Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

hej!
przymierzam sie do kupna geforce''a 6200, ale jak tak patrze to wiekszość jakieś przewalane jest - mają 64bitowe pamiątki... najbardziej odpowiadałoby mi kupno jakieś 6200@6600 - odblokować potoki i ostro podkręcić MHz...
gdzie moge znaleść taki model??
albo inaczej jakiego producenta karta byłaby najlepszym zakupem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 17:36, adams99 napisał:

hej!
przymierzam sie do kupna geforce''a 6200, ale jak tak patrze to wiekszość jakieś przewalane
jest - mają 64bitowe pamiątki... najbardziej odpowiadałoby mi kupno jakieś 6200@6600 - odblokować
potoki i ostro podkręcić MHz...
gdzie moge znaleść taki model??
albo inaczej jakiego producenta karta byłaby najlepszym zakupem??


widziałem niezle 6600 za 450 zł i krecily sie na 550/630 no i oczywsicie jest mozliweosc ze nie odblokujesz potokow i wał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 17:45, Widek napisał:

widziałem niezle 6600 za 450 zł i krecily sie na 550/630 no i oczywsicie jest mozliweosc ze
nie odblokujesz potokow i wał:)

mowiłem o 6200 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 17:53, adams99 napisał:

> widziałem niezle 6600 za 450 zł i krecily sie na 550/630 no i oczywsicie jest mozliweosc
ze
> nie odblokujesz potokow i wał:)
mowiłem o 6200 :)


no racja ale ja tylko mowie ze lepiej kupic 6600 i od razu cieszyc sie 8 potokami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 18:12, Widek napisał:

> > widziałem niezle 6600 za 450 zł i krecily sie na 550/630 no i oczywsicie jest mozliweosc

> ze
> > nie odblokujesz potokow i wał:)
> mowiłem o 6200 :)

no racja ale ja tylko mowie ze lepiej kupic 6600 i od razu cieszyc sie 8 potokami :D


ale z kasą cięzko... o i miałoby być to na pcie...
składam całego kompa, a i tak już przesadzam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Chciałbym sie blizej dowiedziec o jakiś dobrych kartach do 1300 zł.Zamierzam kupić karte do tej ceny bądź troche więcej ;).Czekam na propozycje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 20:51, Krajczy napisał:

Witam:)

Chciałbym sie blizej dowiedziec o jakiś dobrych kartach do 1300 zł.Zamierzam kupić karte do
tej ceny bądź troche więcej ;).Czekam na propozycje...


Krajczy za tą cene chyba nic lepszego nie znajdziesz to i tak bedzie rządzic u ciebie przez troche czasu:P

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=21178

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję upgreade kompa. Oczywistym jest, że w tym przypadku trzeba i kartę graficzną wymienić :).
Jako, że chce kartę jak najtańszą i jak najlepszą, stanęło, że chyba zdecyduję się na układ GF6600.
Oczywiście z miejsca natknąłem się na szereg problemów. Kartę jakiego producenta wybrać, ile pamięci (chyba najlepszym wyjściem będzie 256MB), czy może zainwestować w układ GF660GT.

W związku z tym mam do Was pytania:
- po pierwsze jaki producent, a najlepiej, żebyście podali konkretne modele kart
- po drugie czy opłaca się inwestować w układ GF6600GT (prawie 200zł drożej)
- ostatnia sprawa, czy opłaca się zainteresować trybem SLI; w wątku o upgreadowaniu, poradzono mi, żebym zastanowił się, jeśli wybiorę procesor Athlon s939, nad płytą z możliwością SLI bo łatwo można znacząco zwiększyć poźniej wydajność dokładając dodatkową kartę (a np za pół roku ta sama karta będzie znacznie tańsza); i czy karty z serii GF6600 połączone razem, rzeczywiście dadzą znaczący wzrost wydajności

Orientacyjnej ceny ile chcę na kartę wydać narazie nie podaję, bo to wszystko zależy od tego jak się wyrobię z resztą sprzętu który chce kupić, ile mi zostanie (jak ktoś jest zainteresowany to opisałem to w wątku o upgreadowaniu). Tutaj pytam o konkretną kartę, bo póki co tam mi nikt konkretnego modelu nie zaproponował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 18:47, KrzysztofT napisał:

Ja od ponad roku mam 6800GT AGPX8 i do wszystkiego mi wystarcza :P

ja od czerwca 05 gf6600(uboższy) i bardzo sobię chwalę :D(ten od ladteka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 19:01, GaNgStA napisał:

Dobry jest radeon x800 ?? Czy coś w tym stylu... Bo mam taką karte ale nie bardzo wiem do jakiego
GF mozna ją porównać.


X800? zwylke? czy moze GT, GTO, XL, XT czy moze jeszcze jakies inne? to duza rodzinka jest ^^

a najlepiej to zrobic test smarkiem03 i 05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem ze przy zmianie producenta karty graficznej nalezy zrobic reinstalacje systemu. ale czy bedzie ona wymagana jesli zmienie fx5900 na radeona 9800pro na jakies 2 tygodnie by potem powrocic do geforca (moze juz seria 6 :])? czy da sie normalnie pracowac? z brakiem gier moge przezyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 21:26, Archaon2 napisał:

wiem ze przy zmianie producenta karty graficznej nalezy zrobic reinstalacje systemu. ale czy
bedzie ona wymagana jesli zmienie fx5900 na radeona 9800pro na jakies 2 tygodnie by potem powrocic
do geforca (moze juz seria 6 :])? czy da sie normalnie pracowac? z brakiem gier moge przezyc...


Zmiana z nVidia na nVidia byłaby OK.
Ale przy przejściu nVidia-ATi mogą później być problemy z niską wydajnością. Mogą ale nie muszą.
Dodatkowo należy przy zmianie sterowników używać np. Driver Cleaner Pro - jak i co było już na Forum pisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie polecam Gainward GeForce6600 256MB 8/TV-BOX.Świetna karta.24 mies.gwarancji,Bardzo wydajna,mozliwosc tuningu programem przeznaczonym do taj karty.Jedna z lepszych w swoim przedziale cenowym..(OK.550zł.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować