Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 02.10.2007 o 20:23, EveRte napisał:

Dodam jeszcze, że z ilością 30 - 40 fpsów


To masz fuksa, bo ja przy Intel Core2Duo E4300 @3GHz, GeForce 8800GTS i 2x1 GB Geil Dual Ultra nawet na minimalnych ustawieniach mi często spada poniżej 20 fps, np. przy wgrywaniu światła, czy świata >>, czy zbyt szybkiego obracania się. Fakt, że na maksymalnych detalach mam dokładnie tak samo ;d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 20:23, EveRte napisał:

Dodam jeszcze, że z ilością 30 - 40 fpsów

Gothic 3? Nie mogę uwierzyć. Ludzie z topowymi maszynami mają na nim spadki.
A to jest naprawdę *powolna* karta. Zarzuć może frapsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 21:35, Olamagato napisał:

> Dodam jeszcze, że z ilością 30 - 40 fpsów
Gothic 3? Nie mogę uwierzyć. Ludzie z topowymi maszynami mają na nim spadki.

Po wrzuceniu tweaków i ręcznej modyfikacji plików .ini spadki się nie zdarzają. Co najwyżej ćwierć sekundowy "freeze" raz na jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8800GT nieźle się prezentuje! Już po zdjęciu widać, że nowe karty nie potrzebują elektrowni. HD2950PRO również - zapowiada się ciekawa i emocjonująca walka!

Ciekaw jestem jak to będzie z serią 9xxx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 21:35, Olamagato napisał:

> Dodam jeszcze, że z ilością 30 - 40 fpsów
Gothic 3? Nie mogę uwierzyć. Ludzie z topowymi maszynami mają na nim spadki.
A to jest naprawdę *powolna* karta. Zarzuć może frapsem.

Mam Pentium IV 2,8 na szynie 533 z GF 7800 GS i Gothic 3 chodzi, właściwie nawet bez większych zacięć. No, naprawdę, da się grać... naprawdę sądzisz, że powinienem już zmienić komputer? Bo czekam do wyjścia Wiedźmina, jak Wiedźmin pójdzie, to komputer zmienie ... jak wyjdzie Pentryn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 14:15, KrzysztofMarek napisał:

Mam Pentium IV 2,8 na szynie 533 z GF 7800 GS i Gothic 3 chodzi, właściwie nawet bez większych zacięć. No, naprawdę, da się grać...

Ale między Radkiem 9550, a GF 7800 GS jest wydajnościowa przepaść. Różnica wydajności między nimi ma się jak 1:8 - toż to prawie rząd wielkości.

Dnia 03.10.2007 o 14:15, KrzysztofMarek napisał:

naprawdę sądzisz, że powinienem już zmienić komputer?

Eee, nie. Dlaczego?

Dnia 03.10.2007 o 14:15, KrzysztofMarek napisał:

Bo czekam do wyjścia Wiedźmina, jak Wiedźmin pójdzie

Pójdzie i na dodatek powinien chodzić całkiem przyzwoicie.

Tę konfigurację warto będzie zmieniać gdy:
- każda nowa gra będzie korzystać z zaawansowanych obliczeń fizyki. Wtedy niezbędny będzie drugi rdzeń procesora lub karta fizyki.
- Pojawią się pierwsze gry, które będą wymagać graficznej obsługi sprzętowej DX10 jako zupełne minimum. (o to sobie jeszcze długo poczekasz...)
- Pojawią się gry, które będą wymagać do działania 64-bitowego środowiska jako minimum. Oznacza to wymaganie Visty lub XP 64-bit. (na to też sobie długo poczekasz).

A oznacza to tylko tyle, że tylko pierwszy przypadek zmuszałby Cię do kupna karty fizyki lub wymiany procesora lub konsekwencji takiej wymiany - płyty głównej/pamięci/grafiki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 14:15, KrzysztofMarek napisał:

Mam Pentium IV 2,8 na szynie 533 z GF 7800 GS i Gothic 3 chodzi, właściwie nawet bez większych
zacięć. No, naprawdę, da się grać... naprawdę sądzisz, że powinienem już zmienić komputer?
Bo czekam do wyjścia Wiedźmina, jak Wiedźmin pójdzie, to komputer zmienie ... jak wyjdzie Pentryn?


KM nie widzę powodów do zmiany kompa w tym momencie. Inaczej - można wymienić i mieć przygotowanego na Penryna ( nie pentryna ) ale procesory te wyjść mają już przed gwiazdką więc czy jest sens ? Sensu nie będzie miało również jak nie pójdzie Ci Wiedźmin - w tym przypadku radzę poczekać po prostu parę tygodni/ max 3 miesiące i wtedy zmienić jak wyjdzie Penryn ( jest on wydajniejszy od obecnych procesorów )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 15:33, Olamagato napisał:

> /.../ > Eee, nie. Dlaczego? /.../

No nie, masz rację, ale...
Ale są monitory LCD iiyamy 1920x1200 za niecałe 1900 zł i taki monitor mnie prześladuje. A w takiej rozdzielczości na moim sprzęcie nie pogram... ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 15:36, dawidos170 napisał:

> /.../ wtedy zmienić jak wyjdzie Penryn ( jest on wydajniejszy
od obecnych procesorów )

Następca Penryna jest jeszcze wydajniejszy. A do 2010 roku wydajność procesorów ma wzrosnąć 10x... Potem też będzie wzrastać. Mogę tak czekać w nieskończoność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 15:41, KrzysztofMarek napisał:

Mogę tak czekać w nieskończoność...

Najniższe ceny na sprzęt są teraz. Albo więc kupujesz teraz to co jest, albo czekasz conajmniej pół roku - najprawdopodobniej do wiosny. Ja bym poczekał przy takim sprzęcie. Perspektywa Ci się zmieni jeżeli w domu będziesz miał conajmniej 2 kompy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 15:38, KrzysztofMarek napisał:

Ale są monitory LCD iiyamy 1920x1200 za niecałe 1900 zł i taki monitor mnie prześladuje.

Mnie prześladuje 50-calowy samsung 1920x1080, ale wiem, że po prostu nie mam na razie kasy na spuszczanie w kiblu.

Dnia 03.10.2007 o 15:38, KrzysztofMarek napisał:

A w takiej rozdzielczości na moim sprzęcie nie pogram... ;-(

Tyle, że w sumie na Co Ci taka rozdzielczość? Jakość obrazu jest podobna jak 1024x768 z AAx4.
Duża rozdzielczość jest przydatna do np. symulatorów lotniczych, ale do znakomitej większości pozostałych gier już nie bardzo. Bardziej liczy się wielkość plamki - fakt jednak, że im większa rozdzielczość przy tych samych wymiarach, tym plamka mniejsza. Wiedzą o tym doskonale producenci konsol i wielkoformatowych ekranów plazmowych - dlatego z powodzeniem sprzedają rzeczy, które dają obiektywnie słabą jakość obrazu bo subiektywnie nie ma to aż tak wielkiego znaczenia z większej odległości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 15:51, Olamagato napisał:

> /... Perspektywa > Ci się zmieni jeżeli w domu będziesz miał conajmniej 2 kompy. ;)

Żona ma dwa (Celeron 2,8 na Radeonie 8500 i Core2 Duo E 4400 z Radeonem 1650) i ja mam dwa : Celeron 800/GF 5200 i Pentium IV/GF 7800 GS ;-D
Sam rozumiesz, ze jeśli Żona ma do pracy takiego kompa, to ja do gier powinienem mieć lepszy...znacznie lepszy ;-D. Już ponad miesiąc pracuje na takim kompie, sam Jej kupowałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 15:59, Olamagato napisał:

> /.../ > Tyle, że w sumie na Co Ci taka rozdzielczość? /.../

Jak to po co? Już w 2012 roku cała telewizja będzie w HD, czyli w 1920x1080!
Ja mam komputer również do oglądania telewizji, wtedy nie muszę oglądać M- jak miłość tylko to, co akurat jest ciekawszego ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalnie obeznany w tym temacie.... słyszałem, że są dwie wersje tej karty z 256 mb i 512 mb.
Ja posiadam tę drugą. Jest między nimi jakaś znaczna różnica? .... poza ilością pamięci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 16:01, KrzysztofMarek napisał:

Żona ma do pracy takiego kompa, to ja do gier powinienem mieć lepszy...

Hehe, to teraz wszystko jasne. To mnie zmyliło - nie zrozumiałem wcześniej tego parcia do posiadania "lepszego" sprzętu.

Dnia 03.10.2007 o 16:01, KrzysztofMarek napisał:

Już ponad miesiąc pracuje na takim kompie, sam Jej kupowałem...

Ja wytrzymałem ponad rok na kompie gorszym od żony. Miało to pewien plus - mój słaby cienias bierze ze 3 razy mniej prądu, a kompa mam włączonego dosłownie non-stop gdy coś przelicza.
A tak na marginesie - nie wiem czego żona potrzebuje, ale zrobienie cienkiego klienta sieciowego, który odpali office, przeglądarkę i każdą średnią grę, to dzisiaj poniżej 1000 zł. C2D, to smok obliczeniowy - i ma swoją cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować