Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 03.06.2007 o 19:29, BassteQ napisał:

A ja mam takie pytanie.

Czy opłaca się wymienić X800 Pro (AGP) na X1950 Pro (AGP) ? Czy lepiej od razu wymienić całego
kompa na nowego ?

mam P4 2.8 , 2 GB RAM, X800 Pro


Ja obstawiam nowego kompa bo AGP to już raczej przeszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 19:20, Hansin napisał:

Dobra ale zobacz-na karcie z seri 7xxx w gry zdx10 to już wogóle nie pogram a musisz wiedziec
jeszcze jedno- mianowicie nie należe do ludzi którzy wymieniaja karty co roku bo zwyczajnie
mnie na to póki co nie stać. Poza tym 8800GTS kosztuje ponad 1000zł więc cenowo jak dla mnie
odpada a z drugiej strony nie moge czekać pół roku aż stanieje bo tak to można czekać w nieskończoność.
Kart z serii radeon 2600 tez raczej wiele nie wniosą bo w przedpremierowych testach wypadaja
słabiej od 8600. ten galaxy ma wydajność porównywalną do 8600GTS a ty samym do 7900GS(może
minimalnie słabszą w przypadku ostatniego). To jest oczywiście tylko mój tok rozumowania i
niekoniecznie słuszny bo gdyby tak było to nie zakładałbym wątku.


Moim zdaniem powinieneś zmienić tok myślenia - nie DX10, tylko kupić kartę pod gry, w które grasz-będziesz grał-chcesz grać bo je lubisz - i żeby ta karta dała radę, żebyś grał komfortowo - a w ile już gier pod DX10 możesz grać? Ile z tych zapowiedzianych Tobie się podoba-odpowiada? A w Vistę będziesz pakował? DX10 może ma przyszłość, ale ma też swoje konsekwencje teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 19:29, dawidos160 napisał:

Oj niekoniecznie i to bardzo. Po pierwsze GE to niedotaktowane 8600 GTS. Po drugie Co Ci po
wydajności w DX9 porównywalnej do 7950 GS skoro mowa o DX10 a tam padają wszystkie gry. Po
trzecie - Crysis pójdzie na DX9 a jeżeli Ty chciałeś kupić 8600 GE to wnioskuję,że nie masz
za mocnego kompa. Lost Planet i tak by na tym w DX10 nie poszedł. W dodatku musiałbyś zakupić
Vistę a to kolejne 325 zł. Wymieniać dalej ?

Dobra. Ale jezeli przeglądam sklepy w poszukiwaniu jakichkolwiek kart 7950GS to nie moge znaleść. Jest jedynie wspomniany wczesniej 7900GS oraz 7950GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 19:35, Hansin napisał:

Dobra. Ale jezeli przeglądam sklepy w poszukiwaniu jakichkolwiek kart 7950GS to nie moge znaleść.
Jest jedynie wspomniany wczesniej 7900GS oraz 7950GT.


Oj wybacz faktycznie moja pomyłka - mowa o 7900 GS. Oscylującym w granicach 600 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 19:40, dawidos160 napisał:

> Dobra. Ale jezeli przeglądam sklepy w poszukiwaniu jakichkolwiek kart 7950GS to nie moge
znaleść.
> Jest jedynie wspomniany wczesniej 7900GS oraz 7950GT.

Oj wybacz faktycznie moja pomyłka - mowa o 7900 GS. Oscylującym w granicach 600 złotych.


Raczej 530 - 550

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 19:35, Hansin napisał:

Dobra. Ale jezeli przeglądam sklepy w poszukiwaniu jakichkolwiek kart 7950GS to nie moge znaleść.
Jest jedynie wspomniany wczesniej 7900GS oraz 7950GT.


Nie ma karty 7950GS - ktoś się pomylił.

Ja osobiście polecałbym tą kartę http://www.morele.net/produkt/95001/ - ostatnio byłem za 8600GE, ale wydaje mi się, że ta będzie pewniejsza. No i 256 bitowa szyna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 19:33, Galadin napisał:

Moim zdaniem powinieneś zmienić tok myślenia - nie DX10, tylko kupić kartę pod gry, w które
grasz-będziesz grał-chcesz grać bo je lubisz - i żeby ta karta dała radę, żebyś grał komfortowo
- a w ile już gier pod DX10 możesz grać? Ile z tych zapowiedzianych Tobie się podoba-odpowiada?
A w Vistę będziesz pakował? DX10 może ma przyszłość, ale ma też swoje konsekwencje teraz.


W porządku. Więc myslisz, że na galaxy 8600GE nie pogram w np. Stalkera czy Supreme Commander? Rozumiem, że Gothic3 ma kosmiczne wymagania i na mało czym idzie na full detalach ale nawet na galaxy powinno dac sie pograć. Jeśli porónuje testy kart na fraz pc to ma naprawde porównywalne osiągi do 7900GS. Karty kosztuja niemal tyle samo więc po co kupować 7900GS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 19:56, Hansin napisał:


3D MArk jest niemiarodajny. Polecam luknąć na CoD 2 gdzie nie kręcone 7900GS ciśnie 8600GE kręcone, fear podobnie tylko przy mgle różnica 2 fps na korzyść GE co prawda Oblivion i Carbon ostro dają w kość 7900 GS. Ale to jest pod DX 9. Testów pod DX10 jeszcze nie widziałem bo mnie nie interesowały.

Zrobisz jak zechcesz ale ja i tak brałbym serie 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 20:03, dawidos160 napisał:

3D MArk jest niemiarodajny. Polecam luknąć na CoD 2 gdzie nie kręcone 7900GS ciśnie 8600GE
kręcone, fear podobnie tylko przy mgle różnica 2 fps na korzyść GE co prawda Oblivion i Carbon
ostro dają w kość 7900 GS. Ale to jest pod DX 9. Testów pod DX10 jeszcze nie widziałem bo
mnie nie interesowały.

Zrobisz jak zechcesz ale ja i tak brałbym serie 7

Dla mnie jakby na to nie patrzeć to wypadkowa wypada na korzyśc galaxy a co najwyżej obie karty(7900GS i 8600GE są porównywalne), póki co nadal dochodzę do wniosku, że przynajmniej na obecna chwilę jest to najlepsze rozwiązanie. Nie można sie dać ponieśc magii cyfr- 256bitowa szyna nie wystarczy i nie zawsze przekłada sie na lepszą wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nie można sie dać ponieśc magii cyfr- 256bitowa szyna nie wystarczy

Dnia 03.06.2007 o 20:18, Hansin napisał:

i nie zawsze przekłada sie na lepszą wydajność.


Wybacz ale takie uwagi są nie na miejscu. Myślisz,że rozmawiasz z debilami i zobaczyli więcej cyferek to już,że lepsza ? Co mi po tym,że wydajność w DX9 jest podobna skoro w DX 10 wydajność spadnie poniżej 25-20 fps i już będzie kicha nie gra? My naprawdę coś tam o kartach wiemy. I radzimy to co uważamy za słuszne bo tak samo jeżeli byłoby do wyboru w tej samej cenie kupić dobrego dwurdzeniowego procka i słabego cztero polecałbym dobrego dwurdzeniowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 20:22, dawidos160 napisał:

Wybacz ale takie uwagi są nie na miejscu. Myślisz,że rozmawiasz z debilami i zobaczyli więcej
cyferek to już,że lepsza ? Co mi po tym,że wydajność w DX9 jest podobna skoro w DX 10 wydajność
spadnie poniżej 25-20 fps i już będzie kicha nie gra? My naprawdę coś tam o kartach wiemy.
I radzimy to co uważamy za słuszne bo tak samo jeżeli byłoby do wyboru w tej samej cenie kupić
dobrego dwurdzeniowego procka i słabego cztero polecałbym dobrego dwurdzeniowego.

Hehe a 7900GS to niby dostanie skrzydeł w dx10 ???????

PS. gdybym uwazał was za debili to bym z wami nie rozmawiał bo i po co (patrz opis)
Niepotrzebnie sie irytujezsz w końcu po to sa fora żeby wymienić poglądy!
Nie mam racji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym linku co podałęs owszem jest gf7900GS ale jaki, na referencyjnych zegarach, zobacz ten link co podałem odnosnie BFG 8600 GTS skoro ten dostaje pod upie od Galaxy 7900GS to wybacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 20:27, Hansin napisał:

Hehe a 7900GS to niby dostanie skrzydeł w dx10 ???????


Tylko 7900 GS nie ma obsługi DX10 ;) A po co wydawać na coś co nie będzie działało tak jak chcemy pod DX10 ? W dodatku weź pod uwagę Vistę za ponad 300 zł to daje łącznie około 900 zł za 8600 GE ;)

Dnia 03.06.2007 o 20:27, Hansin napisał:


PS. gdybym uwazał was za debili to bym z wami nie rozmawiał bo i po co (patrz opis)
Niepotrzebnie sie irytujezsz w końcu po to sa fora żeby wymienić poglądy!
Nie mam racji?

Wybacz irytację ale 3 osoby polecały Ci, 7900 GS a Ty starasz się je przekonać,że się mylą. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z wydajności 8600 GE ale on już jest podkręcony fabrycznie. 7900GS można jeszcze podkręcić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a załóżmy że macie do dyspozycji trochę waluty. Co robicie? Możliwe opcje to:
- kupno podkręconego 8800GTS 320mb
- kupno tego samego co wyżej + po jakimś czasie kupno drugiego i włączenie SLI
- dozbieranie kasy by kupić 8800GTX
- dozbieranie do Radka HD2900XT
- Poczekać na G90/R650

Bo generalnie to właśnie na 8800GTS 320 mnie w tym momencie stać. Ale nie wiem czy ta karta poradzi sobie w DX10, a na tym też mi zależy. Do tego wiem, że teraz jakby nie najlepszy moment na kupno karty, także przez wakacje dałbym radę dozbierać do innej opcji... Jakieś porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 20:40, blacklio napisał:

W tym linku co podałęs owszem jest gf7900GS ale jaki, na referencyjnych zegarach, zobacz ten
link co podałem odnosnie BFG 8600 GTS skoro ten dostaje pod upie od Galaxy 7900GS to wybacz

Dostaje po upie to zdecydownie zbyt mocno powiedziane (raczej zdaża się mu byc lepszym nieznacznie)
W porządku panowie z racji, że muszę juz zmiatać dziękuję za wszystkie porady. Z racji że chyba wszyscy tu obecni polecja serię 7xxx jeszcze przemysle sprawę. Niemniej nie przekonaliście mnie do końca choć przyznaję, że wybór nie jest łatwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 20:48, Zaix... napisał:

Panowie, a załóżmy że macie do dyspozycji trochę waluty. Co robicie? Możliwe opcje to:
- kupno podkręconego 8800GTS 320mb
- kupno tego samego co wyżej + po jakimś czasie kupno drugiego i włączenie SLI
- dozbieranie kasy by kupić 8800GTX
- dozbieranie do Radka HD2900XT
- Poczekać na G90/R650

Bo generalnie to właśnie na 8800GTS 320 mnie w tym momencie stać. Ale nie wiem czy ta karta
poradzi sobie w DX10, a na tym też mi zależy. Do tego wiem, że teraz jakby nie najlepszy moment
na kupno karty, także przez wakacje dałbym radę dozbierać do innej opcji... Jakieś porady?


Uzbieraj przez wakacje. Jeżeli będzie cicho o G90 kup 8800 GTX jak coś tam zaczną szemrać polecam poczekać na G90 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować