Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 14.06.2009 o 22:39, GANGSTERR napisał:

Wujku Mirku, zobacz tutaj jakie sa małe róźnice między GTX 275 a GTX 285, a teraz wcisnij
jeszcze w pomiędzy te karty GTX 280

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/16400-nvidia-geforce-gtx-275-896mb-review.html


Nie wiem Gangsterku czy zauwazyles, ze zawsze jak wyjdzie jakas nowa krta, to jest ona wydajniejsza od swoich starszych acz wydajniejszych kart. To marketing. Wstretne przeklamania i sztuczne wywyzszanie nowych modeli. Praktyka okazuje sie bolesna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2009 o 15:05, Misquamaqus napisał:

Nie wiem Gangsterku czy zauwazyles, ze zawsze jak wyjdzie jakas nowa krta, to jest ona
wydajniejsza od swoich starszych acz wydajniejszych kart. To marketing. Wstretne przeklamania
i sztuczne wywyzszanie nowych modeli. Praktyka okazuje sie bolesna.


Wujku Mirku, testy nie kłamią. W ofercie nvidia różnice pomiedzy kartami sie praktycznie zatarły.

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=test-geforce-gtx-275-leadtek-palit-zotac&strona=5

Testy nie kłamią, róźnica między GTX 275 a GTX 285 jest marginalna, to dosłownie kilka klartek a pomiędzy tymi kartami (jak sama numeracja wskazuje) musi się znaleźć GTX 280. To nie jest ta sama sytuacja kiedy był tylko GTX 260 core192 i GTX 280 gdzie róźnica była faktycznie duża. Teraz jest GTX 260 core 216, GTX 216 Core216 55 nm (ktory ma wyzsze zegary od gtx 260 w 65 nm), GTX 275, GTX 280, GTX 285 i jako, że chip jest ten sam i róźnice sa praktycznie kosmetyczne róźnice siłą rzeczy musza być małe.

Cytat z in4.pl ktory oddaja ta sytuację:

Karta ma też ukryty potencjał podkręcania i to jest na pewno dobra wiadomość dla nas ale zła dla NVIDII. Okazuje się, że GTX 275 walcząc z Radeonem HD 4890 niejako rykoszetem trafia w sprzedaż GTX''a 285 psując ją, czego najlepszym przykładem jest Zotac GeForce GTX 275 AMP!, wydajniejszy i tańszy niż GeForce GTX 285.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz, ze to nie prawda. Szyna pamięci ma znaczenie przy wyższych rozdzielczościach. ATi leci na 256 bitowej i ma sie dobrze ;]

Napisze to jeszcze raz, testy nie kłamią. Róźnice w specyfikacji sa zbyt małe żeby mialy jakiś diametralny wpływ na róźnicę wydajności. Oferta Nvidi poprostu sie spłaszczyła.

Podobna sytuacja dzieje się u ATI - HD 4770 i HD 4850 czy HD 4850 GDDR5 i HD 4870. Teraz wchodzi kolejny model ktory tak naprawdę jest HD 4830 z pamięciami GDDR5 i zwężoną szyna pamięci (z tym, że GDDR5 to zniwelują)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze wiem, ze to nie prawda.
Mialem gtx 260 i mam gtx 285. Ruznica jakies 30 %.
I wiem, ze pelnowartosciowy chip nigdy nie zostanie przegoniony przez ten sam chip tylko okrojony. To jest nie logiczne i nie mozliwe praktycznie. Fizyki nie da sie oszukac.

To samo bylo z 8800 gts 320/320 i 8800 gt. Testyt popkazywaly prym dla 8800 gt a w praktyce nawet do piet nie dorownywal 8800 gts 320/320.

Nie wazne. Jak ktos chce kastrata zamiast pelnej wersji, to jego brocha.
Jak pamietam, zawsze mialem te slabsze karty zamiast pelnych wersji. Teraz a wlasciwie od pol roku juz to wiem i wiem tez, ze jak chce sie miec cos wydajnego, to trzeba brac najwyzsze modele a nie kastraty.

Nawet, gdybym mial sie zapozyczyc, to i tak wezme topowa karte, gdy nvidia wyda na swiat swoje dziecko :)).

Za pol roku powinny sie pokazac gtx 300. To co mam sprzedam...moze bedziesz chcial ? :))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2009 o 16:52, Misquamaqus napisał:

Pewnie, ze wiem, ze to nie prawda.
Mialem gtx 260 i mam gtx 285. Ruznica jakies 30 %.
I wiem, ze pelnowartosciowy chip nigdy nie zostanie przegoniony przez ten sam chip tylko
okrojony. To jest nie logiczne i nie mozliwe praktycznie. Fizyki nie da sie oszukac.

ja nie mowie o gtx 260 tylko o GTX 275 ktory ma wydjanośc na poziomie GTX 280 a krecony przegania GTX 285, i każdy test ci to powie....

Dnia 15.06.2009 o 16:52, Misquamaqus napisał:

To samo bylo z 8800 gts 320/320 i 8800 gt. Testyt popkazywaly prym dla 8800 gt a w praktyce
nawet do piet nie dorownywal 8800 gts 320/320.

no fajnie, ze kręcone 8800 GT zbliżały sie do poziomiu 8800 GTX

Dnia 15.06.2009 o 16:52, Misquamaqus napisał:

Nie wazne. Jak ktos chce kastrata zamiast pelnej wersji, to jego brocha.
Jak pamietam, zawsze mialem te slabsze karty zamiast pelnych wersji. Teraz a wlasciwie
od pol roku juz to wiem i wiem tez, ze jak chce sie miec cos wydajnego, to trzeba brac
najwyzsze modele a nie kastraty.

taka kastraty ze poszczególnie GTX róźnią sie od siebie tylko kosmetycznymi zmianami (nie liczac GTX 260)

Dnia 15.06.2009 o 16:52, Misquamaqus napisał:

Nawet, gdybym mial sie zapozyczyc, to i tak wezme topowa karte, gdy nvidia wyda na swiat
swoje dziecko :)).

to juz twoja sprawa

Dnia 15.06.2009 o 16:52, Misquamaqus napisał:

Za pol roku powinny sie pokazac gtx 300. To co mam sprzedam...moze bedziesz chcial ?
:))).

raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mialem ten test juz wczesniej dac:
http://nvision.pl/art-232-2/GeForce_GTX_260_GeForce_GTX_285_GeForce_GTX_295_-_pojedynek_najszybszych_kart-EVGA_GeForce_GTX_260_SSC_896_MB.html

Spośród wszystkich konstrukcji bardzo dobre wyniki uzyskała karta EVGA GeForce GTX 260 SSC. Model ten dzięki wysokim zegarom i 216 jednostkom SP uzyskał przewagę nad droższych i teoretycznie szybszym GeForce GTX 280. Model ten uzyskuje zarówno naszą nagrodę ''Best Performance'' jak i ''Best Buy''.

portale kłamią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bo cisnienie mi zaczyna skakac....

Najlepszy jest ten tescik :)))))

Nie wiem co chcecie mi udowodnic ?. Przecierz ja te karty mam w komputerze !!!!!!.
Po co mi jakies naciagane testy, skoro w praktyce to moge okreslic. Nie mam co prawda gtx 275, ale to nic innego jak obciety gtx 285. Odejmuje 15 % wydajnosci i jest wszystko jak na dloni.

20090615172611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2009 o 17:28, Misquamaqus napisał:

Najlepszy jest ten tescik :)))))

nom, GTX 260 SSC prowadzi wyrównana walke z GTX 280 a czasami dobiera się do GTX 285, naprawdę fajny tescik

Dnia 15.06.2009 o 17:28, Misquamaqus napisał:

Nie wiem co chcecie mi udowodnic ?. Przecierz ja te karty mam w komputerze !!!!!!.

z tego co pamietam to GTX 260 uległ uszkodzeniu i dlatego kupiłes GTX 285, a i wtedy bodajże miałeś wersje Core192

Dnia 15.06.2009 o 17:28, Misquamaqus napisał:

Po co mi jakies naciagane testy, skoro w praktyce to moge okreslic. Nie mam co prawda
gtx 275, ale to nic innego jak obciety gtx 285. Odejmuje 15 % wydajnosci i jest wszystko
jak na dloni.

nie wiem skad wziełes te 15% ale to duzo za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2009 o 20:12, Misquamaqus napisał:

Sam popsulem :)).

Każdy kiedyś coś popsuł ;)
Ja uwaliłem starusienkiego proca (Athlon XP) i mobo, które naszczęście udało sie naprawić, a ostatnio słuchawki xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś jakie sterowniki do karty graficznej NVIDIA FX 5200 bedą najlepsze ???
Prosze o link do pobrania ich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaką kartę graficzną polecacie? składam komputer i ciągle zastanawiam się nad kartą. Napewno ma być to GeForce i najprawdopodobniej GTX, ale nie wiem który i od jakiego producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 07:33, 1096 napisał:

Powie mi ktoś jakie sterowniki do karty graficznej NVIDIA FX 5200 bedą najlepsze ???
Prosze o link do pobrania ich...


Juz podawalem:
http://www.nvidia.pl/object/winxp_175.16_whql_pl.html

Kliknij na "obslogiwane produkty", to wyswietli sie lista kart, ktore sa wspierane przez ten sterownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 07:52, kotfilon napisał:

Witam, jaką kartę graficzną polecacie? składam komputer i ciągle zastanawiam się nad
kartą. Napewno ma być to GeForce i najprawdopodobniej GTX, ale nie wiem który i od jakiego
producenta.


http://www.allegro.pl/item660767846_karta_graficzna_evga_geforce_9800gtx_512mb_tanio.html

Sam używam tej karty i jak narazie sprawuje się znakomicie. Jak dla mnie jest to najlepsza karta nVidii w zestawieniu jakość - cena. Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 07:52, kotfilon napisał:

Witam, jaką kartę graficzną polecacie? składam komputer i ciągle zastanawiam się nad
kartą. Napewno ma być to GeForce i najprawdopodobniej GTX, ale nie wiem który i od jakiego
producenta.


Bierz najtanszego gtx 285. Potem sie go ocnie w biosie i bedzie chodzil jak bys kupil wersje ssc.
Moze byc gigashit...mam takiego i zapiernicza jak szalony :)).

Tak na marginesie, gigashit robi karty na pcb nvidi i to z ich biosem. Bios jest pelnowartosciowy czyli ma wszystko co powinna miec karta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 19:21, Misquamaqus napisał:

gigashit


Dlaczego "gigashit"? Pytam z czystem ciekawości, gdyż zastanawia mnie jak to jest że jednocześnie nazywasz jakiegoś producenta badziewiem oraz go polecasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować