Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 02.06.2008 o 01:07, piccolo36 napisał:

9800 GTX ma tylko 512 ram, a 9600 GT nawet 1gb, tylko nie wiem jak to sie odzwierciedla
w wydajnosci


Jak?? nijak... te kolejne 512mb wogole nie jest wykorzystywane, to jest poprostu chwyt marketingowy na ktory nabieraja sie nieznajacy sie klienci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaka karte na PCi- express doradzacie do 400-450zł? ATI czy Nvidia? zależy mi żeby nie była jakoś strasznie mecząca dla zasilacz. Zamierzam kupić markowy 450 V (chieftec lub modecom)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 11:22, Sirmaggus napisał:

jaka karte na PCi- express doradzacie do 400-450zł? ATI czy Nvidia? zależy mi żeby nie
była jakoś strasznie mecząca dla zasilacz. Zamierzam kupić markowy 450 V (chieftec lub
modecom)



* Producent: XFX
* Model: GF 9600 GT
* Typ złącza: PCI-Express x16
* Producent chipsetu: nVidia
* Pamięć: DDR3 512 MB
* Typ chłodzenia: aktywne (radiator + wentylator)
* Taktowanie rdzenia: 700 MHz
* Taktowanie pamięci: 2000 MHz
* Szyna danych pamięci: 256 bit
* RAMDAC: 400 MHz
* Technologia SLI: tak
* Technologia CrossFire: nie
* Rodzaje we/wy:
o 1 x TV - out
o 1 x HDTV
o 2 x DVI
o 1 x D-Sub przez adapter
o 1 x HDCP
* Odsługiwane technologie:
o HDTV
o RoHS
* Gwarancja: 24 m-ce

cena 419zł


weź 500W Mode Com''a feel 3 bedzie taniej i mysle ze różnicy nie zobaczysz.. chyba ze w niższej cenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapytam sie o jedna sprawę. Jaka kartę na agp doradzacie do zestawu sempron 2500 2Gb pamięci? Radeon X1550 może być? Czy lepiej coś z Nvidi? I jaki zasilacz dl;a takiej karty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZASILACZ CHIEFTEC GPS-450AA-101A ATX 450W taki zasilacz może być? A czy do takiego zasilacz bez problemu podlaczy sie dysk twardy i napęd jeszcze na ID? dzięki za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 15:24, dawidos170 napisał:

Panu już dziękujemy za dalszą współpracę... polecać Feela - brak słów.


To poleć coś lepszego. Czasami jak się czyta co niektóre posty , to.... ech....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 15:24, dawidos170 napisał:

> weź 500W Mode Com''a feel 3

Panu już dziękujemy za dalszą współpracę... polecać Feela - brak słów.


nosz kurde ja nie lubie takich ludzi co ledwo dostali kompa i myślą ze coś tam wiedzą.
z doświadczenia w sklepie komputerowym oraz po za komputerowym musze powiedziec ze MC F3 to dobre zasilacze. I w przystępnej cenie. No jak ktoś chce miec TAgan i dopłacac 200-300 zł to ok. bierz i sie ciesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 11:22, Sirmaggus napisał:

jaka karte na PCi- express doradzacie do 400-450zł? ATI czy Nvidia? zależy mi żeby nie
była jakoś strasznie mecząca dla zasilacz. Zamierzam kupić markowy 450 V (chieftec lub
modecom)


Ja bym ci polecil 8800gt bo ona jest lepsza od 9600gt. Mozna juz ja kupic za 455zl więc lepiej dopłacic te 5 zl i miec lepszy sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 19:22, marcinshinoda napisał:

Jaki wiatraczek będzie pasował do ASUS GF 6200 128 mb 64-bit?

ja bym tam do niego kupił sobie pasywne chłodzenie , przecież wydziela minimalne ilości ciepła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wymienić sobie kartę graficzną i zasilacz, za które mogę dać max 750zł. Co byście mi poradzili? (jeśli chodzi o grafike to raczej geforce niż radeon)

moje pozostałe podzespoły:
AMD Athlon 3500+ (s.939)
2x512 RAM (DDR)
Seagate barracuda 120 GB
płyta główna Gigabyte GA-K8NF-9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 22:57, mrosi napisał:

> Zobaczymy co będzie... Ale 90-100C, pomimo że grzałka to jeszcze nie ma tragedii
skoro
> 130C jest granicą?

Niby nie. Nie wiadomo jednak jak zachowa się konkretny egzemplarz grafiki w określonej
sytuacji. Jeśli trafi się dobrze, będzie działał w tych temperaturach przez kilka lat.
Jeśli trafi się źle, po tygodniu wyląduje w serwisie. Przyznam szczerze, że gdyby u mnie
temperatura grafiki przekraczała 80*C zacząłbym się martwić o polepszenie jej chłodzenia.


A co zaproponowałbyś do schłodzenia Gigabyte 9600GT TurboForce Silent Pipe?
Mało miejsca w środku...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Pentagram Freezone XC-70 Cu+ - w Komputroniku 71PLN. Miałem taki sam na 7900GT Turbo Force Zalman Edition. Fabryczny Zalman był piekielnie głośny. Tutaj, oprócz samego coolera, masz w zestawie radiatorki z taśmą samoprzylepną na pamięci karty graficznej oraz regulator obrotów wentylatora. Bardzo dobrze się spisuje i jest cichy. U mnie przy skręceniu obrotów do 30% grafa miała ~60*C w stresie.

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_modding/Pentagram_Freezone/wenty latory_VGAPentagram_Freezone_XC_70_Cu_/pelny,id,26530/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 07:54, mrosi napisał:

/.../

Pentagram Freezone XC-70 Cu+ - w Komputroniku 71PLN. Miałem taki sam na 7900GT Turbo
Force Zalman Edition. Fabryczny Zalman był piekielnie głośny. Tutaj, oprócz samego coolera,
masz w zestawie radiatorki z taśmą samoprzylepną na pamięci karty graficznej oraz regulator
obrotów wentylatora. Bardzo dobrze się spisuje i jest cichy. U mnie przy skręceniu obrotów
do 30% grafa miała ~60*C w stresie.

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_modding/Pentagram_Freezone/wenty latory_VGAPentagram_Freezone_XC_70_Cu_/pelny,id,26530/


Dzięki za rade ale chyba się nie zmieści...
Poniżej zdjęcie wnętrza mojego PC.
Jakby tu najlepiej zrobić przewiew mając tak mało miejsca?


20080605090647

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować