Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2008 o 18:54, rafekx 12 napisał:

No i chodzi mi o średnice...W wersji Asus,bo chce sprawdzić czy w kompie dobrze będze
pasować...

Wersja "Asus" to żadna wersja, chyba, że masz na myśli referencyjną. Jeśli potrzebne ci konkretne wymiary, to nie pomogę. Ale jeśli już wiatrak/wiatraki wystają poza PCB, to minimalnie i od strony przeciwnej do płyty głównej. A tam jest sporo wolnego miejsca. Więc ja bym się nie bał. Musi pasować.
Patrz tylko, czy to wersja 1- czy 2-slotowa, bo to jest dosyć ważne. (Czyli czy karta + chłodzenia zajmuje jeden port PCI [1 slotowa], czy może jest taka duża, że do sąsiedniego już nic nie zmieścisz [2 slotowa]). Zdarzają się też karty 3-slotowe, ale bardzo rzadko. I to od razu widać, że jest duuuża :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Dziś zamontowałem sobie nową kartę graficzną do kompa. Jest nią Radek x800rx. Ściągnąłem stery do serii x800 ze strony amd i uruchomiłem instalator. Wyskoczyła mi informacja, żebym zreinstalował kompa (cały czas miałem wpiętą x800rx). Po resecie miałem klasyczną po zmianie karty rozdzielczość 640x480.

Zalogowałem się na mojego użytkownika i nagle zrobiło się czarno. Słychać było logowanie Xfire, ale obrazu nie było. Zresetowałem kompa i jeszcze raz się zalogowałem - tym razem obraz się pokazał, lecz komp po chwili się zwiesił a ja ujrzałem niebieski obraz z informacją:

Pojawił się problem i system Windows zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.
Wydaje się, że przyczyną jest następujący plik: ati2dvag.

<blablabla>

Trwa zrzucanie pamięci fizycznej komputera.

Próbowałem opcji przywrócenia systemu, ale błąd nadal się pojawia. Na innych kartach graf jest wszystko ok.

Zrobiłem też tak jak każe instrukcja o wgrywaniu nowych sterów i wtedy po prostu pojawiło mi się okno logowania użytkowników systemu Windows i obraz znikł. Monitor pracował o czym sygnalizowała mnie zielona lampka, słyszałem dźwięki GG i Xfire, ale obrazu nie widziałem.

Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 20:02, Ancient Lord napisał:

Siema. Dziś zamontowałem sobie nową kartę graficzną do kompa. Jest nią Radek x800rx.
Ściągnąłem stery do serii x800 ze strony amd i uruchomiłem instalator. Wyskoczyła mi
informacja, żebym zreinstalował kompa (cały czas miałem wpiętą x800rx). Po resecie miałem
klasyczną po zmianie karty rozdzielczość 640x480.

Zalogowałem się na mojego użytkownika i nagle zrobiło się czarno. Słychać było logowanie
Xfire, ale obrazu nie było. Zresetowałem kompa i jeszcze raz się zalogowałem - tym razem
obraz się pokazał, lecz komp po chwili się zwiesił a ja ujrzałem niebieski obraz z informacją:

Pojawił się problem i system Windows zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.
Wydaje się, że przyczyną jest następujący plik: ati2dvag.

<blablabla>

Trwa zrzucanie pamięci fizycznej komputera.

Próbowałem opcji przywrócenia systemu, ale błąd nadal się pojawia. Na innych kartach
graf jest wszystko ok.

Zrobiłem też tak jak każe instrukcja o wgrywaniu nowych sterów i wtedy po prostu pojawiło
mi się okno logowania użytkowników systemu Windows i obraz znikł. Monitor pracował o
czym sygnalizowała mnie zielona lampka, słyszałem dźwięki GG i Xfire, ale obrazu nie
widziałem.

Pomoże ktoś?

A odinstalowałeś stare sterowniki, od starej karty graficznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2008 o 20:38, Solstheim napisał:

A odinstalowałeś stare sterowniki, od starej karty graficznej?


Jasne - odinstalowałem je tak jak kazano w poradniku, i wyczyściłem system tym programikiem co tam jest polecany. Próbowałem też starsze stery wgrywać i nic.

Jest to 3D Club Radeon x800rx.

A myślisz, że to wina sterów czy karty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 20:42, Ancient Lord napisał:


> A odinstalowałeś stare sterowniki, od starej karty graficznej?
>

Jasne - odinstalowałem je tak jak kazano w poradniku, i wyczyściłem system tym programikiem
co tam jest polecany. Próbowałem też starsze stery wgrywać i nic.

Jest to 3D Club Radeon x800rx.

A myślisz, że to wina sterów czy karty?

Imho ja tak z zasady robie, sprzetu nie zmieniam często a wręcz rzadko. Jak już zmieniam to całość ale zdarzyło się tak że zmieniłem karte graficzną i żeby uniknac problemow zrobiłem po porstu format i postawiłem na nowo windowsa. Wiesz skoro obraz z karty jest przy uruchamianiu i znika dopiero po zalogowaniu do konta to wychodzi na to ze to jednak wina syfu w systemie, bo jak karta miała by nie działać to by nie działała cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 21:13, Solstheim napisał:

Imho ja tak z zasady robie, sprzetu nie zmieniam często a wręcz rzadko. Jak już zmieniam
to całość ale zdarzyło się tak że zmieniłem karte graficzną i żeby uniknac problemow
zrobiłem po porstu format i postawiłem na nowo windowsa. Wiesz skoro obraz z karty jest
przy uruchamianiu i znika dopiero po zalogowaniu do konta to wychodzi na to ze to jednak
wina syfu w systemie, bo jak karta miała by nie działać to by nie działała cały czas.


A myślisz, że to pewne, że to wina całego badziewia, i karta jest w porządku?

Zainstalowałem właśnie najstarsze stery jakie były na stronie, i znowu powtórzyła się sytuacja, ale postanowiłem iść dalej. Dałem stan wstrzymania, i od razu obudziłem system - obraz się pojawił, ale gdy tylko zalogowałem się na użytkownika zrobiło się czarno. Zrobiłem tak kilka razy, aż w końcu wyskoczył niebieski obraz <blablabla> błąd spowodowany plikiem ati2dvag....

Dziwne to o tyle, że wszystkie stery czyściłem, a na tym systemie już wymieniałem kartę 5 razy (opisany tu Radek jest numerem 6 - poprzednie to ATI FireGL V3100, GF7300LE, Radeon1300Pro, Radeon 1650Pro, inny FireGLV3100 i na końcu owy Radosław) i zawsze wszystko działało cacy.

I pytanie co do formatu systemu - wystarczy, że sformatuję tylko systemowy dysk C, czy lepiej sformatować także dyski z dokumentami i grami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po formacie niektórych gier i tak nie uruchomisz(brak wpisow do rejestru) wiec mozesz ten dysk także zformatować ale to nie jest wymagane(Potem mozesz ręcznie wykasować te nie działające).
Nie wiem ale możesz instalujesz zle sterowniki(bo do niektórych kart były osobne pod AGP a inne pod PCIE). Imho dla pewności zrób format, potem zainstaluj sterowniki z płyty dołączonej do karty. Jeżeli będzie wszystko cacy to znaczy ze był syf w systemie. Jeżeli obraz będzie normalny po zainstalowaniu windowsa ale zacznie się coś walic po instalacji sterow to może właśnie w nich tkwi przyczyna. Ale poczekaj niech jeszcze ktoś mądrzejszy się wypowie, bo imho jak by karta była zwalona to by nie wyświetlała obrazu w ogóle)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 21:48, Solstheim napisał:

Po formacie niektórych gier i tak nie uruchomisz(brak wpisow do rejestru) wiec mozesz
ten dysk także zformatować ale to nie jest wymagane(Potem mozesz ręcznie wykasować te
nie działające).
Nie wiem ale możesz instalujesz zle sterowniki(bo do niektórych kart były osobne pod
AGP a inne pod PCIE). Imho dla pewności zrób format, potem zainstaluj sterowniki z płyty
dołączonej do karty. Jeżeli będzie wszystko cacy to znaczy ze był syf w systemie. Jeżeli
obraz będzie normalny po zainstalowaniu windowsa ale zacznie się coś walic po instalacji
sterow to może właśnie w nich tkwi przyczyna. Ale poczekaj niech jeszcze ktoś mądrzejszy
się wypowie, bo imho jak by karta była zwalona to by nie wyświetlała obrazu w ogóle)


Co do karty to masz rację, ale czy nie może być tak, że przy większym obciążeniu ( w tymże przypadku uruchomienie zawalonego systemu) karta siada?

Sterowniki zasysałem ze strony AMD po wybraniu opcji Windows 32Bit -> Radeon -> X800 Series

Ale czy model X800RX nie ma własnych sterów? Bo to chyba nie jest klasyczny model radka x800 tak jak GT czy PRO. Na stronie 3D-Cube jest tylko odnościk do strony AMD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 21:58, Ancient Lord napisał:



Co do karty to masz rację, ale czy nie może być tak, że przy większym obciążeniu ( w
tymże przypadku uruchomienie zawalonego systemu) karta siada?

Sterowniki zasysałem ze strony AMD po wybraniu opcji Windows 32Bit -> Radeon ->
X800 Series

Ale czy model X800RX nie ma własnych sterów? Bo to chyba nie jest klasyczny model radka
x800 tak jak GT czy PRO. Na stronie 3D-Cube jest tylko odnościk do strony AMD

No wywala ci błąd plik od grafiki 2D, czyli wychodzi na to ze to on powoduje błąd w karcie/karta w nim czyli innymi słowy są nie zgodne. Jak nie próbowałeś to spróbuj zainstalowac stery z płyty dołączonej do karty jak nie pomoze to format imho. Jeżeli dalej będzie problem to możliwe ze to coś z kartą. Btw sprawdz czy dobrze ją podłączyłeś(Tzn dodatkowe zasilanie o ile takiego wymaga.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2008 o 22:08, Solstheim napisał:

No wywala ci błąd plik od grafiki 2D, czyli wychodzi na to ze to on powoduje błąd w karcie/karta
w nim czyli innymi słowy są nie zgodne. Jak nie próbowałeś to spróbuj zainstalowac stery
z płyty dołączonej do karty jak nie pomoze to format imho. Jeżeli dalej będzie problem
to możliwe ze to coś z kartą. Btw sprawdz czy dobrze ją podłączyłeś(Tzn dodatkowe zasilanie
o ile takiego wymaga.)


Możesz powtórzyć to błędem grafiki 2D bo nie zrozumiałem ;p
Sterów z płytki nie zainstaluje z prostego powodu - nie mam jej. Kartę dostałem od wujka, który skądś ją wytrzasnął w wersji OEM.

I o co chodzi z tym błędem pliku ati2dvag?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 22:12, Ancient Lord napisał:


> No wywala ci błąd plik od grafiki 2D, czyli wychodzi na to ze to on powoduje błąd
w karcie/karta
> w nim czyli innymi słowy są nie zgodne. Jak nie próbowałeś to spróbuj zainstalowac
stery
> z płyty dołączonej do karty jak nie pomoze to format imho. Jeżeli dalej będzie problem

> to możliwe ze to coś z kartą. Btw sprawdz czy dobrze ją podłączyłeś(Tzn dodatkowe
zasilanie
> o ile takiego wymaga.)

Możesz powtórzyć to błędem grafiki 2D bo nie zrozumiałem ;p
Sterów z płytki nie zainstaluje z prostego powodu - nie mam jej. Kartę dostałem od wujka,
który skądś ją wytrzasnął w wersji OEM.

I o co chodzi z tym błędem pliku ati2dvag?

Plik Ati2davg. ATi- firma 2d - obraz dwa de:) czyli cała grafika w windowsie czyli pewnie plik sterownika odpowiadający za grafike 2d. i dlatego wywala bład w windowsie co może swiadczyć że jest on niezgodny z twoją karta. Ale dziwne jest ze nie wali bluescreena zaraz po pojawieniu się nawet okienka do logowania tylko dopiero po zalogowaniu.
Hmm nie wiem poszukaj może w googlach coś o tym problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2008 o 22:19, Solstheim napisał:

Plik Ati2davg. ATi- firma 2d - obraz dwa de:) czyli cała grafika w windowsie czyli pewnie
plik sterownika odpowiadający za grafike 2d. i dlatego wywala bład w windowsie co może
swiadczyć że jest on niezgodny z twoją karta. Ale dziwne jest ze nie wali bluescreena
zaraz po pojawieniu się nawet okienka do logowania tylko dopiero po zalogowaniu.
Hmm nie wiem poszukaj może w googlach coś o tym problemie.


W googlach już szukałem kilka godzin ;/ Ale jak ten sterownik może być niezgodny z moją kartą skoro jest on przystosowany do serii X800. Nie mam pojęcia. Może właśnie tak jak wspominałeś jest to spowodowane gnojem w systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 22:23, Ancient Lord napisał:


> Plik Ati2davg. ATi- firma 2d - obraz dwa de:) czyli cała grafika w windowsie czyli
pewnie
> plik sterownika odpowiadający za grafike 2d. i dlatego wywala bład w windowsie co
może
> swiadczyć że jest on niezgodny z twoją karta. Ale dziwne jest ze nie wali bluescreena

> zaraz po pojawieniu się nawet okienka do logowania tylko dopiero po zalogowaniu.

> Hmm nie wiem poszukaj może w googlach coś o tym problemie.

W googlach już szukałem kilka godzin ;/ Ale jak ten sterownik może być niezgodny z moją
kartą skoro jest on przystosowany do serii X800. Nie mam pojęcia. Może właśnie tak jak
wspominałeś jest to spowodowane gnojem w systemie.


Dodam też, że bez sterowników mogę hulać po systemie bez żadnych przeszkód. Na innych kartach też wszystko ok, a po wgraniu sterowników wałek pojawia siętylko przy logowaniu systemu normalnie - w trybie awaryjnym mogę szaleć nawet po zainstalowaniu sterowników mimo, że w klasycznym trybie windowsa nie mogę pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 22:32, Ancient Lord napisał:

>
> > Plik Ati2davg. ATi- firma 2d - obraz dwa de:) czyli cała grafika w windowsie
czyli
> pewnie
> > plik sterownika odpowiadający za grafike 2d. i dlatego wywala bład w windowsie
co
> może
> > swiadczyć że jest on niezgodny z twoją karta. Ale dziwne jest ze nie wali bluescreena

>
> > zaraz po pojawieniu się nawet okienka do logowania tylko dopiero po zalogowaniu.

>
> > Hmm nie wiem poszukaj może w googlach coś o tym problemie.
>
> W googlach już szukałem kilka godzin ;/ Ale jak ten sterownik może być niezgodny
z moją
> kartą skoro jest on przystosowany do serii X800. Nie mam pojęcia. Może właśnie tak
jak
> wspominałeś jest to spowodowane gnojem w systemie.

Dodam też, że bez sterowników mogę hulać po systemie bez żadnych przeszkód. Na innych
kartach też wszystko ok, a po wgraniu sterowników wałek pojawia siętylko przy logowaniu
systemu normalnie - w trybie awaryjnym mogę szaleć nawet po zainstalowaniu sterowników
mimo, że w klasycznym trybie windowsa nie mogę pracować.

No to imho wina sterów, poszukaj jakiś starszych takich z poł roku po premierze karty graficznej. Jak ci sie uda gdzieś je znaleźć to zainstaluj :). Sądze ze powinieneś olać w ogóle sterowniki z numerm 8.6 i więcej. Poszukaj przynajmniej jakiś 8.0 lub 8.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2008 o 22:35, Solstheim napisał:

No to imho wina sterów, poszukaj jakiś starszych takich z poł roku po premierze karty
graficznej. Jak ci sie uda gdzieś je znaleźć to zainstaluj :). Sądze ze powinieneś olać
w ogóle sterowniki z numerm 8.6 i więcej. Poszukaj przynajmniej jakiś 8.0 lub 8.1


Instalowałem nawet sterowniki numer 7.11 i problemy nadal się pojawiały ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeinstalowałem system i wgrałem sterowniki 8.5. Zgadnijcie co się stało? Znowu czarny obraz przy logowaniu. Myślałem , że mnie coś trafi. Nie wiem co to teraz może być. Jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

1. Z jakiej "pozycji" instalujesz sterowniki? Administratora czy Użytkownika?
2. Próbowałeś już instalacji sterowników na "czysty", na nowo postawiony system?
3. Czy z innymi grafikami nie ma żadnych problemów?
4. Czy inne podzespoły są w porządku (temperatura chipsetu, procesora, czy zasilacz daje radę)?

P.S.
@ Solstheim i Ancient Lord

Tnijcie posty, bo aż żal, kiedy przewija się całą stronę wątku a na niej cztery Wasze posty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 10:44, Ancient Lord napisał:

Dziś przeinstalowałem system i wgrałem sterowniki 8.5. Zgadnijcie co się stało? Znowu
czarny obraz przy logowaniu. Myślałem , że mnie coś trafi. Nie wiem co to teraz może
być. Jakieś propozycje?

Hmm głupie ale może warto spróbować. Zmien wejście w karcie na obraz. Nie wiem jak masz LCD to podłącz go od wyjśćia Cyfrowego(o ile wczęsniej bylo na analogowym) lub przełącz na analogowe, lub po porstu przelącz na drugą wtyczke :). Btw skoro mówiłes że karta od wujka to znaczy że używana i on ją kiedyś miał? Jeżeli tak to może on ci pomoże?

@ mrosi
U mnie jest ich 16(moich i AcientLorda) 1 twoj i 1 szczypka26 wiec nie przesadzaj z tymi 5.
Co do 2 twojego pytania to napisal ze przeinstalował system - czyli jest nowo postawiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 11:08, Solstheim napisał:

> Dziś przeinstalowałem system i wgrałem sterowniki 8.5. Zgadnijcie co się stało?
Znowu
> czarny obraz przy logowaniu. Myślałem , że mnie coś trafi. Nie wiem co to teraz
może
> być. Jakieś propozycje?
Hmm głupie ale może warto spróbować. Zmien wejście w karcie na obraz. Nie wiem jak masz
LCD to podłącz go od wyjśćia Cyfrowego(o ile wczęsniej bylo na analogowym) lub przełącz
na analogowe, lub po porstu przelącz na drugą wtyczke :). Btw skoro mówiłes że karta
od wujka to znaczy że używana i on ją kiedyś miał? Jeżeli tak to może on ci pomoże?


Wujek ma pracę w Angli polegającą na rozwalaniu/rozbieraniu używanych kompów i mogą sobie brać stamtąd różne rzeczy. Nie sprawdzał jej u siebie, ale mi dał, żebym miał lepsza w swoim kompie. Karta ma dwa cyfrowe wejścia, a ja mam minitor CTR 17'' Philipsa. Mam przejściówkę z obrazu DVI na cyfrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować