Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 15.12.2007 o 12:58, Michalz5 napisał:

Co sądzicie o Karcie graficznej Ati Radeon HD 2600 Pro na kompie 1 GB Ram i Intel Core 2 Duo
1.86 Ghz? mam ta karte graficzna i tego kompa co o nim uważacie ??

Karta graf. dość kiepska - nawet 8600GT jest mocniejsza. Do grania za słaba.
A sam PC - E6300 + 1GB RAM''u to jeszcze nie jest aż tak źle. Co prawda trochę za mało RAM''u, ale może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy. Mam pytanko. Otóż znajomy parający się sprzedażą komputerów zaproponował mi złożyć komp. No więc zgodziłem się. Poskładał komp z nowych części. Komputer jest cokolwiek wypasiony i koleś nie chce z niego wiele. Jedyne wątpliwości budzi w mnie tylko jedna rzecz, mianowicie karta graficzna. Otóż nie jest to karta, ale "zintegrowany układ graficzny". Coś jak w laptopach. Układ owy imponuje 512 megabajtami. Tyle tylko że ja nic więcej nie wiem o takich układach. Słyszałem że niektóre gry ich nie obsługują. (?) powiedzcie mi czy to prawda? I czy mogę w ogóle jakieś inne problemy? Czym się różni taki układ od zwykłej karty?

Nie podaję firmy (ani modelu) (tego "układu") bo jeszcze jej nie znam. Chcę abyście mi wytłumaczyli po prostu czym jest taki "zintegrowany układ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zintegrowany układ graficzny to największe przekleństwo graczy. Nie dość, że wszystkie nowe gry nie dasz rady uruchomić, bo będą tak strasznie klatkowały, to jeszcze często niektóre tytuły nie są kompatybilne z takimi rozwiązaniami. To nic, że jest tam do dyspozycji aż 512 MB, w tej klasie kart różnica pomiędzy 256 a 512 wynosi 0.1% Szkoda, że jak zawsze do dobrego komputera dodaje się beznadziejną kartę graficzną. Ileż to razy widzę w swoim sklepie komputerowym Core 2 Quad + 2GB RAM a do tego kaszanowaty GF 8600GT. Żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 18:10, CR7 napisał:

Nie podaję firmy (ani modelu) (tego "układu") bo jeszcze jej nie znam. Chcę abyście mi wytłumaczyli
po prostu czym jest taki "zintegrowany układ".


To nic innego jak karta graficzna wlutowana w płytę główną. Imponowanie 512 megabajtami jest iluzoryczne gdyż układ ten wykorzystuje turbocache czyli wielkość jego pamięci zależy od tego ile udostępni mu się z RAM. A żeby układ taki osiągnął 512 mb zaleca się posiadanie 2 GB Ram. Co do obsługi gier - tak nie wszystkie gdyż takie modele są biedne pod względem obsługi różnych bajerów jak i samej wydajności - o graniu w nowe gry w większości możesz zapomnieć a te, które się uruchomią to zapewne low detale + jakaś niska rozdzielczość. No i w przypadku uszkodzenia się takiego układu uszkodzeniu może ulec również płyta.

EDIT http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Radeon-HD-3850-z-pamieciami-GDDR4,wid,9486828,wiadomosc.html?rfbawp=1197738937.777
ciekawi mnie wydajność tego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wysoką wydajność nie ma co liczyć takie coś przydaje się raczej do biur. Wydajność w grach będzie bardzo słaba, już lepiej wydać 200zł na grafę i cieszyć się nieporównywalnie większą wydajnością.

Zintegrowana karta graficzna jest po prostu wbudowana w płytę główną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Dzięki wielkie wam wszystkim, bo bym się nieźle nadział. Szkoda tylko że w takim razie oprócz karty dodatkowo będę musiał dobrać osobno płytę główną. ;/ No i na kompa jeszcze trochę poczekam. W każdym razie dzięks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz przecież mieć kartę zintegrowaną wraz z osobnym GPU. Będzie to działało.
Ostatnio AMD stworzyło Hybrid CrossFire, który polega na tym, że gdy pierwsze GPU nie jest wykorzystywane to w celu zmniejszenia zużycia energii przechodzi na kartę zintegrowaną - ciekawa rzecz :) Nie wiem tylko, czy nVidia też takie coś zrobiła.

Jednak jeśli nie zamierzasz czegoś takiego tworzyć (mobo + grafa zintegrowana są droższe od swoich "normalnych" braci) to naturalnie weź coś zwykłego - "samą płytę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 18:32, CR7 napisał:

Dobra. Dzięki wielkie wam wszystkim, bo bym się nieźle nadział. Szkoda tylko że w takim razie
oprócz karty dodatkowo będę musiał dobrać osobno płytę główną. ;/ No i na kompa jeszcze trochę
poczekam. W każdym razie dzięks.


Płyty nie musisz - grafikę zintegrowaną można wyłączyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Mam do was taka prośbe, czy moglibyście mi doradzić jakąś karte graficzną pod AGP do 200 złotych??
Oficjalnie mam geforce fx 5500 128mb/128bit , (np. pod gre driver parallel lines,ponieważ teraz mi strasznie ścina)

Z góry Dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Jacek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to bardzo prawdopodobne, bo w grach głównie grafa pracuje. Nie mówię, że proc się nie liczy - ma też i swoje zadanie. A i jeszcze pamięć - też pełni ważną rolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 20:55, jacek9911 napisał:

Koledzy dobrze radzą. Weź 7300GT. Radek ma tylko 64 bitową szynę pamięci (wydajność na poziomie 6600, góra).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 13:04, DJ Danielus napisał:

Zależy.... Karta do wydajnych nie należy. Jeśli chcesz mieć większą wydajność to polecam X1950PRO.

Karta jest bardzo słaba....


>jeśli znasz sie na kartach grafiki to odp. mam karte graficzną GeForce Ti:200 i chce wymienić na inną jaką za 500zl czy warto wymieniać tego GeForca? jak mozesz to odp albo na forum albo na moje gg: 10887541 a to muj e-mail simonek8@o2.pl prosze o odp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2007 o 14:39, Simonek8 napisał:

> Zależy.... Karta do wydajnych nie należy. Jeśli chcesz mieć większą wydajność to polecam
X1950PRO.
>
> Karta jest bardzo słaba....

>jeśli znasz sie na kartach grafiki to odp. mam karte graficzną GeForce Ti:200 i chce wymienić
na inną jaką za 500zl czy warto wymieniać tego GeForca? jak mozesz to odp albo na forum albo
na moje gg: 10887541 a to muj e-mail simonek8@o2.pl prosze o odp...


Trzymaj ten link : http://www.gph.benchmark.pl/ mi bardzo pomógł przy wyborze nowej karty możesz sobie porównać wybrane przez Ciebie modele pod względem ceny na powiedzmy ceneo.pl a na benchmarku pod względem technicznym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować