Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 09.12.2007 o 17:56, mufur napisał:

Mam pytanko. W jaki sposób uruchomić drugą kartę graficzną (pod SLI)? Mam dwie identyczne karty
8800 GTS i płytę główną P5NE-SLI. W instrukcji jest napisane że windows powinien sam wygenerować
"dymek" o gotowości i rozpoznaniu SLI natomiast ja nic takiego nie mam. I stąd moje pytanie
jak to wymusić.
Jeśli ktoś wpadnie na pomysł aby przełozyć kostkę na płycie głównej żeby wiedział że są dwie
karty, to już to zrobiłem i nic nie dało. No i oczywiście obie karty są ze sobą połączone.

Proszę o pomoc.

w sterowniku nvidia w opcjach znajdziesz znaczek do zachaczenia sli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 16:00, Lesz3yk napisał:

Mam problem... Do dyspozycji jak dobrze pójdzie będę miał coś około 600zł. Jaką kartę graficzną
w tym przedziale polecacie? Wiem, wiem... "Lepiej poczekaj troszkę i kup 8800GT"... Tylko,
że do kwietnia, na następny przypływ gotówki raczej nie wytrzymam... Poza tym, czy mój komputer
wykorzystałby moc tej karty? No nie wiem... Tak myślałem nad 7900GS/GT.

Mój obecny sprzęt to Pentium D805, 1gb RAM i GF6600.

Radki X1950PRO są świetne w tej cenie, ale...za wolne. Poszukaj HD3850 - cena ok. 650-700 zł (na skapiec.pl jest za 637), a wydajność 2,5x większa niż X1950PRO, czy 8600GTS. W swojej kategorii cenowej prawdziwy cud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 17:58, czaja24 napisał:

> Mam pytanko. W jaki sposób uruchomić drugą kartę graficzną (pod SLI)? Mam dwie identyczne
karty
> 8800 GTS i płytę główną P5NE-SLI. W instrukcji jest napisane że windows powinien sam wygenerować

> "dymek" o gotowości i rozpoznaniu SLI natomiast ja nic takiego nie mam. I stąd moje pytanie

> jak to wymusić.
> Jeśli ktoś wpadnie na pomysł aby przełozyć kostkę na płycie głównej żeby wiedział że są
dwie
> karty, to już to zrobiłem i nic nie dało. No i oczywiście obie karty są ze sobą połączone.

>
> Proszę o pomoc.
w sterowniku nvidia w opcjach znajdziesz znaczek do zachaczenia sli


Jeśli mówimy o tych opcjach gdzie obraca się znaczek nvidi i gdzie (zgodnie z instrukcją) powinno być coś o SLI, to faktycznie zapomniałem dopisać że tego tam niestety nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 18:13, HiroshiTakubo napisał:

Mam pytanie. Chce sobie kupić gierkę która wymaga czegoś co nazywa się pixel shader 2.0 czy
cus takiego. Jak sprawdzić czy moja karta graficzna obrabia to?

Program GPU-Z może ci pokazać obsługiwaną wersję Pixel Shader''a.
Pixel Shader 2.0 jest obsługiwany przez karty:
Radeon seria 95xx wzwyż.
Geforce FX 5600 wzwyż (tutaj nie jestem pewien)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 18:21, dawidos170 napisał:

A ja mam pytanko - wypuścili 8600 GT z 1 gb własnej pamięci???

Nie. 1GB pamięci ma chyba tylko jeden model HD2900XT i następca 8800ULTRA (tyle, że on jeszcze nie wyszedł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 18:23, ziptofaf napisał:

> A ja mam pytanko - wypuścili 8600 GT z 1 gb własnej pamięci???
Nie. 1GB pamięci ma chyba tylko jeden model HD2900XT i następca 8800ULTRA (tyle, że on jeszcze
nie wyszedł).


To,że 2900XT ma 1 Gb w wersji Diamond to wiem - ale jakiś kolo na allegro pisze,że 8600GT ma 1 GB wbudowanej - zacząłem się zastanawiać czy to ja mam stare info czy szuka jeleni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 09.12.2007 o 18:06, mufur napisał:


Jeśli mówimy o tych opcjach gdzie obraca się znaczek nvidi i gdzie (zgodnie z instrukcją) powinno
być coś o SLI, to faktycznie zapomniałem dopisać że tego tam niestety nie ma.

ściągnij sterownik nowszy aha i nie wiem ale w niektórych płytach głównych specjalny mostek się przekłada żeby drugi slot działał, taka karta podobna do pamięci najczęściej między slotami PCI-E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 18:37, czaja24 napisał:



>
> Jeśli mówimy o tych opcjach gdzie obraca się znaczek nvidi i gdzie (zgodnie z instrukcją)
powinno
> być coś o SLI, to faktycznie zapomniałem dopisać że tego tam niestety nie ma.
ściągnij sterownik nowszy aha i nie wiem ale w niektórych płytach głównych specjalny mostek
się przekłada żeby drugi slot działał, taka karta podobna do pamięci najczęściej między slotami
PCI-E


Sterowniki własnie ściągam (do karty jak i do płyty głównej), a o tym mostku to już pisałem że go przełożyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę powiedźcie mi, ile to cudo ma koni mechanicznych, znaczy zunifikowanych shaderów. Dokłafnie bym prprosil, szukałem, ale zacholere nie umie znaleźć ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 19:14, dawidos170 napisał:

> > > Omg zapomniałem dać linku xD:
> > >
> > > http://bfgtech.com/bfgr88640gtsoc2e.aspx
> >
> > 96 ;)
>
>
> Dziękuję
> można wiedzieć skąd wiesz ?

Bo to o co pytasz to stream processor ;) albo też jednostki cieniujące ;)



acha ale ja głuuupi xD
jeszcze raz dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Mam taką prośbe, czy moglibyście mi doradzić czy warto kupić tą karte graficzną??
http://www.allegro.pl/item276150434_geforce_6200_256bit_256_mb_ddr2_shader3_0_nowe_.html
Moja obecna karta to gf fx 5500 128mb/128bit , do tego procesor pentium 4 (3.00) ddr 2x512mb ramu (1gb) i płyte główną MSI pm8m2-v (agp) . chce żeby nie cieło tak bardzo nie których gier (oczywiście nie tych najnowszych) bo bliżej wakacji zmienie sobie całego kompa. Więc mam takie pytanie ,czy opłaca się zmieniać karte , i co ewentualnie jeszcze zmenić?? (Głównie mam problem z grami typu hard truck haulin , poprostu mi nie chodzi (open gl) )

Dziękuje za odpowiedzi Jacek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 19:47, jacek9911 napisał:

Witam Wszystkich!

Mam taką prośbe, czy moglibyście mi doradzić czy warto kupić tą karte graficzną??
http://www.allegro.pl/item276150434_geforce_6200_256bit_256_mb_ddr2_shader3_0_nowe_.html
Moja obecna karta to gf fx 5500 128mb/128bit , do tego procesor pentium 4 (3.00) ddr 2x512mb
ramu (1gb) i płyte główną MSI pm8m2-v (agp) . chce żeby nie cieło tak bardzo nie których gier
(oczywiście nie tych najnowszych) bo bliżej wakacji zmienie sobie całego kompa. Więc mam takie
pytanie ,czy opłaca się zmieniać karte , i co ewentualnie jeszcze zmenić?? (Głównie mam problem
z grami typu hard truck haulin , poprostu mi nie chodzi (open gl) )

Dziękuje za odpowiedzi Jacek

Hmm ciężka sprawa - jeżeli jesteś dużym gierojem to zapewne taka pobieżna wymiana żebyś sobie pograł w starsze tytuły jest ok ale z drugiej strony warto teraz wyrzucać 130 zł skoro za +/- 6 miesięcy zmienisz komputer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować