Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Mam to i muszę przyznać, że robi wrażenie. Mało w której grze widziałem taką fizykę. Ale tutaj rodzi się olbrzymie pytanie. Czy warto dla takiego bajera dopłacać 700zł? To pytanie będę sobie zadawał jeszcze długie miesiące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 16:44, Czarek188 napisał:

Mam to i muszę przyznać, że robi wrażenie. Mało w której grze widziałem taką fizykę.
Ale tutaj rodzi się olbrzymie pytanie. Czy warto dla takiego bajera dopłacać 700zł? To
pytanie będę sobie zadawał jeszcze długie miesiące...


Gdyby takie efekty byly w grach to nie kosztowalyby 120-190 zlotych tylko 2x wiecej.
Napisanie takiego softu musi byc niesamowicie skomplikowane przez co drogie i czasochlonne.
Powiem Ci, ze nawet dla zwyklego benchmarka warto miec karte z fizyka :)
Oczywiscie jest calkiem sporo gier wykorzystujacych physix ale nie na tak zaawansowanym etapie a szkoda :(

Nie wiem czy pamietasz jak konkurowaly karty gtx 285 z ati 4890...
Portale przeganialy sie w testach i wedug nich ati 4890 byla co najmniej rowna gtx 285 :))
Teraz okazuje sie, ze to wszystko bylo na wyrost robione pod ati, bo jak nie patrzec nowe 5805, ktore mialy zmiazdzyc serie gt200 sa zaledwie ~ 5% szybsze od 285 :))
Smiech na sali !!
Zobacz ile procesorow dodano do 5850 wzgledem 4890, ile ropow dodano, poprawek w wyswietlanym obrazie itd.

Zrob jak pisales... kup ati i napisz jakie odnosisz wrazenia.
Bedzie to najbardziej zblizona obiektywna ocena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak popatrzeć z tego kąta co ty napisałeś to całkowicie inaczej wygląda nV przy nowych kartach ATI. Nic, na razie będę zbierał kasę. Potem się zastanowię co kupię. Ale chyba zainwestuję w nV. Pożyjemy, zobaczymy. A jeszcze jedno. HD 4890 konkuruje z GTX 275 a nie 285 ^^

BTW. Opłaca się brać GTX 470?
EDIT: @Crew_900 - o taki benchmark chodziło. Całkiem niezły wynik. Teraz aby ustaw Teselację na Extreme i wtedy zobaczymy co potrafi twój Radzio ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 17:09, Crew_900 napisał:

O taki benchmark chodziło ?


A kogo pytasz ?
Dodalbys do sygnaturki jaki masz sprzet.

Sciagnij ten test i napisz jakie efekty:

http://bi.sciagnij.pl/0/0/stone_giant_setup.zip

Tu jest pare fotek w dx10 (nie chcialem kopiowac samych fotek, bo to pare postow by zajelo)

http://itpc.net.pl/karty-graficzne-tv/ston-giant-t195.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie to wczytałeś, ale nigdzie HD 4890 nie był porównywany do GTX 285. Jak już to do GTX 275.

EDIT

A GTX 285 jest słabszy o około 15% od HD 5850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 17:52, Czarek188 napisał:

BTW. Opłaca się brać GTX 470?


Podsumowanie z recenzji na in4.pl

GeForce GTX 470 - po tej karcie spodziewałem się dobrego stosunku wydajności do ceny, jak to reklamuje NVIDIA. Niestety wraz z testami czar prysł. Karta ma wydajność zbliżoną do Radeona HD 5850 jednak kosztuje 50% więcej od niego ale to nie wszystko. Jest też droższa od Radeona HD 5870 z którym nie ma żadnych szans za wyjątkiem testów w grach z silnie wykorzystaną teselacją. Dodatkowo ma ten sam problem z głośną pracą wiatraka co wyższy model. W tej sytuacji nie jest rozsądnym wyborem i trudno mi sobie wyobrazić aby ktoś kupował ten model zamiast, lepszego, tańszego, cichszego i chłodniejszego Radeona HD 5870. Karcie może pomóc jedynie natychmiastowa obniżka ceny i to minimum o 400 zł. Nie zaszkodziłoby też podniesienie zegarów taktujących o 100MHz dla rdzenia i 200MHz dla procesorów strumieniowych.


I podsumowanie obu GTX'ow


Obie karty wyglądają jak produkt przedwcześnie wypuszczony na rynek i nie do końca dopracowany o czym świadczy kultura pracy. NVIDIA, dając tak wysokie ceny prawdopodobnie liczy na swoją silną markę. Przy bardzo niskiej dostępności tych kart na pewno znajdą się tacy którzy je kupią jednak trudno mi uwierzyć, że przy większej podaży na naszym rynku te karty będą się sprzedawać w znaczących ilościach. Być może nowa rewizja układu A4 (albo nawet B1) co nieco poprawi, czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 17:56, Misquamaqus napisał:

To to samo co 5870 tylko z fizyka i lepszą obsluga dx11.

nie to samo, bo GTX470 jest wolniejszy od HD5870.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty mi tu nie podsumowywuj tylko zrobmy w koncu testy kart.
Czekam juz tyle czasu, ze zaczynam watpic w pewne zalozenia....

Z drugiej strony wierze Ci i jest mi przykro, ze MSI leci w kulki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 18:20, Luk4s napisał:

> .... No comments.
tylko na tyle Cie stac? ;-)


Powinno Ci wystarczyc.
Nie chce mi sie powtarzac i wcale nie musisz sie z tym zgadzac.

Prowokowanie mnie do klotni tylko narobi Ci klopotow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 18:17, Czarek188 napisał:

Znalazłem pewien test. I GTX 470 troszeczkę gorzej wypada od HD 5870...

http://www.overclock.net/nvidia/715548-ati-radeon-hd-5870-vs-nvidia.html


Nie sugeruj sie moimi wypowiedziami w sprawie wyboru karty.
To co pisze to tylko moje sugestie, ktore zacheca Cie do dokladnego przeanalizowania swojego wyboru.
Jezeli nie masz zamiaru miec stabilniejszej karty (roznica pomiedzy minimum fps a maximum fps) i nie chcesz miec widocznych efektow fizyki w grach, to dla czego nie brac ati.
Karty sa chwalone i na pewno nie za to, ze to ati tylko za ich wydajnosc itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka - jaką kartę w granicach 500-600 zł najbardziej opłaca się teraz brać?
Wybierać prędzej karty pokroju 5750, czy 4890? Jestem w plecy z radkami 5xxx :<.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 19:48, Choinix napisał:

Krótka piłka - jaką kartę w granicach 500-600 zł najbardziej opłaca się teraz brać?
Wybierać prędzej karty pokroju 5750, czy 4890? Jestem w plecy z radkami 5xxx :<.


Z nowych to HD 5770, a z używek to HD 4890 http://www.allegro.pl/item1013321549_sapphire_radeon_4890_na_gwarancji.html

HD 4890 jest wydajniejszy od HD 5770

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować