sobie dokupić nawet z 2 giga:P A nie chce więcej pamięci,bo za zestaw który złożyłem,bez monitora i bez napędów będzie około 2500,a rodzice kupują,więc nie będe ich naciągał,tylko cieszył sie tym co bd miał:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 23:17, Kryszek napisał:

Ale wiesz,pamięć jest teraz w takich cenach,ze dajmy za pare miesięcy bd mógł sobie dokupić
nawet z 2 giga:P A nie chce więcej pamięci,bo za zestaw który złożyłem,bez monitora i bez napędów
będzie około 2500,a rodzice kupują,więc nie będe ich naciągał,tylko cieszył sie tym co bd miał:P

ja bym załował osobiscie na grafike tyle. jestem przecietnym graczem i przecietna grafika mnie zawsze zadowalała. nei gra mw wysokich rozdziałkach. starczy mi standardowa 10x7 a w wielu grach czy detale srednie czy wysokie nie ma prawie roznicy,przykład?gothic 3 ,TDU,stalker..subiektywnie nie przypatrujac sie roznicy nie ma w szczegolowosci a ilsoc fps wsrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 13.04.2007 o 17:41, Galadin napisał:

Znalazłem dwie stronki z testami, nie wiadomo czy oficjalne, czy nie przekolorowane, ale i
tak wygląda to bardzo słabiutko.
http://www.rage3d.com/board/showthread.php?p=1334887980
http://vr-zone.com/?i=4883&s=2
Obrazek dla ułatwienia.

O rany, jak słabo wypadł ten 8600... Jeszcze mnie martwi ten napis przy nim - overclocked. Mało tego już podkręcony nie jest w stanie zapewnić płynności w nominalnej rozdzielczości większości monitorów lcd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 22:30, Kryszek napisał:

Masz 8800?? Ja też powinienem go wkrótce mieć,powiedz mi,tak na oko ;) czy na takim kompie
amd athlon4600+ X2,i 1 giga ramu,będzie wykorzystana jakos jego moc:P?? czy będe się czuł,jakbym
grał na jakimś dajmy na to 7600,czy 7900.Czy taki komp wystarczy dla tego potwora??:P I powiedz
jak sprawuja się gry,np. FEAR,Far Cry u ciebie??:P


Masz lepszy procek więc możesz się spodziewać lepszych wyników niż ja, ale jako taki obraz postaram Ci się nakreślić. Mam 2 x 512 RAM PDP i procek Athlon 3200. Co prawda gram we wszystko co tylko możliwe w 1280x1024 ale nie zawsze na max ustawieniach. Na przykład Far Cry, HL2, Oblivion śmigają na max aż miło, ale FEAR już "tylko na prawie max :), Stalker też "tylko" na wysokich bo na maksymalnych troszkę tnie. Widać że reszta moich komponentów spowalnia... U Ciebie powinno być lepiej, w końcu masz procek X2 no i zależy też jaką kartę kupisz. Generalnie nie powinieneś być zawiedziony :)
W 3D marku 06 mam tylko ok 6000, w 05 ok 10000 a w 03 mam ponad 22000 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 00:58, hehe napisał:

W 3D marku 06 mam tylko ok 6000, w 05 ok 10000 a w 03 mam ponad 22000 :P


No to jest ciekawe........
Ja miałem tylko 5300....
Mam E6400, 2x1GB Geil800Ultra Cl-4, Gigabyte 7900GT TorboForce. Skąd u Ciebie o tyle więcej punktów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no.. slabe wyniki masz. wrecz tragiczne(jak na 8800). dlatego nei rozumiem po co ci 8800 do takiego kompa:D trche to nie przemyslane bo jak sam mowisz nie mozesz we wszystko grac na full..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../ W ostateczności bede mógł grać na mniejszych rozdzielczościach,bo mam takei zboczenie,że jak mam w coś grać,to muszę na ustawieniach maxymalnych,więc njawyżej rozdziałke bym zmniejszył na 1024 i po kłopocie:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja na EVGA 8800 GTX KO AC3 nie moge grac w gry na full detalach, bo nie ma dobrych sterownikow pod Viste 64 bit ;-P, ale mam nadzieje, ze sie to zmieni :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.maposfera.org/node/405 troche stary news wiem, ale jakos mnie dx 10 nie powala na kolana jednak to co pisze o crysis :"Co do wspomnianej wydajności, to warto wspomnieć, że niedawno grupa Crytek (pisząca aktualnie grę Crysis, a wcześniej wydali FarCry) opublikowała na forach internetowych dane z małego, ale wiele mówiącego testu: na nowym silniku Crysisa osiągneli pełne 60fps w rozdziałce HD 2048x1500 na DX10 w wysokich detalach i najdalszym widoku (przy sprzęcie 8800gtx, 2gb ram C2D), podczas gdy na tej samej konfiguracji przy DX9 mieli marne 5fps i minimalne detale w rozdzielczości 1024x768" to mnie przeraza.. czyzby dx 10 byl az tak wydajny? mowi sie o tym fakt.. wiec jesli to prawda do 8600 beda dobrymi kartami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 11:34, danzelmario napisał:

http://www.maposfera.org/node/405 troche stary news wiem, ale jakos mnie dx 10 nie powala na
kolana jednak to co pisze o crysis :"Co do wspomnianej wydajności, to warto wspomnieć, że niedawno
grupa Crytek (pisząca aktualnie grę Crysis, a wcześniej wydali FarCry) opublikowała na forach
internetowych dane z małego, ale wiele mówiącego testu: na nowym silniku Crysisa osiągneli
pełne 60fps w rozdziałce HD 2048x1500 na DX10 w wysokich detalach i najdalszym widoku (przy
sprzęcie 8800gtx, 2gb ram C2D), podczas gdy na tej samej konfiguracji przy DX9 mieli marne
5fps i minimalne detale w rozdzielczości 1024x768" to mnie przeraza.. czyzby dx 10 byl az tak
wydajny? mowi sie o tym fakt.. wiec jesli to prawda do 8600 beda dobrymi kartami


Moim zdaniem Crytek robi bardzo dobrze zoptymalizowaną grę pod DX10 i dlatego pod 9 jest to co napisali. Skoro mówią, że te 60FPS wyciągają w tej rozdzielczości na takim sprzęcie, to nawet 8500 to Crysis wystarczy żeby się nagrać w 1280x1024 z maxymalnymi efektami - albo może średnimi, ale tak to się wydaje.

No i premiera Asusa - http://www.in4.pl/komentarze.htm?news_id=12790 - fajne chłodzenie GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówią, że te 60FPS wyciągają w tej rozdzielczości na takim sprzęcie, to

Dnia 14.04.2007 o 13:15, Galadin napisał:

nawet 8500 to Crysis wystarczy żeby się nagrać w 1280x1024 z maxymalnymi efektami

tez tak mysle. a to dlatego bo np oblivion w mniejszej rozdziałce na 8800gtx chodzi mniej jak 60 fps a na kartach pokroju 7600 da sie spokojnie w niego grac (nie wiem na jakich tylko detalach bo nei grałem ale mysle ze dosc wysokich skoro w stalker smigam na dosc wysokich detalach) wiec 8600 jak mowisz spokojnie wystarczy na gry w 1280 na 1024..8500 to moze juz lekka przesada:P to taki wykastrowany model ze strach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 14:53, danzelmario napisał:

Skoro mówią, że te 60FPS wyciągają w tej rozdzielczości na takim sprzęcie, to
> nawet 8500 to Crysis wystarczy żeby się nagrać w 1280x1024 z maxymalnymi efektami
tez tak mysle. a to dlatego bo np oblivion w mniejszej rozdziałce na 8800gtx chodzi mniej jak
60 fps a na kartach pokroju 7600 da sie spokojnie w niego grac (nie wiem na jakich tylko detalach
bo nei grałem ale mysle ze dosc wysokich skoro w stalker smigam na dosc wysokich detalach)
wiec 8600 jak mowisz spokojnie wystarczy na gry w 1280 na 1024..8500 to moze juz lekka przesada:P
to taki wykastrowany model ze strach:)


co jest lepsze 6800gs czy 7600gt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować