Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2011 o 21:48, kuba9876543210 napisał:

> szybką odpowiedz
> Która z tych kart jest lepsza?

> Ge Force GT 220?

> Radeon HD 4850
Ta.

Co Ta? nei rozumiem

@szynakrs dzieki za odpowiedz :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 08:17, krzysztofex97 napisał:

problem jest taki: mam ogromną okazje kupić za 110 zł od kumpla identyczną grafike i
czy mój z asilacz stabilnie utrzyma sli ma 2 linie v12 pierwsza ma 24 A a druga 21 A
a procek bierze tylko 65 W

Problem drugi jest taki, pomijając moc procesora, która najgorsza nie jest, a o którym pisał Misquamaqus, że nawet z najmocniejszym procesorem ten tandem da ci mizerny, jeśli wogóle, przyrost wydajności. No, może w sysntetykach wyniki skaczą, ale w żadnej grze, nie było tego widać (za to mnóstwo problemów z wyświetlaniem, płynnościa itp.). A miałem takie SLI 2x8800 w wersji OC. Ogólna dobra rada - trzymać sią z daleka od wszelkich wynalazków typu SLI, CS i kart duo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio ugotowałem swoją kartę i musem jest kupno nowej.
Była to karta GeForce with CUDA GTX 260 (core 216) Gigabyte OC 896MB (PCI-E) pełniejszej nazwy nie znalazłem, szukam karty która (jeśli się da) byla by następnym modelem tej karty, nowa generacja, syn, czy co tam.
Oczywiście karta powinna być kompatybilna:
Płyta Główna: ASUS P5Q TURBO
Czy istnieje "następne pokolenie" tej karty, albo czy znajdę kartę która przez około 2 lata będzie ciągnać.
"Rozsądny" przedział cenowy to myślę 750 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2011 o 19:23, Szynkars napisał:

Podaj dokładny model zasilacza i napisz jaki masz procesor.

Myślałem że tylko płyta potrzebna (newb)
Piszę z kartki z zamówienia, nie mam kompa w pobliżu więc nie wiem czy coś to da, ale pisze jak jest.
Zasilacz - Chieftec 550 W (GPS-550AB-A)
Procek-Intel CORE2 Duo E7500 2,93GHz (Socket 775 | 65W |45nm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2011 o 18:25, HomoNomo napisał:

Witam, ostatnio ugotowałem swoją kartę i musem jest kupno nowej.
Była to karta GeForce with CUDA GTX 260 (core 216) Gigabyte OC 896MB (PCI-E) pełniejszej
nazwy nie znalazłem, szukam karty która (jeśli się da) byla by następnym modelem tej
karty, nowa generacja, syn, czy co tam.
Oczywiście karta powinna być kompatybilna:
Płyta Główna: ASUS P5Q TURBO
Czy istnieje "następne pokolenie" tej karty, albo czy znajdę kartę która przez około
2 lata będzie ciągnać.
"Rozsądny" przedział cenowy to myślę 750 zł.


Syn serii GTX''ów 260 to GTX 460 jest w cenie niższej niż 700zł. Jest jeszcze nowszy model pod nazwą GTX 560 ale to koszt już ponad 800zł. Wybór należy do ciebie. Ja osobiście polecałbym zerknąć jeszcze na model GTX 470.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2011 o 21:56, damiank485 napisał:

Syn serii GTX''ów 260 to GTX 460 jest w cenie niższej niż 700zł. Jest jeszcze nowszy
model pod nazwą GTX 560 ale to koszt już ponad 800zł. Wybór należy do ciebie. Ja osobiście
polecałbym zerknąć jeszcze na model GTX 470.


Ja swojego ASUS-a GTX 560 TOP kupiłem za 780, ale np słabsza wersja, którą można podkręcić będzie już po 740 zł :) polecam, naprawdę świetnie działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym najlepszym wyborem będzie Radeon HD6870:
http://www.agito.pl/karty-graficzne/gigabyte-radeon-hd-6870-oc-1gb-ddr5-pci-e-box.0.429028.html?attr=248-485335
http://www.agito.pl/karty-graficzne/sapphire-radeon-hd-6870-1gb-ddr5-pci-e-lbox-.0.446406.html?attr=248-485335
Jest wydajniejszy od GTX 560 na standardowych zegarach i ma przy tym mniejszy apetyt na prąd. GTX 560 to praktycznie podkręcony GTX 460 1GB w wyższej cenie. GTX 470 jest nieopłacalny.
W drugiej kolejności do wymiany idzie procesor, gdyż dwurdzeniowy C2D będzie ograniczał kartę graficzną pokroju Radeona HD6870. Dobrze byłoby go przynajmniej podkręcić, jeśli jest taka możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką kartę graficzną polecacie do 200-220pln MAX
Obecna jaką mam to GeForce 8500GT 512mb.
Procek to:AMD Athlon 64 X2 4600+ 2.4ghz na rdzeń
Zasilacz: 350W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak podobnie do kolegi wyżej tyle że amd 4200 x2 obecna jest zintegrowana zasilacz 350 z tym że nwm ale wolał bym chyba jakiś starszy model ale porządny bo po co mi dx11 jak tu nawet 10 nie pójdzie ( xp nie zamierzam zmieniać ) do 250zł może coś się znajdzie, radek 4850 fajnie wygląda, ale ciężko go dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjściem w tej cenie byłby używany Radeon HD4850 z allegro. Podaj dokładny model Twojego zasilacza, to również bardzo ważne przy zakupie nowej karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witacie bracia i siostry - jestem dumnym posiadaczem HD4850 DDR3 od czasu jego premiery. W międzyczasie musiałem dokupić sobie chłodzenie (Accelero Twin Turbo Pro). Jednak swego czasu powstałą myśl, aby modernizować sprzet na wakację.
Wpierw myślałem o modyfikacji BIOSu w mojej obecnej, lecz tego nie da się robić w nieskończoność i pobór może pójść niekontrolowanie w góre(do wartości absurdalnych).
Jednak ww. chłodzenie wykorzystuje 5850/5870 i tutaj pytanie:
Czy pierwsza koncepcja jest lepsza od drugiej? Obecną sprzedałbym, a następną kartę kupiłbym jako referenta(używanego, rzecz jasna sprawnego) tak, aby móc zamontować moje obecne chłodzenie.

Wyższe cyferki nie interesują mnie, głównie z powodu braku używanego asortymentu i.. ceny.
W takim przypadu robiłbym tak, że szukałbym karty o kwocie (ceny karty sprzedanej + 150/200zł)

Od razu spytam - czy konstrukcje nowsze konstruckje AMD/nVidia różnią się znacznie od (5870/GT240[9800GTX+])? Mowa tutaj o konstrukcji układów pod względem chłodzenia.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad kupnem nowej karty graficznej do mojego juz 3 letniego pc-ta.Moja obecna konfiguracja:

Intel Core2Duo E8400(3.0Ghz)
Plyta glowna Gigabyte (niestety nie moge chwilowo podac dokladnej nazwy plyty)
2x2 GB PDP Patriot DDR2
GeForce Gainward GTX260 868mb
Zasilacz Chieftec 800W

I tak,wiem ze procek jest juz troche przestarzaly ale slyszalem ze spokojnie da rade go podkrecic do 4.0 zwlaszcza ze mam zamontowany nie standardowy a znacznie lepszy wiatrak sportowy.Gleboko zastanawiam sie nad:

http://www.komputronik.pl/product/116558/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/GeForce_with_CUDA_GTX_560Ti_Gigabyte_1GB_DVI_HDMI_PCI_E_.html

ale w gre wchodzi rowniez model wyzej czyli 580 ale tylko i wylacznie jezeli wzrost wydajnosci jest proporcjonaly do ceny dwa razy wiekszej...no wlasnie jak to jest?

Nasuwa sie jeszcze pytanie czy nowa karta graficzna zmiesci sie do mojego nie ukrywajmy juz przestazalego pieca.Obudowe prawdopodobnie mam taka(hmm swiatelek napewno nie mam):

http://www.komputronik.pl/product/53795/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/CoolerMaster_Centurion_590_Black_bez_zasilacza.html

Tak wiec czy inwestujac z obecna konfiguracja w nowa karte graficzna wszystko bedzie chodzilo jak nalezy?Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do E8400 nie wsadzał bym nic mocniejszego niż HD6870:
http://www.agito.pl/karty-graficzne/vertex3d-radeon-hd-6870-471250502-8491-1gb-ddr5-pci-e-box.0.490695.html?attr=248-485335
http://www.agito.pl/karty-graficzne/sapphire-radeon-hd-6870-1gb-ddr5-pci-e-lbox-.0.446406.html?attr=248-485335
Lepsze karty będą po prostu zbyt mocno ograniczane przez dwurdzeniowy procesor, nawet po dużym OC. Jakby na to nie patrzeć, wspomniany Radeon też nie będzie zresztą pracował na 100% swoich możliwości. Być może lepszym wyjściem byłoby dozbieranie trochę, a następnie sprzedaż obecnych części i zmiana platformy oraz karty (niebawem wychodzą Radeony HD7000, niedługo potem Keplery od Nvidii, a więc jest na co czekać).
Tak czy inaczej, przy obecnym procesorze karty Nvidii raczej nie wchodzą w grę, gdyż niezalecane jest łączenie ich z dwurdzeniowymi C2D. Poniżej możesz trochę poczytać na ten temat:
http://nvision.pl/2-rdzeniowy-procesor-i-karta-graficzna-NVIDIA-GeForce-Nigdy--Articles-430-ndetails-1.html
Wspomniane Radeony HD6870 powinny wejść do Twojej obudowy, dla pewności możesz ewentualnie poszukać ich wymiarów i porównać je z maksymalną długością karty graficznej, jaką jest w stanie pomieścić Twoja obudowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogole nawet nie chce patrzec na radeony.Poza tym przeciez wiadomo ze do intelow instaluje sie karty od nvidi wiec nie wiem czemu zaproponowales mi wlasnie radeony.A daj mi odpowiednik tych kart od ATI w GeForcach.Wymiana calego sprzetu w ogole nie wchodzi w gre,szukam narazie opcji aby podniesc wydajnosc tego co mam.Czyli wedlug Ciebie w ogole nie mam co kupowac nowej grafiki do tego typu procesora tak?(pomijajac te Twoje radeony...;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez chwile myslalem, ze trollujesz.

Powielasz tylko stereotyp.
Tak, procesor ma znaczenie.
Nie ma sensu brac nawet nic mocniejszego niz HD 6850 i to po O/C procka do 4GHz. Jesli Twoja znajomosc O/C jest na podobnym poziomie jak ostatni post to nawet nie zmieniaj karty.

20111221224607

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 21:59, szaryczlowiek napisał:

W ogole nawet nie chce patrzec na radeony.Poza tym przeciez wiadomo ze do intelow instaluje
sie karty od nvidi wiec nie wiem czemu zaproponowales mi wlasnie radeony.

No patrz...a ja głupi od 5 lat łącze procki od AMD z GeForce''ami a Intele z Radeonami (czy też na wszelkie inne sposoby). I chyba w moim debilizmie jest metoda bo zdołałem nawet przekonać mój komputer że wszystko jest jak być powinno bo nigdy nie natrafiłem na jakieś komplikacje w grach. Zresztą tak w ogóle na zdrowy rozum - po co łączyć Radeona z prockami AMD jakoś idzie zrozumieć bo to ta sama firma. Ale Nvidia i Intel nie mają żadnej umowy między sobą i zajmują się zupełnie innymi rzeczami. Ba, przecież sam Intel produkuje karty graficzne! Więc łącz Intela tylko z Intelem (nie jestem pewny czy będą się gry 3D włączać ale za to będziesz mieć idealną współpracę, bo karta jest zespolona bezpośrednio z procesorem)! No ale co ja mogę wiedzieć, przecież każdy głupi (bo mądry już niekoniecznie) wie że Radeony to syf a Nvidia to dzieło zesłane z Nieba przez samego Boga.
http://www.techfanatyk.net/problematyczny-problem-z-problemem/ - przeczytaj, przeanalizuj, przestań się ośmieszać na forach sprzętowych.
Bo tajemnicą Poliszynela jest że Nvidia też odwala tak absurdalne wtopy ze sterownikami o jakich w Ati się nie śniło (przypomnę tylko że z rok temu była wersja która spalała karty graficzne...). Tak samo w niektórych grach pojawiają się anomalie, tak samo niektóre tytuły działają dużo gorzej niż powinny...
I Ati, i Nvidia mają wtopy. Tej samej skali. Tylko niektórzy nawet nie potrafią zapoznać się z tą drugą stroną i potem widzimy takie niedouczone posty.

Dnia 21.12.2011 o 21:59, szaryczlowiek napisał:

A daj mi odpowiednik tych kart od ATI w GeForcach.

W przypadku HD6850 - GTX460 1GB. Wydajność w zasadzie identyczna (zależy w co grasz), za to żre więcej prądu... i o dziwo jest droższy.
W przypadku HD6870 - GTX560. Jak kto lubi, choć z tego co widzę to niepodkręcony HD6870 jest ogólnie równie szybki co referencyjny GTX560. Choć znowu, zależy to od tego w co grasz.
http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/43366-nvidia-geforce-gtx-560-1gb-review-8.html

Dnia 21.12.2011 o 21:59, szaryczlowiek napisał:

Wymiana calego sprzetu w ogole nie wchodzi w gre,szukam na razie opcji aby podniesc wydajnosc tego co
mam.

To się nie da, ten procek ograniczy ci wydajność karty, niezależnie od OC, do poziomu max. GTX275. A 4 GHz na procu nie wyciśniesz, musiałbyś do tego stopnia podbijać napięcie procesora że słabszej płycie głównej nie wytrzyma nawet sekcja zasilania. A nawet jeśli, to takim stopniem OC zabijesz go po roku. Jakbyś chciał mieć coś sensownego to proponowałbym na start jakiś nowy Sandy Bridge od Intela pokroju i5 2300 i dopiero wtedy dobrać do tego grafę. Inaczej wywalisz kasę w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować