Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Albo to:

- http://allegro.pl/item1017636632_sapphire_radeon_hd4870_scythe_musashi.html
- HD5770 z jednym wentylem (450-500zl)/ z dwoma (>550zl)

Lub 2 x 4850 = 560zl

- http://allegro.pl/item1017630373_sapphire_hd4850_single_slot_512_mb_gwar_box.html
+
- http://allegro.pl/item1017632890_sapphire_hd4850_dual_slot_512_mb_12m_gwar.html

(ten sam sprzedawca)

Tylko do CF mocny proc potrzebny, plyta odpowiednia (najlepiej z 2* 16x, a nie 16x + 4x) :-x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że od dłuższego czasu jestem o wiele bardziej zapalonym konsolowcem niż pececiarzem, dlatego całkowicie wypadłem z temu. Mam możliwość darmowego upgrade''u karty graficznej do MSI GeForce 8800 GTX 768MB (uszkodzona, wyświetla czerwone paski na ekranie) lub płatnego za niewielką kwotę do ATI Radeon HD4670 512MB - co będzie lepsze (oczywiście wliczając ewentualną naprawę GeForce''a 8800 GTX)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaką kartę byście mi doradzili do płyty GA-MA69VM-S2 do 700zł wolałbym geforca od radeona bo są wydajniejsze a i czym się różni DDR3 od DDR5 procek nie jest najlepszy ale tez go wymienie ale później bo to już wydatek żędu 1000zł mam teraz cytuje z instrukcji AMD Athol 64fx / athol 64x2 dual core athol 64/ sempron procesor zasilacza nie moge znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 12:26, vinnere napisał:

jaką kartę byście mi doradzili do płyty GA-MA69VM-S2 do 700zł wolałbym geforca od radeona
bo są wydajniejsze a i czym się różni DDR3 od DDR5 procek nie jest najlepszy ale tez
go wymienie ale później bo to już wydatek żędu 1000zł mam teraz cytuje z instrukcji
AMD Athol 64fx / athol 64x2 dual core athol 64/ sempron procesor zasilacza nie moge znaleźć


Z instrukcji nie cytuj.
Jak już to wejdź do panelu sterowania, system, i tam w pierwszej zakładce będziesz miał napisane jakiego masz proca.

Generalnie pamięci DDR5 są nowsze od DDR3, i mają większa przepustowość danych - ergo są lepsze.

Grafe Ci napiszemy jak podasz dane proca.

Dane zasilacza masz na pisane z boku na zasilaczu.
Ile masz Ramu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ramu mam 1 niewymiarową kość 850 i 2gą 2 gb ale myślę aby wstawić jeszcze 4 gb na 2 wolne sloty a proc to :AMD athol(tm) 64 X2 dual core processor 4200+

oo znalazłe zasilacz FEEL III-350ATX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 13:47, vinnere napisał:

ramu mam 1 niewymiarową kość 850 i 2gą 2 gb ale myślę aby wstawić jeszcze 4 gb na 2 wolne
sloty a proc to :AMD athol(tm) 64 X2 dual core processor 4200+

oo znalazłe zasilacz FEEL III-350ATX


To może tak... Z takim zasilaczem to o żadnej porządnej grafie nie myśl. Może jakiś GF 6800 albo GF 7300 bo Ci ten zasilacz po prostu zdechnie (a przy okazji może jeszcze coś uszkodzić w kompie).

Proca też masz niezbyt mocnego ale gdyby nie zasilacz to mógłbyś pomyśleć o GF 8800 GT ale to raczej max.

Jeśli masz 32 bitowy system (a domyślam się, że masz zwykłego 32 bitowego XP) to te dodatkowe 4GB na nic Ci się nie przydadzą.

Moja rada: Pozbieraj trochę kasy i złóż nowego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a zasilacz nówka jakiś porządny ile by kosztował?
bo nie wiem czy jest sens z tego bym zostawił : płyte główną dysk twardy, obudowe dvd, i 1 kośc ramu i dokupił bym procka , zasilacz karte graficzną kartę dźwiękową i 3 kostki ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna:
Sapphire Radeon HD5670 512MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI
335 zł

Zasilacz:
Corsair 400W [CMPSU-400CXEU]
190 zł

Razem: 525 zł

Nic mocniejszego nie ma sensu wsadzać ze względu na proca. A stwierdzenie "bo GF jest wydajniejszy od Radeona" to wiesz....gówno prawda. Trzeba rozpatrywać konkretne modele, bo np. właśnie ATI ma najwydajniejszą kartę graficzną na rynku.

No i nie ma bata, żebyś miał jedną kość 850 MB, jest technicznie niemożliwe.

A następnym razem nowego kompa, bo jest w nim praktycznie wszystko do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 14:22, vinnere napisał:

a zasilacz nówka jakiś porządny ile by kosztował?
bo nie wiem czy jest sens z tego bym zostawił : płyte główną dysk twardy, obudowe dvd,
i 1 kośc ramu i dokupił bym procka , zasilacz karte graficzną kartę dźwiękową i 3 kostki
ramu


Możesz też do tego co zaproponował GANGSTERR dołożyć nowszego proca np: AMD Phenom X3 8650 za ok 300 zł i wtedy pomyśleć o mocniejszej grafie np Radku 5770 za ok 450 zł.

Tylko, że wtedy musiałbyś dołożyć trochę kasy (np te 200 zł na zasiłkę którą Gangsterr Ci polecił).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 14:57, GANGSTERR napisał:

Rozmiar monitora nie ma znaczenia. Ważna jest jego rozdzielczość. Jeśli ten 24 calowy
ma 2560xna ileś tam (nie pamiętam już, chyba 1680) to zapomnij. Jeśli 1920x1080 to ok,
choć nie oczekuj zbyt wiele (tzn bedzie medium/high z lekkim wskazaniem na high)


Widzę, że sporo orientujesz się w sprzęcie więc mam do Ciebie ostatnie pytanie. Który z tych 3 monitorów byś polecił? Chciałbym już w następnym tygodniu coś zamówić. I tak ogólnie twoim zdaniem lepiej 22 czy 24?:P

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=30010&pid=1772

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bigger is better :D

A tak trochę bardziej serio

z 24 cali do 1k zł to chyba tylko to - http://www.allegro.pl/item1018298091_benq_v2420h_24cal_10mln_1_led_hdmi_lepszy_od_v2410.html

ale...

ten 22 calowy monitor jest na lepszej matrycy i bedzie mial najzwyczjaniej lepszy obraz

http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0&k=22&id=49778&v=zo&ord=nazwa&f=more

lub ten

http://www.allegro.pl/item1003845914_hit_dell_ultrasharp_22_ips_dvi_3l_nbd_0_bad_pix.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 14:41, Phobos_s napisał:

> a zasilacz nówka jakiś porządny ile by kosztował?
> bo nie wiem czy jest sens z tego bym zostawił : płyte główną dysk twardy, obudowe
dvd,
> i 1 kośc ramu i dokupił bym procka , zasilacz karte graficzną kartę dźwiękową i
3 kostki
> ramu

Możesz też do tego co zaproponował GANGSTERR dołożyć nowszego proca np: AMD Phenom X3
8650 za ok 300 zł i wtedy pomyśleć o mocniejszej grafie np Radku 5770 za ok 450 zł.

Tylko, że wtedy musiałbyś dołożyć trochę kasy (np te 200 zł na zasiłkę którą Gangsterr
Ci polecił).



hej a jakbym chciał tak zrobic żebym teraz miał mocniejszą kartę graficzną ale nie dawała by z siebie wszystkiego (na obecnym CPU) myśle że razem z zasilaczem dał bym nawet 800zł a za jakiś czas (myśle do pół roku) wymienił bym procka na coś 4 lub nawet 6 rdzeniowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 14:28, GANGSTERR napisał:

No i nie ma bata, żebyś miał jedną kość 850 MB, jest technicznie niemożliwe.


sory 750 ma pewnie z jakimś hakiem bo teraz mam 2 2gb i własnie tą i mi wyświetla 2,75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 15:44, vinnere napisał:

> No i nie ma bata, żebyś miał jedną kość 850 MB, jest technicznie niemożliwe.

sory 750 ma pewnie z jakimś hakiem bo teraz mam 2 2gb i własnie tą i mi wyświetla 2,75


Już bardziej, bo da się uzyskać 756 MB RAM, ale do tego dalej potrzebne są dwie kości. Nie ma możliwości, żebyś miał na jednej kości 756 MB. Były produkowane kości 128, 256, 512 MB i wyżej.

Co do płyty głownej, nie wsadzisz do niej nic nowego bo najzwyczajniej jest za stara i słaba żeby je obsłużyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 16:02, GANGSTERR napisał:

> > No i nie ma bata, żebyś miał jedną kość 850 MB, jest technicznie niemożliwe.

>
> sory 750 ma pewnie z jakimś hakiem bo teraz mam 2 2gb i własnie tą i mi wyświetla
2,75

Już bardziej, bo da się uzyskać 756 MB RAM, ale do tego dalej potrzebne są dwie kości.
Nie ma możliwości, żebyś miał na jednej kości 756 MB. Były produkowane kości 128, 256,
512 MB i wyżej.

Co do płyty głownej, nie wsadzisz do niej nic nowego bo najzwyczajniej jest za stara
i słaba żeby je obsłużyć



nie obsłuży nowych procków ?
a ddr mam inna niz potege 2 nie mam 512 i 256 mam taka dziwna i wszyscy z tego sie nabijaja informatyk jak oglądał kompa sie z niej śmiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2010 o 16:17, vinnere napisał:

nie obsłuży nowych procków ?

przecież napisałem, że nie

Dnia 29.04.2010 o 16:17, vinnere napisał:

a ddr mam inna niz potege 2 nie mam 512 i 256 mam taka dziwna i wszyscy z tego sie nabijaja
informatyk jak oglądał kompa sie z niej śmiał

dobra, nie ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy, który podałeś ciekawy, chociaż nie jestem przekonany co do firmy. ( te 3 które podałem, aż takie złe?). LED lepsze aktualnie do gier czy LCD? Drugi i trzeci nie ma chyba full hd i z tego co słyszałem S-IPS mają o wiele gorszy czas reakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować