Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Są programy graficzne albo gry, które pochłaniają moc procesora. Czy można jakoś ustawić aby pozyskiwanie mocy obliczeniowej przenieść na samą kartę graficzną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się właśnie, czy kupno 9800GTX ma sens... Do tej pory byłem nastawiony na tą kartę, ale po sprawdzeniu cen, okazało się, że niewiele gorsza 8800GT amp!edition kosztuje jedyne... 617zł! Czy bardziej opłacałoby się kupić Geforce 8800GT amp!edition, która kosztuje 617zł, czy może Geforce 9800GTX amp!edition, która kosztuje 860zł. Warto zauważyć, że różnica to 243zł, za to mógłbym kupić parę fajnych rzeczy. Jak myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle ze bardzo nie ekonomicznie zrobiłbyś kupując którąkolwiek z kart "starej dziś" generacji.Nowe radki będą w podobnej cenie co 9800gtx a są o wiele wydajniejsze (potwierdzone przez testy).Wiedz albo troszku poczekasz na nowe hd4870 albo przepłacaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czy moglibyście mi doradzić jakąś karte gaficzną pod AGP x8 , aktualnie mam G-force FX5500 128/128 :( porażka
oraz P4( 3,06) 1GB ramu (400) .
I np. przy Gothic 3 musze grać prawie na najniższych , czy karta mi dużo pomoże??
ZAstanawiałem sie nad SPARKLE 7600GS ULTRA 2 DDR2 512MB!!! 400/800 AGP ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wziąłbym raczej GeForce 7300GT Palit Sonic 256MB/128bit (DDR3) 400MHz/1000MHz. Szybsze pamięci, a z 512MB przy AGP i tak Ci nic nie przyjdzie bo szyna ma zbyt wąskie gardło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś polecić jakiego GeForce''a 9600GT wziąć ? Zastanawiam się nad Zotac AMP i Galaxy Overclocked. Która wersja lepsza ? Może jakieś propozycje ? I za ile mógł bym sprzedać GeForce Gigabyte 7900GS DDR3 256/256 Turboforce went Zalmana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o nowych Geforcach 280 i 260 GTX. Zapewne maniacy nowego sprzętu rzucą sie na te karty.Ale czy tak naprawdę warto wydawać ponad 2000 zł i czy nie lepiej poczekać na 4870x2 z GDDR5 ,jeżeli mamy już zamiar modernizować nasz sprzęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wyskoczę z nowym pytaniem a mianowicie SZUKAM GRAFY DO 550 zł wiem ze często są takie pytania ale rynek sie rozwija i zawsze mozna polecić coś nowego - Proszę o dop.

THANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 19:19, bzuq99 napisał:

Co sądzicie o ATI Radeon HD4850 warto w niego inwestować jak będzie sie sprawoał w nowych
grach?

poczekaj trochę, to zobaczymy. skoro 3870 daje radę w nowych grach, to jego nowy brat też będzie dawał. ponoć 4870 daje 30% wyższą wydajność niż 3870, ale zobaczymy jak to wyjdzie w testach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 11:15, WyszkowiakO napisał:

Czy Geforce 8800GT to dobra karta bo chciałbym ją zakupić do nowego kompa


Tak to dobra grafika smialo mozesz ja brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 11:15, WyszkowiakO napisał:

Czy Geforce 8800GT to dobra karta bo chciałbym ją zakupić do nowego kompa


Noo to jest dobra karta jak patrze na parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem:
Otóż mam kartę NVDIA 8800GT i widzę że narazie jest bardzo dobra. Gdyż w nawet najnowszych grach gdy ustawie wszystko na maxa nadal jest płynna animacja(np. w GRID). Ale niestety w niektórych grach, np. AC czy dodatek do FEAR, po pewnym czasie grania, gra się zacina robi się zielony, potem czerwony ekran i nic nie mogę zrobić. Ale o dziwo dźwięk nadal jest. Czasami gdy mi się uda wejść do Win to jest min. rozdziałka i "odwrócone kolory" , że muszę resetować kompa i wszystko wraca do normy. Próbowałem zniżyć ustawienia w tych grach ale to nie wiele daje. Mógłby mi ktoś coś doradzić. Z góry bardzo dziękuję :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ściągnij ATI Tool i przetestuj grafikę (test na artefakty). Prawdopodobnie jest uszkodzona. Miałem to samo z moją EVGA 8800GT. Dzisiaj pojechała do serwisu.... :''-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. Od pewnego czasu przegrzewa? mi sie karta graficzne.Wyskakują artefakty. Dziwne jest to że karta nie osiąga wysokich temperatur bo chyba 60 C to nie dużo na karte nawet z radiotorem. Kiedyś chodziła na 75 C i było dobrze. Myślałem że to wina upału, ale jak gram wieczorem kiedy jest po 15 C wyskakują mi artefakty nawet po 5 minutach gry:p Zmieniałem sterowniki już kilku krotnie. Karta nie jest podkręcana modlel ASUS Geforce 6200 128 mb 64 bit.

PS: w zestawie do karty dostałem program do obniżania zegarów w karcie w razie przegrzewania. Bezpieczne to? Jak obniże o kilka Mhz to da jakiś efekt i duży spadek wydajnośći?

PS2: Wiem że to gupio zabrzmi ale jak przystawie wentylator w strone kompa to nie występują problemy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 16:27, marcinshinoda napisał:

PS2: Wiem że to gupio zabrzmi ale jak przystawie wentylator w strone kompa to nie występują
problemy:P


Czyli ewidentnie karta się przegrzewa. Widocznie masz coś nie tak z czujnikiem temperatury grafiki. Zmniejszenie o kilka- kilkanaście MHz taktowania nie powinno mieć specjalnego, widocznego wpływu na wydajność czy to pamięci grafiki czy też procesora graficznego. Nie jestem tylko pewien czy cokolwiek zmieni w sile nagrzewania się karty. Może być za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować