Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 23.05.2008 o 20:06, Nufiko napisał:

http://www.gph.benchmark.pl/ tu wybierasz karty do porównania, a na górze znajdziesz
coś jak zestawienie relacji wydajności i to przeniesie Cie do wielkiej tabeli kart. Niestety
urywa się ona jakoś w 2007


Dzięki wielkie, mniej więcej o coś takiego chodziło.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 20:49, Dincooo napisał:

Dzięki wielkie, mniej więcej o coś takiego chodziło.

Pozdrawiam!


A tak swoją drogą właśnie zauważyłem, że w poście przypiętym ostatnie 2 linki to to co Ci dałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 21:03, Nufiko napisał:

A tak swoją drogą właśnie zauważyłem, że w poście przypiętym ostatnie 2 linki to to co
Ci dałem :P


Rzeczywiście.. Nie czytałem w całości przypiętego postu w przekonaniu, że podane tam dane, testy i benchmarki są już dawno przestarzałe.

Przepraszam za nieuwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

doradźcie mi:
mam kompa:
AMD Athlon 2400+ 2.0 Ghz
768 ramu DDR
płyta główna MSI KT6 Delta
i karte graficzną ATI Radeon 9200SE 64 bit/128 bit, pixel sharder 1.1 - 1.4, AGP x8
zasilacz 300 Wat

chce wymienić grafike, chciałbym wymienić na ATI Radeon 9800 SE PRO 256 bit pixel sharder 2.0 iAGP x8
albo na GeForce 6600 GT 3.0 pixel sharderer, AGP x8,
tylko chciałbym wiedzieć dokłądnie od posiadaczy tej karty czy ona jest na pamięć DDR czy inną ?

w każdym razie jaką karte dobralibyście mi do mojego kompa ?
może macie jakieś inne typy dla mnie ?
doradźcie mi bo nie wiem co brać

porównajcie tu sobie różne karty http://www.gph.benchmark.pl/
zapomniałem dodać że kompa ma 4 lata ( kupiony w lipcu 2004 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 09:20, blacklio2 napisał:

tylko GF6600GT lub troszkę lepszy GF7300GT DDR3, radzio ma DDR1 więc nie ta półka


ja chce na DDR bo taką mam pamięć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 09:25, The Assassin napisał:

> tylko GF6600GT lub troszkę lepszy GF7300GT DDR3, radzio ma DDR1 więc nie ta półka


ja chce na DDR bo taką mam pamięć


Moja rada - kup Radeona X1950 Pro (cena koło 200 zł) albo dołóż więcej i kup rewelacyjnego Radeona 3850 (pociągnie większość najnowszych gier na highu) za cenę około 500 zł... Tańszych kart na Agp to naprawdę ci się nie opłaca kupować...

A to że masz pamięc DDR Ram to nie znaczy że karta graficzna musi mieć ten sam typ pamięci... One są od siebie nie zależne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 09:34, Domaku napisał:

Moja rada - kup Radeona X1950 Pro (cena koło 200 zł)


Z tą ceną to lekko przegiąłeś około 150 złotych w dół ;). Najtańsze radki x1950 Pro chodzą po 350 złotych ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 09:36, milten6 napisał:

> Moja rada - kup Radeona X1950 Pro (cena koło 200 zł)

Z tą ceną to lekko przegiąłeś około 150 złotych w dół ;). Najtańsze radki x1950 Pro chodzą
po 350 złotych ^^.


Racja, zauważyłem kiedyś wyprzedaż w Komputroniku tych Radków po 200 zł i się pomyliłem :P A ty masz racje... :P
Właściwa cena Radeonów X1950 Pro wynosi około 350-400 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteśmy przy temacie Radeonów nie mogę się zdecydować na karty oczywiście pod AGP :]
-X1950 Pro
-HD 2600XT
-3850

Mam już wodę z mózgu z tymi kartami to może niech jakiś specjalista:) mi doradzi która z nich jest najbardziej opłacalna i wydajna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 09:47, Carl92 napisał:

Jak jesteśmy przy temacie Radeonów nie mogę się zdecydować na karty oczywiście pod AGP
:]
-X1950 Pro
-HD 2600XT
-3850

Mam już wodę z mózgu z tymi kartami to może niech jakiś specjalista:) mi doradzi która
z nich jest najbardziej opłacalna i wydajna?


Radeon X1950 - cena około 400 zł - karta wydajna, Crysis chodził u kumpla na średnio-wysokich, Dirt także dobrze przędzie (bodajrze wysokie może nawet max - nie pamiętam)... Ogółem karta dobra ale ja polece coś innego...

Radeon 2600XT - dla mnie karta bardzo nie udana, nie wiem jak przędzie w grach ale myśle że w podobie Radeona X 1950 Pro ale do tego jest baaaaardzo prądożerna... Nie polecam...

Radeon 3850 - Znak Jakości Domaku, Karta będzie w stanie pociągnąc więkość nowych gier na High/Max (Assassin''s Creed - wysokie, Crysis - wysokie, Dirt - chyba Max), kupuję sobie taką po roku szkolnym, cena - około 500 zł, naprawdę wskaźnik cena/wydajność jest baaaardzo wysoki. Najlepszy wybór dla AGP i najbardziej przyszłościowy... Karta pociąga DX 10.1 i Shader 4.1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do procka w sigu nie mniej jak X1950Pro będzie całkiem ładnie chodzić i nie będą sie wzajemnie blokować, do HD3850 przydałby się Athlon X2 wtedy to ma sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 10:53, blacklio2 napisał:

Do procka w sigu nie mniej jak X1950Pro będzie całkiem ładnie chodzić i nie będą sie
wzajemnie blokować, do HD3850 przydałby się Athlon X2 wtedy to ma sens

Czyli kupowanie 3850 mija sie z celem bo przy tym procku grafika nie będzie mogła wykorzystać swojej 100%-wej mocy?
A X1950 tak w takim razie tą kupie bo chyba na jedno wyjdzie. Tylko są w podobnej cenie te karty ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na allegro X1950 masz już w cenie 350 zł, w sklepie HD3850 450 zł.
Na twoim miejscu bym kupił HD3850, procka starego i grafę sprzedał i kupił Athlon 64 X2 939 cena koło 300 zł za 4200+. Wtedy sprzęcik już całkiem niezły, pamięci już masz 2 GB, więcej nie potrzeba kwestia jeszcze zasilacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować